Nadere kennismaking met enkele CDA-kandidaten: S OE» EENHEID IS ONZE KRACHT!! KIES ALS ZIJ OOK C.D.A. KMI Q te te TOON VAN GILS te L te te Carina Verhoeven-Geerts Jan Rijnen Theo Mulders z '4 te Bent u op 19 maart niet in de gelegenheid om persoonlijk te gaan stemmen, dan kunt u kontakt opnemen met een van onze kandidaten. Voor verdere informatie kunt u altijd bellen: Ricky Bergman-v/d Loo Gerard Kuijpers Theo Mulders tel. 2407 tel. 1712 tel. 1347 fete /a\ j. I te •'te te te te tei te te te PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 MAART 1986 ^4 STEM LIJST 1 CDA Jan Rijnen (pastoor van den Boogaardstraat 43) neemt op de C.D.A.- lijst de 6e plaats in. Hij is 39 jaar, getrouwd en vader van drie dochters. Jan is werkzaam als beheerder van het Cultureel Centrum de Kunstkring in Oisterwijk. 'Elke werkdag daar is boeiend', zegt Jan, 'ik werk daar mét en voor de mensen en dat is elke dag weer anders'. In Moergestel waar Jan bijna 15 jaar woont, is hij vooral bekend vanwege zijn grote staat van dienst bij de E.H.B.O. Ongeveer 10 jaar geleden is hij van deze dienstverlenende vereniging lid geworden waarvan de laatste 6 jaar als voorzitter. Bij elke activiteit van enige naam wordt de E. H.B.O. gevraagd en mede op grond daarvan is het Moergestelse verenigingsleven hem goed bekend. Jan is verder nog bestuurslid van Ponyclub F. E.V.I.O.R. Derhalve heeft het C.D.A. met Jan een erg actief man op de lijst. Jan zegt zich thuis te voelen bij de C.D.A. Hij typeert het als een goed koor waar iedere stem welkom is. Verder heeft de C.D.A. een open oor voor jongeren. Wat Jan in het C.D.A. bijzonder aanspreekt, is de zorg voor de openbare orde en de veiligheid van de burger. De burger moet zich immers in zijn of haar woning, op straat of elders veilig kunnen voelen. Gelukkig zegt Jan, kenmerkt zich het C.D.A. hier door gewone Moergestelse mensen. Dat het een partij is met een landelijke naam heeft alleen maar voordelen. Neem bijvoorbeeld de leuze 'Moergestel moet Moergestel blijven'. Iedereen heeft er de mond vol van, maar de gemeentelijke herindeling is een probleem dat uiteindelijk op lancfelijk niveau wordt beslist. Het C.D.A. Moergestel kan (en heeft dat ook gedaan) via provinciaal- en landelijk niveau invloed uitoefenen op dergelijke problemen. Jan zegt veel positieve reacties te hebben gehad over zijn hoge plaatsing op de C.D.A-lijst. 'Ik heb gemerkt dat de Moergestelse bevolking inziet dat het C.D.A. goed bezig is'. Jan verwacht dan ook een goede verkiezingsuitslag. 'Maar het C.D.A. timmert dan ook niet alleen met de verkiezingen aan de weg' besluit Jan. Dat doet deze C.D.A.- kandidaat gezien zijn vele activiteiten ook niet. Hij is immers een man die zich op velerlei manieren inzet. Het C.D.A. is blij op zo iemand te kunnen rekenen. Carina Verhoeven-Geerts (33 jaar) is geboren te Diessen en woont vanaf 1975 in Moergestel. Zij is woonachtig op Hildsven 4, is gehuwd met een landbouwer en heeft 2 kinderen. Op de lijst van het C.D.A. bezet Carina de 8e plaats. In het dagelijks leven zegt Carina, ben ik op de eerste plaats huisvrouw. Indien nodig werk ik echter ook mee op ons melkveebedrijf. Carina is al vijf jaar aktief deelneemster aan Moergestels-Kreatief. Velen hebben al kunnen genieten van haar boetseerwerk, houtskooltekeningen en aquarellen. Carina zegt ook bewust gekozen te hebben voor het C.D.A. Deze partij houdt niet alleen rekening met het dorpsgebeuren, maar zet zich voor zover mogelijk ook in voor de landbouw, vindt Carina, die ook lid is van de K.V.O. Als erg kreatieve vrouw acht Carina het belangrijk dat er ook de nodige aandacht wordt besteed aan de verschillende vormen van vrije tijdsbesteding. Vooral in deze tijd van werkloosheid en werktijdverkorting. Zij doelt hierbij op het beschikbaar stellen van expositieruimte en eventuele ruimte om gezamenlijk deze kreativiteiten te beoefenen. Het C.D.A. is er gelukkig mee zo'n kreatieve vrouw in haar midden te hebben. U hebt als kiezer de afgelopen weken met diverse C.D.A.-kandidaten nader kennis kunnen maken. Een extra serviceverlening die het C.D.A. u graag heeft gegeven. Ook echter onze andere kandidaten Arné van Esch, Riek Mallens-Verhoeven, Henk van der Zanden, Wim Ketelaars, Jac. Denissen en Jac. Donkers sieren de C.D.A.-lijst. Bent u er nog niet uit met uw stem? Leg dan alle lijsten en programma's nog eens langs elkaar en kies dan bewust die lijst, waarvan u denkt dat uw stem daarop ook na de verkiezingen nog de meeste waarde heeft. •s •.te> Toon van Gils (53 jaar) voorstellen aan de Moergestelse kiezers is eigenlijk totaal overbodig. Iedereen weet dat zijn of haar stem goed besteed is bij no. 1 van lijst 1. Als geen ander in de Moergestelse raad kan hij bogen op een lange ervaring in de raad. Toon gaat in de komende periode zijn zilveren feest als raadslid vieren. In 1962 is hij in de raad gekomen en is daarna altijd lijsttrekker voor zijn politieke club geweest. Zoals bekend is Toon de laatste 4 jaar wethouder geweest voor het CDA. V\Zij weten allen dat Toon van Gils politiek volkomen betrouwbaar is. Hij is de stuwende kracht voor de eenheid binnen 't CDA en hij maakt zich sterk voor samenwerking in de raad en binnen het college. Besturen doe je immers als team, vindt Toon. Hij benadrukt dat de komende jaren het komplan en de herinrichting van het dorp veel aandacht vragen. Het CDA wil het dorpskarakter behouden. De burgers, zo zegt Toon, moeten bij de dorpsvernieuwing zo nauw mogelijk worden betrokken. Moergestel is namelijk hun dorp. Een aantrekkelijke winkelomgeving voor het winkelend publiek is voor onze gemeente een algemeen belang, zegt Toon. Het is geen wonder dat Toon steeds lijsttrekker is geweest voor zijn partij. Naast zijn eigen inbreng weet hij immers goed te luisteren. Hij kan meningen en standpunten goed samenvatten en uitstekend verwoorden. Naast alle andere functies die hij had en heeft, is Toon dus de man die ook deze keer de kar van het CDA weer trekt. Hij zegt het graag te doen. De sterke lijst van het CDA voorgaan acht Toon op zich al een eer. Het is een lijst met veel kennis en ervaring. Verder zegt Toon is het een lijst van mensen die zich maatschappelijk sterk verbonden weten met het wel en wee van Moergestel. Toon maakt zich waar voor de partij en voor de Moergestelse gemeenschap. Daarom geef het CDA en Toon het vertrouwen! Stem no. 1 van lijst 1. Ook Theo Mulders is voor de Moergestelse mens natuurlijk geen onbekende in de plaatselijke politiek. Theo (60 jaar) bezet op de CDA-lijst de 2e plaats. Hij is geboren en getogen Moergestelnaar en drijft aan de Donkhorst een agrarisch bedrijf. Hij is uitermate goed bekend met de gemeentelijke politiek. Reeds 16 jaar is hij immers raadslid, waarvan ongeveer 4 jaar wethouder. De laatste periode is Theo fractievoorzitter geweest voor het CDA en heeft zitting gehad in onder meer de commissies ruimtelijke ordening en publieke werken. Naast het gemeentelijke werk zet Theo zich fervent in voor de derde wereld. Zo is hij lid van de Diocesane Missieraad van het Bisdom Den Bosch en hij is tevens lid van het dagelijks bestuur hiervan. O.a. vanuit dit werk blijkt dat Theo beschikt over een sterke maatschappelijke betrokkenheid. Theo zegt het werken binnen het CDA extra interessant te vinden omdat alle maatschappelijke groeperingen van Moergestel daarin vertegenwoordigd zijn. Het samenwerken tussen deze groeperingen op voet van gelijkheid, vindt hij belangrijk. Theo heeft als raadslid bewezen dat hij de belangen van de landbouw op een zeer goede wijze weet te behartigen. Als agrariër weet hij zich sterk betrokken bij het buitengebied van Moergestel. De landbouw, zo zegt Theo, levert op economisch en sociaal gebied een belangrijke bijdrage aan de leefbaarheid van ons dorp. Door de landelijke regelingen van superheffing en meststoffenwetgeving worden naar het oordeel van Theo de landbouwers hard getroffen. Voorzover het taken van de gemeente zijn, verdient deze bedrijfstak dan ook bescherming en alle medewerking. Theo pleit daarom sterk voor een goede wegenstructuur. De wegen in het buitengebied zijn te smal. Verbreding met graskeien zou een oplossing kunnen zijn. Een goede afwatering van de landbouwgronden en een goede straatverlichting zijn noodzakelijk, zegt de ervaren fractieleider van het CDA. Ook een snelle afdoening van hinderwetprocedures is een belangrijk aandachtspunt. Een goede overlegsituatie tussen gemeentebestuur en de agrarische organisaties is volgens Theo van een enorm belang. Het zal duidelijk zijn dat het CDA erg ingenomen is met het feit dat Theo bereid is ook de komende periode de CDA-kleuren te verdedigen. Theo is immers een raadslid dat op diverse fronten maar met name op het gebied van de ruimtelijke ordening beschikt over een ruime kennis en ervaring. tev-.'- te •te te i -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 5