Kinderconcert 11 juli 1986 Zoekertjes... P. Ter windt Boerenbond II voetbalkampioen oi Geslaagd Jongelui! Vurhaai-nieuws ’Moergestel-Nieuws’ met vakantie! ’De Pierewaaiers’ 25 jaar! Eén jaar Atelier ’De Oude Werkplaats’ Vakantie en oud papier Ponyclub F.E.V.I.O.R. geen praktijk van 14 t/m 27 juli a.s. Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Het eerste nummer na de vakantie veschijnt dan weer op woensdag 13 augustus. Vanwege de komende vakantieperiode zal ’Moergestel- Nieuws’ niet verschijnen op de woensdag 23 en 30 juli en 6 augustus. Derhalve verschijnt VOLGENDE WEEK het LAATSTE NUMMER voor de vakantie. Wij verzoeken inzenders van kopij en adverteerders daarmee rekening te houden. Hoe Zoekertjes insturen? 31 24 25 28 18 19 15 12 15 16 23 35 25 31 9-11 5-20 9-19 4-13 18-28 ,er- /an ten IA 12 7-3 2 1 Bestuur ’De Pierewaaiers’ 0-10 1-13 tien de aar Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! ’de Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67a telefoon 04243 - 1424 zo- ing eze tk- cer Huisarts de de le- ?e- lu- Na een uiterst spannend competitieverloop is Boerenbond II op de voorlaatste competitiedag kampioen van de ’Alternatieve Zomeravond- competitie’ geworden. Boerenbond II is mede, door een zeer sterk- gespeelde tweede competitiehelft, kampioen ge worden. Hierin wonnen zij dan ook alle wedstrijden, ook die tegen hun naaste rivalen: respectievelijk F.C. het Draaiboompje en Wel- varia. De laatste wedstrijd van de competitie, tegen Den Boogaard moest alleen nog gewonnen wor den om eervol kampioen te worden. Hoewel het er lang naar uitzag dat dit niet zou lukken (twee maal achterstand 1-0 en 2-1, en ondanks ’n ge miste penalty) besliste Boerenbond II óók deze laatste wedstrijd in haar voordeel nl. 2-3, een werden zij hierdoor eervol kampioen met tevens het hoogste doelsaldo. t. t. t. t. t. t. it. it. it. it. it. it. t. Anders dan bij een winkel, waarbij het sukses valt af te lezen van de verkoopcijfers, moeten we bij de kunstzinnige aktiviteiten, die plaatsvinden in bovengenoemd atelier uitgaan van het aanbod aan cursussen en de deelname eraan. Het afgelopen jaar vond er een veelheid aan ak tiviteiten plaats in ’De Oude Werkplaats’ met een enthousiaste deelname vanuit Moergestel en de regio. Betty Nagel zelf nam de fantasiepop- pen voor haar rekening; Cees van Gameren bracht de fijne kneepjes bij van kalligrafie (schoonschrijven); Kitty Drubbel en Kees op ’t Hoog leerden anderen zich bekwamen in het bloemschikken; Chea Moorlag instrueerde het breien; Diana Beitzel leidde een cursus Engels en Joep van der Horst bracht de vaardigheid over van brooddeeg-figuren maken. Laatstgenoem de gaat voor het nieuwe seizoen plaatsmaken voor een zeer originele kreativiteit, die door Pauline van de Valk aan de cursisten doorge leerd zal worden: het beschilderen van eieren van allerlei omvang, een zeer oude kunstuiting, welke in Oosteuropese landen vaak beoefend wordt. Het aanbod is er dus. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat enkele enthou siaste jonge carnavalsvierders de koppen bij el kaar staken en carnavalvierend Moergestel een fikse duw in de goede richting gaven. Daarom komt er op zaterdag 23 augustus 1986 een reunie! Na 25 jaar Pierewaaien is een derge lijke happening zeker op zijn plaats. Deze groot se reuniezal uiteraard plaats vinden in clubhuis H. de Brouwer, het vertrouwde thuishonk. Ve le oud hofhoudingsleden en oud-leden van de dansgarde hopen wij te verwelkomen. Van zelfsprekend verwachten wij leden en oud-leden op deze avond. Noteer dus nu vast een en ander in uw agenda! Leden, oud-hofhoudingsleden, kunnen zich op geven bij de heer P. van Berkel, Burg, May- erstraat 14, tel. 2138. Tot 23-8-1986! ’Zó kan ’t ók!’ Aan het Dr. Struyken-instituut te Etten-Leur slaagde Lian van Esch, Pijnendijk, voor Me disch Microbiologisch Analyste. Yvonne Knubben, de Stappert, behaalde aan het Brabants Conservatorium te Tilburg de akte Muziekonderwijs piano. Op de school voor Konservatieve Beroepen te Eindhoven slaagde als kok/ober Marco Boo- gaers, Oirschotseweg. Proficiat allemaal! Op vrijdag 11 juli zullen harmonie en drumband een concert verzorgen in Den Boogaard te Moer gestel. Dit concert is speciaal bestemd voor de kinderen van alle basisscholen en begint om 19.00 uur. Het betreft hier een initiatief dat tot stand is ge komen in samenwerking met de Streekmuziek- school voor Oisterwijk e.o. en de docent muziek van de basisschool, dhr W. van Peer. Het is mede de bedoeling dat de kinderen naast het beluisteren van het concert ook kunnen ken nis maken met de verschillende instrumenten. Hiertoe is na het concert de mogelijkheid in de voorzaal van Den Boogaard, ’t Is dan zelfs mo gelijk dat de kinderen die zijn geïnteresseerd kunnen proberen om op enige instrumenten te spelen. Tevens zal er gelegenheid zijn om infor matie te verkrijgen over de Streekmuziekschool en ook de harmonie en drumband. Aan: iedereen die zich als leider/leidster heeft opgegeven voor de jeugdvakantieweek a.s. Woensdag komen we om 19.00 uur in de Boszichtschool bij elkaar om de groepen te ver delen en het programma door te spreken. Kijk a.u.b. in je omgeving rond of er misschien nog mensen zijn die ook leidster of leider willen zijn want we hebben tot nu toe nog maar erg weinig opgaven voor leiding en ontzettend veel opgaven van kinderen die mee willen doen!! Laat ons a.u.b. niet in de steek en tot ziens op woensdag 9 juli. Organisatie jeugdvakantieweek 1986 Voordat de vakanties beginnen geven we in het kort ’n opsomming van de evenementen die we de komende maanden kunnen verwachten. Over de data 19, 20, 23 juli en 2 augustus wor den onze leden deze week uitvoerig geïnfor meerd. Zondag 24 augustus staat onze fameuze fietstocht met picknick op het programma. Vrijdag 5 september hebben we ’n bingo voor de kinderen en vrijdag 17 oktober ”n wandel- zoek-speurtocht in het donker... ook voor de kinderen. Deze laatste twee onderdelen zijn voor de jeugd t/m de 6e klas van de basisscho len. Tenslotte op zaterdag 25 oktober de bowlinga- vond. De banen zijn al besproken van 21.00- 23.00 uur in Bowling ’Brimon’ te Tilburg. Vanuit Moergestel en de regio hebben velen hun weg gevonden naar de Postelstraat, waar Piet Nagel destijds met vaardige hand en gevoel voor het behoud van het oude het atelier opgeknapt heeft tot wat het nü is: een ontmoetingsplaats waar op ongedwongen wijze mensen uit alle la gen der bevolking en van alle leeftijdsgroepen ’gewoon fijn bezig willen zijn’. De vakantie staat weer voor de deur. Dat bete kent ook voor onze vrijwilligers een kleine rust pauze voor wat betreft het ophalen van oud papier. Wilt u er rekening mee houden dat wij dan ook op 19 juli, 26 juli en 2 augustus geen oud papier op kunnen halen? I Na de vakantie zullen wij dan weer op zaterda- gen onze gebruikelijke ophaaldienst laten rijden. Wilt u zolang uw papier, oude spullen, lompen j en oud ijzer bewaren? Harmonie ’Prinses Juliana’ Betty Nagel streeft er bewust naar de groepen niet groter te doen zijn dan maximaal tien per sonen: op die wijze kan er een afstemming plaatsvinden die voor zowel cursusleider als voor cursist de beste garanties inhoudt voor een goede leergang. Betty presenteert zich graag als goede gast vrouw: het kopje koffie tijdens de cursus geeft de noodzakelijke gezelligheid, die een prima ba sis vormt voor de sfeer binnen welke er samen gewerkt wordt. Verder wil Betty rigoreus afre kenen met de gedachte,.dat men alleen maar, kunstzinnig moet zijn wil men aan cursussen deelnemen. Vol enthousiasme haalt Betty aan, dat er voorbeelden zijn van cursisten die - nog geen weet hebbend van hun verborgen talenten - met schroom aan een cursus begonnen zijn en er juist dat gevonden hebben, dat aanleiding werd om zich voor nóg drie andere cursussen in te schrijven. Mensen, die eens uit hun dagelijk se sleur willen komen, die naast het huishoude lijk werk ook nog eens iets anders willen doen, die kontakten willen leggen met anderen, die een spanningsveld willen doorbreken en op die ma nier van hun stress willen afkomen, voor die mensen is er een unieke gelegenheid om één van de cursussen te komen volgen in ’De Oude Werkplaats’. Betty houdt ogen en oren goed open om - in ver gelijk tot andere ateliers - juist op goede momen ten op veranderingen te kunnen inspelen. Op zondag 29 juni bezochten wij het ponycon- cours te Diessen. De volgende resultaten wer den behaald: Afdelingsdressuur: F.E.V.I.O.R. 1 kl. L 6de prijs F.E.V.I.O.R. 2 kl. L 11de prijs F.E.V.I.O.R. viertal kl. L 13de prijs Individuele dressuur: Geertje Roefs met W. Adelheid Cat. C-B 1ste prijs Petra Ketelaars met Lucas Cat. C L2 2de prijs Heidi Rijen met Anita Cat. D-Ll 3de prijs Debbie Donkers met Constans Cat. D-B 5de prijs Francine van Gils met Mariska Cat. D-Ll 5de prijs Liesbeth Ketelaars met Otello Cat. D-B 6de prijs Met ponyspelen: Theo van Delft met Irene 1ste prijs Geertje Roefs met W. Adelheid 4de prijs. Voor orde en netheid 2de prijs. Prijswinnaars proficiat. Boerenbond II wil nogmaals de scheidsrechters bedanken, voor het sportief leiden van de com petitiewedstrijden en wil ook niet Welvaria ver geten (de onttroonde kampioen) die dit jaar op een voortreffelijke wijze de ’Alternatieve Zomeravondcompetitie’ heeft georganiseerd. Hieronder volgt de eindstand met als vermel ding, dat wanneer twee elftallen gelijk in punten eindigen niet het totaal doelsaldo beslist naar het doelsaldo van de onderlfing gespeelde wedstrij den van die elftallen. Respectievelijk pnt. Doelpnt. voor tegen 1. Boerenbond II20 2. Welvaria16 3. Den Boogaard14 4. F.C. ’t Draaiboompje14 5. Bar de Steeg7 6. Boerenbond I7 7. F.C. ’t Molentje6 Op 31 augustus komt er een open dag, zodat het publiek kan kennismaken met wat er voor krea- tiefs tot stand is gekomen. Anja op Hoog zal bij die gelegenheid haar werkstukken kalligra fie exposeren. Misschien behoort het nog weleens tot de moge lijkheden om de gemaakte kunstwerkjes tentoon te stellen of - misschien helemaal een toekomst- gedachte - te komen tot een galerie, waar deel nemers en niet-deelnemers hun werken kunnen exposeren en verkopen. De manier waarop er het afgelopen jaar is ge werkt, houdt in ieder geval verwachtingen in voor de toekomst. 11e Jaargang Nr. 438 WOENSDAG 9 JULI 1986 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1