SLAGERIJ KETELAARS B.V. EimïSiwer christ smulders b.v. i I IVN Afd. Oisterwijk K.V.O. Vurhaai-nieuws BC De Aanstede 7.25 5.25 3.95 1.35 1.95 I Drumfanfare Moergestel Korte cursussen bij De Krekul Profielverbeteren op SG. De Halm te Oirschot Heemdagen en tentoonstelling te Oisterwijk NOUWENS VERHUIZINGEN Avond-fiets-vierdaagse ’De Waterhoef’ Oisterwijk Schilderijen van dertig kunstenaars uit de eerste helft van deze eeuw GEVULD ONTBIJTSPEK CASSELERRIB RIBKOTELETTEN SAUCIJZEN 500 gram RUNDERROOKVLEES - Rn I "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 APRIL 1986 PAGINA 3 NA 2 ke n n. M.H. D- we n ’De naar V. (K am f 5 S I voor kousenreparatie, drukkers en bovendien chemisch reinigen met de form-fix veredelings- behandeling en onzichtbaar stoppen, oisterwijk t.o. rabobank ritsen vernieuwen. het maken van: stofknopen, gespen, ceintuurs, nestelgaatjes, zeilringen, knoops- gaatjes. Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg >ud Itur irri INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS f VERPAKKINGEN I r OVERZEE RIJKSVERHUIZERS ria- ina urg 'erl sen Uit eigen keuken: 100 gram 100 gram Weekaanbieding van 1 tot 7 mei: MALS MAGER RUNDERRIBSTUK 500 gram 500 gram Zondag, 4 mei a.s., ’s middags om 2 uur, kunt u weer wandelen o.l.v. een IVN natuurgids. Het echte lenteweer laat lang op zich wachten dit jaar. De natuur is wat later dan anders, maar daar door zie je ieder ontluikend blad, of open springende knop veel bewuster. Ook de vogels laten zich niet weerhouden hun nesten te bouwen en te gaan broeden als het hun tijd is. Veel insekten zijn ook al weer rusteloos bezig. Kortom de bossen, velden en tuinen bruisen van leven. Kijkt u mee?! Het vertrekpunt van de wandeling is café- restaurant ’t Stokske, Zandstraat 1, Moer gestel. Uit eigen rokerij: 100 gramZ.ÖU KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 'TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! meer C- of D-programma’s je kansen op ver dere studie bij Middelbaar Beroepsonderwijs te vergroten, of met een verbeterd pakket meer kansen te hebben op het vinden van een baan. De mogelijkheid om je profiel te verbeteren op SG De Halm gaat van start in augustus 1986 en de opleiding zal gaan heten: Zelfmaakmode en huishoudelijk management De leerlingen krijgen inzicht in de wijze waar op tijd, arbeid, geld en materialen gebruikt kunnen worden op het gebied van de zelf maakmode en het huishoudelijk management. Deze opleiding kan van belang zijn om: - beter voorbereid aan het MBO te beginnen omdat de examenvakken met een C- of een D- programma worden afgesloten. - voor jezelf kleding te ontwerpen en te maken. - zelfstandig een huishouding te kunnen plan nen en uit voeren. - gemakkelijker en beter voorbereid een baan te kunnen vinden. Met het oog op doorstroming en beroepsuit oefening worden binnen de examenvakken ac centen gelegd: Nederlands: C-programma, eventueel programma MAVO-4) Engels: idem. Handelskennis: C-programma Textiele werkvormen en Modevaktekenen: idem. Huishoudkunde: idem. Gezondheidskunde, Informatica, Godsdienst en Maatschappelijke vorming: idem. Verdere informatie m.b.t. het profielverbete ren kunt u inwinnen bij SG De Halm, Postbus 114 te Oirschot, telefoon: 04997-71051. Met ingang van het komende schooljaar geeft Scholengemeenschap De Halm leerlingen met een diploma LBO of MAVO de gelegenheid om in één jaar hun profiel te verbeteren. Wat is profielverbetering Onder profielverbeteren moet worden ver staan: Het volgen van een hoger programma voor bepaalde vakken, die je eerder in je exa menpakket hebt gehad. Een A-programma kan een B-programma worden, een B- programma kan een C-programma worden en een C-programma kan een D-programma wor den. Ook kun je nieuwe vakken of een nieuwe afstudeerrichting gaan volgen. De opleiding wordt met een nieuw diploma afgesloten. Waarom profielverbeteren Profielverbeteren kan voor leerlingen met een onvoldoende pakket van belang zijn om met Na de hemelvaartsvakantie starten nog enkele korte cursussen. Oriëntatie-cursus voor de jeugd vanaf 6 jaar. De nadruk ligt op het bezig zijn met verschil lende materialen en technieken, b.v. boetse ren, linosnede, spelen met textiel, schilderen, solderen. Start donderdag 15 mei, 16,15-17.45 uur, 20,voor 6 lessen. Droogbloemen schikken voor volwassenen De techniek bij droogbloemen is anders dan bij het verwerken van verse bloemen. Diverse boeketvormen worden behandeld, o.a. de Bie dermeier, ronde vorm op groepen, lineaire vorm. Ook krijgt u aanwijzingen welke bloe men en grassen geschikt zijn om gedurende de zomermaanden te drogen. Start woensdag 14 mei, 20.00-22.00 u. 60, excl. materiaal, voor 6 lessen. De laatste les is 2 juli. De Krekul ’In de dry.e Swaentjes’ De open dag van de verenigingen in Oisterwijk is dit jaar op 8 mei. In de bovenzaal van de ’drye Swaentjes’ zal De Krekul exposeren. In de hal en voor het pand zal weven, pottenbak ken, bloemschikken, beeldhouwen in hout en werken met leer gedemonstreerd worden. Voor inlichtingen kan u terecht bij het secreta riaat van de Krekul, P. Breugelstraat 3, Oister wijk, tel. 04242-19134 of 16173 of 84496. Dauwtrappen Donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) gaan dauwtrappen te voet naar Oisterwijk. Om 8 uur wordt er een H. Mis opgedragen voor de overleden bewoners van de Oisterwijk- seweg in de Markuskerk. Iedereen wordt verzocht te zorgen voor een lunchpakketje. Voor koffie en thee wordt ge zorgd. Bij terugkeer naar Moergestel wordt slechts één keer aangelegd, zodat we rond de klok van twaalf uur terug zijn. Leden die deze tocht met de fiets willen volgen (of de H. Mis bezoeken) zijn uiteraard van harte welkom. Verzamelen voor deze tocht om 6.45 uur bij Jo van Dijk. De komende tijd heeft Drumfanfare Moer gestel het erg druk met optredens. Woensdag 30 april kunt u ons zien om 12 uur op het Roefterrein en om 12.45 uur op het Au- dacia terrein. Zaterdag 3 mei gaan we met z’n allen naar Bre da voor een Festival. Belangstellenden die met ons mee willen moeten om half zes bij ’De Ver eniging’ zijn vanwaar we vertrekken. U moet wel zorgen voor eigen vervoer. Zondag 4 mei kunt u ons komen steunen op de jaarmarkt. Daar hebben wij een kraam inge richt. Wat u dan kunt doen voor het goede doel blijft nog even een verrassing, komt u zelf maar kijken. Zondag 11 mei gaan we naar Hoogeloon. Zondag le Pinksterdag gaan we naar Oisterwijk. We moeten daar ’s middags optreden op het terrein tussen het postkantoor en de Gemulle- hoekenweg. Wij hopen op goed weer en veel belangstelling. Wat doet de Heemkundekring? Velen kennen de Heemkundekring ’de Kleine Meierij’ uit Oisterwijk en omgeving alleen van het driemaandelijks blad met dezelfde naam. Doch de Heemkundekring doet veel meer, dan dit blad uitgeven. Dat zal worden gedemonstreerd op de Heem dagen, die dit jaar in café ’Het Oude Nest’ te Oisterwijk worden gehouden. Daar vindt men dan een tentoonstelling en demonstraties over, en van het werk van de Heemkundekring. Aanwezig zullen o.a. zijn archeologische vondsten uit de regio, foto’s van verdwijnende werkzaamheden in en om de boerderij. Vanuit het Waalwijkse leermuseum wordt schoenmakersgereedschap getoond, dit omdat ook in Oisterwijk en Udenhout de schoenin dustrie levendig heeft gebloeid. Een andere vorm van nijverheid in onze streek betrof de sigarenmakerij. Sigarenmaken als handwerk zal worden verduidelijkt en gede monstreerd. De heemkundekring bemoeit zich ook al met gemeentewapens en de resultaten van studies op dat gebied zijn te zien. Van de Oisterwijkse gilden zijn atributen ge leend, zoals gildezilver, vaandels, oude re gisters. De heiligenverering in de kerken van onze streek nam vroeger een grote plaats in in het dagelijks leven. Ook daarvan zijn voorbeelden voorhanden, o.a. heiligenbeelden, die uit de kerken zijn verdwenen. Men ziet er oude ka- dasterkaarten, waarop ingetekend veldnamen, die soms eeuwen in gebruik zijn geweest en langzamerhand verdwijnen. Ook kan men er een blik werpen op 16e eeuwse maatbekers, die de specifieke Oisterwijkse ma ten aangeven, in de gehele streek gebruikt vóór het metriek stelsel werd ingevoerd. Tenslotte kan men er kennis nemen van uitg ven verzorgd door de kring of door leden van die kring, o.a. het boekje ’Handwerk in de Kleine Meijerij rond 1900’ geschreven door de Helvoirtse heemkundige M. v. lersel. De tentoonstelling is open op: zaterdag 10 mei: 15.00-21.00 uur; zondag 11 mei: 13.00-17.00 uur. Eenieder, die kennis wil maken met het oude en jonge verleden van onze streek is van harte welkom. De toegang is gratis. De Brabantse Kunstgalerij - Knaalstraat 33 te Oirschot, opent zondag 4 mei a.s. een nieuwe tentoonstelling. Deze nieuwe presentatie, de laatste van dit sei zoen, zal een algemeen karakter dragen, maar toch meer speciaal een beeld geven van de schilderkunt uit de vier eerste decennia van de ze eeuw: een periode, waarin de schilderkunt een stormachtige ontwikkeling doormaakte. De Bergense School is met schilders als Dirk Filarski, An. Colnot, Jan van Herwijnen, Mommie Schwarz en Piet van Wijngaerdt ver tegenwoordigd. Verder is er werk te zien van meesters als Sierk Schröder, Jos Rovers, Cor Noltee, Charles Eyck, E.B. van Duimen Krumpelman, Han van Meegeren, Frans Sla ger, Herman Moerkerk, Coba Surie, W.A. Knip, G.F. van Schagen, Willy Sluiter, Adri- aan de la Riviere, in totaal werken van dertig kunstenaar uit deze periode. Kortom, voor liefhebbers van de schilderkunt uit de eerste helft van deze eeuw, valt er weer veel te zien. De Brabantse Kunstgalerij is geopend op vrij dag van 17 tot 21 uur, en elke zaterdag en zon dag van 13 tot 17 uur. De werkgroep gehuwden houdt haar tweede avond-fiets-vierdaagse in de week van 12 t/m 16 mei. De werkgroep is alweer enkele maanden bezig met de organisatie. De routes zijn uitgezet en ter goedkeuring aan de verschillende instanties aangeboden. Deze routes gaan zoveel mogelijk over lande lijke wegen. We hebben dit jaar 5 routes uitge zet waarvan u er minimaal 4 moet rijden, om in aanmerking te komen voor een herinnering. U mag ze natuurlijk alle 5 meerijden. Alle routes zijn 25 km lang en de start en de finish zijn bij het ontmoetingscentrum ’De Waterhoef’. De inschrijfkosten zijn 6,p.p. bij voorin schrijving en 7,50 p.p. bij inschrijving op de le of 2e dag. De herinneringen worden alleen op vrijdag uit gereikt tegen inlevering van een volledig af gestempelde deelnemerskaart. Voor groepen van meer dan 15 personen bij J. Philippus, Looierstraat 7. De kosten voor deze groepen zijn 5,p.p. Voor inlichtingen kunt u bellen naar tel. 04242-84232. De voorinschrijving is van 28 april t/m 10 mei. In Moergestel is inschrijven mogelijk bij Henk Schepens, Oisterwijkseweg. Op 13 mei a.s. organiseert de Provinciale Vrouwenraad Noord-Brabant haar Provincia le studiedag. Het thema is ’Vrouw en Ge zondheid’. Is onze cultuur gezondheidsbevorderend voor vrouwen? Wat kunnen we er zelf aan doen, individueel en in groepsverband? In het symposium zullen drie vrouwen over dit onderwerp spreken: Marja Langendijk over de maatschappelijke positie van de vrouw om van daaruit lijnen te trekken naar vrouw en gezondheid; Joep Baartmans (lid provincialen staten N.Br., P.v.d.A. en lid van de advieskommissie Cultuur en Volksgezondheid) over het facet emancipatie binnen de sector volksge zondheid; Elly Kok (huisarts te Eindhoven) zal haar visie geven op o.a. relatie vrouw-huisarts en haar ei gen ervaringen als vrouwelijke huisarts. Verder is er een informatie-markt aanwezig. Aanvang 10.00 uur tot 15.30 uur in de Bois-le- Duc-zaal van het Provinciehuis, Brabantlaan 1, Den Bosch. Kosten 12,50, incl. koffie, thee en lunch. Opgave mogelijk tot 28 april a.s. bij de secre taresse van de K.V.O.tel. 2376. Aan alle leden van badmintonclub aanstede’. Wil degene die nog spulletjes hebben voor de jaarmarkt van zondag 4 mei, even de on derstaande telefoonnummers bellen, dan haiaa wij het bij u thuis op. Hebt u familieled vrienden of kennissen die ook iets op te ruimen hebben, laat dat even weten dan halen wij dat ook op. Nog een oproep voor degene die de spulletjes mee willen verkopen op de jaarmarkt. U kunt daarvoor ook bij de onderstaande telefoon nummers terecht: P. Alfonse tel. 1972; C. van Dijk tel. 2160; G. v. Ganzewinkel tel. 1408; K. Ketelaars tel. 3168. De Kommissie

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3