Raad wikt-Kroon beschikt 10 Jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht’ Wim Aïllems Buurtvereniging ’De Heivelden’ pakt festiviteiten groots aan Bejaardenreis 1986 BLOEMISTERIJ Vissen, een sport voor iedereen! Hypotheken? HULDE AAN DE WANDELAARS Jeugdvakantieweek 1986 A.J.M. v.d. Sande 4e Avondvierdaagse Vanaf a.s. dinsdag 10 juni kunt u een van ons verwachten met het boek 12V2-Jarig bestaan weekend 28-29 mei v.a. 5.9% Raadsvergadering 30 mei Ardi Lia Gerry Jeanette ASMI maakt er meer werk van. Veelzijdiger dan u denkt. 160 Pagina's met meer dan 160 foto’s, gebonden in een stevige luxe omslag, geven een ruim overzicht van 10 jaar 'Moergestel-Nieuws' JA 12 11e Jaargang - Nr. 433 WOENSDAG 4 JUNI 1986 j.s. De reiscommissie 1 Zie pagina 5 ƒ10, Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Dat de nieuwe raadsformatie de politieke be langstelling bij de burgers weer wat heeft gesti muleerd moge blijken uit de toegenomen be zetting van de publieke tribune en de geani meerde discussies her en der achteraf. Vooral de aanhang van de nieuwkomers in de raad laat zijn vertegenwoordigers niet alleen staan. Een verheugend teken, dat wij in het verleden al eens meer hebben kunnen constateren. Veel opzienbarends kwam er overigens in deze vergadering niet aan de orde. Het enige agen dapunt van belang dat oorspronkelijk op de rol stond, het komplan, is naar de vergadering van augustus verschoven. Dit in verband met de vele bezwaren die tot nu toe zijn ingekomen en die niet in een vloek en een zucht van de ta fel kunnen worden geveegd. De definitieve subsidies voor de verschillende verenigingen over 1985 werden door de raad zonder meer goedgekeurd. In verband met de kosten van haar jubileum werd bovendien een tussentijdse verhoging van de subsidie voor 1986 toegekend aan Muziekvereniging Harmo nie Prinses Juliana. Dat er in onze gemeest maar liefst 541 stuks stalen lichtmasten staan ’welke van een verbe- bezwaar van de belanghebbende agrariërs te gen deze omleiding is in hoogste instantie door de Kroon ontvankelijk verklaard. Rest mij nog u te wijzen op een staaltje van ne- derlandse woordkunst in de agenda van deze vergadering: maar liefst vijf voorzetsels in een zin van helemaal 16 woorden. Probeert u maar eens deze zin zonder stotteren in een adem te lezen. ’Voorstel tot het verdagen van het ne men van een besluit tot het vaststellen van een bestemmingsplan. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Adm.-Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1Moergestel Tel. 1795 Heel Moergestel komt aan z’n trekken De festiviteiten vinden voor het grootste deel plaats in en rond de feesttent (450 m2) die komt te staan op het Molenveldje (bij de mo len). Zondagmorgen om 11.30 uur is er Frühs- hoppen met de bekende Egerlanderkapel ’De Stoelenmatters’ uit Oirschot. Dit evenement is voor iedereen gratis toegan kelijk en voor de jeugd is men nog doende om Het programma voor groep 1 en 2 (de kleuters) is op maandagmiddag, dinsdagmiddag, don derdagmiddag, vrijdagmiddag en vrijdag avond. Het programma voor groep 3 tot en met 8 (de lagere schooljeugd) is van maandag tot en met vrijdag de gehele dag. Wil je je het liefst voor het kleuterprogramma opgeven, vul dat dan wel op onderstaand strookje in. Wij rekenen op jullie!!! Organisatie jeugdvakantieweek 1986 Ik geef me op als Leider leidster voor jeugd vakantieweek: NAAM: ADRES: TEL. NR.: LEEFTIJD: Ik heb interesse in het kleuterprogramma ik heb geen interesse voor het kleuterpro gramma. Door middel van ’n officieel programmaboekje zijn de bewoners van ’De Heivelden’ de afgelopen week uitvoerig op de hoogte gebracht van de festiviteiten rond het HVi-jarig bestaan van hun vereniging. Ter herinnering: Vertrek op 11 juni om 8.45 uur vanaf het St. Jansplein. Degene die zich opgaven ontvangen geen na der bericht meer. Zelf voor ’s middags uw lunchpakket meebrengen. Als u een bejaardenpas hebt, breng dit dan mee. We gaan met 2 bussen. Zondag waren er nog 3 plaatsen over. Als u nog interesse hebt dan direct kontakt opnemen. Wij wensen u goede reis. Jongens en meisjes van Moergestel, misschien hebben jullie er al eens over gedacht om lid te worden van ’U.S.V. de Rietvoorn’? Vissen is goed te combineren met evt. andere sporten. Om de beslising te nemen moeten jullie na tuurlijk het een en ander weten over deze club. Er is een senioren en een jeugdafdeling. Uiter aard zijn dames en meisjes óók van harte wel kom, er zijn er al bij! ’t Clubhuis is café ’de Klaare’ op ’t Rootven. ’Ons’ viswater is ’Het Blekven’ aan de Hild, alsmede ’De Zandput’ aan de zuidzijde van Rijksweg 58 (Beekerberg). Er zijn voor de jeugd 4 concoursen te vissen, waarmee bekers, maar ook mooie prijzen te winnen zijn. Voor de contributie hoeft niemand het te la ten, denken wij, deze is voor jeugdleden tot 16 jaar 11,50. Inleggeld éénmalig 2,50. Mini mum leeftijd is 8 jaar. Natuurlijk hebben jullie nog vele vragen. Als je jezelf aan wilt melden als lid, doe dit dan (na 18.00 uur) bij de heer G. Kogels, Huysac- kerstraat 18. Hij zal graag jullie vragen beant woorden. ’t Eerste concours is al op zondag 15 juni op ’t Blekven van 9.00-11.00 uur. Om de jeugdkoningsbeker. de jeugdconcourscommissie. Programma voor eigen buurtbewoners Men heeft tijdens het weekend ruim plaats in geruimd voor (uiteraard) aktiviteiten voor de eigen buurtbewoners. Zo staat er voor zaterdag een ballonnen wedstrijd op het programma, twee clowns ko men de jeugd vermaken, er is ’n grote sport- en spelmiddag, disco voor de jeugd tot 16 jaar en ’n grote feestavond voor buurt- en oud-buurt bewoners. De zondag omvat ’n volleybaltoer nooi en ’n korte slotavond. die ondertussen aangenaam bezig te laten zijn. Hoogtepunt op zaterdagavond Ongetwijfeld ’n groot festijn wordt de feesta vond voor alle buurt- en oud-buurtbewoners met het orkest ’Chanouk’. Deze avond begint om 21.00 uur. Iedereen die in ’De Heivelden’ woont (of er gewoond heeft) is daar van harte welkom. Attentie oud-buurtbewoners Hebt u de antwoordkaart nog niet ingele verd voor de feestavond. Dan wordt u verzocht dit tot uiterlijk a.s. zaterdag te doen op de adressen Regenbeemde 1 of 17. De organisatie heeft er alles aan gedaan om voor iedereen wat wils te presenteren en het programma overziend zal men daar zeker wel in geslaagd zijn. De komende weken zullen we u verdere mede delingen doen. q Aan: alle jongeren van Moergestel van 16 jaar en ouder die een week van hun vakantie willen besteden aan de kinderen van Moergestel. Jongelui Ook dit jaar wordt er weer een jeugdvakantie week georganiseerd voor de kinderen van de basisschool. Wij zetten hier met opzet ’basisschool’, want zoals je misschien al in Moergestel-Nieuws hebt gelezen worden dit jaar ook kleuters in ons programma betrokken. Daar voor vragen wij aan het einde van dit stukje jullie speciale aandacht. Wat het programma voor de grotere kinderen betreft: het zit weer zoals vanouds (dus ’gego ten’) in elkaar: we bouwen vlotten en gaan daarmee varen, we bouwen ook hutten als je een vlot niet ziet ’zitten’, we wandelen, fietsen, schminken, zwemmen. Er zal dus weer een dringend beroep gedaan moeten worden op het leiderschap, de sportivi teit en het uithoudingsvermogen van de jonge ren van Moergestel. Want wij als organisatie weten drommels goed: Zonder de jongeren van Moergestel kan er geen sprake zijn van een jeugdvakantie week. Geef je dus als je tijd en zin hebt alstu- blief in grote getale op als leider/leidster. Het kan via onderstaand strookje: vul het in en stop het vóór 13 juni in de bus bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9. handeling zijn voorzien’ zal wel nooit iemand zich hebben gerealiseerd. En dat het voorzien van een nieuwe verbehandeling de gemeente tot 1990 jaarlijks gemiddeld zo’n 11.000, gaat kosten, dus in totaal 55.000,dus per paal ruim honder gulden zal menigeen verba zen. Voor paal staan blijkt dus toch nog een kostbare aangelegenheid. De erfenis van het in 1965 opgeheven ’burger lijk armbestuur’, een grootboekinschrijving met een nominale waarde van ruim 18.000,zal door de gemeente te gelde worden gemaakt, dit vooral vanwege de admi nistratieve rompslomp die het beheer van dit appeltje voor de dorst gaat meebrengen. De raad was het er mee eens. Jan Vriens (PGB) stelde voor het bedrag voor het werkgelegen- heidsfonds te bestemmen. Wethouders Smits vindt dat het dan nog beter tot zijn oorspron kelijke recht komt door het te reserveren voor gevallen waarin de bijstandswet, de moderne opvolgster van het armbestuur, tekort schiet. Aan het einde van de vergadering deelde bur gemeester Ter Veer mee dat de geplande omlei ding van de weg Oistelvoort door het nieuwe woongebied geen doorgang kan vinden. Het

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1