TUINSTEL GÖANtë Kit’ Gemeente Moergestel gaat automatiseren Moergestel ook in de ban van de jo-jo! Let op!! K.P.J. en het Ei van Columbus Jl WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL GEMEENTE MOERGESTEL Maandag 2e Paasdag 31 maart om 20.30 uur in de zaal van Café De Brouwer Goede Vrijdag 28 maart a.s. zijn alle winkels verplicht gesloten om 18.00 uur. Diverse winkels hebben koopavond op DONDERDAG 27 MAART tot 20.00 uur. F I J Raadsvergadering vrijdag 21 maart HOOFDPRIJS: ’Gezwiene Waai’ en ’De Vurhaai’ organiseren eerste kampioenschappen op vrijdag 4 april o.a. 2 LEVENSMIDDELENMANDEN! Winkeliersvereniging Moergestel ^.35 11e Jaargang - Nr. 423 kGINAI Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. J.S. M.O. r 423-1 In verband met Pasen wordt het ophalen van huisvuil van MAANDAG 31 maart 1986 verplaatst naar WOENSDAG 2 APRIL 1986. Gemeente Moergestel afd. Openbare Werken Zelden heeft een rage zich zo snel meester ge maakt over de jeugd als op dit moment de jo-jo! De besturen van ’Gezwiene Waai’ en ’De Vurhaai’ hebben daarom het plan opgevat om de eerste kampioenschappen te organise ren op vrijdag 4 april a.s. (Let wel: alléén voor leden van de beide vereni gingen!). Het kampioenschap zal zich afspelen in sport hal ’De Vonder’ en begint om 18.00 uur. Degene die mee willen doen moeten zich om 17.45 uur melden bij ’De Vonder’ (zorg wel voor zuivere gymschoenen!). Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel ••«I De jeugd heeft nu dus nog anderhalve week om te oefenen (hoe lang houd je het vol en wat voor figuren kun je met je jo-jo), dus doe je best. Mocht dit evenement slagen dan willen de or ganiserende besturen de mogelijkheid bekijken om samen met andere buurtverenigingen te komen tot bv. de kampioenschappen van Moergestel. Kontakadres Gezwiene Waai: C. Slieker, de Aanstede 25 Kontaktadres De Vurhaai: M. Oerlemans, Oisterwijkseweg 43 Plan voor rationeel wegbeheer Om het onderhoud van de wegen wat stelsel matiger en effectiever tedoen verlopen en om niet telkens weer voor onvoorziene situaties te komen wil de gemeente een plan starten voor rationeel wegbeheer. Voor het opstarten van dit plan vraagt het college een krediet van 50.000. Ook dit werd zonder bezwaar goed gekeurd. Automatisering van de gemeentelijke admi nistraties Binnenkort zal ook in Moergestel de tijd van de kaartenbakjes en de hangmappen tot het verleden behoren. In overleg en samenwerking met de gemeente Berkel-Enschot - De Mierden en Udenhout zal de gemeenteadministratie in verschillende fasen worden geautomatiseerd, met dien verstande dat in de loop van 1987 heel de gemeenteadministratie per computer geregeld zal zijn. Waarschijnlijk de grootste omwenteling die zich op het gemeentehuis bin nenskamers ooit heeft voltrokken en die heel wat aanpassing van de ambtenaren zal vragen. De raad sprak zijn vertrouwen uit in deze grootscheepse operatie. Veel meer wist men er ook niet over te zeggen, omdat het onderwerp de competentie van de meeste raadsleden wel te boven gaat. In elk geval verzekerde het col lege dat alles met de nodige voorzorgen en be leid zal worden geregeld. Men zal in zijn hart wel gedacht hebben: Op hoop van zegen! Maar misschien heeft de een of ander ook wel verzucht: de automatisering wordt duur be taald! Want een begininvestering van 500.000 gulden is voorwaar niet niks. Met excuses voor het wat laat publiceren wil len we toch wel even terugkomen op de uitvoe ringen die het K.P.J. Toneelgezelschap gaf van het blijspel ’Het ei van Columbus’ op 7, 8 en 10 maart jl. Bekend mag worden verondersteld dat regis seur Ed Hurkmans nogal wat eisen stelt aan zijn spelers. Terecht overigens, want hetgeen hij hen als opdracht geeft wordt stipt opge volgd en naarmate het stuk vordert (we schrij ven nu over de première van vrijdagavond) groeit iedereen in zijn rol. De ’oude bekenden’ deden het weer best: Frank v.d. Meijdenberg, Willy Ketelaars, Lian Kocx Jonkers, Ron Hermus, Frans van Esch en Adry Hoeven behoeven dan ook nauwelijks verdere introduktie. Behoudens hier en daar wat kleine missertjes kennen deze personen hun tekst uitstekend en hun manier van to neelspelen groeit hier en daar naar ’n beangsti gende perfektie. Bij de kern is dit natuurlijk al ’n kwestie van jaren, zoals Frank en Lian nu al voor de 7e keer en Willy zelfs voor de 9e! (volgend jaar is haar daarom ’n extra bos bloe men beloofd) Komen we bij de nieuwelingen Lian Hoeven, Bezwaar tegen groei-korting In de ontwerp-evaluatienota van het Streek plan Midden- en Oostbrabant is ook voor Moergestel een extra-groeikorting van 15% vastgelegd. Waarom niet reeds in een vroeger stadium in het samenwerkingsverband Midden-Brabant tegen dit plan bezwaar was gemaakt werd niet helemaal duidelijk. Het heeft er alle schijn van dat men een beetje ach ter de plannen heeft aangehold. Maar beter laat dan nooit. Bij de Provinciale Staten zal men in elk geval van het bezwaar op de hoogte worden gesteld. Boeren niet vogelvrij Naar aanleiding van dit punt schoot Theo Mulders (CDA) uit zijn slof tegen de geplande aanwijzing van beschermde weidevogelgebie- den in de herziening van het Streekplan. Maar liefst 2 gebieden met een gezamenlijk opper vlak van 1000 hectare zouden in Moergestel met een dergelijke bestemming worden be dreigd. Voor de boeren betekent dit een grote beperking in het gebruik van deze gronden. Daar komt nog bij dat de door de provincie aangelegde maatstaven m.b.t. de broedende en foeragerende vogelaantallen veel strenger zijn. Mulders wist de raad volledig achter zich te krijgen. De bezwaren van de raad zullen bij de provincie worden gedeponeerd. Voordeel Lage Rente In een extra agendapunt vragen B&W vol macht om eerder tegen hoge rente aangegane leningen op het gunstige moment opnieuw te mogen afsluiten tegen een lagere rente. On danks de daarmee gepaarde vervroegde aflos- singsboetes is hier momenteel een aanzienlijk rentevoordeel te behalen. De raad had er van zelfsprekend geen moeite mee. Freija van Elderen, Angelique Picokne en Ton v.d. Steen. Met name de eerste drie hoeven voor de hoofdrolspelers niet onder te doen. Hun tijd zal, mits ze ’n rol krijgen die hen past, ongetwijfeld wel komen, want van plan kenkoorts hebben ze waarschijnlijk nog nooit gehoord. Althans naar onze indruk. Voor Ton v.d. Steen leek het allemaal nog onwennig en misschien lag dat ook wel aan de bescheiden maar toch moeilijke rol die hij moest spelen. De haarverzorging (mevr. Rijnen-v.d. Ven), de grime (mevr, van Helvoirt-van Hees) en souffleuse Angelie Mulders vormen een on misbare schakel in het hele gebeuren en dragen daarom uiteraard ook bij tot het sukses. ’n Belangrijke bijdrage tenslotte levert ook elk jaar weer decorbouwer Jan Jonkers met zijn mensen. Hij presteert het om jaarlijks een ge heel nieuw decor neer te zetten en telkenjare is het bij *t opgaan van het doek weer een genot om te zien wat hij er van gemaakt heeft. Jammer dat het publiek het met name op de vrijdagavond wat liet afweten, het K.P.J. To neelgezelschap had beter verdiend! Dat de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart de politieke belangstelling bij de burgers weer wat heeft gemerkt was duidelijk te mer ken aan de belangstelling op de publieke tribu ne. Kan men de toehoorders als regel op één hand tellen, deze keer had men beide handen zeker nodig. En dan waren de nieuwe politieke koryfeeën nog niet eens aangetreden. Alleen Betsy Denissen nam deel aan de beraadslagin gen, omdat zij oud en nieuw in één persoon vertegenwoordigt. I Brug voor Turnvereniging I De in 1981 op particulier initiatief gestarte Turnvereniging Moergestel heeft zijn bestaansrecht meer dan bewezen. Met maar liefst 78 enthousiaste leden is de tijd rijp voor aansluiting bij de officiële turnbond en turnen in competitieverband. Daarvoor is de beschik king over een ongelijke brug noodzakelijk. De raad bleek van het juiste turnhout gesneden en stelde een crediet van 4.500 gulden beschik baar om het turnmateriaal van sporthal de Vonder aan te passen en uit te breiden. Subsidie voor Stichting Leerwerkplaatsen Deze in Tilburg gestarte stichting beoogt jon geren die weinig kans hebben op de ar beidsmarkt door een speciale scholing naar het arbeidsproces te begeleiden door middel van Leer-Werkplaatsen. Daar ook leerlingen uit de regio deze leerwerkplaatsen bezoeken wordt ook van de regiogemeenten een subsidie ge vraagd. In navolging van de andere gemeenten zal ook Moergestel naar rato bijdragen. Een bedrag van ruim 2800 gulden werd hiervoor beschikbaar gesteld. -r

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1