I I I I I GEMEENTEHUIS UIT HET Zoekertjes... i VBOK Kledinginzameling Bingo voor het zorgenkind Part-time opleiding voor volwassenen ULIANA "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON Hoe Zoekertjes insturen? Kommissievergaderingen evenementen Nabetaling naar aanleiding van ten onrechte ingehouden inkomsten in verband met vakantiezegels Vereniging ter bescherming van het ongeboren kind I I o toelatingsvoorwaarden verruimd voor de Hogere Beroepsopleiding Maatschappelijk Werk Besluitenlijst INA 8 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 MAART 1986 PAGINA 9 Bér Willems, tel. Woonplaats Naam Telefoon Straat 4 Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. Igewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) Hallo, hier zijn we weer. Woensdag 9 april te 20.00 in ’Den Boogaart’ te Moergestel een bingo-avond. Iedereen is van harte welkom. Aanvang 19.30 uur ten gemeentehuize. 9 april: Gekombineerde vergadering van de kommissies Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! Werkgroep VBOK Oisterwijk tel. 04242-16864. t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels 71 moerges complex ’Achter de Molen’ is gegund aan Gebr. van Laarhoven te Moergestel. - De nieuwe volkstuinpercelen op het complex ’Achter de Molen’ zijn toegewezen aan di verse personen die op de wachtlijst stonden. - Een partij hout uit de gemeentebossen wordt, konform het advies van Staatsbosbe heer, verkocht aan de firma van Limpt te Reusel. - Toestemming voor het gebruik van de wegen in onze gemeente is verleend aan Wielervere niging Amateursport Nederland te Someren. - Aan het Jubileumcomité Harmonie Prinses Juliana is vergunning verleend tot het hou den van vier loterijen met een maximum prij zengeld van 2.500,per loterij. - Ten behoeve van een inwoner is een invali- denparkeerkaart verstrekt. Hiermede willen we u er nogmaals op attent maken, dat u te allen tijde kleding, dekens, gordijnen en schoeisel kunt brengen bij mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60 en bij H. v. Oort, Stokske 1. Daarnaast wordt er tweemaal per jaar een kle- dingaktie gehouden. Omdat Pasen dit jaar erg vroeg valt, hebben we deze aktie gezet op dinsdag en woensdag na Pasen. U kunt de kleding dan brengen bij: Winkel Boerenbond, Schoolstraat; Jos van Esch, Schoolstraat (witte pomp); Mevrouw Vissers, Rootven 16; Mevrouw de Groot, Oisterwijkseweg 60; P. Ketelaars, Oirschotseweg 24; H. van Oort, Stokske 1. Deze aktie komt geheel ten goede de ’Stichting Mensen in Nood’ die voor de verdere verzor ging hun verantwoording dragen. Wilt u meer weten over deze Stichting en de bestemming van de kleding dan kunt u terecht bij mevrouw van Oort, Stokske 1. zaterdag 29 maart: Doe Mee Actie voor stich ting Jeugdbelangen St. Jan. woensdag 2 april: Creatieve dag K.V.O., van 10.30 uur tot 18.00 uur. woensdag 9 april: Bingo voor Ouderen boven 55 jaar in de Reuselhof. woensdag 9 april: Kienen voor het Zorgenkind 20.00 uur in Den Boogaard. vrijdag 11 april: Kienen met Audapia, 20.30 uur in de kantine. zaterdag 12 april: Regiodansen iiy' Den Boo gaard, 20.30 uur. zaterdag 12 april: Persoonlijk kampioenscha pen biljarten van Moergestel. Libre om 20.00 uur in café Het Draaiboompje. maandag 14 april: Audacia - Nevelo om 14.30 uur in het Sportpark. woensdag 23 april: Regiodansen in Den Boo gaard, 20.30 uur. vrijdag 25 april: Stalavond Demonstratiedan- sen afdansen door dansschool van Opstal om 20.00 uur in Den Boogaard. Bij een brief van 19 februari 1986 hebben wij de personen, die voor de bovengenoemde na betaling in aanmerking kwamen, bericht over deze uitkering. Naar aanleiding van dit schrijven zijn bij som migen misverstanden ontstaan over het uit te betalen bedrag. De nabetaling betreft ten onrechte niet uitbe taalde W.W.V.-uitkeringen. Deze zijn onder hevig aan belasting- en premieheffing. Het ge noemde bruto-bedrag kan dus niet worden uit betaald. Hierop moeten de heffingen plaats vinden en daarna kan de netto-uitkering wor den overgemaakt. Wellicht ten overvloede wijzen wij erop, dat het niet betreft de uitbetaling van vakantieze gels, maar de verstrekking van uitkeringen op grond van de Wet Werkloosheidsvoorziening. De overgemaakte bedragen waren korrekt. Het laatste vermelden wij in de verleden tijd, want enige dagen geleden.hebben wij van Di- vosa bericht ontvangen dat voor personen, die thans geen W.W.V.-uitkeringen ontvangen op de nabetalingen geen sociale verzekeringspre mies behoeven te worden ingehouden. Bij uit keringsgerechtigden, waarvoor thans wel de W.W.V. wordt toegepast, dienen de normale heffingen plaats te vinden. Naar aanleiding van het onlangs ontvangen nieuwe uitvoeringsvoorschrift zullen alle nabe talingen worden bezien. Er zullen de nodige herberekeningen gemaakt worden. Wij hopen de operatie binnen 3 weken afgerond te heb ben. De personen waarbij de nabetaling moet worden herzien, zullen hiervan schriftelijk me dedeling ontvangen. De uitbetaling van de korrekties zal omstreeks 25 april a.s. geschie den. Van zaterdag 29 maart t/m woensdag 2 april a.s. zal er in Tilburg een gezinsbeurs worden gehouden. Hiervoor zal op het evenementsterrein ,’t Laar’ een speciaal paviljoencomplex gebouwd worden. Ook de VBOK zal hier aanwezig zijn met een stand. Om kennis te maken met onze vereniging kunt u de komende gezinsbeurs bij ons terecht. Aan de kinderen is ook gedacht. Er kan ge grabbeld worden en er wordt een kleur- wedstrijd gehouden. Aan deze wedstrijd kun nen de kinderen gratis meedoen. Alle gegevens daarvoor staan op de achterkant van de kleur plaat vermeld. Graag zien wij u en uw kinderen bij onze stand. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21 Postadres: Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Telefoon 04243-1235 Geopend: 9.00-12.30 uur, alléén na afspraak 14.00-16.00 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel telefoon: Tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Systeem 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244 Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inleveren op de dienst voor openbare werken. Weekmarkt: elke maandag van 13.00-15.30 uur. Spreekuren kollege van B. en W.: Burgemeester: na afspraak Weth. van Gils: iedere donderdag 19.00-20.00 u. Weth. Smits: iedere maandag 19.00-20.00 u. Vrijdagavond jl. hield het jubileumcomité Harmonie Prinses Juliana een voorlichtings bijeenkomst voor de besturen van de plaatse lijke verenigingen en andere georganiseerde gezelschappen, in zaal H. de Brouwe. Hierin werd door het comité een uiteenzetting gegeven van een tweetal programma onderdelen voor de feestweek van 6 t/m 14 september a.s., namelijk Volksvermaak aan de reusel op zaterdag 13 september en Alegori- sche optocht op zondag 14 september a.s. De opkomst was verheugend. Vertegenwoordig(st)ers van een 25-tal vereni gingen en clubs gaven acte de presence. Nadat een overzicht was gegeven van het totale feest programma, werden specifiek de voormelde onderdelen toegelicht. Voor het welslagen daarvan is de medewerking nodig van alle ver enigingen, clubs, buurtschappen, familiegroe pen enz., kortom van de gehele Moergestelse bevolking. Het jubileumcomité mocht tevreden vaststel len dat er een groot enthousiasme bestaat bij degenen die de vergadering bij woonden. Een aantal verenigingsbesturen schreef na de ver gadering reeds spontaan in voor deelname aan deze evenementen. In de komende maanden zal het jubileumco mité verder gaan met het ’warm maken’ van de Moergestelse bevolking voor deelname aan de ze bijzondere happenings, die aan de jubi leumviering een extra dimensie zullen geven door sportieve krachtmeting en het in grote saamhorigheid creëren van een sfeer die herin neringen oproept aan het Moergestel in het be gin van deze eeuw, en in het bijzonder rond de tijd dat de harmonie werd opgericht (1911). Wie hierover meer wil weten, gelieve contact op te nemen met het secretariaat van het comi té (tel. 1824). Het comité roept elke Moer- gestelnar op om creatief mee te denken en mee te doen. De lessen worden aaneen-gesloten gegeven op een middag en avond in Tilburg, Nijmegen en Sittard. Tot de HBO-MW kunnen worden toegelaten degenen die I Tenminste 21 jaar oud zijn en II Op het moment van toelating betaald of onbetaald werkzaam zijn in een relevante werkkring, die voldoet aan de eisen van de opleiding; en III a. in het bezit zijn van een diploma van een Middelbare School Agogische part time opleiding; of b. In het bezit zijn van een diploma van een Middelbaar Agogische dagopleiding en na het behalen van het diploma ten minste 2 jaar werkzaam zijn (geweest) in het welzijnswerk; c. In het bezit zijn van een diploma of van een overgangsbewijs van het tweede naar het derde jaar van een Sociaal Agogische HBO-opleiding te weten Maatschappelijk Werk, Kultureel Werk, Inrichtingswerk, Opbouwwerk; of d. In het bezit zijn van een doktoraal di ploma van een universitaire studie en enige jaren relevante werkervaring hebben of een dusdanige werkervaring die als kom- pensatoir aangemerkt kan worden; of f. Niet in het bezit zijn van één van bo venstaande diploma’s maar naar het oor deel van de toelatingskommissie, duidelijk hebben aangetoond dat zij voor wat be treft hun algemene ontwikkeling en hun praktijkervaring gelijkgesteld kunnen worden met één van de hierboven genoem de vooropleidingseisen en ervaringseisen. Het studiegeld bedraagt in het schooljaar 1985/1986 870,—. Voor het volgende schooljaar dient met een verhoging rekening te worden gehouden. Voor studenten welke de HBO-MW volgen bestaat sinds 1 augustus 1982 de mogelijkheid tegemoetkoming in de studiekosten aan te vra gen bij het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen. Verdere inlichtingen kunt u verkrijgen bij José Hamers, sekretaresse van de opleiding, tele foon 013-351645 tst. 22, of voor de Lesplaats Tilburg bij Sjoerd Biersma, tel. 013-351645 tst. 24 Lesplaats Nijmegen, Jac. Theunissen, tel. 080-231417; Lesplaats Sittard, 04490-21657. Afdeling Hogere Beroepsopleiding Maat schappelijk Werk Per augustus 1985 werden de toelatingsvoor waarden voor het volgen van de HBO-MW van de Katholieke Leergangen verruimd. Tot dan toe waren alleen studenten met een di ploma van de Middelbare Beroepsopleiding Sociale Dienstverlening toelaatbaar. In het kader van de zgn. ’proeftuinen’ (experi menteren met vormen van vernieuwingen bin nen het Hoger Beroepsonderwijs) gaf de mi nister toestemming ook aan anderen dan MBO-SD gediplomeerden toelating te verle nen. Na per 1 augustus 1986 de HBO-Wet wordt ingevoerd, waarin naast vele andere za ken, ook de toelaatbaarheid tot het HBO is ge regeld, heeft dit verruimde toelatingsbeeld een wettelijk kader gekregen. De HBO-MW is een drie-jarige Hogere Be roepsopleiding, welke zich voornamelijk richt op de werkvelden: bejaardenwerk, gezinsver zorging, gemeentelijke sociale diensten, ge handicaptenzorg, buitenlanders jongeren, wo ningbouwverenigingen, buurt en clubhuis- werk, thuislozenzorg, ombudswerk, telefoni sche hulpdiensten, vrouwenwerk, informatie en advieswerk e.d. <D Raadpleeg altijd eerst deze ka- I lender voor u data vaststelt van lo door uw vereniging te organi- JU seren evenementen. De (volle dige) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel Nouwens, Huysackerstraat 15. van de vergaderingen van Burgemeester en Wethouders van 12 en 21 maart 1986. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - J. Verhagen, De Hoefkens 10, plaatsen dak kapel. - L. van de Loo, De Werft 24, uitbreiding woonhuis. - Gebr. Janssen b.v., bouw 7 garages op Duif- jescomplex aan het St. Jansplein - Bouwinitiatief Nederland b.v. te Eindhoven, bouw 5 woningen aan De Looijakker. Sociale uitkeringen Een bijstandsuitkering is beëindigd terwijl een andere bijstandsuitkering is gewijzigd. Ten behoeve van twee personen is de bijdrage vastgesteld ingevolge de Wet op de Bejaarden oorden. Twaalf aanvragen om een eenmalige uitkering 1985 zijn afgewezen terwijl er drie zijn toege kend. Op zeven aanvragen W.W.V. en twee aanvra gen R.W.W. is positief beschikt, op een aan vrage R.W.W. is negatief beschikt. Diverse aangelegenheden - Voor het aangaan van een hypothecaire geld lening is ten behoeve van drie personen ge meentegarantie verleend. - Kapvergunning is verleend aan J. de Jong en W. van de Ven voor een boom die staat op het perceel Krijtestraat 31. - Aanlegvergunning voor het aanbrengen van een aarden wal is verleend aan R. Stevens, Tilburgseweg 48. - Omdat de maximaal gestelde vier vergunnin gen voor een kledinginzamelingsaktie voor het jaar 1987 reeds zijn toegekend is de aan vrage van Stichting Kleding Inzameling Cha ritatieve Instellingen afgewezen. - De bouw van de berging op het volkstuinen- '4--

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 9