Vaderdag SLAGERIJ KETELAARS B.V. lü 2.50 0.95 1.50 1 a K/ Geslaagd L.R. F.E.V.LO.R. Rock en Roll Vurhaai-Nieuws Gezwiene waai nieuws MODEHUIS Een koperen jubilaris in de parochie... Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden De Essche grafvondsten in ’de Kleine Meijerij’ L.T.S.-Oirschot hield diploma-uitreiking met een feestelijk tintje O B B ^5- Verwen vader eens! U mag altijd ruilen! V 1 In verband met de officiële presentatie van het boek van 'Moergestel-Nieuws' komen wij volgende week terug op de wandel-avondvierdaagse. Ruime keus in blouses, pantalons, zomertruien, enz. Zomeravond wandelingen met het IVN Oisterwijk - ■•x SS MAGER SOEP OF HACHEEVLEES 7 jc KUIKENBOUTEN n -jr- 500 gramZ../3 HAMBURGER n 7c GEBRADEN GEHAKT SAUCIS RUNDERROOKVLEES I I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 JUNI 1986 PAGINA 3 JA 2 d werkgroep Kinderchatechese reikt had. Hij bedankte iedereen voor de sa- Het is weer zover: A.s. zondag 15 juni om 11.30 uur op Vaderdag is er weer en kinderge- zinsviering. Het thema is: 70x7 vergeven is een geschenk. Ons kinderkoor zal tijdens deze viering de lied jes ten gehore brengen. Enkele kinderen van de Graaf van Urselschool zullen in deze viering assisteren. Tot zondag 15 juni a.s. Iedereen is weer van harte welkom! Afgelopen zondag 8 juni, werd op de oefenter reinen van de ponyclub het laatste gedeelte verreden van het onderling dressuurkampioen- schap 1986. Als best combinatie kwam uit de bus Willie van de Ven met Marko. Wllie mag zich derhal ve onderling dressuurkampioen noemen; 2e werd Jan Burgers met Abel en 3e José Rijnen met Armano. De B.Z. beker werd behaald door Jac. Don kers met Arthur; Bert Meyer werd van de B.Z.-ers 2e met Aswin. Deze maand bestaat de werkgroep voor vol- wassenkatechese 12',5 jaar. Deze bijzondere gelegenheid willen we aangrijpen om stil te staan bij wat gerealiseerd is en na te denken over wat nog te doen staat. Wat stond aange geven in de nota ’Op weg naar 1985’ van Bis- schop Bluijssen is in onze parochie als grotendeels gerealiseerd. Maar wat nu...? We hebben deken L. Bijl uit Tilburg bereid ge vonden zijn visie over ’De weg naar het jaar 2000’ aan ons voor te leggen. Datum: woensdag 18 juni 1986 Tijd: 20.00 uur Plaats: zaaltje Boerenbond, Schoolstraat, Moergestel Eenieder die belangstelling heeft voor deze gespreksavond is van harte welkom. namens de werkgroep voor volwassenkateche- se, Joost Wagenmakers Afd Tilburg en omstreken De Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den Afd. Tilburg en Omstreken komt bijeen op: Op donderdag 5 juni is Jan Neggers geslaagd voor het vak beeldhouwen aan de Academie voor Beeldende Kunst te Rotterdam. Proficiat. Zaterdag 14 juni a.s. organiseert het bestuur van de gezwiene waai een fietstocht voor alle gezinnen. Wij willen vriendelijk verzoeken om al die ge zinnen of individuelen die zich reeds hiervoor hebben opgegeven om zich om 10.00 uur te verzamelen bij de ’graaf v Urselschool’. Mocht het weer te slecht zijn dan wordt de fietstocht uitgesteld tot 28 juni. Proficiat Hiermede willen wij alle jongens en meisjes uit onze buurt van Harte Feliciteren met het sla gen voor hun eindexamen. Gezien de vlaggen en boekentassen die uit de ramen hingen waren het er best veel. Er zal dus de komende weken in onze buurt nogal wat gefeest worden. Geniet er allemaal maar fijn van, jullie hebben er ook hard voor moeten werken. Verder veel succes met je eventuele verdere studie en nogmaals proficiat. Fuif ze!!! Donderdag 5 juni begroette dhr. van den Oete- laar leerlingen en ouders voor de jaarlijkse diploma-uitreiking. Directeur dhr. van Hazendonk maakte de re sultaten bekend, waarbij hij de nadruk legde op het feit, dat 41% van de leerlingen geslaagA is geheel of gedeeltelijk op C-niveau, terwijl het landelijke gemiddelde ligt op 25%. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Sinds vrijdag 6 juni jl. hebben wij een danspaar van grote allure in ons midden. Jessi ca Jansen en Wilco Heessels slaagden bij dans school Michielsen voor rock-en-roll goud met de prachtige eindcijfers 8!/z - 9!/z Van harte gefeliciteerd en hopelijk mogen we jullie nog eens aanschouwen. TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! Het Instituut voor Natuurbeschermingseduca- tie gaat weer van start met een serie zomer- avondwandelingen. De eerst hiervan op dins dag 17 uni a.s. om 19.00 uur. Vertrek bij het Bezoekerscentrum van Natuurmonumenten aan de Van Tienhovenlaan t.o. Groot Speyck. Om meer te weten te komen over de natuur, dus eenvoudige kennis m.b.t. planten, dieren en landschappen kan iedereen die geïnteres seerd is aansluiten. Het is wel de mooiste tijd van het jaar om zo’n wandeling mee te maken en samen met de gids, die u zeker wat van het natuurgebeuren zal vertellen en laten zien, zult u volop van deze excursie kunnen genieten, (deelname gratis) Hieronder volgen de data van alle wandelingen met de vertrekpunten. Aanvang steeds om 19.00 uur. Dinsdag 17 juni: bezoekerscentrum v. Natuur monumenten, v. Tienhovenlaan 5. Woensdag 25 juni: De Brand (Udenhout), Ka pel a/d Schoorstraat. Donderdag 3 juli: kasteel Nemelaer (Haaren). Dinsdag 8 juli: Duinven, Scheibaan 5. Woensdag 16 juli: ’t Stokske (Moergestel), Zandstraat 1. Donderdag 24 juli: Bezoekerscentrum v. Na tuurmonumenten, v. Tienhovenlaan 5. Dinsdag 29 juli: kasteel Nemelaer (Haaren). Woensdag 6 aug.: Duinven, Scheibaan 5. Donderdag 14 aug.: ’t Stokske (Moergestel), Zandstraat 1. Dinsdag 19 aug.: Bezoekerscentrum v. Na tuurmonumenten, v. Tienhovenlaan 5. Woensdag 27 aug.: De Brand (Udenhout), Ka pel a/d Schoorstraat. In de jaren 1950-1965 werden in en bij Esch een aantal zeer belangrijke Romeinse vonsten gedaan. Daar werden in de loop der jaren een zevental z.g. ’tumulusgraven’ blootgelegd. Een dier graven werd .zelfs met behulp van de Genie in zijn geheel uit de grond gehaald en na een spectaculaire operatie kompleet naar een depót van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort overge bracht, de operatie ’taartschep’, die in 1961 landelijk bekendheid kreeg. De graven bevatten o.m. een unieke vondst van Romeins breiwerk, alsmede vele aardewer ken en glazen gebruiks- en siervoorwerpen, die een zeer goed beeld geven van het Romeinse le ven in de streken in de 2e en 3e eeuw na Christus. Aan de Esche vondsten is het proefschrift ge wijd, waarop de Tilburgenaar L.v.d. Hurk op 22 mei aan de Universiteit te Nijmegen promo veerde tot doctor in de letteren. Een beknopt overzicht en beschrijving van de ze vondsten is door de promovendus bewerkt voor het nieuwe nummer van ’de Kleine Meije rij’, het kwartaalblad van de heemkundekring voor Oisterwijk en omgeving. Deze bewerking werd verluchtigd met vele foto’s en tekenin gen. Dit wel zeer interessante nummer is voor niet-leden verkrijgbaar ad. 6,50 bij ’de Spar’ te Moergesel. Van de geslaagden gaan 30 jongeren verder studeren, terwijl 35 geslaagden al werk gevon den hebben met eventueel verder te studeren via het leerlingwezen. Dhr. van Hazendonk wees er op, dat men ge tracht heeft op school een stuk basiskennis bij te brengen, die in het bedrijfsleven tot ont plooiing moet komen. Jullie hebben werk, zo verklaarde hij, omdat het bedrijfsleven vertrouwen in jullie heeft. Probeer dat vertrouwen ook waar te maken. Met veel nadruk ging hij verder, dat een school buiten een opleiding in een bepaalde richting, ook moet proberen met karakter te vormen, mensen die open staan voor anderen, die el kaar het goede gunnen en elkaar weten te waarderen. Hij wees de leerlingen er op dat de de mens rechten en plichten heeft en dat rech ten het beste tot uitdrukking komen, als men sen hun plichten kennen. Daarna maakte hij bekend, dat L.T.S.- Oirschot de grens van de 2000ste geslaagde be- menwerking en wenste de geslaagden veel suc ces toe in hun verdere leven. Daarna kwam burgemeester Sanders aan het woord als voorzitter van het schoolbestuur. De meeste leerlingen ontvangen voor het eerst een diploma, zo zei hij, maar velen gaan verder met een opleiding wat hij bijzonder wilde aan bevelen. Misschien hadden ouders van een an dere opleiding gedroomd zo betoogde hij, maar het is misschien voor de jongeren toch de gelukkigste weg om het met een goede basisop leiding en goede inzet ver te brengen. Het is niet zo, verklaarde hij, uit het oog, uit het hart. Als je heimwee hebt, loop eens bin nen. Hij hield er wel de spanning in wat betreft de 2000ste geslaagde. Daarna ging men weer over naar de diploma- uitreiking en kwam de 2000ste geslaagde te voorschijn, onder trompetgeschal begroet, Bas Kuipers uit Best. Burgemeester Sanders bood hem namens het bestuur een pennen-set aan, namens de ge meente Oirschot een boek over het Gilde- wezen en namens de V.V.V.-Oirschot een langspeelplaat met toren-muziek. Na de pauze, waarin de leerlingen voor een drankje of koffie zorgden voor hun ouders in plaats van omgekeerd, reikte dhr. Bakker, voorzitter van het Oirschots Industrieel Con tact prijzen uit voor mentaliteit en vakman schap. Voor sommigen, zei hij, is dit diploma een eindstation, anderen gaan verder, maar boven al bepaalt een goede mentaliteit alles, want in zet en doorzettingsvermogen zijn karakterei genschappen, die de weg vormen naar succes. Daarna reikte hij namens de bond van oud- meubelfabrikanten de prijs uit voor de beste mentaliteit aan Adrie van de Biggelaar uit Diessen. Vervolgens sprak Ronald van lersel namens de leerlingen zijn dank uit voor de prettige om gang met bestuur en leerkrachten, maar ook voor het onderling contact tussen de leerlin gen. Zijn dank ging ook uit naar het huishou delijk personeel voor de goede zorgen. Na mens de ouders wenste dhr. Hems de geslaag den en ouders proficiat. Hij bedankte de direc teur en leraren voor hun zorg. Nadat dhr. van den Oetelaar nog vermeld heeft, dat bedrijven gebeld hebben om geslaagde leerlingen, sluit dhr. van Hazendonk deze feestelijke en gezellige diploma-uitreiking en wenst de geslaagden veel succes toe in hun verdere leven. Uit ons dorp zijn op deze school geslaagd de volgende leerlingen: Afdeling Mechanische techniek: Anton Fon- ken; John Bergman; Marcel Hermus. Afdeling bouwtechniek: Addy Rooyakkers; Raymond Kreyveld. - •x Donderdagavond 19 juni a.s. om 20.00 uur Het is dan onze laatste bijeenkomst voor de vakantie. Daarom houden we een feestelijke speelavond, waaraan leuke prijsjes zijn ver bonden. Een drankje en hapje zullen op deze avond worden aangeboden. Wilt u zelf een ballpoint meebrengen? In de maanden juli en augustus zijn er geen bijeenkomsten. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overhead-projektor. Plaats: Rode Kruisgebouw Leonard van Vechelstraat 2 Tilburg. Voor nadere informatie tel: 013-675059 of na 18.00 uur 013-332374. Weekaanbieding van 12 tot 18 juni 500 gramU (ook lekker op barbecue) per stukUa/3 UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram 100 gram UIT EIGEN ROKERIJ 100 gram

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3