Boek geeft ruim overzicht 10 jaar ’Moergestel-Nieuws fc '.1 Gemeenteraads vergadering Volksfeest Biest- Houtakker 1986 Goed bericht voor de kleuters Durpsfist 1986 ’Het zaden uitzoeken’ S Huidverzorgingsinstituut Aphrodite opende nieuwe ruimte Vanaf 9 juni in de verkoop w V JEUGDVAKANTIEWEEK 1986 18 tot en met 22 augustus Ss 4- Maandenlang is er door de redaktie van dit weekblad gewerkt aan de totstandkoming van het boek ’10 jaar Moergestel-Nieuws’ in vogelvlucht, en het uiteindelijke resultaat mag er zijn! a ^41 11e Jaargang - Nr. 432 5. G.K. 11. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Tijdens het bezoek op de tentoonstelling in het gemeentehuis met de afgelopen Pinksterdagen hadden de meeste mensen weinig problemen met het herkennen van rogge, haver, gerst of bietenzaad, klaver en graszaad. Ze hadden de ze zaden zelf vroeger op de boerderij veel ge bruikt. Lijn of vlaszaad, boekweit, kool, raap, stop- pelknollen of wikke zaad gaf wat meer proble men. Het verschil tussen kool, raap en stop- pelknollenzaad is als volgt: kool is groter en zeer zwart van kleur, raap is kleiner en bruiner en tenslotte stoppelknollenzaad of knolgroen 1. 2. Een van de ruim 160 foto’s uit het boek: het af scheid van de legendarische ’melkkannen op 26 april 1980. Honderden(l) Moergestelnaren zijn op een of andere wijze terug te vinden in het boek 10 jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht. Wordt wekelijks gratis huis-aan huis verspreid in Moergestel is zeer klein en heeft ’n rode kleur. Maar je moet ’t maar weten. Veel meer vragen kwamen er over wikke bin nen. Wikke is een groen voeder gewas dat veel in Frankrijk en België wordt geteeld, het is een vlinderbloemige plant. Het komt in onze stre ken verwilderd voor, de zaden lijken op lupi nen maar ze zijn ronder en kleiner. Bijna gingen ze allemaal in de fout met het herkennen van Evi-haver en spelt. Spelt is een soort tarwe wat in onze streken voor 1900 is geteeld, het kwam vroeger alleen voor op schrale zandgronden. Tegenwoordig ziet men deze soort nog op de schrale hellingen in de Belgische Ardennen, men kan tegenwoordig in de streken van Malmedy nog Spelt-brood ko pen. Evi-haver lijkt wel kaf, het is ’n buitenge woon lichte haversoort die zo’n 40 a 50 jaar geleden nog werd uitgezaaid. Volgens Cees Het komende weekend is Biest-Houtakker weer veranderd in een groot evenementen ter rein. De inwoners van Biest-Houtakkers zuilen het u dan zo goed mogelijk naar de zin probe ren te maken. Wat heeft de Bietstse gemeenschap u dit jaar zoal te bieden Het volksfeest begint op zaterdag 31 mei vanaf 20.30 uur met een gezellige feestavond m.m.v. ’The Bongo’s’. Op zondagmiddag 1 juni om 12.00 uur begint het eigenlijke ’Volksfeest’, ook dit jaar wor den er weer vele attracties geboden zoals: Nederlands Record Rodeo-Stier. Er zal een aanval gedaan worden op het Nederlands re cord rodeostier rijden, wat op naam staat van Sjan van Rooy uit Elschot. Dit record wat op genomen is in het Guiness book of records staat op 6 minuten en 12 seconden. Sjan zal naar Biest-Houtakker komen om dit record eventueel nog wat aan te scherpen. Daarnaast zijn er nog meer sportiviteiten geor ganiseerd zoals bijv, het touwtrek toernooi, dit evenement wordt georganiseerd door touw- trekvereniging ’Den Bolck’. Vele ploegen zul len hun krachten meten op het speciaal aange legde terrein. Ook de handboogschietwedstrijden zullen dit jaar niet ontbreken. In de grote feesttent is er de gezellige muziek van de muziekgroep Tammezuur, zij weten al tijd een gezellig sfeertje te kweken in de tent en de terrasjes daarom heen. Voor deze tent zijn er de gehele middag de monstraties van allerlei volksdansen, deze worden verzorgd door vele volksdansvereni gingen waaronder bijv. Mie Katoen uit Tilburg. Behalve de reeds genoemde attracties is er na tuurlijk de Vlooienmarkt waar de meest won derlijke zaken te vinden zijn voor een aantrek kelijke prijs. En ook al koopt u niets, het is al tijd leuk om eens te snuffelen tussen allerlei vergeten en verguisde zaken. Wat er natuurlijk niet aan het volksfeest mag ontbreken is de z.g.n. ’Volksmarkt’. Dit is een bonte menge ling van kooplieden en ambachtslui die u aller lei waren aanprijzen en dat soms zelfs ter plaatse maken. Behalve de vele demonstraties van oude ambachten zoals: glasblazen, glas graveren, looddrijven, karakterpoppen ma ken, klompen maken, vlechtwerk, etc. etc. zijn er diverse kunstenaars van o.a. de Werkwin kel. Deze beeldhouwers, tekenaars, schilders, schrijvers en dichters zullen hier ter plekke hun werk vervaardigen en tonen. Aan de jeugd is dit jaar wat speciale aandacht geschonken d.m.v. een speciale jeugdhoek. Hier zijn vele zaken te beleven zoals een pop penkast, smincken, knutselen en een zandbak, voor de wat oudere jeugd zal er een speurtocht over het terrein uitgezet worden. Ook dit jaar is er weer het gratis toegankelijk luchtkussen. Het Volksfeest wordt afgesloten door een ge zellige feestavond in de grote feestavond. Dit gratis toegankelijke gebeuren zal verzorgd worden door de Disco Egt waarbij de artiest Peter Smulders een live-optreden zal geven met o.a. zijn liedje de ’Knight rider’. - Bierkes werd vroeger op de Heikant door Driek van de Wouw, alias Driek van Toonen, nog volop dit gëwas geteeld. Evi-haver kan al leen groeien op onbemeste zeer schrale zand grond. Ook dit gewas komt soms nog voor op schrale hellingen in Zuid-Limburg. Er waren vele inzenders die er erg goed uitkwa men, maar er waren er maar 6 met alles goed nl. Jan van Gestel Pijnendijk, Jo van Elderen Kloosterlaan, Jac. Matheeuwsen Spoordonk, Mevr. Riet van Zon Haghorst, Mevr. Ph. v. Oers Nagel Oisterwijk en Cees Bierkes Hei kant. Uit deze 6 kwam na loting als winnares Mevr. Riet van Zon Moorman uit Haghorst (oud- Moergestelse) die deze dagen een toepasselijke fles dubbel gestookte graanjenever kan ver wachten. Liefst 421 kranten moesten er worden doorge nomen hetgeen neerkomt op ruim 3000 pagi na’s met nieuws en informatie. Al die arbeid resulteerde in een overzicht van 160 pagina’s met ruim 160 foto’s en verklaren de teksten. Opgenomen werden o.a. alle foto’s van de gouden bruidsparen zoals die de afgelopen tien jaar in onze krant hebben gestaan, foto’s van alle 4 generaties die we publiceerden en talloze groepen, evenementen, huldigingen en noem maar op! Over de technische gegevens nog het volgende: het afgewerkte formaat is 16!ó x 24 cm en voor het binnenwerk werd gebruikt 100 grs. mat M.C. Het geheel wordt genaaid gebonden in een sterke, geplastificeerde omslag. ’n Aanwinst voor uw boekenkast en elk gezin in Moergestel zou minstens één boek in z’n be zit moeten hebben. We twijfelen er niet aan of het boek wordt over jaren ’n historisch overzicht van Moer gestel tussen de jaren 1976 en 1986. 120 Maanden, gebundeld in ’n handzaam, luxe boek voor de prijs van slechts één tientje! Burgemeester ter Veer opende zaterdag j.l. in de namiddag de nieuwe behandelingsruimte van Huidverzorgingsinstituut ’Aphrodite’ aan de Schoolstraat. Tiny Romijn, de eigenaresse van het instituut, heeft op hetzelfde adres al vele jaren een praktijk. In het instituut kan men terecht voor alle soorten huid- maar ook gelaatsverzor- ging. Tiny heeft daarvoor, naast de meeste moderne apparatuur, ook de beschikking gekregen over een aan de eisen des tijds aangepaste behandelingsruimte. Voor het maken van afspra ken kan men terecht op het adres Schoolstraat 5. Vrijdag, 30 mei om 19.30 uur in het gemeen tehuis. Agenda: Opening. Beëdiging raadslid H.A. van Stiphout. 3. Trekking stemmingsnummer. 4. Ingekomen stukken. Vporstel tot vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 14 tot 29 april 1986. 6. Voorstel tot behandeling van diverse verslagen van de kommissievergade- ringen. 7. Voorstel tot vaststelling definitieve sub sidies over 1985 en tussentijdse verho ging van de subsidie over 1986. 8. Voorstel tot het vaststellen van perio diek onderhoudsschema 1986 - 1990 voor het schilderwerk van openbare verlichtingsmasten 9. Voorstel tot wijziging van de begroting 1986 in verband met de punten 7 en 8 van deze agenda en diverse voorzienin gen burgerzaal. 10. Voorstel tot het intrekken van de Bouwregistratieverordening. Voorstel tot het nemen van een voorbe- reidingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening. 12. Voorstel tot het verdragen van het ne men van een besluit tot het vaststellen van een bestemmingsplan. 13. Voorstel tot verkoop inschrijvingen grootboek Nationale Schuld. 14. Sluiting. Jullie jeugdvakantieweek gaat door!!! Er hebben zich tot nu toe 19 kleuters opgegeven, wat voor het organiserend comitee een reden was om voor jullie een leuk programma in el kaar te zetten. Binnenkort komt er voor jullie, tegelijk met de grotere kinderen van de basisschool een offi cieel aanmeldingsformulier. Ook kleuters die nog niet zijn opgegeven kunnen dan nog aan gemeld worden. Het programma voor de kleu ters wordt georganiseerd op: maandagmiddag, dinsdagmiddag, donderdagmiddag, vrijdag middag en vrijdagavond. De woensdag is dus vrij. Kosten voor de vier middagen bedragen 6,50 per kind. Let voor meer nieuws over jullie ei gen jeugdvakantièweek steeds op berichtjes van ons in Moergestel-Nieuws. Organisatie jeugdvakantieweek 1986. WOENSDAG 28 MEI 1986

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1