Hl I 5 I 4» rS Regionaal Werkgelegenheidsinstituut onder zware kritiek Programma Koninginnedag 30 april 1986 Inleveren kopij de komende weken Durpsfist Moergestel ROEF! Geslaagd 9e Moergestelse Jaarmarkt Zondag 27 april: le Heilige Communie Muziekvereniging Prinses Juliana Nationale kollekte kinderbescherming i r ONGESLAGEN KAMPIOEN j it r 1 ■Ml Ui I r U WOENSDAG 23 APRIL 1986 IGINA 8 I 10.00 uur 7.30 uur J.S. moer 9.30 uur 10.00 uur 10.30 uur 12.00 uur 12.45 uur 2.30 uur Het Oranje-comité Moergestel De nationale kollekte kinderbescherming ’SAKOR’ heeft in Moergestel het bedrag opge bracht van 1.478,45. Alle gevers hartelijk dank voor hun bijdrage. Speciaal de kollektanten, die mede door hun inzet voor dit mooie resultaat hebben gezorgd, heel hartelijk bedankt. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Comité Moergestel Jet Marien, Annie Roefs, Marian van Gils, Fie de Koning. 1 markte wonen vragen wij of zij er rekening mee willen houden dat zij op deze dag maar in beperkte mate van de toegang van en naar hun woning gebruik kunnen maken. Zeker kan dit niet met een auto, daarom vragen wij dan ook vriendelijk om uw auto voor deze dag buiten de marktlokatie te parkeren. Over het e.e.a. zullen de bewoners t.z.t. nog schriftelijk benaderd worden. Hopende op uw medewerking op deze dag, te kent de organisatie met de vriendelijke groe ten, en tot ziens op zondag 4 mei Org. Moergestelse Jaarmarkt Met nog drie wedstrijddagen voor de boeg is het le juniorenteam van de afdeling korfbal van S.V. Roef! vorige week kampioen gewor den in de juniorenklasse A van de N.D.K.B. Een kampioenschap dat werd bereikt door de variatie in het spel en een discipline die de meisjes aan de dag legden. Tevens een opmer kelijke prestatie door de zeer jeugdige leeftijd van 14 tot 16 jaar. Nog zo jong en al zo vol wassen spelend zonder nervositeit in de beslis sende wedstrijd op zaterdag 12 april j.l. tegen Spoordonkse Girls, dat de 2e positie bezette. Spoordonkse Girls werd dan ook met 4-1 ver slagen, zodat de kloof nu 8 punten bedraagt en het kampioenschap een feit is. Dit moet wel hoop geven voor de toekomst van S.V. Roef! Na het zien van dit vertoonde spel hebben zich dan ook alweer een aantal nieuwe leden aange meld: vooral in de leeftijd van 16 jaar en ouder kunnen nog meisjes worden geplaatst. Aanmelden kunt u zich tot 25 april bij M. v.d. Boogaart (tel. 2464) en elke maanda gavond tussen 18.00 en 20.00 uur bij de trainer op het veld. Voor de dames junioren, leidster en trainer geldt nog een van harte proficiat en op naar het volgende kampioenschap. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. i .t A.s. zondag 27 april is het zover Na een peri ode van voorbereiding, versieringen maken, oefenen etc. gaan 58 Moergestelse kinderen hun le Heilige Communie doen. Wij wensen allen een fijne viering en een leuk feest toe. Er zijn op deze zondag 2 vieringen, nl. om 9.30 uur en om 11.30 uur. Hoewel dit bijzondere vieringen zijn voor de héle gemeenschap, vra gen wij u, om de gereserveerde plaatsen in de kerk, ook echt vrij te houden voor de gezinnen van communicanten. In vertrouwen op uw medewerking. Werkgroep Eerste Communie, Mia Even Raadsvergadering Maandag 14 april Op 14 april kwam de gemeenteraad voor de laatste keer in zijn oude samenstelling bijeen en werd ook door het oude college voorgeze ten. Zoals reeds vorige week werd vermeld zal wethouder van Gils niet terugkeren in het col lege, maar naar alle waarschijnlijkheid vervan gen worden door zijn fractiegenoot Theo Mulders. De geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden werden onderzocht en goedbevonden, zodat niet hun beëdiging tijdens de volgende verga dering in de weg kan staan. Op het einde van de vergadering richtte burgemeester Ter Veer een dankwoord aan de scheidende raadsleden Albert van der Werf en J. Wolfs. Regionaal Werkgelegenheidsinstituut onder zware kritiek Het in het samenwerkingsverband Midden Brabant genomen initiatief tot oprichting van een Regionaal Werkgelegenheids Instituut (R.W.I.) werd weliswaar uiteindelijk door de raad gesteund, maar wel na heftige kritiek, die vooral door de V.V.D.-woordvoerder Gerlach scherp onder woorden werd gebracht. De kri tiek spitste zich met name toe Op de zware top (9 commissarissen) en de eventuele overname van Indutilpersoneel, terwijl ook de geringe in vloed van de deelnemende kleinere gemeenten de raad niet lekker zat. Slechts op voorwaarde dat deze bezwaren nadrukkelijk door het colle ga naar voren zouden worden gebracht stemde de raad met het voorstel in. Eucharistieviering met medewerking van het Gemengd Koor ’Cantate Domino’. Onder het genot van een heerlijk kopje koffie biedt het Oranje Comité in Den Boo gaard aan ALLE bejaarden een gezellige bingo-morgen aan. Voor de liefhebbers wordt er ook gelegenheid geboden een dansje te maken. Voor de jeugd van 6-12 jaar wordt er op het sportterrein van S.V. Roef - naast het Stokeind - een oud-Hollandse spelletjes-instuif gehouden. Wethouder N. Smits zal de opening verrichten. Voor elk deelnemer(ster) wacht een leuke verrassing. De organisatie en leiding be rust bij S.V. Roef. Muzikale rondwandeling door Harmonie Prinses Juliana. Aan het slot van de oud-Hollandse spelletjes-instuif zal de Drumfanfare Moergestel op het terrein van Roef een wervelende show geven. Optreden van de Drumfanfare op het Audacia-terrein. Voor alle kinderen in Den Boogaard een optreden van Gussini. In een bonte opeenvolging van verrassingen en geestige verwikkelingen biedt hij een gevarieerd programma, waaronder: - dolkomische mislukkingen van de warme bakker; - avonturen uit het dierenrijk in het poppentheater; - fantasievolle surprises in een sprankelende ballonnen-show en - een speciale goochel-les. Van half 8 tot half 9 kan de jeugd tot 14 jaar op een volkomen elektronisch gestuur de en beveiligde stiermachine, die geprogrammeerd kan worden, zijn uithoudings vermogen beproeven. Elk kwartier wordt er een winnaar bekend gemaakt. Van half 9 tot half 12 kan eenieder vanaf 14 jaar die een poging wil wagen, zich melden. Enkele raadsleden hebben hun medewerking reeds toegezegd. Elk half uur bekend making van de winnaar. Passende muziek zal het geheel tot een Amerikaans spektakel maken. U mag dit niet missen. Kom naar Den Boogaard. Een avondje uit, goed voor u! Zoals u wellicht is opgevallen, ontbreekt het jaarlijks buurt voetbaltoernooi, georganiseerd door Audacia, in ons programma. Door de vele afgelastingen in de voetbalcompetitie is Audacia ge noodzaakt op Koninginnedag inhaalwedstrijden te spelen. Voetballiefhebbers opgelet! Vanaf 10 uur worden er verschillende wedstrijden gespeeld. Raadpleeg het programma van Au dacia in Moergestel Nieuws. Het Oranje-comité wenst elke inwoner van Moergestel een fijne Koninginnedag toe en dankt een ieder voor zijn of haar bijdrage. Integratie basisscholen Naar aanleiding van het voorgestelde krediet tot aanpassing van de basisscholen in verband met integratie van de beide kleuterscholen kwam de bestemming van de straks overbodi ge Maria-kleuterschool nog eens ter sprake. Het plan van B en W tot sloop om zodoende een bouwlocatie te kreëren riep bij mevr. Berg man (C.D.A.) de vraag op of men geen reke ning moest houden met eventuele uitbreiding van de Sporthal of een beter onderkomen voor het kleuterdagverblijf. Wethouder Smits wees er echter op dat de bestemming destijds door de raad reeds was goedgekeurd en de ruimte voor woningbouw zeker nodig was nu de mo gelijkheid voor een eventuele grondaankoop van Stanislaus is weggevallen. Ook de bestem ming van kleuterschool het Heideveldje ligt vast: het wordt de nieuwe openbare bibli otheek. Garantiesubsidie voor Dorpsfeest Het grote dorpsfeest dat op tweede pinkster dag door de gezamelijke gilden zal worden ge organiseerd mag op een ruggesteuntje van de gemeente rekenen. Een garantie-subsidie van 1500,— werd daarvoor goedgekeurd. Na de vergadering ging de raad nog een uurtje in conclaaf om de samenstelling van het nieu we college te bepraten. Het resultaat daarvan hebt u vorige week al kunnen lezen. In verband met Koninginnedag en Hemelvaart dient de kopij voor ’Moergestel- Nieuws’ de komende twee weken eerder te worden ingeleverd. De tekst voor komende week (nr. 428) verwachten we a.s. donderdagavond, de tekst voor de week daaropvol gend ook weer op donderdagavond. Alleen het weekendnieuws, zoals sport, kan gewoon op zondag worden ingeleverd. Wij vragen beleefd doch dringend uw medewerking in deze. De redaktie Met een ’Drupsfist’ willen de gezamelijke Gil den een nieuwe traditie in het leven roepen: een verbroederingsfeest voor heel de Moer gestelse bevolking. Daarmee grijpen zij terug naar een oude gildetraditie die zij een nieuwe vorm willen geven. Op 2e Pinksterdag is het dan zover. Het pro gramma van de Durpsdag is in kannen en krui ken en als het weer een beetje mee wil zitten belooft het een evenement te worden. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 11.00 uur: een speciaal voor deze dag gecom poneerde Gildemis met medewerking van bij na alle koren en zangverenigingen. 12.00 uur: Oud-Brabantse Koffietafel op het Sint Jansplein. 14.00 uur: Volksspelenmiddag, opgeluisterd door vendeliers, volksdansgroepen en muzi kanten. 14.00-18.00 uur: Tentoonstelling van Gilde- schatten en oude voorwerpen uit Moergestel op het gemeentehuis. Deze tentoonstelling ook op le Pinksterdag van 12.00-17.00 uur. In het kader van dit Durpsfist heeft onze Gil- de-kenner bij uitstek, Koos van Elderen, een uitvoerige brochure geschreven over de gilden in het algemeen, en over de Moergestelse gil den in het bijzonder. Het is een zeer leesbaar en leerzaam boekje geworden waarin Koos zijn, soms heel originele, gedachten over de gilden heeft neergelegd. Wie het Durpsfist echt wil mee beleven doet er goed aan dit vlotge schreven boekje tevoren eens te lezen. Het is als deel 6 van de serie ’Op zun Gessels’ ver krijgbaar in Supermarkt Denissen. Kaarten voor deelname aan de Brabantse Kof fiemaaltijd zijn voor 12,50 verkrijgbaar bij de Rabo-bank, zolang dé voorraad strekt. Maar dan moet U er wel vlug bijzijn, want de belangstelling blijkt groot. Voor het basisexamen typen slaagde Mark Boogaers. Voor het examen typist slaagden Mark van Opstal uit Oisterwijk en Nelie Smulders uit Moergestel. Zij genoten hun opleiding bij Typeschool Kouwenberg, Krijtestraat 19. •a Na een zeer geslaagd voorj aarsconcert en een korte pauze in de aktiviteiten naar buiten, heeft onze harmonie en drumband vanaf eind april weer een druk programma. - zaterdag 26 april: bijeenkomst 18.30 uur Hans de Brouwer - woensdag 30 april: bijeenkomst 09.15 uur Hans de Brouwer i.v.m. Koninginnedag - zondag 4 mei: ook onze vereniging weer deel nemer aan de jaarmarkt - zondag 11 mei: bijeenkomst 06.30 uur Hans de Brouwer i.v.m. meiwandeling. •MS»»»' •i/3® het winnende team: staand vlnr: leidster Lies Jansen, Miriam van Poppel, Jacinta Jansen, Cristel vd Ven, Dorien de Jong en trainer Jo han Huybers. Zittend vlnr: Sandra de Laat, Daniëlle Smits, Monique Jansen, Jacqueline Schilders (in valster) en Karin Boogaers. Ook de 9e Moergestelse Jaarmarkt zal weer bol staan van diverse kinderattracties. Natuurlijk kunnen de kinderen zoals eerder vermeld deelnemen aan de markt. Maar voor de allerkleinsten is er zoals de voor gaande jaren het grote luchtkasteel waarop men zich naar hartelust kan uitleven. Ook zullen er dit jaar nog meer attracties voor hen zijn, een daarvan is onder andere de scoo- terbaan. Deze attracties zijn voor de kleinsten onder ons tegen een Jaarmarkt-vriendelijke prijs te gebruiken. Voor de mensen die aan de lokatie van de 11e Jaargang - Nr. 427

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1