TSGm HuEB Autobedrijf Fa. BIJ VELT-VAN DE VEN l i W1 i|iM ZOEKERTJES F Het schoolkamp van Boszicht St. Jans Onthoofding Teken Schilder Groep- Moergestel GM NOUWENS VERHUIZINGEN Op alle klompen 15% KORTING! Lv SEIZOENOPRUJMING BIJ LIGTVOET Bent u van plan een nieuwe of gebruikte auto te kopen? Kom dan eens bij ons langs... Wij hebben de volgende inruilwagens staan: I f Z1976 1985, 1984, 1983, 1982, 1981, 1977 zowel buigbaar als niet buigbaar Loss] industrieweg 5 Opel service dealer 5066 XJ Moergestel Telefoon 04243-2134 Volvo specialist a»' r» f P X -,.x w PAGINA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 9 JULI 1986 "MC 4 4 4 4 I A I L 1 BOUWJAAR MERK TYPE INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN I L OVERZEE RIJKSVERHUIZERS X worden alléén geplaatst bij kontante betaling! ISUZU TROOPER diesel... OPEL ASCONA diesel OPEL ASCONA 16 S OPEL MANTA OPEL KADETT OPEL CORSA VW JETTA 1985 1984 1982 1984 1984 Industrieweg 13. Moergestel, Tel. 04243-1167. r a O vtéMuis o Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden. "De Klusjesman", Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242- 83937. Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Eindelijk was het dan zo ver... Al weken hadden we er naar uitgekeken Maar maandag 30 juni vertrokken we vanuit Moergestel via een oriënta- tietocht naar ons schoolkamp in Netersel. We gingen in groepen met de namen: S.D.E. (Su per Debiele Eenheid), J.J.Am., Space Wippers, Western Girls, Space Invaders en de C.P.N.I.G. (de charmante, pittige en natuurlijk intelligente girls). Op het kampadres aangekomen - bij de familie Vermeulen, Fons v.d. Heydenstraat 21 - keken we onze ogen uit naar de prachtige tuin en de fij ne ruimte. We gingen daarna vlug de slaapzaal klaarmaken en een slaapplaats uitzoeken. Toen waren we wel toe aan een hapje eten, maar eerst werd de leider of leidster van je groep bekend ge maakt. Wij hadden als leidster Renée, een hele leuke. Na het lekkere slaatje van mevr. Vissers en mevr, v.d. Loo gingen we lakens beschilderen. Het was de bedoeling, dat we iets schilderden, wat op de naam van je groep sloeg. Na heel wat geklieder en gelach was het ons toch gelukt: een laken met onze voeten erop en in het midden de naam van de groep. De kale plekken hadden we opgevuld met bloemen en muzieknoten. Toen moest het spanmnendste van deze dag nog komen, nl. de Spooktocht. We gingen gezamen lijk en dat was maar goed ook want telkens als we een geluid hoorden, vlogen we bijna de leiders en leidsters om de nek. Wat waren we blij, toen we weer op het kamp aankwamen en naar bed kon den gaan. Nou ja, van slapen kwam die eerste nacht niet veel terecht. Dinsdag, 1 juli. Hé, hé, rond acht uur gaan we eruit. Na het wassen, aankleden en eten gingen we de hele dag naar het bos. ’s Morgens hadden we een Vlaamse Kermis; deze bestond uit een aantal verschillende spelen zoals vogeltje pik, blikken gooien, scrabble, waterwip, autobanden verkleedrace, water over je hoofd naar achteren doorgeven, korfbal-tijdrace en nog meer. Alle spelen gingen op tijd en hoeveelheid. Hierna had den we gezellig pick-nicken in de bossen. Nadat we alles opgegeten en opgedronken hadden, kre gen we een Morse-opdracht, die ieder met z’n eigen groep op moest lossen. Dit viel echter niet mee. Na een uurtje zwoegen en zweten hadden we zes regels ontcijferd. Een kleine rustpauze was genoeg om ons weer op te peppen voor de beroe pentest. Dit was een soort vossenjacht, waarbij de leiding en enkele moeders zich verkleed had den. Wij moesten hen in het bos gaan zoeken en raden, welk beroep zij uitbeeldden. Terug op de boerderij aangekomen, gingen we ons wassen (dit was wel nodig) en een spelletje doen. Met een goed gevulde maag (het eten van de kookmoeders was heerlijk) hadden we generale repetitie voor de bonte avond. Inmiddels was het al weer laat en na twaalf uur gingen we weer naar bed. Of we geslapen hebben? Nee, daar kwam weer niet veel van. We hebben heel wat afgela- chen. Een aantal kinderen heeft ongemerkt toch nog enkele uurtjes geslapen. Woensdag, 2 juli. Het was acht uur, toen we ge wekt werden door onze meester. De meesten wa ren toen al een tijdje wakker. Vandaag werd er een foto gemaakt bij de prachtige vijver. Daarna was er een fietstocht naar de Belgische grens, waar we ieder een stempel kregen. Onderweg werden we goed verwend, frites met kroket, li monade, ijs, snoep en ga zo maar door. Toen we van de leuke, maar ook wel vermoeien de tocht terug kwamen in Netersel, hadden de ’kokkies’, mevr. Vissers en mevr. v.d. Loo, het brood voor ons al gesmeerd. Na het eten werden we met een dichtgeplakte bus naar een bos gebracht voor een dropping. De route was ongeveer 4'/i km. Onderweg moest je dingen aanstrepen, die je nodig had om te overle ven op een onbewoond eiland (muskietennet, lu cifers, pijl en boog etc.) Bij het beginpunt aange komen werden we met de bus weer teruggebracht naar het kamp. Na enkele spelletjes gingen we moe, maar voldaan naar bed. En warempel het slapen ging steeds beter. Donderdag, 3 juli. Vandaag stond de levende to to, het mozaiek van de denne-appels en de bonte avond op het programma. Het totoformulier moesten we op het kamp invullen. In het bos wer den de groepen gemaakt en konden de wedstrij den beginnen: torens bouwen, bierflesjes vullen met rietjes en nog veel meer. ’s Middags mochten we weer met de eigen groep een mozaiek van denne-appels gaan leggen. Toen we klaar waren, gingen we terug naar de boerde rij om ons op te maken voor de bonte avond. Wat waren we zenuwachtig en met dat ’opma ken’ werd het nog erger. Eerst speelden we een musical, opgémaakt en samengestel door Marja Schoenmakers en onze meester. De hoofdrolspe lers waren Marieke Nefs en Albert Broeren. Dit ging heel goed, aan het applaus van het publiek te merken. Tijdens de pauze gingen wij met onze ouders even de mooie en prachtige tuin van de fa milie Vermeulen in. Na de pauze werden er nog enkele toneel- en playbackstukjes voorgedragen, zoals Cliff Richard en de Young Ones, de ’Klok kenluiders’ van André van Duin en ’Anijsdrop’, een toneelstukje, dat over drie meisjes ging, die het een apothekeres niet makkelijk maakten. Maar aan alles komt een eind, dus ook aan deze zeer geslaagde avond. Rond half twaalf was deze avond afgelopen. Per slot van rekening moesten onze ouders vóór twaalf uur in bed liggen. Toen we afscheid van onzw ouders hadden genomen, gingen wij nog verder met Disco tot ongeveer half twee. Omdat we voor de bonte avond de hele slaapzaal leeg hadden moeten maken, werd het tijd om hem weer enigszins in te richten en te gaan slapen. Nou ja, slapen Je kunt beter zeg gen lachen, zingen en kletsen. Slapen kun je im mers thuis ook! Vrijdag, 4 juli. Helaas, de laatste dag van ons kamp. We kregen ontbijt op bed: brood, ei, snoep, kit kat, thee en cola. Na het ontbijt gingen we ons aankleden en de koffers inpakken. Toen hebben we nog Sjoelwedstrijden gehouden. Onze groep, de C.P.N.I.G. en de Space Wippers kwamen in de finale. De Space Wippers met Edwin, Corné, Erik en Henk waren net iets beter en wonnen. Nu werd het pas echt spannend, want meester Klom- berg wou de einduitslag van alle spelen, die deze week gehouden waren, geven. Wij, de C.P.N.I.G. hadden gewonnen en daar waren we natuurlijk wel blij mee. De J.J.Am met Judith, Jeroen, Albert en Marcha stonden vlak onder ons. Het ogenblik om afscheid te nemen van dit super gezellige kamp was aangebroken. Het was jamer, dat we moesten gaan, maar ja, je kunt nu een maal niet altijd bij elkaar blijven. We gingen met een paar groepen tegelijk naar huis en dat was bijna het einde. Rond vijf uur konden we op school onze koffers gaan halen en kregen we nog een leuke herinne ring: de groepsfoto en een tegeltje van Boszicht. Wij kunnen maar één ding zeggen: Meneer Klomberg meneer Ceulemans en heel de leiding, zonne goeie hebben we nog nie gehad! Opgemaakt door de Charmante Pittige en Na tuurlijk Intelligente Girls. Caroline van Gompel, Paricia van Herck, Nata scha de Wilde, Inge van Gisbergen. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 12 juli: E. van Delft, telefoon 04243 - 1424 Voor Oisterwijk: De diensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur: zaterdag 12 juli: W. Schopman, Kerkplein 2, telefoon 04242 88806 zondag 13 juli: E. Bicker, Groenstraat 75, telefoon 04242 84468 Weekenddienst pastorieën: Marcuskerk Oisterwijk telefoon 04242 82860 Geref. Kerk (Kivitslaan 3, Oisterwijk) 9.30 uur. Ds. J.A. van Boven Herv. Kerk (Kerkstraat 64) 10.30 uur Ds. J.A. van Boven, Doopfeest (tijdens de 2e dienst kinderoppas in 'De Voorhof' naast de hervormde kerk) Wijkverpleegkundigen: tel. 1594. Spreeku.: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Inschr. voor kraamhulp na tel. afspraak tijdens spreekuur. Openbare Bibliotheek, Kloosterlaan 32a tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. van 14.30-17.30 u. en 18.00-20.30 u„ wo. 14.30-17.30 u. Moeders voor Moeders: Zr. H.Th. Snellen, Schepersdijk 66, Oisterwijk, telefoon 04242-82098. Algemeen alarmnummer: 0 0 11 Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 7 (J. Douwes), tel. 1169; dagelijks van 9.00-10.00 uur. Afspraken ook telefonisch mogelijk. Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur Voor 'n massief eiken eetkamertafel, sa lontafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meube len, Pr. Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Dagelijks verse aardbeien. J. Robben, Stokske 2. Vogelzaden en duivenvoeders. Verkrijg baar in klein- en grootverpakking. Tevens re gentonnen te koop bij Eierhandel/Dierenvoe- ders A. v/d Wouw en Zn., Pr. Irenestraat 14, tel. 1582. Te koop: z.g.a.n. Solex snorfiets, kleine wielen f 200, Huysackerstraat 15. Te koop: Premie A-woning, premie over draagbaar. Bouwjaar 1984, met garage, tuin op het zuiden. Luxe keuken met inbouwapp. en parketvloer. Vaste trap naar 2e etage. Prijs n.o.t.k. De Werft 12, tel. 04243-3485, b.g.g. 1546. Legkorrel, gemengd graan, fazantengraan, geitenbrok, schapenkorrel, konijnenkorrel, paardenbrok, haver, etc. etc. Dagelijks gratis thuisbezorgd bij afname van min. 25 kg. Eier- handel/dierenvoeders A. v/d Wouw en Zn., Pr. Irenestraat 13, tel. 1582. Het boek '10 Jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht' is nu (voor slechts f 10, weer verkrijgbaar op ons redaktie-adres: Oisterwijk seweg 43, telefoon 2268. Te koop gevraagd op korte termijn: semi- bungalow/vrijstaand huis. Bouwjaar vanaf 1975. Tuin op Z/W. Prijsindicatie f 300.000, Tel. 01684-4383 na 18.00 hr. Intenties 12-19 juli 1986 Vijftiende zondag door het jaar: preek drs. A. Drissen ZATERDAG 18.00 uur: H. Mis met orgelspel. 19.30 uur: H. Mis met samenzang. Mgd Johannes Hems e.v. Elisabeth v.d. Wal; Mgd Mathilde Tekath-Dröttboom; Mgd Ad v.d. Wouw e.v. Elisabeth v. Dijck; Jgt. Maria Willems Mutsaerts; Mgd Harrie v. Aarle e.v. Francisca Roosen; Johannes Pijnenburg e.v. Wilhelmina Wolfs. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis Jgt. Cornelia Priemus van Laarhoven; Corne lls de Laat e.v. Wilhelmina v.d. Sande; Elisa beth v. Esch-v.d. Wouw; Thea Spaninks van Herck; Cornelia Hermans Pijpers; Engelberta Vugts e.v. Maria Smeijers. 11.30 uur: Jos van Laak e.v. Johanna Bekkers; Huub van Berkel e.v. Tine de Wert; Adriana Heikants Antonis; Jo Poirters v.d. Wouw; Overl. ouders van Daelen-de Jong; Gerardus Moorman en Maria Hoeven. MAANDAG: Richard van Geersaem e.v. Mar- garetha d’Haene; Josephus den Otter, Hendri- ka Willems en Johannes zn.; Jgt. overl. ouders van Gestel de Kort; Johannes Welten e.v. An nie Jonkers; Henricus de Laat v.d. Ven; Simon van Kemenade. DINSDAG: Mgd Adriana van Herck-v.d. Loo; Overl. ouders van Haaren-de Bakker en zoon Jos; Marinus en Jo de Laat Kogels; Wilhelmi na Rijnen-Kuipers. DONDERDAG: Mgd Henrica Prinsen-de Veer; Mgd Martina Kwinten van Balsvoort; Gerard Poirters e.v. Nellie v. Broekhoven; Jan van Dijk e.v. Lamberdina de Werdt; Maria Denissen- Damen; Johanna Op ’t Hoog-van Groenendaal. Komend jaar is er in Moergestel weer de gele genheid om aktief met tekenen en schilderen be zig te zijn. Wellicht bent u met uw gedachte bij de welverdiende vakantie die voor de deur staat en hebt u nog geen plannen gemaakt voor het nieuwe seizoen. Het is echter zo september en het moet toch ook een fijne gedachte zijn om aan een gedeelte van uw tijd een zinvolle krea- tieve invulling te kunnen geven. Een regelmatige terugkerende cursusavond is hiervoor natuurlijk een uitstekende moge lijkheid. Op de maandag is er een cursus bedoeld voor beginners, d.w.z. een cursus waarin de basis groepen uitgebreid aan de orde komen en daar naast ook bedoeld voor personen die al wat lan ger tekenen en schilderen, maar de te gebruiken tekentechnische aspekten nog eens grondig wil len doornemen. Deze cursus omvat 30 lessen van 3 uur (van 19.00-22.00 uur) en is verdeeld in 3 fasen t.w. tekenen, schilderen (kleurenleer) en aquarelleren. Op de donderdag is er een cursus voor personen die al wat verder zijn op dit gebied van tekenen en schilderen en voor personen die zich juist sterk aangetrokken voelen door de inhoud van deze cursus. De lestijden zijn van 19.00-22.00 uur. In de eerste fase van deze cursus wordt aandacht besteed aan figuurtekenen, portrettekenen en fi- guurkompositie. In de tweede fase gaan we ons bezig houden met het tekenen en schilderen naar en in de natuur. Naast de donderdagavond worden er in de laat ste maanden ook lessen gegeven op zaterdag om op lokatie te gaan in de omgeving van Moer gestel. Voor inschrijving en meer informatie: Cees van Gameren, Burg. Maeyerstraat 12, Moergestel, tel. 04243-1916. V t w mi I» jvoab tel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 2