FIETS SLAGERIJ KETELAARS B.V. 2.50 2.25 0.95 1.95 EtöEiïSlMER AVO-Nederland Verder studeren? Zo’n aanbod krijgt u niet elke dag...! Mededeling aan de koren Muziekvereniging Prinses Juliana Geslaagd, en bedankt! 17e eeuws streekevenement in West-Brabant Harmonie-loterij wordt echt prijzenfestival Volksdansen bij de K.V.O. ro IG 10 Jaar ’Moergestel-Nieuws’ in vogelvlucht ULIANA 2e Pinksterdag 19 mei aanvang 20.30 uur in de zaal van Café De Brouwer o Thea Vermeulen in concert HOOFDPRIJS: Verder andere waardevolle prijzen. Tot ziens bij Hans en Riky! 1 GEKOOKTE ACHTERHAM GEBRADEN GEHAKT HAM PREISALADE RUNDERROOKVLEES fes KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 RUNDERBRAADVLEES of LAPPEN g QQ CORDON BLEU i en 100 gramI .OU BLINDE VINKEN 1 OC 4?. - <- Si s ’n Boek (160 pagina’s dik!) met luxe, geplastificeerde stevige omslag T voor de prijs van X V NA 2 PAGINA 3 gift in de col- eze leur 1! ien. □to ken 'TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER OICHTBU! UIT EIGEN KEUKEN 100 gram 100 gram 100 gram UIT EIGEN ROKERIJ 100 gram na- "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MEI 1986 vervolg van voorpagina In de periode 19-25 mei a.s. vindt de landelijke collecte plaats van AVO-Nederland. Met de opbrengst daarvan kunnen vele gehan dicapten weer aan het voor hen noodzakelijke worden geholpen. U kunt daarbij helpen door uw gift in de col lectebus te doen; of stort Uw bijdrage op giro 62.50.00 AVO, Amersfoort. In Socutera zendtijd zal op woensdag 21 mei a.s. om 20.28 uur op Nederland 1 aandacht aan het werk worden geschonken. Mevr. v. lersel In verband met de komende ’Gildedag’ zal voor de betreffende koren op donderdag 15 mei, ’s avonds om 20.15 uur in de kerk de ge nerale repetitie worden gehouden. Kom allemaal want het moet iets goeds wor den! Met vriendelijke groeten, Mevr. Horsten-van Aaien. Kindernevendienst Op zondag 18 mei, eerste pinksterdag, is er kindernevendienst voor de kinderen van groep 4. Deze dienst zal worden verzorgd door Mevr. T. van Ganzewinkel en Mevr. P. van Nuenen. Geslaagde meiwandeling Vergezeld door een 30-tal ’vroege’ supporters vertrokken drumband en harmonie onder een dreigende hemel op zondag 11 mei om kwart voor 7 vanaf café-restaurant Hans de Brouwer voor de jaarlijkse meiwandeling naar Oister- wijk. Zoals gebruikelijk is het weer een lange en ge zellige dag geworden. Na de eucharistieviering in de Marcuskerk, werden na de koffietafel een aantal bekende gelegenheden aangedaan, waarna ’t Draai- boomke om half één werd bereikt. Daar wer den wij erover geïnformeerd, dat het 2e elftal van Audacia op het punt stond kampioen te worden. Na kort beraad werd besloten om dit grandioze feest op te luisteren met een heuse serenade. Dit werd door de spelers, leiders en bestuur van Audacia erg op prijs gesteld en wij van on ze kant deden dit graag, daar onze vereniging ook uit deze ’hoek’ al jaren een warme be langstelling ondervinden. Moe maar voldaan werd vandaar koers gezet naar Hans de Brouwer, waar na het einde van de meiwandeling door deze en gene nog enige tijd werd nagepraat en uitgeblazen. Konsert Asterius-feesten te Oisterwijk Op zondag le Pinksterdag zal de Harmonie een kort optreden verzorgen in Oisterwijk ter gelegenheid van de jubileumfeesten van Har monie Asterius. Dit zal worden gehouden in de grote feesttent op het Huifkarveld nabij De Lind. Onze harmonie zal als eerste om 20.00 uur spe len, waarna nog andere korpsen de avond zul len voortzetten. Onze leden worden verzocht om uiterlijk 19.30 uur te verzamelen bij Hans de Brouwer. Weekaanbiedingen van 15 tot 21 mei perstukI J Ton de Bont De dirigenten zijn respectievelijk Henk van Doorn, Frans van de Hoven en Toine Cremers. De begeleiding is in handen van pianist Henk Stoop (voor deze gelegenheid aan de grote concertvleugel en een combo onder leiding van Peter Soeters. Kortom een muzikale happening, welke geen enkele Thea Vermeulen-fan mag missen Kaartverkoop Plaatskaarten ad 12,50 zijn in voorverkoop verkrijgbaar in Tilburg op de adressen: Bis schep Masiusstraat 41 (telefoon 43 19 55) en Superior de Beerstraat 146 (telefoon 42 00 87) tot 28 mei aanstaande. Daarna en indien nog voorradig, uitsluitend aan de kassa van de schouwburg. Z.K.H. Prins Claus opent kerk in Hooge Zwaluwe 31 mei a.s. Op 30, 31 mei en 1 juni 1986 wordt feestelijk en stijlvol de Nederlands Hervormde Kerk van Hoge Zwaluwe na een ingrijpende restauratie opnieuw in gebruik genomen. Z.K.H. Prins Claus zal op zaterdag 31 mie van 10.00 - 12.00 uur Hooge Zwaluwe met een be zoek vereren en de kerk officieel her-openen. Het feest zal waardig gevierd worden. Bijna al le Hooge Zwaluwnaren maken de feestelijkhe den mee in 17e eeuwse klederdracht. De kerk dateert immers uit 1641. Voornaamste attrakties zijn de zalmschouwen in de haven, vooroorlogse feestbogen en ty pisch oude Zwaluwse ambachten. Ooit gedacht aan Theologie? Wanneer iemand meer wil weten over de verschillende studiemo gelijkheden, wat je ermee kunt worden enz., dan kan dat door te gaan naar een kennismakings- en informatieweekend van vrijdagavond 30 mei tot zondagmiddag 1 juni in de Abdij van Heeswijk, Abdijstraat 49, 5473 AD Heeswijk-Dinther, tel. 04139-1755. Dit weekend wordt georganiseerd door jonge rencentrum De Uithof te Heeswijk en de theo logische faculteit te Tilburg. steeds gestudeerd; aanvankelijk op het Til- burgs conservatorium, later in Amsterdam en Maastricht. Zij volgde zelfs enige jaren in Wuppertal lessen bij de Poolse sopraan Boze na Kinasz, die nog ooit in Tilburg met veel ver ve de titelrol vertolkte in de Nederlandse pre mière van de opera ’Halka’. Koperen soliste Ondertussen heeft Thea Vermeulen met vele amateursverenigingen door de jarenlange sa menwerking een hechte band gekregen. Zo ook met het Tilburgs Mannenkoor La Renais sance, waar ze nu al 12/2 jaar onafgebroken als vaste soliste optreedt. Geen wonder dus dat in deze vereniging het idee ontstond hun ’ko peren soliste’ in de Tilburgse schouwburg een concert aan te bieden, waarin alle facetten van haar veelzijdig repertoire tot uiting komen. Thea zelf was meteen enthousiast voor dit plan en mede dankzij de spontane medewerking van de twee overige deelnemende koren, kon eind vorig jaar aan de voorbereiding worden begonnen. Leen Wessels, theaterman in hart en nieren, staat de organisatoren daarbij met raad en daad terzijde. Een van de problemen was echter de noodzaak pm voor ’n grootse en gezamenlijke finale speciale arangementen te schrijven. Dankzij de dirigent van de Tilburgse Operette Vereniging, Frans van de Hoven, werd deze klus vakkundig geklaard. Concert Zo kan dan op zaterdag 31 mei a.s. om 20.15 uur in de schouwburg-Tilburg de feestelijke uitvoering beginnen, die als titel heeft meege kregen ’Thea Vermeulen in concert’. De geta lenteerde sopraan opent deze avond met het schitterende en toepasselijke lied ’An die Mu- sik’ van Schubert. Daarna zingt zij enige prachtige fragmenten uit Italiaanse opera’s, vrolijke en meeslepende operetteklanken, hartverwarmende musical songs en tot slot ’n machtige ’Fledermaus- finale’ met alle medewerkenden. Zij wordt bij gestaan door maar liefst 230 zangeressen en zangers. Met name de baritons Ton de Bont en Toine Cremers, het Tilburgse Mannenkoor La Renaissance, de Tilburgse Operette Vereniging en het Maastrichts Mannenkoor St. Gregoriusi Het gehele programma wordt door Thea zelf gepresenteerd. 4 Mei jl. organiseerde Harmonie Prinses Julia na wederom een z.g. tombola op de voor- jaarsmarkt. Een loterij met elk jaar grandioze prijzen, Prijzen welke ons geschonken worden door winkeliers, instellingen en bedrijven in en buiten Moergestel. Wij zijn voornoemde zaken, m.n. van Moer gestel, hiervoor zeer dankbaar. Ook veel dank gaat uit naar de kopers van on ze enveloppen, die hiermee vooral de opleiding van onze jeugd steunen. Een wagen met nuttige en waardevolle prijzen nodigt natuurlijk vanzelf wel uit tot kopen van enveloppen, maar het lijkt ons goed dat zowel de gever als de koper weet dat hun geld juist besteed wordt. Rest ons nog de mededeling, dat de fiets te recht gekomen is bij de 8-jarige Karei de Kroon uit Haaften. Hij was toevallig bij vrien den op visite. Nogmaals dank en welkom bij een volgende happening van onze Harmonie. Wij hebben mensen nodig die mee willen volksdansen. Wij vragen alle leden van de K.V.O. om mee te doen in de allegorische op tocht die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Harmonie Prinses Juliana in september gehouden wordt. Volksdansen is plezier voor velen! Kom ’s maandagsmiddags kijken op ons adres Heuvelstraat 16 of inlichtingen bij Jo Rijnen- v/d Meijdenberg, tel. 2167 of bij Annelies Pi- cokrie, tel. 3194. In het kader van het 75-jarig jubileum van Harmonie Prinses Juliana past natuurlijk ook een loterij. Niet alleen als middel om de feeste lijkheden financieel te kunnen runnen, maar ook om dit op een spannende manier te kun nen doen. Want wat is er boeiender en opwin dender dan de trekking van een loterij, waar van men zelf een of meer loten in bezit heeft. En de prijzen zullen er niet om liegen. Het wordt een waar prijzenfestival met voor Moer gestel ongekende kansen. Om maar vast een tipje van de sluier op te lichten: wat denkt U van een vacantie voor twee personen naar het zonnige zuiden? Van een videorecorder, een televisie, grote waardebonnen voor levensmid delen enzovoort? Dat en nog veel meer zit er in de prijzenpot. Het wordt een loterij met maar liefst vier trekkingen. De loten voor vier trek kingen kosten maar 10 gulden en aangezien de verkoop practisch tot de Moergestelse gemeen schap beperkt zal blijven is een kans op een van de prachtige prijzen natuurlijk heel groot. De trekkingen zijn vanzelfsprekend openbaar en zullen in Moergestelnieuws worden aange- kondigd, zodat het vier keer een gezellige en spannende avond kan worden. Waarschijnlijk reeds in het komende weekend zullen de loten huis aan huis door leden van de harmonie worden aangeboden. We hopen dat het lot van onze harmonie u ter harte gaat en dat u deze kans op een ontmoeting met vrouwe Fortuna niet laat voorbijgaan. Vanaf 9 juni a.s. komt het boek in de verkoop. Bestellen is niet nodig, wacht u rustig af tot de verkopers bij u aan de deur komen!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3