Thea Vermeulen in concert Groot Moergestels Durpsfist UITNODIGING voor alle Moergestelnaren II I te OÈ BI 1 Bejaardenreis 1986 Tentoonstelling Moergestel Vroeger Op MAANDAG 19 MEI (2e PINKSTERDAG) organiseren de drie Moergestelse Gilden het Initiatief van Tilburgs Mannenkoor La Renaissance PROGRAMMA: I 14.00 uur: VOLKSSPELENMIDDAG op het St. Jansplein, opgeluisterd door o.a. vendeliers, volksdansgroepen en muzikanten Tot ziens, de drie Gilden. 11.00 uur: GILDEMIS met alle koren en zangverenigingen van Moergestel 12.30 uun OUD-BRABANTSE KOFFIETAFEL op het St. Jansplein (alleen voor houders van kaarten) 14.00 tot 18.00 uur: TENTOONSTELLING in het gemeentehuis van oude voorwerpen uit Moergestel en gildeschatten (gratis toegang). Deze tentoonstelling is ook geopend op le Pinksterdag van 12.00 tot 17.00 uur. o 11e Jaargang - Nr. 430 Thea Vermeulen-Peek >i «i 1986 •i •i •i •i •i •i •i Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel verlenen. Waarschijnlijk het grootste koor dat ooit in onze kerk heeft gezongen. Na een geza- melijke koffietafel, afhankelijk van het weer op het plein of in Den Boogaard, kunnen er op het plein allerlei oude volksspelen beoefend worden. Om zoveel mogelijk mensen hun be hendigheid te laten tonen, zijn de deelname prijzen ouderwets laag gehouden. De jaarlijkse dagtrip voor 65 zal plaatsvin den op woensdag 11 juni a.s. Vertrek per toeringcar vanaf St. Jansplein om kwart voor negen. Reusdoel: De Loosdrechtse en Vinkeveense plassen - rondvaart in Amster dam - rondrit per bus door Amsterdam en om geving - bezoek aan een diamantenslijperij - bezoek aan Zaanse Schans - diner in Enspijk - thuiskomst om 21.30 uur. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse inwoners vanaf 65 jaar; voor echtparen als een van beide 65 jaar is; tevens voor invaliden in dien ze zichzelf kunnen redden. Kosten voor deelname 40,per persoon. Bij aanmelding gelieve te betalen. Voor deze reis zijn 2 bussen besproken; als deze vol zijn is deelname niet meer mogelijk. Tot zondag 1 juni kan men zich opgeven bij een van onderstaande adressen: Mevr. D. Ketelaars, Oirschotseweg 24. Mevr. F. van de Loo, Oisterwijkseweg 7. Mevr. W van de Wouw, Reuselhof 32. Mevr. P. Vissers, Rootven 16. Dhr. A. Jonkers, Schoolstraat 29. Volgende week een juiste omschrijving van het programma in Moergestel-nieuws. Al jarenlang is Thea Vermeulen-Peek de populairste sopraan in het middenbra- bantse. Waar zij optreedt is er enthou siasme, zowel bij het publiek dat haar na tuurtalent aanvoelt als bij haar collega’s en vakcritici die niet om haar heen kun nen. In acht dikke plakboeken met kran tenknipsels heeft ze de vaak opgetogen reakties verzameld. Zelf regaeert ze altijd nog vrij nuchter en wat laconiek op de ve le hoogdravende complimenten. Want ondanks alle suksessen is Thea een be scheiden vrouw gebleven en zo wordt ’t ook ervaren bij de vele verenigingen waar ze regelmatig als solist optreedt. Liederen, opera, operette en musical Alhoewel Thea Vermeulen vele operarollen be heerst en dit genre duidelijk haar voorkeur ge niet, heeft ze in de loop der jaren ook aan me nige operette-uitvoering haar medewerking verleend. Der Zigeunerbaron, Die Fleder- maus, Der Bettelstudent en Das Land der La- chelns zijn daarvan zeker de bekentste. Met het Maastrichts Mannenkoor St. Gregorius zong ze twee jaar geleden enige musicalsongs op de elpee, die bij Eurosound werd uitge bracht. Ongeveer tezelfdertijd verscheen haar eigen elpee ’Een portret van Thea Vermeulen Peek’, waarop enige prachtige liederen zijn opgenomen. Vooral ’Der Hirt auf dem Felsen’ met begeleiding van klarinet en vleugel is ’n ju weeltje geworden en wellicht het mooiste stuk op deze plaat. In de opera debuteerde Thea in 1970 onder Jan Jansen als Margarethe in ’Mefistofele’ van In het kader van het Durpsfist op 19 Mei (tweede Pinksterdag) zal in de burgerzaal van het gemeentehuis een interessante tentoonstel ling te bezichtigen zijn. De gezamelijke gilden - bij wie de traditie en het respect voor het ver leden in hoog aanzien staat - willen daarmee de bezoekers van het durpsfist een indruk geven van het dorpsleven in Moergestel in vroeger dagen. Er zullen onder de vele bruiklenen verschillen de unieke voorwerpen te zien zijn, zoals oude gereedschappen, kleding, mutsen, kadaster- kaarten en oude boeken en prenten. Al deze voorwerpen komen uit Moergestels bezit. Op oudheidkundig gebied is er in Moergestel de laatste tien jaar letterlijk heel wat ’boven de grond’ gekomen, vooral dankzij de onver moeibare speurzin van onze plaatselijke amateur-archeoloog Janus van Laarhoven. Een belangrijk deel van zijn ’bodemvondsten’ zal op de tentoonstelling te bewonderen zijn. Ook vondsten die buiten ons dorp in musea en prive-verzamelingen bewaard worden zijn op de tentoonstelling te zien, zodat elke periode, vanaf de middensteentijd (vanaf 4000 voor Christus) vertegenwoordigd is. De tentoonstelling is beide pinksterdagen te bezichtigen en er zullen deskundigen aanwezig zijn om zo nodig bij een en ander uitleg te ge ven. De openingstijden zijn: le pinksterdag van 12-17 uur en tweede pinksterdag van 14-18 uur. Wie de sfeer van het durpsfist helemaal wil be leven moet zeker 2e pinksterdag vrijhouden. Dan is er van alles te doen in en rond onze ou de kerk. De feestelijkheden beginnen om 11 uur met een Gildemis, waaraan de gezamelijke zangkoren van Moergestel hun medewerking F - - =ï--4 ■?>- Cv j Boito. Een van de vele hoogtepunten in haar solocariëre beschouwt ze haar participatie in 1981 aan de Opera Workshop van de inmid dels overleden en destijds wereldberoemde ba riton Tito Gobbi. Vanaf het begin heeft ze -- vervolg op pagina 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1