5 M P. Terwindt huisarts I Danspaar 1986 Met Pinksteren ’Groot Moergestels Durpsfist Bond van Ouderen Bibhotheeknieuws Tentoonstelling - Durpsfist tijdens de Pinksterdagen Mededeling aan de koren Voorbereidingen voor bazar lopen voorspoedig! Lieve mensen van Moergestel 3 Koninklijke onderscheidingen in Moergestel Stichting Maatschappelijke Dienstverlening geen praktijk van 5 t/m 11 mei Voetbal, volkssport no. 1? O Moergestelse jaarmarkt GINA 8 WOENSDAG 30 APRIL 1986 lie Jaargang - Nr. 428 Waarneming: E. van Delft Oisterwijkseweg 67a Telefoon 04243 - 1424 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel meen Op maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) en don derdag, 8 mei 1986 (Hemelvaartsdag) zijn het regionaal bureau en de plaatselijke kantoren van de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening gesloten. Op vrijdag, 9 mei zijn de plaatselijke kantoren eveneens gesloten, doch op het regionaal bu reau Burg. Verwielstraat 67 te Oisterwijk wordt van 09.00 tot 10.00 uur spreekuur ge houden en staat een afgevaardigde van zowel het team Gezinsverzorging als het team Alge meen Maatschappelijk Werk tot 17.00 uur tot uw beschikking. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. In verband met de komende ’Gildedag’ zal er voor de betreffende koren op donderdag 1 mei, ’s avonds om 8.15 uur in de Johannes Kerk een repetitie-avond gehouden worden. Hopelijk komt deze mededeling voor U niet te laat en kunt U ook van de partij zijn. Met vriendelijke groeten, Mevr. Horsten-v. Aaien A.s. zondag 4 mei is het dan zover alweer voor de 9e maal zal op deze dag de Moergestelse Jaarmarkt plaats vinden. Door de vele in schrijvingen van de marktkooplieden is er de organisatie ingeslaagd weer een gevarrieerd markt gebeuren op te zetten. Hopende dat vele hiervan deze dag kunnen genieten. Als primeur onder de standwerkers is dit jaar een een vrouw die zich Europees kampioen in de tak van het markt gebeuren mag noemen. Te weten de hoogbejaarde Jopie Cassing be kend van de televisie. Zij zal tijdens de markt haar verkoopwaar op spectakulaire wijze on der de aandacht brengen. Kortom het belooft weer een bruisend gebeu ren te worden. De markt zal aanvangen om 12.00 uur en ein digen om omstreeks 18.00 uur. Wij hopen weer velen te mogen ontmoeten op de 9e Moergestelse Jaarmarkt. Een record opbrengst voor de Nederlandse Hartstichting! Een bedrag van 3039,95. Het is geweldig. Heel hartelijk dank aan alle goe de, gulle gevers. U hebt uw hart laten spreken! Dank ook aan onze 28 collectanten, die letter lijk door weer en wind erop uit zijn gegaan met hun bussen. Dit jaar een stijging van 34.4%. Misschien wel een landelijk record. Onzettend fijn allemaal. Ook kregen we een zeer gulle gift van iemand die een enveloppe in de brievenbus heeft gestopt. Het is goed aangekomen. Dank u wel. Namens de Hartstichting nogmaals iedereen bedankt. Marijke Russ-van Mook Tijn van Brunschot Jarenlang heeft bovenvermelde titel als waar heid gegolden. Maar door vele maatschappe lijke veranderingen, en mede daardoor menta liteitsveranderingen, moet ook de voetbalsport een dalende tendens toestaan. Vooral in de jeugdige leeftijdsgroepen. Op vele niveau’s wordt daarover gediscusseerd, zowel binnen als buiten de KNVB. Maar met praten alleen komen we er niet. Daarom willen wij met dit stuk alle inwoners van Moergestel, maar vooral de nieuwkomers, wijzen het op bestaan van onze plaatselijke voetbalvereniging ’Audacia’. Hetgeen bete kent; ’met moed en trouw’. Met deze gedachten willen wij trachten de mooie voetbalsport volkssport no. 1 te laten blijven. Zoveel mogelijk reking houdend met de veranderde maatschappelijke omstandighe den en met onze ervaringen in de afgelopen ja- ren, willen wij de jeugd de gelegenheid geven zich te bekwamen in het voetbalspel. Dus niet alleen discussiëren, maar vooral doen. In de maand mei zijn er weer diverse toernooien op ons sportpark, zodat u desgewenst eens kennis kunt maken met voetballen en met onze vere niging ’Audacia’. Wilt u lid worden, dan kunt u zich bij de vol gende personen opgeven: vanaf 6 t/m 12 jaar: Nico Oerlemans, Pater Helmernlein 22. tel 1283. vanaf 12 t/m 18 jaar: Cees v. Gisbergen, Huy- sackerstr. 10. tel. 1721. Ouderen: Jan v. Elderen, Vooskerbos 23, tel. 1923. Deze personen kunnen ook eventuele verdere vragen beantwoorden. Wij hopen dat Moergestel voorop zal lopen met het stimuleren van het voetbalspel. Bij het sluiten van deze editie werd ons bekend dat er dit jaar, bij de traditione le lintjesregen met Koninginnedag, maar liefst 3 Moergestelnaren ’n ko ninklijke onderscheiding hebben gekre gen. Dinsdagmorgen 29 april werden deze uitgereikt aan resp. de heren M. van Eert, Kloosterlaan 6, M. van den Oete- laar, Postelstraat 1 en A. de Rouw, Coolhof 4. Volgende week komen we in woord en beeld op deze gebeurtenissen terug. Zoals reeds eerder aangekondigd zal er op zon dag 18 mei en maandag 19 mei (Pinksteren) een zeer interessante tentoonstelling gehouden worden. Vele Moergestelse historische vondsten verza meld door de heer Janus van Laarhoven zullen er te zien zijn in de zaal van het Gemeentehuis. Er zijn zeer oude kadasterkaarten van Moer gestel te bewonderen, allerlei boeken uit lang vervlogen tijden, prachtige oude prenten als herinnering aan oude bedevaartplaatsen. Vele bruiklenen zoals oude mutsen, poffers en zeer vele zeldzame voorwerpen die vroeger in Moergestel overal van nut zijn geweest. Ge reedschappen zijn er te bekijken, met een klein beetje fantasie is het duidelijk dat de vroegere Moergestelse mens hard heeft moeten werken om aan de kost te komen. Wie kent nog de zaden van de gewassen die vroeger op de boerderij werden verbouwd? Er zal tijdens deze tentoonstellingsdagen een prijsvraag worden gehouden of u deze zaden nog kan onderscheiden. De openingstijden treft u aan in het programma van het ’Moer gestels Durpsfist’. Onder enorme belangstelling zijn vrijdag 25 april j.l. tijdens de jaarlijkse ’Opstal-Avond’ in ’Den Boogaard’ te Moergestel de kampioen schappen gehouden voor de titel: ’Danspaar 1986’. In de categorie ’Ballroom-Brons’ streden 11 paren om deze titel. Uit deze groep werden 5 beste paren weer op de dansvloer verzocht om de finale te dansen voor de welbegeerde titel. Na een moeilijke keuze van de jury -alle 5 pa ren waren aan elkaar gewaagd- werden als Danspoor 1986’ uitgeroepen: Irene Buiks en Denis Janssen Voor de categorie ’Latin-Brons’ streden 5 pa ren. Ook hier was de keuze niet de gemakke lijkste taak van de jury. Toch moest er een winnaar en winnares komen en deze werden toegekend aan: Barbara Mertens en Mark van de Wouw Ook werden in de loop van deze avond diverse teste afgenomen voor kandidaten, die hun cer tificaat wilden behalen. Dit voor de volgende categorieën: De Senioren van Moergestel - Oisterwijk - Haaren voor Old-Time-dansen. De groep 25 ers voor de Ballrooms-Brons. En de kandidaten voor Rock and Roll. Om een pauze op te vullen was er een optreden van het ’Formation-team Amicitia’ - een showpaar en een bandparodist. Al met al is het een geweldige avond geweest, waarin voor jong en oud wel iets aktraktiefs zat verweven. Zeker als je bedenkt dat de leef tijd van de strijdende kandidaten lag tussen de 14 en 80 jaar. Aan de twee Dansparen 1986 werden een wis- selbeker aangeboden, welke zij een jaar in hun bezit mogen houden en een trofee, welke zij blijvend mogen behouden. Wij wensen deze twee paren van harte proficiat met hun behaal de sukses, maar ook de Test-kandiaten willen wij feliciteren met hun behaalde certificaat. Zo’n avond verdient zeker een herhaling en daarop hopen wij het komende jaar u weer te begroeten op onze jaarlijkse ’Opstal-Avond’. De organisatie De bibliotheek verkoopt afgeschreven boeken Regelmatig wordt de boekenkollektie in de bi- bliotheek gesaneerd (dat wil zeggen: er worden boeken uit de kollektie verwijderd). Enkele redenen om boeken te saneren zijn: - Een boek bevat verouderde gegevens en/of er is een herziene druk die nieuwe (of Meer) gege vens bevat. - Een boek is voor de bibliotheek niet meer rendabel, omdat: a. het onderwerp niet meer aktueel is. b. het aantal exemplaren van een boek kan worden verminderd omdat er nu minder be langstelling is. c. bij de aanschaf een verkeerde taksatie is gemaakt. Deze boeken verkeren nog in goede staat. Binnenkort zal de bibliotheek de boeken die om deze redenen zijn gesaneerd te koop aan bieden (aangevuld met een aantal afgeschreven boeken van de Provinciale Bibliotheek Centra le Tilburg). De verkoop vindt plaats op zondag 4 mei a.s. vanaf 11.30 uur in een stand op de jaarmarkt. De prijzen van boeken liggen tus sen 1,— en 7,50. Profiteer van de mogelijkheid en kom op 4 mei a.s. naar de stand van de bibliotheek Bibliotheek gesloten De bibliotheek is gesloten op: - woensdag 30 april a.s. (Koninginnedag) - maandag 5 mei a.s. (Bevrijdingsdag) Tevens heeft de commissie bibliotheekzaken besloten de bibliotheek te sluiten op: - vrijdag 9 mei a.S; (vrijdag na Hemelvaart), in verband met een collectieve roostervrije dag. Hogar San Pedro ligt in Peru. Het is een opvangcentrum voor de allerarmste zieken en gehandicapten. Dit centrum, dat on der leiding staat van Guus en Carla van Es, af komstig uit Brekel Enschot heeft dringend be hoefte aan een betrouwbare terreinauto. Voor een goede hulpverlening is dit onontbeerlijk. Daarom zal -zoals al eerder gemeld- op 31 mei door de Commissie Zending, Wereld- diaconaat, Ontwikkelingssamenwerking van de Hervormde Gemeente Oisterwijk e.o. voor de gehele bevolking van Oisterwijk en omge ving een grootse bazar worden gehouden. De opbrengst is voor Hogar San Pedro! De voorbereidingen voor deze Bazar lopen als een trein; van alle kanten worden dozen vol prima, vaak zelfs nieuwe spullen voor het goe de doel beschikbaar gesteld. Deze Bazar lijkt nu reeds een grandioos succes te worden. Kijk eens na of u nog spullen op zolder, in de kast of in de garage hebt. Maak buren èn fami lie op deze Bazar attent! Houdt deze Bazar in de gaten als u gaat verhuizen, gaat schoonma ken enz. Wij kunnen nog steeds allerlei spullen gebrui ken: bijna alles. Als u met één van de onderstaande personen belt, maken wij met u een afspraak over het afhalen. Al vast bedankt! Telefoon 04243-1505; E. Deenen. Wij houden u op de hoogte. De drie Moergestelse Gilden maken u alvast het programma bekend voor het ’Groot Moergestels Durpsfist’ welke zal worden gehouden tijdens de Pinksterdagen van 18 en 19 mei 1986. Zondag 18 mei le Pinksterdag 12.00 tot 17.00 uur: - Tentoonstelling in het gemeentehuis van oude voorwerpen uit Moergestel en Gildeschatten. Maandag 19 mei 2e Pinksterdagen 11.00 uur - Gildemis met alle koren en zangverenigingen van Moergestel. 12.30 uur - Oud Brabantse Koffietafel op het St. Jansplein (alleen de houders van deelnemerskaarten). 14.00 uur - Volkspelenmiddag opgeluisterd door o.a. Vendeliers, Volksdansgroepen en Muzikanten. 14.00 tot 18.00 uur - Tentoonstelling van oude voorwerpen en Gildeschatten in het Gemeentehuis. Bent u al voorzien van deelnemerskaarten voor de Oud Brabantse Koffietafel. Deze zijn nog ver krijgbaar bij de Rabobank. Geachte leden: Op maandag 12 mei a.s. organiseren wij voor onze leden een bedevaart naar de H. Eik te Oirschot. Vertrek per fiets om half twee vanafl het St. Jansplein. Vertrek per bus kwart voor twee vanaf het St. Jansplein. Daarna Reusel- hof (bij voldoende deelname). De deelname per fiets is gratis voor de leden. De deelname per bus is 6,per persoon. Voor deelname per bus dient u zich op te geven voor 8 mei bij A. Jonkers, tel. 1770 of bij Jos Meeuwis, tel. 1641. Voor niet leden en zij die graag deze bedevaart mee willen maken zijn de buskosten 9,in clusief de koffie. Bij slecht weer zal de tocht per fiets niet door gaan. Evenals vorig jaar verwachten wij ook nu weer een grote deelname. Het bestuur

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1