Wim Rijnen biljartkampioen s w Toon van Gils geen kandidaat-wethouder i Allegorische optocht slaat aan Truckers voor Afrika Gevelversiering- en Tuinwedstrijd Volksdansen bij de K.V.O. Werk Geen Werk Oud-Brabantse koffietafel op 2e Pinksterdag tijdens Moergestels ’Durpsfist’ ULIANA ULIANA rl i U' ’t Stokske clubkampioen *4 4-4 ilNA 8 11e Jaargang - Nr. 426 Toon van Gils: geen wethouder meer... Wim Rijnen (archieffoto) 527,7 pnt. ••i De parochievergadering Secretariaat Jubileumcomitee De Hoefkens 43, tel. 1824 Uitslagen clubkampioenschappen: 1. ’t Stokske 2. ’t Draaiboompje 3. de Klaore 4. ’t Centrum 537,0 pnt. 5. de Koremaaier Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel 577,6 pnt. 559,0 pnt. 543,2 pnt. '«••i '»e«i •«I I I De volksdansgroep van de K.V.O. gaat mee doen met het dorpsfeest van de gildes met Pinksteren en met de allegorische optocht ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Harmonie in september. Wij gaan hiervoor Nederlandse dansen leren. Hebt u ook interesse om mee te doen, neem dan kontakt op met Jo Rijnen v.d. Meijden- berg, tel. 2167 of Annelies Picokrie, tel. 3194, of kom ’s maandags ’s middags om twee uur kijken op het adres Heuvelstraat 16. Zoals reeds eerder in dit blad is aangekondigd, zal er op maandag 19 mei (2e Pinksterdag) ’n echt Moergestels Durpsfist plaatsvinden welke wordt georganiseerd door de drie Moergestelse Gilden. Wat er zoal te beleven valt, wordt u nog uitge breid medegedeeld. Als hoogtepunt van die dag gaan we nu al de geplande ’Oud-Brabantse koffietafel’ bekend maken. Deze zal worden gehouden direkt na de groots opgezette Eucha ristieviering, zo ongeveer om 12.00 uur. Waar gaat deze plaatsvinden? Wel dat gebeurt in de openlucht op het St. Jansplein zoals ook in de vroegere jaren plaats vond tijdens ’Durps’- en familiefeesten. Deze koffietafel is echt oud-Brabants met o.a. brandewijn met kandy, diverse broodsoorten, reuzel, kaantjes, dik gekookt spek, zult enz. Iedereen kan hieraan deelnemen maar moet er -S Formulieren voor deelname zijn van nu af ver krijgbaar bij het secretariaat an het jubileum comitee, de Hoefkens 43, tel. 1824. Mocht u mee willen doen, en we hopen eigen lijk dat iedereen dat wil, maar zelf niet op een idee kunnen komen ofwel een idee hebben maar niet weten hoe het uit te werken, neemt u dan gerust contact op met een van de leden van de optochtcommissie: Jan Vernooy, Coolhof 7, tel. 1715, Jos Jans sen, Vooskerbos 42, tel. 1812, Wim Rijnen, Oirschotseweg, Wim v. Oudheusden, Voos kerbos 6, tel. 1943, Jacques Stroucken, Voor- burgstraat, tel. 1929. Afgelopen maandagavond kwamen de politie ke frakties, met in hun midden de nieuwe ge meenteraadsleden, bijeen in het gemeentehuis. Tijdens deze bijeenkomst werden als kandi- daat-wethouders Noud Smits (P.G.B.), Theo Mulders (C.D.A.) en Theo op ’t Hoog (S.P.M.) voorgesteld. Toon van Gils (de afgelopen vier jaar wethou der) trok zich om persoonlijke redenen voor die funktie terug. De coalitie tussen P.G.B. en C.D.A. zal wor den voortgezet, gesteund door ’n zo groot mo gelijke meerderheid. De S.P.M. sloot zich bij die meerderheid niet aan en zal Theo op ’t Hoog als kandidaat- wethouder voordragen. Dinsdag 29 april a.s. wordt de nieuwe gemeen teraad geïnstalleerd en worden ook de wethou ders definitief gekozen. 7^ <4; zen die het jubileumcomitee in gedachten heeft zijn natuurlijk bijzaak. Maar voor dit hoogte punt van de feestweek zullen we wel flink in de bus blazen. Opgave-formulieren aanvragen bij secretariaat Vanzelfsprekend eist deze allegorische optocht een geweldige organisatie. We moet en bij voorbeeld zien te voorkomen dat teveel groe pen of individuelen hetzelfde gaan uitbeelden. Ook moeten we zorgen voor een goede volgor de en voldoende afwisseling in het geheel. Daarom is het noodzakelijk dat ieder die mee wil doen, zowel verenigingen, groepen als indi viduelen, zich hiervoor officieel aanmelden. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Het idee van een allegorische optocht in het kader van de Jubileumweek van onze Harmo nie Prinses Juliana blijkt bij de Moergestelse bevolking aan te slaan. Op de onlangs gehou den informatie-avond toonden reeds veel vere nigingen, die in eerste instantie door het jubi leumcomité zijn benaderd, hun belangstelling en hebben hun medewerking toegezegd. Maar natuurlijk kunnen ook kleine groepen en indi viduelen aan deze optocht deelnemen. Zonder hun aanwezigheid zou de allegorische optocht eigenlijk maar half geslaagd zijn. Want meer nog dan in onze dagen kende Moergestel in het begin van deze eeuw zijn ’typen’ en bijzondere personen, die het straatbeeld zijn charme gaven. Wat is een allergorische optocht Omdat veel mensen misschien niet helemaal begrijpen wat een allegorische optocht nu pre cies is willen we nog even in het kort uitleggen wat wij er onder verstaan. Wij willen het dorpsbeeld van Moergestel rond de eeuwwisse ling aan de revue laten passeren. Wat was er toen allemaal te zien en te beleven, wat we nu niet meer of nauwelijks meer kennen? We noe men maar enkele dingen om uw herinnering en fantasie op gang te brengen: de groenteboer met zijn groentekar, de visboer met zijn bak fiets, de bakker met zijn broodmand, de vod denboer, de schareslijper, de stoelenmatter, de koddebeier, de paraplumaker, de jongen die met zijn marmotje langs de deur gaat, de dienstmeid bij een deftige familie, de smid die een paard beslaat, een ouderwetse woonwa gen, een meester (of juffrouw) met de klas op weg naar de kerk voor de maandelijkse biecht, een groep communikantjes, een voetbalclub anno 1900, een hooiwagen. Enfin, u fantaseert zelf maar verder en u probeert maar om uw keuze zo echt mogelijk weer te geven. De prij- Hoewel het voorjaar dit jaar lang op zich laat wachten, zal het er toch vroeg of laat van ko men. En dan ziet men overal de mensen weer in hun voortuintje werken. Want zo’n voor tuintje is voor velen het visitekaartje van hun huis. Het is dan ook bewonderenswaardig hoe sommige tuiniers en tuiniersters van het kleinste tuintje een lusthof weten te maken. Het jubileumcomitee Harmonie Prinses Julia na zou niets liever zien dan dat Moergestel er in de feestweek van 6-14 september 1986 zo fleurig en kleurig mogelijk uitziet. Want on getwijfeld zullen dan velen van buiten naar Moergestel stromen om het jubileum van onze Harmonie mee te vieren. En wij hopen dat ze allemaal een goede maar ook mooie herinne ring aan ons dorp mee naar huis nemen. Daar om zijn we op het idee gekomen om een ’voor tuinwedstrijd’ te organiseren, als daarvoor voldoende belangstelling blijkt te bestaan. Misschien zijn er zelfs tuinkunstenaars die in hun tuinarchitectuur iets wat op de harmonie betrekking heeft weten uit te beelden. Maar dat is natuurlijk helemaal niet noodzakelijk. Een mooie tuin is altijd ’harmonieus’ en past dus ook altijd in het kader van onze jubileum viering. Als u iets voor deze wedstrijd voelt en er aan mee wilt doen, vraagt u dan een in schrijfformulier bij het secretariaat van het ju bileumcomitee. Maar omdat niet iedereen, vooral in het cen trum van het dorp, over een voortuintje be schikt, willen we ook de voorgevels van wonin gen zonder tuintje in onze wedstrijd betrek ken. Hebt u wel eens gezien hoe fleurig de vaak kilgrijze huizen in Duitsland en Oosten rijk met bloembakken zijn opgefleurd? Zoiets moet bij ons toch ook mogelijk zijn! Als u er voor voelt de voorgevel van uw huis fleurig aan te kleden in de feestweek, stelt u dan ook in verbinding met het secretariaat. Voor beide categorieën worden mooie prijzen in het vooruitzicht gesteld. Maar dan is het wel zaak uzelf vóór 15 mei op te geven. Het comi- tee moet immers bijtijds laten weten of er vol doende belangstelling is om de wedstrijd te la ten doorgaan. Na een door beide sterk gespeelde wedstrijd was het uiteindelijk Wim Rijnen die het eerst de 150 caramboles bereikte en moest Tiny Derksen (kampioen in '84 en ’85) genoegen ne men met de eervolle tweede plaats. Nadat het er aanvankelijk naar uitzag dat Tiny weer de sterkste zou zijn van de twee liet hij het in ’n paar opeenvolgende beurten lelijk zit ten. Series van achtereenvolgens 3,3,6 en 3 werden door Wim beantwoord door 19,3,11 en 14 en dat bracht hem snel terug in de toen weer geheel openstaande strijd. De partij ein digde tenslotte op 150 - 128 in het voordeel van Wim. De uitslagen in de andere poules: Poule B: l.en kampioen Gerrit van Loon; 2. Ewald van Gisbergen (en niet van elderen zoals we vorige week abusievelijk berichtten). Poule C: 1. en kampioen Peter Weiberts; 2. Cees Persoons. Poule D: 1. en kampioen Hans op ’t Hoog; 2. Ben Oerlemans. Naar aanleiding van de informatieavond van vrijdag 4 april in Den Boogaard, bericht ik u het volgende. Gezien de opkomst op deze avond en de animo heb ik besloten om het pro ject truckers voor Afrika (T.a.s.c.) hier in de regio af te sluiten. Een ieder die een bedrag gestort heeft op het door mij opengestelde bank/gironummer, zal zijn geld terug krijgen. Ik dank daarom alle mensen die mij hebben geholpen en (T.a.s.c.) hadden willen steunen. Blijf daarom de landelijke actie Tasc volgen, want dit zal doorgaan. Met vriendelijke groeten, Jos Damen i i i i I i i i i i i i Dit is de titel van de brochure die u deze week ontvangt en tevens het thema van de kerk diensten in het komend weekend. Het gaat om arbeid en werkloosheid. Twee begrippen die in onze maatschappij met elkaar verbonden lijken, maar een wereld van verschil uit kunnen maken. Er valt nog steeds veel over te zeggen; tot men sen die (nog) werk hebben: denk eens na over je werk en probeer wat meer begrip op te bren gen voor diegenen die niet kunnen of mogen werken, tot mensen die geen werk hebben: blijf niet bij de pakken neerzitten maar wordt op een of andere manier aktief en laat je ho ren. De parochievergadering heeft zich de afgelo pen maanden beziggehouden met de proble matiek rond baanloosheid, en is tot de conclu sie gekomen dat zij zich niet afzijdig moet houden. De vraag is nu: wat kan de parochievergade ring dan daadwerkelijk doen en op welke ma nier. Via deze brochure en het thema-weekend ho pen wij hier iets meer duidelijkheid over te krijgen. Wij vragen nl. om reacties, spreek er gerust eens iemand van de parochievergadering op aan en geef uw vragen suggesties en ideeën schriftelijk door middels een briefje in de bus van de pastorie. I l l I wel als de kippen bij zijn om ’n deelnemers kaart te bemachtigen. Deze zijn thans als in de voorverkoop tegen betaling van 12,50 per persoon en wel bij de drie Moergestelse Gilden St. Joris, St. Sebasti- aan en Barbara, en Gilde St. Catharina. Ook kan men deze deelnemerskaarten verkrij gen bij de Moergestelse Rabo-bank aan de ba lie zolang de voorraad strekt. Dit wordt ’n echt Moergestels ’Durpsfist’ met o.a. oud-Hollandse spelen voor jong en oud, volksdans, muziek en vendeldemonstraties, openlucht koffietafel met brandewijn, alsook ’n tentoonstelling op het gemeentehuis van Moergestelse oudheden en vondsten, Brabant se pofmutsen en Gilde-attributen. De deelnemerskaarten voor de Oud-Brabantse koffietafel zijn maar ’n beperkt aantal voorra dig en de uiterste verkoopdatum is tot 9 mei.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1