5 FRUHSCHOPPEN Open dag der hulpverlening met 'De Stoelenmatters' uit Oirschot Eerste eksemplaar van: 10 jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht to i Volkstuinders- vereniging ’Reuseldal’ Eerste seizoenzege Erik Welten Open dag Rijkspolitie Moergestel Mededeling bejaarden zangkoor 15 SS SS 1 Te nat... Voor de kinderen is er een gratis luchtkussen! 3 K5 I Zondag a.s. in de grote feesttent op de Heivelden (nabij de molen) ig- Zondag 29 juni 11.30 uur In de voorgaande weken hebt u al iets kunnen lezen over de open dag der hulpverlening, die de Moer- gestelse E.H.B.O.-vereniging op zondag 22 juni gaat organiseren. I JA 8 11e Jaargang - Nr. 435 WOENSDAG 18 JUNI 1986 vervolg op pagina 7 S.W.M. Iedereen is welkom De entree is gratis! (Consumpties slechts f 1,25) Dit alles in verband met het i2'/i-jarig bestaan van Buurtvereniging 'De Heivelden' >•1 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel l I Op maandag 23 juni worden alle leden van het bejaarde koor om Vi 10 in den Boogaard ver wacht. Zorg dat je alle aanwezig ben. (Want we hebben iets te vieren). Na grondige verbouwing van het postbureau van de rijkspolitie te Moergestel, willen wij op zaterdag 28 juni 1986 de bevolkirlg van Moer gestel en omgeving in de gelegenheid stellen om het verbouwde bureau eens te bekijken. Om dat bezoek helemaal interessant te maken, hebben wij besloten om die dag, een zoge naamde ’open dag’ te organiseren. Tevens zal de brandweer Moergestel ook haar mogelijk heden demonstreren. Van de rijkspolitie zullen aanwezig zijn: het velddetachement, de Alge mene verkeersdienst, de verkeersgroep, de mo biele eenheid, een politiediensthond en een surveillancewagen van Moergestel zelf. Tevens kunt u die dag geïnformeerd worden over diefstalpreventie, inbraakbeveiliging, vakan- tietips en andere van dergelijke onderwerpen. Dus tot ziens op zaterdag 28 juni 1986. De G.G.D. staat op het St. Jansplein met een compleet ingerichte ambulance. Ook de mobiele verbandpost van de E.H.B.O. zult u kunnen bezichtigen. Binnen in Den Boogaard kunt u kennismaken met de Politie - Hartstichting - Nierstichting - Diabetes vereniging - Rode Kruis - Veilig Ver keer Nederland - Wit Gele Kruis - Veiligheid sinstituut - Alcohol en Drugs. Minder bekende hulpverleningsorganisaties, die uiteraard zeker zo belangrijk zijn als de reeds genoemde, zult u er ook aantreffen. Het Brandwondencen trum - de Cara Vereniging en Epilepsie Vereni ging zijn hiervan voorbeelden. Ook de Reddingsbrigade Tilburg en de Lo tuskring Tilburg geven acte de presence. U ziet, een aardig scala aan hulpverlenende in stanties. De E.H.B.O.-vereniging zal zelf meer voor lichting geven over haar eigen werk. Naast alle informatie die u kunt krijgen mon deling, door middel van folders, dia’s of film, zullen er ook een aantal leuke demonstraties worden gegeven. De E.H.B.O. zal, in samenwerking met Lo tuskring Tilburg, binnen in Den Boogaard en kele aardige dingen laten zien, in de vorm van kleine ongevalletjes die kunnen gebeuren. Buiten op het St. Jansplein zullen om 14.30 uur en 16.30 uur grote demonstraties worden gegeven door het Rode Kruis samen met de Brandweer en ook Lotuskring Tilburg zal hier aan meewerken. Naast de publicaties in Moergestel Nieuws, die u allemaal hebt kunnen lezen, is de E.H.B.O. ook actief geweest op de basisscholen. Waarom nu deze open dag? Vaak genoeg zien we in Moergestel een ambu lance rijden (helaas!) of de brandweer horen we uitrukken. Op sportvelden en bij ongeluk ken ziet u E.H.B.O.-ers lopen en helpen. Maar wat gebeurt er nou precies? Deze vraag wordt hier en daar nog wel eens gesteld. In het brein van voorzitter Jan Rijnen ont stond het idee een grote open dag te organise ren, waaraan alle mogelijke hulpverlenende in stanties zouden meewerken. Heel enthousiast ging iedereen aan dit idee aan het werken. Maanden van organisatie en regelen zijn ge volgd op die eerste kreet. De gehele E.H.B.O.-vereniging heeft zich in gezet en er werd hard gewerkt om alles op tijd rond te krijgen. De datum werd gepland, besprekingen werden hier en daar gevoerd, vergunningen aangevraagd. Stapels papier gin gen de deur uit om iedereen naar Moergestel te krijgen. Uiteindelijk is alles gelukt en kan hét gaan gebeuren. Zondag 22 juni Wat gaat er dan gebeuren? De Moergestelse Brandweer laat al haar mate riaal zien en zal vertellen waarvoor alles dient. De Wegenwacht komt met een uitgebreid aan tal voertuigen, en weet u wat daar allemaal in zet? Ook zal zij ’De Praatpaal’ demonsteren. Het Rode Kruis uit Oisterwijk zal aanwezig zijn. Velen van ons zullen er tot voor kort niet bij stilgestaan hebben, dat Moergestel- Nieuws alweer 10 jaar met de regelmaat van een klok in de brievenbus valt. Ge voelsmatig zou men kunnen zeggen, dat Moergestel-Nieuws zo in ons dorp past, dat men niet beter weet of het heeft er al tijd al bijgehoord. Om toch dit tienjarig bestaan niet ongemerkt voorbij te laten gaan, heeft Martien Oerle- mans een prachtig gedenkboek samengesteld met foto’s en begeleidende teksten over die pe riode. Een overzicht wat elke rechtgeaarde dorpsgenoot graag zal willen hebben. In een bijeenkomst van alle medewerkers, oud medewerkers, bezorgers en allen die op een of andere manier bij het bestuur van Moergestel- Nieuws betrokken zijn, werd het eerste eksem plaar van dit boek overhandigd aan wethouder Smits. Deze haalde in zijn toespraak terecht aan dat Moergestel-Nieuws meer is dan een van de vele periodieken die wekelijks in de bus vallen. Voor vele mensen betekent Moergestel-Nieuws een wegwijzer door het kulturele leven van ons dorp en een informatiebron voor al die zaken, welke in onze gemeente gestalte krijgen. I Evenals vorige jaren is het weer open dag op het volkstuinencomplex ’Reuseldal’ aan de Bosstraat. U bent van harte welkom op zondag 22 juni. Openingstijd van 10.00 tot 16.00 uur. Wij nodigen iedereen uit, er een bezoek te brengen. Tot ziens a.s. zondag op ’Reuseldal’. fc - ’n Record-aantal deelnemers (bijna 700) liet zich door ’t weer niet afschrikken om deel te nemen aan de wandel-avondvierdaagse. Wat op vrijdag ’n feestelijk intocht had moeten worden werd 'n kompleet waterballet, al was de stemming opperbest. Nee, we treffen het al enkele jaren met name op de laatste avond niet... w Ook de gemeente Moergestel kreeg voor haar archief een exemplaar aangeboden. Secretaris A. de Rouw nam het in ontvangst De voorzitter van de stuurgroep, Johan Ligt- voet, benadrukte in zijn openingswoord het belang van Moergestel-Nieuws voor onze ge meenschap en betrok hierbij ook mevrouw Oerlemans, omdat zonder haar ondersteuning het vele werk nooit gedaan had kunnen wor den. Na het officiële gedeelte werden onder de aan wezigen enige eksemplaren verspreid, normaal wordt na dat officiële gedeelte flink nagepraat, nu hadden de aanwezigen het te druk met het bekijken van het boek en het zoeken naar be kenden en herinneringen ophalen aan gebeur tenissen. Duidelijk dat het boek aansloeg bij de mensen en een reden voor ieder om zich ook van de in houd te overtuigen. Het mag duidelijk zijn, dat 10 jaar Moergestel- Nieuws alleen maar tot stand kon komen, dankzij de fantastische steun van de mid denstand van Moergestel, de medewerkers, de stuurgroep en zeker niet in de laatste plaats van het gemeentebestuur. Immers als er geen wekelijkse uitgave was ge weest, zou dit prachtige jubileumboek nooit tot stand zijn gekomen. Th. N. op ’t Hoog In de Ronde van Rijsbergen zaterdag jl. was hij de snelste van een kopgroep van 10 renners. De 2e jaars amateur uit Moergestel was blij met deze overwinning. Tijdens de wedstrijd over 90 km reed Erik constant voorin. Uiteindelijk viel 15 ronden voor het einde de slag en reden 10 renners weg uit het peloton. In de eindsprint versloeg Erik met een fietslengte verschil Daan Luijks uit St. Wille- brord. Volgens zijn zeggen zal dit niet de laatste over winning zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1