Allegorische Optocht ULIANA Harmonie aktiviteiten ULIANA De EHBO trok er weer op uit. Jubileumboek ’van Toeten en Blazen’ een bestseller. De Kruisvereniging vraagt vrijwilligers Vastenactie 1986 - Amnesty International Grote bazar voor Hogar San Pedro Bericht voor de kinderen van de Vurhaai van 3 t/m 12 jaar. Nieuwe direkteur Streek VVV Hart van Brabant. Bart v.d. Weijdeven, 2e D.J. Zuid Nederland Koffieconcert Muziekver eniging Prinses Juliana Nederlandse Vereniging voor slechthorenden Gebr. van Dijck Grond- en Wegenbouwbedrijf B.V. Loonbedrijf Uitnodiging 16 maart 12.00 uur IA 8 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 MAART 1986 PAGINA 9 \D R. 1 - - - Amnesty is een internationale organisatie, die zich inzet voor het nakomen van de universele rechten van de mens. Amnesty doet aan vogel vrij mee, omdat ze steun vinden bij de kerken die ook achter de mensenrechten staan. Bo vendien hebben de projecten alles met mensen rechten én de bescherming ervan te maken. Omdat er parochies zijn in dekenaat Til- burg/Goirle en Oisterwijk die mee willen wer ken aan de bekendmaking van deze organisa tie, wil ook onze parochie daaraan mee werken, Dit gebeurt in het weekend van 15 en 16 maart a.s. Door verkondiging en materiaal wordt hierdoor de informatie verspreid. afd. Tilburg en omstreken komt bijeen op: Donderdagavond 20 maart 1986 om 20.00 uur. Op deze avond zal de doventolk Ria Bosman iets vertellen over haar werk. Iedereen is op deze bijeenkomst van harte wel kom, zowel leden als niet leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en de overhead projector. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2 Tilburg. Voor nadere informatie na 18.00 uur. Tel. 013-675059 of 013-332374. Verhuur van puin- en afvalcontainers Grondwerken voor partikulieren en bedrijven Verhuur van hydraulische kranen en graafmachines Vinkenberg 19a - Moergestel Telefoon: 04243-1396 16 maart: Koffieconcert den Boogaard 12.00 uur. 18 maart: Algemene ledenvergadering den Boogaard 20.30 uur. 19 maart: Serenade i.v.m. gemeenteraad ver kiezingen 20.00 uur. 26 april: Serenade 30 april: Rondwandeling 4 mei: Deelnemer jaarmarkt. 11 mei: Dauwtrappen. In het kader van de jubileumweek van de Har monie is op zondag een grootse Allegorische optocht gepland. Dat moet een van de abso lute hoogtepunten worden van de jubileumvie ring. En dat kan alleen maar als de Moer- gestelse bevolking massaal zijn medewerking toezegt. We willen met zijn allen proberen de sfeer van rond 1911, het oprichtingsjaar van de harmonie, weer even te doen herleven. Het jubileumcomité heeft reeds in een pril sta dium de besturen van alle verenigingen om hun medewerking gevraagd. Maar nu de feest- week wat duidelijker in zich komt doet het een dringend beroep op de verenigingen om hun medewerking toe te zeggen. En het is bereid om alle suggesties en ideeën met raad en daad te steunen. Daarom vragen wij alle vereni gingsbesturen om een afvaardiging te sturen naar een informatie avond over de Allegori sche optocht op vrijdag 21 maart ’s avonds om 20.00 uur in de zaal van café Hans de Brou wers. Als we met zijn allen onze jubilerende harmonie een warm hart toe dragen dan moe ten we van deze Allegorische optocht een evenement kunnen maken waar nog jaren over gesproken zal worden. Dus allemaal tot ziens op 21 maart bij Hans de Brouwer! Het bestuur van Streek VVV Hart van Brabant benoemde in zijn vergadering van 26 februari jl. een nieuwe direkteur, nadat een zorgvuldig e slectieprocedure had plaatsgevonden. Tot direkteur van Streek VVV Hart van Bra bant is benoemd de heer A.W.A. Ter Horst te Numansdorp. De heer Ter Horst - bijna 31 jaar - is in 1978 afgestudeerd aan het N.W.I.T. te Breda en be haalde toen het diploma van dit instituut in de toeristischeconomische richting. Ervaring omtrent recreatie en toerisme werd zijnerzijds zowel in VVV-kring alsook in de bedrijfssector opgedaan. Gedurende circa 2 jaren was de heer Ter Horst promotioneel medewerker van de Stads VVV Rotterdam. Daarna - sedert 1980 - heeft de heer Ter Horst in een tweetal functies zijn bedrijfs-economische ervaring in de toeristi sche sector vorm kunnen geven. De heer Ter Horst heeft er blijk van gegeven dat VVV-activiteiten berusten op zowel sociaal-maatschappelijke alsook commerciële ontwikkelingen. Met groot vertrouwen ziet VVV Hart van Bra bant de toekomst tegemoet van de vedere toe ristische en recreatieve ontwikkeling van het Midden-Brabants gebied onder dagelijkse lei ding van de heer Ter Horst. Door zowel bedrijfs- als educatieve ervaring is de heer Ter Horst bijzonder geequipeerd op de taakstelling in Hart van Brabant. Bart v.d. Weijdeven is afgelopen zondag twee de geworden in de competitie van de beste Disc-jockey’s van Zuid Nederland. Na drie voorrondes ging hij met drie man de finale in, met de tweede plaats als geweldig resultaat. Bart is werkzaam bij Nistria en is daarnaast D.J. in ’Den Boogaard’. Het is duidelijk, dat hij van zijn hobby een serieuze zaak maakt. Hij is nu voornemens ook aan de Nederlandse kampioenschappen deel te nemen. Het resultaat stimuleert hem geweldig om als D.J. bij ’Den Boogaard’ nog meer zijn best te doen de muziekverzorging optimaal te beharti gen. Het bestuur van ’Den Boogaard’ is ook inge nomen met het behaalde resultaat en zal Bart de nodige steun geven om zijn hobby verder uit te bouwen. Voor de bezoekers van ’Den Boogaard’ is het fijn te weten door een goede D.J. hun muziek verzorgd te krijgen. A. v.d. W. De Moergestelse EHBO Vereniging ’St. Christoffel’ maakt tijdens een oefenseizoen een rondgang langs diverse bedrijven in het dorp. Donderdagavond 6 maart was bakkery Men- sink in de Kerkstraat degene die de eer had de EHBO-ers te ontvangen. Doordat ook de EHBO vereniging en ook de Lotus slachtoffers niet onder de griep epidemie uitkonden, werd het ditmaal een klei nere oefening. Slechts 4 slachtoffers lagen er her en der ver spreid door de bakkerij met ernstige en minder ernstige verwonderingen. Om er toch een goed oefengebeuren van te ma ken, moest er gewerkt worden met een mini mum aan materiaal. Een andere handicapt wa ren de twee kinderen van John en Willy Men- sink, die met de grote mensen mochten ’meespelen’. Wat moet je met die kleine dreu- messen? Wegsturen of niet? Alles bij elkaar toch weer een leerzame avond geweest. Zij die er niet bij waren hebben een belangrijk stuk gemist. Alle EHBO-ers die er wel waren hartelijk dank voor de komst. Ook bakkerij Mensink hartelijk dank voor het gastvrije onthaal. Wij vonden het erg leuk bij u onder dak te zijn. Lotusmensen ook onze dank, voor jullie fijne samenwerking en leer zame spel. Iedereen graag tot de volgende keer. Hogar San Pedro ligt in Peru. Het is een op vangcentrum voor de allerarmste zieken en ge handicapten. Dit centrum, dat onder leiding staat van Guus en Carla van Es, afkomstig uit Berkel-Enschot heeft dringend behoefte aan een betrouwbare terrein-auto. Voor een goede hulpverlening is dit onontbeerlijk! Daarom zal op 31 mei 1986 door de kommissie Zending, Werelddiaconaat, Ontwikkelingssa menwerking van de Hervormde Gemeente Oisterwijk e.o. voor de gehele bevolking van Oisterwijk en omgeving een grootse bazar worden gehouden. De opbrengst is voor Hogar San Pedro! Om deze bazar tot een (financiëel) succes te maken heeft de voorbereidingsgroep véél, heel véél goed bruikbare dingen nodig, die U zelf niet (zoveel) meer gebruikt. U kunt hierbij denken aan gebruiksvoorwer pen, sportartikelen, boeken radio’s T.V.’s, kleinmeubelen, boeken etc. etc. Kijk eens na of U nog spullen op zolder, in de kast of in de garage hebt. Dingen, Die U niet langer gebruikt. Dingen die U eigenlijk in de weg staan. Hebt U het een en ander, bel dan - bijvoorkeur ’s avonds - A.U.B. één van de navolgende tele foonnummers. Doen! Tel. 1505, Els Deenen. Alle belangstellenden nodigen wij bij deze uit op zondag 16 maart te 12.00 uur in Den Boo gaard ons voorjaarsconcert 1986 bij te wonen. Het programma is zodanig gekozen dat ook de jongeren er beslist iets in zullen aantreffen wat ook zij de moeite waard vinden. De optredens zullen, naast de harmonie en drumband, wor den verzorgd door enige van onze jongere le den, die hun op het solistenconcours te Bladel gepresenteerde solo, nu voor eigen publiek wil len laten horen. Het betreft hier de volgende solisten: Jacco Nefs, Klarinet; Dennis Smits, trom; Corné Fonken en Mare Janssen, trom. Zoals elders in deze editie is te lezen, is onze di rigent dhr. W. Schreurs reeds 12 !/2 jaar bij ons korps, met wie grote muzikale resultaten zijn bereikt. Na het concert zal in de voorzaal van Den Boogaard aan hem een receptie worden aange boden. Wij zijn er zeker van dat vele Moergestelse muziekvrienden van deze gelegenheid zullen maken dhr. W. Schreurs persoonlijk met dit jubileum te feliciteren. Twee maanden na de officiële aanbieding van het jubileumboek hebben al meer dan 400 exemplaren hun weg naar de Moergestelse ge zinnen gevonden. En nog steeds is er vraag naar op de verkoopadressen. Het ziet er dan ook naar uit dat het jubileumcomitee met de oplage van 750 exemplaren zeker niet te hoog heeft gegrepen. De treacties op het jubileumboek zijn onver deeld positief. En dat het door de lezers met interesse gelezen en bekeken is blijkt wel uit het feit dat de samenstellers toch nog voor kleine onzorgvuldigheden op hun vingers zijn getikt. We hebben de ’correcties’ zorgvuldig genoteerd en mocht er bij het eeuw feest op nieuw een jubileumboek worden samen gesteld, dan zullen we die correcties ook zeker aanbrengen. Maar tot zolang zal men dan wel gedeeld moe ten hebben. Want een tweede oplage ’van Toe ten en Blazen’ komt zeker niet; ook al lijkt de eerste oplage aan de krappe kant. Ook hier geldt het principe op is op en weg is weg. Met de feestweek van de harmonie nog ver in het verschiet ziet het er naar uit dat het jubi leumboek tegen die tijd nog slechts ’antiqua risch’ te krijgen zal zijn. En dan pas zullen velen de waarde van dit stuk moergestelse ge schiedschrijving gaan beseffen. Voorlopig is het jubileumboek nog te koop op de volgende adressen voor 22.50 Rabo-Bank Moergestel; Foto-Atelier Louis v/d Meydenberg; Jacques Stroucken, Voorburgstr. 3, tel. 1929; Ton v/d Loouw, De Hoefkens 43, tel. 1824. Het merendeel van de bevolking van Moer gestel is lid van de Kruisvereniging. Zoals u weet, kunt u als lid van de Kruisvereniging Moergestel gebruik van het dienstenpakket van de Kruisvereniging. Dat dienstenpakket omvat: - De verpleging en lichamelijke verzorging van zieken en gehandicapten thuis door wijkver pleegkundigen en wijkziekenverzorgenden. - Het gebruik van verpleegartikelen. - Zwangerschapsgymnastiek. - Het konsultatieburo voor zuigelingen en kleuters. - Voorlichting over voeding en diëten, waar voor een diëtist regelmatig spreekuur houdt in het wijkgebouw. Naast de genoemde taken, die door professio nele krachten worden uitgevoerd, heeft het bestuur van de plaatselijke Kruisvereniging als taken: - Het werven van leden en de belangenbeharti ging van de leden op het terrein van de gezond heidszorg. - De dagelijkse zorg voor het wijkgebouw. - De organisatie van aktiviteiten op het terrein van de gezondheidszorg. In dit verband kan gedacht worden aan informatiebijeenkomsten, kursussen en gespreksgroepen over bijvoor beeld gezonde voeding, overgewicht, slape loosheid, ziekenverzorging thuis, hart- en vaatziekten, roken, alchohol en drugs, veilig heid in en om het huis e.d. Wij zoeken belangstellenden voor een functie als bestuurslid van de Kruisverenigigng Moer gestel. Een aantal bestuursleden met een lange staat van dienst wil over enige tijd zijn bestuurs functie neerleggen, maar voor die tijd zijn op volgers goed in werken. Daarom komen wij graag in kontakt met en thousiaste mensen uit het dorp, die mee willen werken aan de uitvoering van de taken van de plaatselijke Kruisvereniging, zoals die boven genoemd zijn. Belangstellenden worden graag te woord gestaan door de heer Van Eert (telefoon 1274, van 10.00-12.30 uur) en Mw. Kastelijns(tele- foon 2539 na 20.00 uur). Wij kijken uit naar uw reaktie. Hallo jongens en meisjes. Na ’t behalen van de eerste prijs met Carnaval, waar jullie zo hard aan gewerkt hebben, gaan we weer gewoon verder. Weten jullie nog hoe leuk ’t vorig jaar was met Palmpasen zingen? Nou dat gaan we weer doen. Net als vorig jaar mogen jullie weer zo’n Palmpasentak maken en dan ’s zondags aan een van onze buurtbewoners geven die 65 jaar of ouder is. Punt Uit gaat ook dit jaar weer mee. Wel hopen we natuurlijk op beter weer als vorig jaar. De Palmpasentak maken doen we op 22 maart a.s. bij de Camping ’De Bosfazant’. We begin nen om 2 uur. Alle kinderen van 3 t/m 12 zijn dan van harte welkom. Er zullen dan ook weer genoeg knut- selmoeders aanwezig zijn die de kleintjes een beetje meehelpen. Natuurlijk willen wij graag weten wie er alle maal meedoen. Er moeten straks natuurlijk genoeg broodhaantjes en takken zijn hé? Nou en die moeten van tevoren besteld worden. Dus jongens en meisjes als je dit gelezen hebt en je wilt graag meedoen geef je dan meteen op zodat je het zeker niet vergeet. Dat is voor je zelf fijn maar natuurlijk ook voor ons. Je mag een briefje in de bus stoppen bij Corrie Smits, Oisterwijkseweg 46, maar je mag nu ook meteen even bellen, tel. 2127. Doen hoor! Tot ziens dan maar op 22 maart bij Toos en Wim.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 9