Groepsleider/ster Moergestel krijgt ’n volwaardige Openbare Bibliotheek Het is weer bijna kermis..... i i Buro Maatschappelijke Dienstverlening Peperkoekverloting Van de pastorie E.H.B.O. Nieuws Geslaagd Bedankt Bibliotheeknieuws Gezwiene Waai- nieuws .«.T Raadsvergadering 27 juni 1986 - V a.s. Zaterdag gaat het jaarlijkse kermisgebeuren weer van start. Afscheid van juffrouw Corine en juffrouw Anneke £1 F n 11e Jaargang - Nr. 437 WOENSDAG 2 JULI 1986 INA 8 I a" d v 9K I *s» •I Ouderkontaktgroep en team van de basisschool Boszicht I '»‘A F/. In verband met het vertrek van een huidige groepsleidster nodigt de Stichting het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel kandidaten uit te solliciteren naar de vacature van met een akte van bekwaamheid voor het kleuteronderwijs voor de basisschool Boszicht in Moergestel. Op donderdag 10 juli zal er op ,'t Heideveldje' van 16.00 tot 17.00 uur gelegenheid gegeven worden om afscheid te nemen van juffrouw Corine en juffrouw Anneke. Iedereen is van harte welkom! In verband met vakanties van het Maatschappelijk Werk en de Gezinsver zorging is er tijdelijk enige wijziging in onze bereikbaarheid. P.S. Afwezig van 7/7 - 1/8: J. Douwes van 21/7 - 8/8: C. v.d. Wiel »i K »l K Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Vakantiesluiting In verband met de kermis is de bibliotheek op maandag 7 juli na 17.30 gesloten. Rectificatie Tijdens de zomervakantie sluit de bibliotheek vanaf maandag 21 juli tot en met vrijdag 1 au gustus. In de maanden juni, juli en augustus mogen 2 boeken extra meegenomen worden. In de maand juli zal pastor H. v.d. Broek vaak afwezig zijn. De pastorie blijft voor alle bood schappen toegankelijk. Aalmoezenier J. v.d. Broek, die woont in de Krijtenboogstraat 17 (tel.: 1829) heeft beloofd waar te nemen. En ook Arno Drissen is steeds bereikbaar op pastorie of onder eigen no: 04242-17461. - Vanaf 7 juli t/m 18 juli is er spreekuur op elke dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur. - Vanaf 21 juli t/m 1 augustus is ons buro gesloten. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel J. Douwes (A.M.W.) C. v.d. Wiel (G.V.) De opendag der hulpverlening is bijzonder goed verlopen. Het doel om de bezoeker informatie te ver strekken omtrent de hulpverlening is dan ook zeker tot zijn recht gekomen. Vanaf deze plaats willen wij alle hulpverlenen de instanties bedanken voor hun inzet. Moergestel-Nieuws bedankt voor de verzor ging van de publiciteit. Het college van Burge meester en Wethouders voor hun medewer king. De plaatselijke middenstand voor het schenken van de vele prijzen. Bloemenzaak W. Willems voor de goed ver zorgde bloemen. Frank de Laat bedankt voor het bezorgen en terugbrengen van de demonstratie wagens. De vele EHBO ers bedankt voor de medewer king en tenslotte u bezoeker, fijn dat uw er was. Mochten wij nog iemand vergeten zijn bedankt voor uw inzet. Namens bestuur en leden EHBO vereniging St. Christoffel. In deze gehele periode kunt u de instelling toch steeds dagelijks telefonisch bereiken met uw vragen op het nummer van ons buro alhier: tel.: 1169. U wordt dan bij afwezigheid automatisch doorverbonden met onze kollega's van het centraal Buro te Oisterwijk. Wij wensen u een fijne vakantie. Voor de jongelui die zich opgegeven hadden voor de zeskamp op zaterdag 5 juli, volgt hier een belangrijke mededeling. Door een te ge ring aantal deelnemers komt dit jaar deze zes kamp te vervallen, maar het bestuur heeft hier voor naar een alternatief gezocht en gevonden op zaterdag 5 juli om 10.30 uur worden de kin deren die zich opgegeven hebben verwacht om 10.30 uur bij sporthal de Vonder. Vanwaar we vertrekken richting bossen en zullen er nadien nog enkele verrassingen op het spel staan. Je hoeft alleen maar boterhammen mee te ne men. Tot ziens op 5 juli om 10.30 uur. Dit was het uiteindelijke resultaat van de beraadsslagingen in de raadsvergadering van afgelopen vrijdagavond. Een raads vergadering, die mede door dit agenda punt weer eens de klok van elf uur haalde, wat de laatste jaren meer uitzondering dan regel is. Ook werd geruime tijd aan dacht besteed aan de overname van de provinciale wegen, inclusief de T31. Bilbiotheek Na jarenlang te hebben vastgesteld dat het streven naar een volwaardige bibliotheek als basisvoorziening een prioriteit heeft, was de uiteindelijke konfrontatie met dit agendapunt voor enkele partijen een moeilijk te nemen hindernis. Niet zozeer de investeringskosten van 700.000,— waren een obstakel, doch veeleer de jaarlijks terugkerende exploitatie kosten van ruim 200.000,lagen het C.D.A., de S.P.M. en lijst Denissen zwaar op de maag. Zij vreesden dat dit straks moet re sulteren in een verhoging van de Onroerend- goedbelasting. In een gloedvol betoog toonde wethouder Smits aan, dat juist nu de gelegen heid zich voordoet de kleuterschool aan de Schoolstraat te verbouwen tot bibliotheek, de ze voorziening nu juist finacieel haalbaar is ge worden. De cijfers tonen aan dat het kan en de raad moest nu maar de moed tonen de finan ciële konsekwenties voor een basisvoorziening te aanvaarden. De raad toonde uiteindelijk die moed door het voorstel unaniem te aan vaarden. Overname provinciale wegen inclusief T31 Dit agendapunt was voor de V.V.D. en in min dere mate de P.G.B. aanleiding nog eens nader in te gaan op de situatie rondom de T31Voor al de geluidsoverlast was een heet hangijzer. De heer Gerlach had zelf een onderzoek laten uitvoeren door medewerkers van de TH Eind hoven, dat hogere uitkomsten te zien gaf dan het rapport van 1982, waarop de weg is uitge voerd. Wethouder Mulders toonde aan dat ook de hogere uitkomsten van het V.V.D.- onderzoek binnen de wettelijk marges bleven. Met uitzondering van de V.V.D. aanvaardde de raad de overname van de wegen, mede in het belang van de ontsluiting plan Papenacker. De raad vraagt de provincie wel, wanneer zich voor 1992 de situatie rondom de T31 zich drastisch wijzigt van de omstandigheden, waarvan is uitgegaan, een financieel beroep op de provincie te mogen doen. Wat verder ter tafel kwam De gemeente Oisterwijk krijgt nog een maand Aan de Mavo ’St. J.B. de la Salie’ te Tilburg slaagden dit jaar: Uit Moergestel: Doreth van Alphen, Christel Buiks, Johan van Daelen, Ben Hoefnagels, Gerard Hommen, Constance Janssen, Jürgen Kaal, Arthur Kemps, Jurgen van der Loo, In grid van Nuenen, Herrie Rijen, Erik-Jan van Schoondrager, Nicole Smolders, Rob Smol ders, Johan Smulders, Bram Stroucken, Mir- jan Theuns, Judith Tuerlings, Maureen Ver hoeven, Marieke van de Wouw. Op donderdag 26 juni slaagde Mirjam Denis sen voor Fysiotherapeute aan de Academie Gezondheidszorg te Breda. FT Na een periode van vele aktiviteiten en postu ren zijn er in de maand juli en augustus geen oefenavonden voor de E.H.B.O.ers. We gaan weer van start na de vakantie en wel op vrijdag 5 september. Hiervoor krijgt iedereen nog een persoonlijke uitnodiging. Bestuur en leden van de E.H.B.O. vereniging St. Christoffel wensen vanaf deze plaats een ieder een fijne en zonnige vakantie toe, in goe de gezondheid en behouden thuiskomst. ■L de tijd een voortstel te doen inzake de vuilver werking. In de augustusvergadering zal dan worden besloten of overgegaan wordt tot pri vatisering of dat Oisterwijk het kan blijven doen. Binnenkort verschijnt er een nota over de ver koop van woningwetwoningen, waarvoor de belangstelling de laatste tijd weer aantrekt. AvdW Op zondag 6 juli a.s. is het Moergestelse Ker mis. Dit houdt ook in, dat Audacia en Jeugd- belangen St. Jan op die middag en avond een peperkoekverloting houden middels het Rad van Avontuur. De opbrengst van deze loterij is bestemd voor de jeugd van Audacia en voor de jeugd van Stichting Jeugdbelangen St. Jan, hieronder wordt verstaan de jeugd van de scouting, judo, jongerenkoor en kinderkoor. De organisatoren hopen en twijfelen er niet aan, dat de verkoop van de loten een groot sukses wordt. Buiten de traditionele peper koek is er ook dit jaar weer een andere aan trekkelijke prijs. Onze bekende sprekers zullen de verkoop van de loten op een ludieke manier stimuleren. Stel onze jeugd niet teleur en koop een of meerdere loten. Namens de beide initiatiefne mers van de peperkoek verloting met rad van avontuur bij voorbaat dank en wij wensen u fijne en zonnige kermisdagen toe. Audacia en Jeugdbelangen St. Jan Kandidaten kunnen zich tot zondag 6 juli 1986 schriftelijk wenden tot het bestuur voornoemd p/a de Scheerman 2 5066 EH Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1