Supermarkt Denissen vraagt Janus Rijnen en Anna Kastelijns in het goud GEEN OUD PAPIER OPHALEN!!! een nette jongeman P 8 ’Moergestel-Nieuws’ met vakantie! Kinderconcert: grandioos initiatief harmonie Jeugdvakantieweek 1986 Rest ons nog u een prettige vakantie toe te wensen! Dit is de laatste uitgave vóór de vakantie. U ziet ons weer terug op woensdag 13 augustus. Bewaar deze krant echter goed, want hierin vindt u de dokters- en kerkdiensten voor de komende drie weken. P. TERWINDT E. VAN DELFT HUISARTS GEEN PRAKTIJK TANDARTS J.M.A. STIEGER GEEN PRAKTIJK van 18 juli t/m 8 augustus. N.J.W. Kamphorst is GESLOTEN van maandag 11 augustus tot en met zondag 7 september. :C' - o Jubileum van de harmonie wel degelijk een feest voor héél Moergestel WOENSDAG 16 JULI 1986 11e Jaargang - Nr. 439 JA 8 Op zaterdag 19 juli, 26 juli en 2 augustus zullen wij in verband met de vakantie geen oud papier op kunnen halen. Op zaterdag 9 augustus zijn wij weer present. Wij zouden het zeer op prijs stellen als u uw papier e.d. tot die tijd wilt bewaren. Tevens wensen wij u een prettige vakantie. MUZIEKVERENIGING PRINSES JULIANA Waarneming: Oirschotseweg 2, Telefoon 04243-1204 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel van 4 augustus t/m 22 augustus. Spoedgevallen: N. Kamphorst Kloosterlaan 1, tel. 1919. Na 27 juli tevens bij: C. v.d. Tas v. Kemenadelaan 7, Oisterwijk, telefoon 04242-16655. De praktijk van TANDARTS Voor spoedgevallen wordt waargenomen door TANDARTS J.M.A. STIEGER Telefoon 04243-1919. voor de afdeling groente en fruit (leeftijd 17 jaar) Sollicitaties (uitsluitend schriftelijk) aan het adres: Rootven 38, 5066 AX Moergestel. De harmonie schoot afgelopen vrijdag duidelijk in de roos met het concert voor de kinderen van de basisscholen. Nadat de verschillende instru menten door Wim Ligtvoet waren voorgesteld, konden de kinderen genieten van een luchtig programma wat alles bij elkaar een uur duurde. Na de pauze, waarin de kinderen limonade en een tractatie kregen, mochten de kinderen o.a. de harmonie zelf dirigeren, hetgeen een schit terend schouwspel opleverde. Twee keer moest ’n hele mars worden uitgespeeld om alle kan didaten een kans te geven. Na het concert was er in de voorzaal van ’Den Boogard’ nog de ge legenheid voor de kinderen om het instrument van hun keuze uit te proberen. Een bijzonder geslaagde avond waarvan volgend jaar onge twijfeld ’n herhaling komt. Voor informatie over de samenwerking tussen de harmonie Streekmuziekschool, kunt u kon- takt opnemen met N. Smits, Kruysackerstraat 20, telefoon: 1198 of W. Ligtvoet, Industrieweg 21a, telefoon 2555. Hier kunt u ook de inschrijf formulieren voor de Streekmuziekschool ver krijgen, terwijl tevens kan worden besproken aan welke instrumenten onze harmonie en drumband de grootste behoefte heeft. - De organisatie van de festiviteiten wordt uitge voerd door het speciaal daarvoor opgerichte co mité, welk ook verantwoordelijk is voor de fi nanciële opzet. - De organisatie heeft een aantal akties op touw gezet om voldoende middelen bijeen te brengen om het geweldige programma af te kunnen werken. - Een eigentijdse manier van geld bijeen brengen is sponsoring en door deze sponsoring zult u ook regelmatig namen van bedrijven tegenkomen, welke zich voor dit jubileum verdienstelijk heb ben gemaakt. - Natuurlijk zijn ook deze sponsors uitgenodigd om bij de verschillende aktiviteiten aanwezig te zijn, een normale zaak, welke aan sponsoring is verbonden. - Het comité stelt zich ten doel om de festivitei ten rond het 75-jarig bestaan van de harmonie zodanig te regelen, dat het voor de hele Moer- gestelse bevolking een onvergetelijk feest wordt. Niet voor een klein groepje. - De aktiviteiten zijn dan ook zo georganiseerd, dat iedereen er bij aanwezig kan zijn of er aan mee kan doen. Nadat ik het bovenstaande in het gesprek met de voorzitter van het comité had vernomen, voel de ik me verplicht om het ook onder uw aan dacht te brengen, want een 75-jarig jubileum van onze harmonie is iets voor heel Moergestel, voor mij en zeker voor u. En dat het comité aktief is, kan ik u verzekeren, ik heb het aan den lijve ondervonden. Theo op ’t Hoog. Naschrift van de redactie: Dit artikel is geplaatst nadat met beide partijen daarover is overlegd. Oproep voor leiding bij het kleuterprogramma Zoals u al uit eerdere berichtgeving in Moer gestel Nieuws hebt kunnen lezen wordt er tijdens de jeugdvakantieweek (18 tot en met 22 augus tus) op de maandagmiddag, dinsdagmiddag, donderdagmiddag en vrijdagmiddag een kleu terprogramma georganiseerd. Voor dit kleuter programma hebben wij nog zo’n 20 leiders/ leidsters nodig. Ben je 16 jaar of ouder, en heb je in die week vier middagen tijd, geef je dan a.u.b. nog deze week op als leider of leidster. Dat kan telefo nisch bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9, te lefoon 2150. Wij rekenen op jullie!!! Organisatie jeugdvakantieweek 1986 Pastoor Jansen voltrok de plechtigheid, waar na het feest wordt gevierd bij de bruid thuis aan de Schoolstraat. Anna bracht 9 kinderen ter wereld. De verdere bezigheden van de gouden bruid en bruidegom tijdens hun 50-jarige echtverbintenis kunnen we slechts heel summier vermelden. Ja renlang gaven ze tijdens de oorlogsperiode on derdak aan de binnenlandse strijdkrachten; ze hadden evacuees in huis, Duitsers en Engelsen, terwijl-hun huis ook nog dienst deed als school; de grote schouw, waar spek en ham werd ge rookt voor boeren uit de verre omtrek. Dit al les kwam ter sprake en samen met de rijke histo rie van het pand waarin zij wonen zou gemak kelijk een boek te vullen zijn, en ongetwijfeld zou daarin wat betreft Janus nog ’n hoofdstuk ’Gilde’ voorkomen. Zijn vele verdiensten voor het Gilde St. Joris beschreven we al eens eerder in deze krant. Vandaag de dag brengen ze hun tijd door met voornamelijk bezigheden die ze graag doen. An na doet nog veel aan handenarbeid met leer en maakt nog van alles van pitriet. Ze doet aan volksdansen bij de bejaarden en legt nog graag ’n kaartje. Janus helpt z’n vrouw in het huishouden en in de moestuin. Daarbij houdt hij als hobby nog enkele konijnen. Zaterdag 26 juli wordt het feest dus gevierd. Om 11.30 begint de dag met een H. Mis in onze pa rochiekerk. Ongetwijfeld zullen Janus en Anna er met hun 9 kinderen en 21 kleinkinderen een grandioos feest van maken. Wij gunnen het hen van harte en ’Moergestel- Nieuws’ feliciteert het gouden paar alvast van harte. Janus en Anna, proficiat en we wensen jullie graag nog vele jaren in goede gezondheid. M.O. Niet alleen ik, maar ook verschillende anderen, hebben ons bij de opening van het jubileumjaar van de harmonie afgevraagd of het organiseren de comité wel de juiste weg had gekozen om dit 75-jarig jubileum op deze grootscheepse wijze te organiseren. Er werd en wordt in het dorp over gesproken, waarbij steeds de vraag in het geding is: ’Wordt dit nu een feest voor een klein selectief groepje, of wordt dit nu een feest, waar heel Moergestel bij betrokken wordt?’ Natuurlijk speelt hierbij ook de vraag wie dit al lemaal gaat betalen en als dit de harmonie zou zijn of een dergelijke grootse opzet wel verant woord is. Nu ben ik er niet de man naar om dergelijke brandende vragen te laten voor wat ze zijn, maar ik heb deze voorgelegd aan het comité. In een verhelderend gesprek met de voorzitter, Jos Janssen, is mij een en ander uitgelegd, waar bij mijn visie op de organisatie duidelijk is ver anderd. Enige punten uit dit gesprek wil ik u niet ont houden in de hoop, dat uw visie zich positief ontwikkelt en wij met z’n allen en prachtig slot van het jubileumjaar mogen meemaken. De aangekondigde aktiviteiten zijn van die aard, dat dit in ieder geval zo’n slot mogelijk maakt. Nu dan enige punten uit het gesprek. Zaterdag 26 juli a.s. vieren Janus Rijnen en Anna Kastelijns het feit dat ze 50 jaar gele den in het huwelijk traden. Op het adres Raadhuisstraat 26 werden we vriendelijk ont vangen voor ons, bij dit soort gelegenheden, gebruikelijke interview, ’t Levensverhaal van de ’waogenmaoker’ en z’n vrouw. Janus werd geboren op 11 september 1902. Zijn ouders waren de uitbaters van ’t Draaiboom- pje’. Tot z’n elfde jaar bezocht hij de lagere school (zat in de klas naast Nillis op ’t Hoog). Daarna was er werk genoeg op de boerderij thuis en reed hij ook nog enkele jaren de ’room- wagen’ naar Tilburg. Janus had echter andere ambities en ging op z’n twintigste het vak van ’wagenmaker’ leren bij Toon de Kroon in Oir- schot. In 1928 begint Janus voor zichzelf op het adres waar hij nu woont. Naast allerlei soorten karren maakt hij er ook eggen en later werden het voornamelijk platte wagens en allerlei car- rosseriën. Rond 1960 komt er dan voorgoed een einde aan het wagenmaken en moest Janus de omschake ling maken naar aannemer/timmerman. Inmid dels is dit bedrijf overgegaan in handen van een van zijn zonen. Anna Kastelijns kwam ter wereld op 31 decem ber 1909. Zij zag het levenslicht in de Schoolstraat (waar nu Autobedrijf van Balkom gevestigd is). Na de lagere school (t/m 8e klas) ging Anna thuis helpen in de bakkerij en hielp ze haar moe der op de boerderij. Ook reed ze nog ’n tijdlang met de bakkerskar in Oisterwijk. Op haar 18e jaar ging ze op kantoor werken bij Schoenfabriek van Gils. Na 6 jaar verkering (ze weten niet meer hoe het is ’aangekomen’) trouwen ze op 27 juli 1936 in onze parochiekerk. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1