'DE SCHOUW' 3 Koninklijke onderscheidingen h SPOEDVERKOOP tevens expositie van de Belgische schilders Gerard Goffin, Pieter Vosman en Mertens fc ft '1 Zo’n aanbod krijgt u niet elke dag...! Nieuws Muziekvereniging Prinses Juliana In Memoriam Rini van de Wouw 1 w 10 Jaar ’Moergestel-Nieuws’ in vogelvlucht f 20,- p p f 12,50 pp F KM CAFÉ-RESTAURANT-TAPPERIJ 3 DIT MA ■aai B Vaders en kinderen, verwen uw vrouw of moeder op 11 mei met een heerlijk moederdagmenu'tje in ZAAL 'BREDA'S WELVAREN' TILBURGSEWEG 2 - MOERGESTEL B' fes Sa MS 'n Boek (160 pagina's dik!) met luxe, geplastificeerde stevige omslag 1 voor de prijs van X V CAFÉ-RESTAURANT-TAPPERIJ 'DE SCHOUW' I 11e Jaargang - Nr. 429 INA 12 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Rouw werd als volgt gemotiveerd; - Heldere bouillon met vlees en groente Varkensfilet met champignon-roomsaus Diverse aardappelen en groenten - Sla IJs of koffie Na een kort dienstverband bij de Rijkspost- spaarbank te Oisterwijk trad betrokkene op 16 februari 1948 in dienst van de gemeente Moer gestel. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel >••11 i Sa '••l I I I ••9 Liefst drie koninklijke onderscheidingen vie len de afgelopen week ten deel aan evenzoveel Moergestelnaren tijdens de traditionele lintjes regen. Dinsdagmorgen 29 april was het om 8.45 uur als eerste de beurt aan de heer M. van Eert. Hij kreeg de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. De gemeenteraad benoemde de heer A.P.A. de Rouw op 1 mei 1977 tot gemeentesecretaris. Niet slechts het feit, dat betrokkene thans meer dan 40 jaar in overheidsdienst werkzaam is, maar juist ook zijn duidelijke betrokken heid bij de gemeenschap van Moergestel is te kenend voor zijn persoon. In de jaren ’60, was hij vele jaren secretaris van de harmonie Prinses Juliana. Hij was 12 jaar bestuurslid van de stichting maatschappelijke dienstverlening voor Oister wijk e.o., terwijl hij nu al zo’n 15 jaar secreta ris is van het bestuur van het bejaardenhuis ’De Reuselhof’ te Moergestel. Hij kreeg de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud. Dauwtrapper! 11 mei 1986 Op zondag 11 mei is weer de traditionele mei- wandeling van Harmonie en Drumband Prin ses Juliana gepland. Vanaf 06.15 uur is er verzamelen bij Hans de Brouwer, waarna wij om ongeveer 06.30 uur zullen vertrekken naar Oisterwijk. Hier zal om 08.00 uur een Eucharistieviering worden bijge woond, waarna wij gezamelijk in ’t Molentje een koffietafel zullen gebruiken. Zoals reeds vele jaren is dit uitstapje een prima begin van een geslaagde Moederdag, want het hele gezin kan natuurlijk mee en ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Niet-leden kunnen tegen een geringe vergoe ding ook deelnemen aan de koffietafel. Wij verwachten om ongeveer 13.00 uur in de namiddag weer in Moergestel terug te zijn. Eerste Pinksterdag 18 mei 1986 Bij gelegenheid van de festiviteiten van Har monie Asterius te Oisterwijk zullen wij een kort optreden verzorgen in de grote feesttent. Het tijdstip waarop onze Harmonie dient op te treden zal nog bekend worden gemaakt in Moergestel Nieuws van komende week. - OP ZATERDAG 10 MEI VAN 10.00 TOT 17.00 UUR Alles compleet met prachtige lijst, reeds vanaf f 49,— met certificaat van echtheid. Komt u eens gezellig kijken voor Moederdag! Gratis entree, kopje koffie wordt u aangeboden. De heer Van Eert werd bij zijn indiensttreding op 1 september 1946 tewerk gesteld als mede werker in de kantoordienst van het postkan toor Eindhoven. Op 1 september 1947 volgde zijn verplaatsing naar het postkantoor te Box tel, alwaar hij als kantoorhouder werd belast met loket-, expeditie- en morse-diensten. In 1960 werd hij aangewezen in zijn huidige functie van kantoorhouder te Moergestel en op 1 april 1964 benoemd tot hoofdemployé der PTT. De dienstverlening ten behoeve van de ge meenschap stelde hij steeds centraal; dankzij deze intentie is b.v. Moergestel aangewezen als kentekenkantoor. Betrokkene was een zich sterk verantwoordelijk voelend ambtenaar en zeer collegiaal. -A Als bijzondere activiteiten verdienen vermel ding: - zijn motiviteiten gedurende een aantal jaren bij de reddingsdienst en als brandwacht te Boxtel; - van 1971 tot 1979 lid van de districtsdienst- cömmissie te ’s-Hertogenbosch; - einde 1963 treedt hij op als secretaris van het Wit-Gele Kruis te Moergestel. Op 1 oktober 1985 heeft de heer van Eert de dienst op grond van de VUT-regeling verlaten. Om 10.45 uur werd M. van den Oetelaar, Postelstraat 1, verrast met de onderscheiding. Vanaf 1945 - dus meer dan 40 jaar - onafge broken werkzaam geweest als schoenmaker op de afdeling zwikkerij en wel bij de schoenfa briek ’De Duifjes’ te Moergestel. 10-5-1915 30-4-1986 Ere-lid Muziekvereniging Harmonie Prinses Juliana. Met het overlijden van Rini van de Wouw, ontviel Moergestel één van zijn grote musici. Naast dirigent van Kerkkoor Cantate Domino en zangvereniging Prinses Ire ne, was Rini bijna een leven lang een stuwende kracht van onze Harmonie Prinses Juliana. Huldigingen voor zijn 25 jarig en 50 ja rig lidmaatschap liggen al vele jaren achter ons, maar de huldiging bij het oudejaarsconcert 1985 is nog maar kort geleden. Bij die gelegenheid werd hij ge huldigd door de heer Lamoen, bestuurslid van de Bond van Muziekge zelschappen in het Bisdom 's Hertogen- bosch, voor zijn 62 jarig lidmaatschap van Harmonie Prinses Juliana en on derscheiden met de gouden Bondsspeld met 2 ocarina’s. Rini heeft zonder veel op de voorgrond te willen treden, veel voor de Harmonie betekend. Te denken is dan vooral aan de oorlogsjaren, waarin hij samen met enige muzikanten de Harmonie draaien de wist te houden. Met de direkt na de oorlog door hem gestartte opleiding van jonge muzikanten stond er weer snel na de bevrijding een Harmonie, waarvan hij ook als opvolger van zijn vader, eni ge jaren als dirigent optrad. Doordat Rini van de Wouw zijn muzi kale talenten tevens gebruikte om zelf muziek te schrijven voor zijn Harmo nie, wordt hij in het onlangs verschenen jubileumboek 'Van toeten en blazen’ zeer terecht een 'eeuwige Musicus’ genoemd. Zo ook willen wij hem laten voort bestaan in de historie van Harmonie Prinses Juliana. Bestuur en leden van Muziekvereniging Harmonie Prinses Juliano Vanaf 9 juni a.s. komt het boek in de verkoop. Bestellen is niet nodig, wacht u rustig af tot de verkopers bij u aan de deur komen! Genoemde werkzaamheden zijn met volle in zet, nauwgezet en in een sfeer van goede colle gialiteit verricht. Hem werd door burgemeester ter Veer de ere medaille uitgereikt verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons. Als laatste op deze morgen begaf de burge meester zich naar Coolhof 4, het huisadres van A. de Rouw. De toekenning aan de heer de ROOTVEN 43 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1405 KINDERMENU Soep Varkensoester met frites Keuken geopend vanaf 13.00 tot 19.00 uur. Reserveren mogelijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1