CO Buro ’76 s 1987 DC O T.T.V. Moergestel L.R. F.E.V.LO.R. Als je binnenkort gaat trouwen hebben wij een verrassing! Nationale Taptoe Breda 1986 Weer karnavalsplaat in voorbereiding De herdruk van 10 Jaar Moer ges tel-Nieuws in vogelvlucht’ is uit!! P.V. ’Over berg en dal’ Brackaliers vragen komposities Het unieke boek, dat 160 pagina’s telt, is op ons redaktie-adres nog te koop voor slechts/ 10,—. ’n Uniek kado voor vrienden of kennissen die bijv, verhuisd zijn naar elders. Het afgelopen weekend zijn alle bestelde boeken afgeleverd. Zij, die bij ons bezoek niet thuis waren, verzoeken wij het boek even op te halen op het adres: Oisterwijkseweg 43. Kom bij ons een kijken naar de uitgebreide kollektie huwelijkskaarten. We zijn er bijna zeker van dat je met de aanwezige modellen en ons advies zeker iets persoonlijks zult kunnen vinden voor de belangrijkste dag van je leven. Bovendien, als je bij ons de kaarten bestelt krijg je een felicitatiepakket gratis! Trouwens, de prijs van de kaarten is bij ons al een verrassing! evenementen Sportdag 5 jarig bestaan buurtver. ’de Oisteivoirtjes’ SS PAGINA 7 NA 6 met en- >ge-1 Antwoordstrook I, Namen deelnemers 1.:... kano 2.: wielrennen 3.: 4.: 5.: naam ploeg 6.: contact persoon Tel.: Adres: ide I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 JULI 1986 hardlopen medewerker 1 I om ond :e te Uitslag Strombeek 6 juli ’86 W. de Laat: 1, 13, 16, 34, 36, 61; L. Heeffer: 2, 3, 11, 27, 28, 41; H. Schepens: 4, 5, 7, 8, 10, 35, 37, 39, 48, 50; A. Westgeest: 6, 21, 23, 52, 62; L. van de Branden R.: 9, 12, 14, 15, 18, 40, 44, 49, 58; H. van de Wouw: 17, 53, 56; L. van de Ven: 19, 20, 32, 33, 38, 42, 47, 54, 57; P. van Herck: 22, 30, 45, 60; J. van Drumen: 24, 25; J. de Wit: 26, 29, 31, 59; J. Oerlemans: 43, 51, 55; L. van de Branden K.: 46. A. zaterdag inmanden voor St. Ghislain van ne gen tot tien uur. H. Reinders, kriekenakker 24, telefoon 3365, voorzitter N. de Beer, Krytestraat 27, telefoon 1577, secretaris B. de Cort, Hogenackerstraat 12, telefoon 3500, penningmeester G. de Groot, Oisterwijkseweg 60, telefoon 2366, lid R. van Hees, Pr. Beatrixstraat 17, telefoon 2481, lid P. Habraken, Oisterwijkseweg 55, telefoon 1538, lid J. van Nuenen, Mispelbos 6, telefoon 3676, lid plaats op de B-tribune. Op maandag tot en met donderdag betaalt men voor een plaats op de Eretribune 25,op de A-tribune 22,50 en op de B-tribune 12,50. De entree voor de vrijdag en zaterdag is een rijksdaalder hoger. Voor bejaarden, kinderen, groepen vanaf 30 personen, rolstoelgebruikers en tou- ringcarbedrijven zijn er reductiemogelijkhe den. Alle verdere informatie kan men krijgen bij de VVV Breda, Willemstraat 17-19, 4811 AJ Bre da, tel. 076-222444*. Oisterwijkseweg 43 Moergestel Telefoon 04243 - 2268 Daarnaast spelen de Koninklijke Militaire Ka pel en de J.W. Frisokapel ook nog samen met de Bredase stadsbeiaardier Jacques Maassen de compositie ’Oranges and Lemons’ van Henk van Lijnschoten. De Marinierskapel heeft die, met veel succes, als enige tot nu toe uitgevoerd. Voor deze presentatie wordt het reizend beiaard van de firma Eysbouts ingezet. I moergestel Het tafeltennisseizoen zit er weer op. Op 12 ju- li j.l. was de laatste spelavond voor junioren en op 7 juli de laatste voor de senioren. Ook de al gemene ledenvergadering is weer achter de rug„ De opkomst was nou niet zo denderend. De ver eniging heeft het prima gedaan. Iedereen die daartoe een steentje heeft bijgedragen, bedankt. I.v.m. drukke werkzaamheden traden er 2 be stuursleden af en stelden zich niet meer herkies baar. Dat waren Jos Denissen, de voorzitter, en Theo Sprengers. Jos en Theo nogmaals be dankt. Beiden blijven wel lid van de vereniging. Er waren twee kandidaten voor het bestuur. Dat bestuur ziet er nu als volgt uit: Net als vorig jaar heeft de organisatie een ij zersterk programma te bieden, waarin muzika liteit, show belichting, kleur, detaillering en massaliteit. Wat militaire beroepsmusici, ama- teurmuzikanten, dienstplichtige tamboers en fanfareblazers, danseressen en anderen op de Parade voor het Kasteel van Breda laten zien behoort zonder meer tot de absolute top. Het jaarlijks samenwerken en -spelen van beroeps- en burgermuzikanten is van onschat bare waarde gebleken voor het toch al hoge ni veau waarop de blaasmuziek in Nederland staat. Het is ook een jaarlijks verbroederings feest, vaak nog met een buitenlands militair orkest erbij. Of dat dit jaar ook het geval zal zijn, staat nog niet vast. De Nederlandse toporkesten staan garant voor uitstekende muziek. De formule van de elfde Nationale Taptoe Breda wijkt niet veel af van die van haar voorgangsters. Als nieuw element heeft Majoor Koops wat meer aandacht voor het muzikale detail ingebouwd. Net als andere jaren zal het een van de grootste problemen zijn ervoor te zorgen dat de voorstelling bin nen twee uur afgewerkt is. Tot de deelnemers behoren de vier militairen beroepsorkesten die ons land rijk is, een tiental tamboer- en fanfarekorpsen van dienstplichtig militairen en het motorstuntteam van de Ko ninklijke Marechaussee. De drie legeronderde len treden elk met een eigen show op. De land macht krijgt meerdere keren de ruimte, want zij heeft aparte optredens van de Koninklijke Militaire kapel, de Johan Willem Friso Kapel, de tamboerkorpsen en de trompetter- en fan farekorpsen. De stichting tot bevordering van het Brabants karnavalslied (De BraCKaLiers) is bezig met de voorbereidingen van haar vierde karnavalsplaat. Komponisten kunnen tot 15 september liedjes inzenden voor Rondje Harten Troef 19877. Nieuw in de opzet van de plaat is de vorm. De Brabantse karnavalsliedjes van ”t Rondje’ wor den opgenomen in de vorm van twee lange med leys. In tegenstelling tot de kommerciële platenmaat schappijen, proberen De Brackaliers bestaans recht te verwerven voor komposities van Brabantse (amateur-)componisten. Eerder is ge bleken dat veel muzikale karnavalsvierders be schikken over materiaal dat zij pas na het overwinnen van enige gêne aan de openbaarheid prijsgeven Juist die liedjesmakers worden uitgenodigd hun werk in te zenden. De Brackaliers stellen twee eisen aan de inzen dingen. Het lied mag niet plaatsgebonden zijn. Dat betekent dat het overal in Brabant gezonden moete kunnen worden. Het lied mag verder niet tijdgebonden zijn. Inzending kan plaatsvinden via een kasette of op muziekpapier. Het toesturen van alleen muziek of alleen tekst is ook mogelijk. Komposities voor Rondje Harten Troef 1987 kunnen worden gericht aan het sekretariaat van De Brackaliers, Mozartlaan 545, 5011 SM Til burg. De inzendtermijn sluit op 15 september. De plaat zal vermoedelijk verschijnen in de tweede week van januari. Na tien jaren Nationale Taptoe Breda met een steeds groeiende belangstelling en een constan te hoge kwaliteit staat de organisatie aan de vooravond van een nieuwe periode. Majoor J.J. Koops is als nieuwe Inspecteur der Militai re Muziek nu ook de eindverantwoordelijke man van deze gecombineerde taptoe van mili tairen en burgers. Hij volgt de legendarische Kolonel J.P. Laro op, die vele jaren Taptoe Delft en tien jaren Taptoe Breda heeft meege maakt. De elfde Nationale Taptoe Breda zal plaats hebben van donderdag 21 tot en met zaterdag 30 augustus 1986 met uitzondering van zondag 24 augustus. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur stipt. Alle avonden is er een voor programma dat om 20.15 uur aanvangt. 26 juli: Regiodansen in Den Boogaard 20.30 uur. 16 aug.: K.E.H.V. De Rietvoorn eindconcours Jr. 9 -11 uur in de Reusel. 17 aug.: K.E.H.V. De Rietvoorn C van Oirschotbokaal Sr. 9-12 uur in de Maas. 23 aug.: K.E.H.V. De Rietvoorn Corpsconcours Sr. 14.00 - 16.00 uur in het Blekven. 23 en 24 aug.: Handbaltournooi Roef. 31 aug.: Toer Mee t.b.v. Wim van Oort en Theo Raay- makers, vertrek van dit fietsevenement om 11 uur vanaf ’t St. Jansplein. Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Huysackerstraat 15. Ut, In ’t kader van het 5-jarig bestaan van onze buurtvereniging willen wij bij gebleken be langstelling een ’Oistelvoirt Triathlon organise ren, welke gehouden zal worden in september 1987 Een sportief gebeuren voor uitsluitend de Moer- gestelse bevolking middels de besturen v.d. di verse buurtverenigingen is ’t niet gelukt voldoende belangstelling te krijgen. Nu doen wij een beroep op de individuele sport(st)er Het is de bedoeling om ploegen van 3 mensen te formeren. Vóór elk onderdeel, dient op de antwoordstrook 1 naam te worden inge vuld. Dus elke v.d. sport(st)ers verzorg één on derdeel v.d. gehele triathlon. De sport(st)ers moeten proberen om in zo kort mogelijke tijd het volgende traject af te leggen: - 2 km kanoen op de Reusel - 50 km wielrennen - 10 km hardlopen Het geheel zal 2‘/z tot 3 uur in beslag nemen, en deelname gescheidt voor eigen risico. Daarnaast moet elke ploeg die inschrijft, één persoon opgeven die helpt met opbouw en af braak v.h. parcours, zorg draagt voor veiligheid e.d. De sport(st)ers moeten zelf zorgen voor hun uit rusting (behalve kano), verzorging en begelei ding. Wij verzoeken de sportievelingen uit Moer gestel, zich nu te melden door onderstaande strook uiterlijk vóór 10 okt op te sturen naar B. Trompenaars, Kriekenakker 46 5066 ML Moer gestel. Tel. 04243-3239. Op de algemene ledenvergadering is tevens besloten de contributie voor junioren te verho gen van 60,per jaar naar 75,i.v.m. de komst van een trainer voor junioren in het nieu we seizoen. Voor de senioren is de contributie gelijk gebleven, 90,per jaar. Alle leden worden verzocht de contributie voor het nieuwe seizoen over te maken c.q. contant te betalen. Belangstellenden voor de tafeltennissport, er zijn nog enkele plaatsen vrij, zowel bij de se nioren als junioren. U kunt zich aanmelden bij een van de bestuursleden. Het nieuwe seizoen begint 25 augustus a.s., maar eerst volgt de va kantie. Alle leden een prettige vakantie en heel mooi weer. Donemus wil hiervan een langspeelplaat uitge ven en de Wereldomroep heeft eveneens be langstelling getoond. De Evangelische Omroep zal, net als vorig jaar, in een later stadium op names van de Taptoe Breda via de televisie uit zenden. De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht krijgt dit jaar de gracieuze steun van zestig danseressen van de Balletschool Jorien Pee- men uit Breda. Zij zullen gezamenlijk een Zuidamerikaanse show verzorgen. Zoals alle jaren hult de Marinierskapel der Koninklijke Marine zich nog in stilzwijgen over haar bij drage aan de Taptoe Breda. Maar het zal zeker weer van wereldklasse zijn. De burgerdeelname bestaat dit jaar uit optre dens van de Rijnmondband (21 t/m 23 au gustus). Juliana Amersfoort (25 t/m 27 au gustus) en het Trompetterkorps uit Arnhem (28 t/m 30 augustus). Voor elke voorstelling zal een ander burgerkorps een optreden ver zorgen in het voorprogramma. Zij komen uit Hooglanderveen, Utrecht, Amersfoort, Wouw, Marken, Breda, Ermelo en Leiden. De kaartverkoop voor de Nationale Taptoe Breda 1986 begint op maandag 28 juli bij de VVV Breda en de VVV-Theaterbespreekbu- reau’s overal in den lande. Belangstellenden hebben de keuze uit een overdekte, gereser veerde zitplaats op de Ere- en op de A-tribune en een niet-overdekte, niet-gereserveerde zit- Zondag 6 juli jl. nam onze vereniging deel aan het concourshippique te Diessen. De navolgende combinaties vielen daarbij in de prijzen: Dries Roefs met Patröne (L2) le pr. Henk de Cort met Amusant (B2) le pr. Aran Rijnen met Adelaüde (B2) 2e pr. Willie van de Ven met Marks (Ml) 4e pr. Wilma Burgers met Valentijn (L2) 4e pr. Gerrit-Jan Vermeer met Wilse (L2) 4e pr. José Rijnen met Armano (B2) 4e pr. Petra van Gorkum met Pavictoir (M2) 5e pr. Vermeldenswaard is bovendien de 6e prijs, die Lenie Vermeer d.d. 22-6-’86 behaalde met haar paard Tosca op het concours te Reusel (klasse Ml). Er kunnen maximaal 50 ploegen inschrijven dus wie ’t eerst komt, ’t eerst maalt. Leeftijd voor deelname 16 jaar en ouder. Koten 30,per team (u ontvangt t.z.t. ac ceptgiro).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7