U0 FRUHSCHOPPEN V eteranen-sportdag Kring Tilburg met 'De Stoelenmatters' uit Oirschot Een 5-daagse reis Bond van Ouderen Open dag Peuterspeelzaal Janneke Open dag hulpverlening Feest op ’De Reuselhof Oproep aan alle E.H.B.O.-ers Voor de kinderen is er een gratis luchtkussen! SPORTDAG in de grote feesttent op de Heivelden (nabij de molen) Iedereen is welkom De entree is gratis! (Consumpties slechts f 1,25) BOXTEL 15 JUNI 19B6 KRING TILBURG *•9 Dit alles in verband met het 12%-jarig bestaan van Buurtvereniging 'De Heivelden' V E T E R A N E N ••9 Zondag 29 juni 11.30 uur Zondag 15 juni, een mooi sportveld dat gemakkelijk te bereiken is, voldoende parkeergelegenheid, ruim 1.000 enthousiaste sporters en sportsters, een tribune met 2.000 zitplaatsen en 2.000 staanplaatsen en hopelijk een beetje zon! Dit alles zijn de ingrediënten voor een gezellige dag!! INA 8 Het bestuur Het bestuur het bestuur »»i het bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel i i ••i i i I ••I I ••I I i i I I t I I I i i i i ••I ••i i De Bond van Ouderen organiseert met de regio afd. Udenhout-Biezenmortel en Berkel-En- schot een 5-daagse reis naar Westerwald in Duitsland. Temidden van een prachtige natuur verblijven wij in een van de mooiste hotels waar alle ka mers voorzien zijn van douche en wc. Deze reis wordt verzorgd door Kras-reizen en is speciaal ingericht op de wat oudere mens. De datum van deze reis is van 1 september tot en met 5 september. De kosten bedragen 399,waarbij u na de reis 10% terug ontvangt. Verdere inlichtingen bij mw. Witlox, De Buunder 11 in Biezenmortel. Van hieruit worden deze afgewogen en naar de mengerij gebracht. Hier worden dan verschil lende soorten gemengd en tot de natuurlijke vetgehalte teruggebracht en opgeslagen voor de volgende bewerking. Deze bewerking is het schrobbelen, hier wordt de oorspronkelijke draad opgemaakt maar is nog zeer zwak. Van het schrobbelen komt het spinnen, hier wordt door draaiing en rek de juist draad ver kregen. Deze draad is dan sterk genoeg voor de volgende verwerking, het doubleren. Hier worden twee of meerdere draden samen ge twijnd. Dit kan zijn om de draden dikker te maken en meer deze kleuren samen te voegen. Als dit klaar is worden de klossen ingepakt en verzendklaar gemaakt en gaan ze naar de we verij waar er vloerbedekking en overgor- dijnstof van worden gemaakt. Het belooft een interessante excursie te zijn in het bijzonder die mensen die hiermede gewerkt hebben. Om een overzicht te krijgen van de deelne mers, wordt ii verzocht om zich op te geven. De deelname per bus is 5,— per persoon. Bij eventueel slecht weer zal de tocht per fiets niet doorgaan dan gaan we allen met de bus. Voor de deelname zowel per fiets als met de bus, dient u zich op te geven voor 18 juni a.s. Bij de volgende adressen: Sjef Meeuwis, tel. 1641; Adr. Jonkers, tel. 1770; mw. Vissers, Rootven 16, tel. 1513; mw. Ketelaars, tel. 1745; mw. Fonken, tel. 2176; Din Mulders, tel. 1402; J. v. Dijk, tel. 2151. De volgende week de juiste tijd en uur van het vertrek. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Zondag 11 juni zet peuterspeelzaal Janneke de deuren wagenwijd open van 11.00 tot 14.00 uur, voor alle belangstellenden. Peuters, ex-peuters, toekomstige peuters, va ders, moeders, broertjes, zusjes, vriendjes, ooms, tantes, opa’s en oma’s; kortom iedereen die graag een kijkje wil komen nemen. Voor de kinderen zijn er diverse aktiviteiten en natuurlijk wat lekkers. Ook is er een kraampje met informatiemateriaal over de peuterspeel zaal. We hopen er, samen met u een gezellige dag van te maken. Tot zondag. Wat er zoal buiten op het St. Jansplein aan hulpverleningsvoertuigen staan opgesteld, heeft u vorige week natuurlijk al gelezen. Binnen in gemeenschapshuis Den Boogaard staan een aantal stands opgericht van diverse hulpverleningsorganisaties, die de bezoekers door middel van foldermateriaal, film of dia’s over de hulpverlening. De stands binnen nu allemaal al te noemen zou te ver gaan, want het zijn er velen, en dan zou u alles al weten. Wel hopen wij dat heel Moergestel uitloopt om te komen kijken. Op bepaalde tijden worden er demonstraties gegeven zowel buiten op het St. Jansplein als binnen in Den Boogaard. Hierover hoort u volgende week weer meer van ons. De ’Veteranen sportdag’ is een sportdag van mensen die 30 jaar en ouder zijn en allen lid zijn of waren van de NCB (Noord-Brabantse Christelijke Boerenbond), KVO (Katholieke Vrouwen Organisatie) en KPJ (Katholieke Plattelands Jongeren). Deze mensen, die al maanden hard aan het trainen zijn komen uit alle plaatsen rondom Tilburg: Alphen, Riel, Kaatsheuvel, De Moer, Loon op Zand, Tilburg, Goirle, Moergestel, Biest-Houtakker, Esbeek, Hilvarenbeek, Hag- horst, Diessen, De Beersen, Oisterwijk, Uden- hout, Berken-Enschot, Helvoirt, Haaren, Esch en Boxtel. Om 10.00 uur beginnen de wedstrijden op het sportveldencomplex: ’Essche Heike’ te Boxtel. Dit zal die dag uiteraard goed aangegeven wor den, maar ligt nabij de Gezondheidsdienst voor Dieren te Boxtel. Om 14.00 uur zal de of ficiële opening plaatsvinden, door Minister G. Braks, met zoals vroeger, een groot défilé. Daarna volgen de massademonstraties. Dit zal een kleurrijk gebeuren zijn: alle sporters in blauwe broek en witte blouse en alle sportsters in blauwe, rode, gele, groene (enz.) rok en wit te blouse zullen samen een muziekoefening doen. Ook demonstreren de heren gezamenlijk een tel-oefening en de dames een knots oefening op muziek. Verder komen die middag hardloopnummers, touwtrekken, volksdansen, vrije - zelfgemaak te - oefeningen en pyramide-bouw aan de or de. Ook aan de kinderen is gedacht: er zal een ’luchtkussen’ aanwezig zijn en diverse andere spelmogelijkheden, zodat ook zij aan hun trekken kunnen komen! a.s. Donderdag 12 juni worden alle EHBO-ers verwacht om 20.00 uur in het Wit-Gele- Kruisgebouw. Het bestuur hoopt dan ook dat iedere EHBO- er aanwezig zal zijn. De bedoeling van deze avond is om het pro gramma van de Dag der hulpverlening door te nemen en een aantal taken te verdelen. Om deze dag grandioos te doen slagen is ook uw inzet zeer zeker nodig. Het spreekwoord vele handen maken licht werk is hier dan ook van toepassing. Met vriendelijke EHBO-groet, Op zaterdag 21 juni organiseren wij voor onze leden een bus en fietstocht (een bustocht als er belangstelling voor is) naar Jurgers textielfa briek te Berkel-Enschot. Na de ontvangst volgt eerst een diaserie over de textiel. Deze excursie zal ongeveer een uur duren en laat heel de verwerking zien vanaf de balen wol tot aan de draad die gebruikt wordt voor het weven. We beginnen in het grondstof fenmagazijn, waar de balen van verschillende kwaliteiten worden opgeslagen. Alles bij elkaar een kleurrijk en gezellig evene ment dat best gezien mag worden!! Aan deze sportdag nemen maar liefst 50 perso nen deel uit Moergestel. ’n Jarige! De Direkteur van ’De Reuselhof’. De Heer van Leeuwen. Deze dag wordt ieder jaar met veel enthousias me voorbereid en gevierd. De voorbereiding: de wekelijkse samenkomst om ’t goed te organiseren. De kok, die 110 taartjes gaat maken, ’t Opha len van alle spelen. De inkoop van de prijzen. Eindelijk komt de dag. Niet te gelóven: regen en wind en wind en regen!!! ’s Morgens vroeg werdt met moeite de vlag ge hesen. Om 10.00 uur zijn de verschillende Bestuursle den, de bewoners van de woningen en uiter aard de eigen bewoners aanwezig om de Direk teur: ’Lang zal hij leven’ toe te zingen. Na het welkomstwoord komt als verrassing een accordeonist, de heer van Velthoven, al spelende de zaal binnen. Uit het voor ouderen zeer bekende liederen boek: ’Kun je nog zingen, zing dan mee’ wordt met veel vuur gezongen met ’n zeer goed bege leidende accordeon. Heerlijk zo’n morgen! De voorzitster van de bewonerscommissie, me vrouw van den Broek, houdt een speech en be dankt voor alle goeie zorgen. Daarbij overhan digt ze hem ’n tuinlantaarn. Tijdens de borrel brengt de heer van Brun- schot hem ’n hulde voor zijn attentheid tegen over de bewoners. ’s Middags de ’Reuselhofse Kermis’. Waar on ze aktiviteitenbegeleidster Sophia veel werk aan heeft gehad. Deze bestaat uit vele spelletjes, ’n grabbelton, Rad van Avontuur, enveloppen trekken, ge wicht van ’n smakelijke koek raden en vele an deren. ’t Belangrijkste van de hele dag is toch de sfeer, die er om zo’n feest heen hangt. De vrij willigsters, die met zoveel geduld achter de spelletjes staan en proberen uit te leggen, hoe ’t nu allemaal moet. De bewoners,d ie ook vanuit de rolstoel mee kunnen doen. Voor het personeel zijn dit soort dagen dik wijls vermoeiender dan ’n gewone werkdag. Maar als aan ’t eind van zo’n dag iedereen ge noten heeft en zo’n verbondenheid voelbaar is met elkaar, dan is die dag ’goed’ geweest. Daarbij mag de Direkteur best ’ns in ’t zonne tje gezet worden. Hard en veel werken is gezond, maar de uitein delijke verantwoordelijkheid dragen van zo’n Bejaardencentrum is niet in uren uit te druk ken. Vandaar ons aller Hulde! R. Bloemen-Marres Hoofd Verzorging I I 11e Jaargang - Nr. 434 WOENSDAG 11 JUNI 1986

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1