SLAGERIJ KETELAARS B.V. I 2.50 0.85 2.25 r 1 Natuur dia lezing Johannes Passion Bedevaart Beauraing De Bond van Ouderen Gilde St. Joris Fotogroep Moergestel Bibliotheeknieuws Jubilea bij Crescendo Bingo voor de Bond van Ouderen ’Twee geloven in één huis’ MODEHUIS b B :N I B 'i B agina; pull Willeke f. 98,- RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTEL-TEL.04243 1287 I vest Wanja f. 109- spencer Wendy f. 69,75 RUNDERROOKVLEES SMEERLEVERWORST GEBRADEN FR I KAN D EAU MAGER SOEP OF HACHEEVLEES 500 gramf 3 MAGERE SPEKLAPPEN n nn BLINDE VINKEN 4 nr - 4 «si t "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 MAART 1986 PAGINA J (J.S. Bach) burg 'TVERSTE VLEES HAALJE LEKKER DICHTBIJ! •ood men he- >ven oon apt, imel zegt i de Op donderdag 13 maart om 20.00 uur komen we weer in de Vereniging bij elkaar om bij te praten op fotogebied en eikaars werk te bespreken. UIT EIGEN ROKERIJ 100 gram UIT EIGEN KEUKEN 100 gram 100 gram Wisselbeker winterkoning 85-86 Op zondag 9 maart werd beslist wie de wissel beker in ontvangst mocht nemen. Deze werdt gewonnen door Cv. Gisbergen en afgestaan door de vorige winnaar. H. Leyten. De beste drie schutters werden beloond met een extra prijs, die door onze hoofdman wer den uitgedeeld. Uitslag I. G. v. Gisbergen; 2. C. de Laat; 3. Chr. Hoe ven; 4. H. Kerkhof; 5. J. Moorman. Overheid en schietcommissie St. Joris Moer gestel. II Dat zangvereniging Crescendo over het alge meen uit zeer trouwe leden bestaat werd afge lopen vrijdagavond weer bewezen tijdens de jaarlijkse feestavond van onze vereniging. Daarvoor kon voorzitter Bernard Oerlemans de aanwezige leden met hun introduceés harte lijk verwelkomen in café-bar ’De Schouw’ van Peet en Harrie Brunschot. Vervolgens werden de drie jubilarissen uitge breid in het zonnetje gezet. Met toepasselijke woorden werden de dames Riet v.d. Hout- Swinkels, welke 12 Vi jaar lid was, en Corry Schilders-v.d. Wouw en Riet Janssen-Nou- wens die 25 jaar lid waren, gefeliciteerd en ont vingen zij onder applaus een aandenken in de vorm van de zilveren harp. Door de overige le den werden zij op een muzikale wijze gehul digd waarmee het officiële gedeelte van de avond besloten werd. Het verdere verloop van de avond ging volgens de beste Crescendo tradities. Onder leiding van gelegenheids disc-jockey Sjefke Schilders, die dikwijls zeer adrem reageerde, ontstond al gauw een gemoedelijke sfeer met een praatje en een dansje wat diverse malen afgewisseld wer door bijdragen van de leden zelf. Met deskundige begeleiding van onze pianist, Rick Schilders, zongen Wim van Velthoven en Jan Habraken een prachtig duet uit La Bohè me van Puccini en nadien enkele soli. Zeker stukken met allure die mogelijk straks bij een Bezinningsmiddag: 14 maart Vrijdag 14 maart a.s. zal onze laatste bezin ningsmiddag gehouden worden, aanvang 2 uur in den Boogaard. Deze middag onder leiding van onze geestelij ke adviseur H. v.d. Broek, zullen wij met el kaar van gedachte wisselen over de Kerk van Vandaag. In deze mooie tijd van voorberei ding van de goede week en Pasen hopen wij op een grote opkomst van onze leden. Het bestuur Arno Drissen (pastoraal werker) koffieconcert te beluisteren zullen zijn. Cees Jansen geflankeerd door Lia op ’t Hoog- Willems nam in een koddige ’preek’ alle koor leden op een goedmoedige manier op de hak. (dames en heren sauwelaars hij komt er aan!!). Ook het dameskoortje met ’Jantje Koopmans’ (Lisette de Laat) oogstte met hun ode aan onze dirigent, dhr. Koos ten Berghe veel succes. De tekst daarvoor was op kundige wijze door Wim Spaninks samengesteld. Ook zeer ge slaagd was het optreden van Anneke de Kort en Leny Hoffmans in hun creatie van brabant- se boerinnen die op de trein wachtten. Al met al een heel prettige avond die mede door de voortreffelijke keuken en de altijd attente be diening van Harrie en Peet met hun personeel, tot in de kleine uurtjes voortduurde alvorens een tevreden voorzitter met een dankwoord de avond besloot. Uit het voorgaande mag blijken dat Crescendo niet bestaat uit een groep mensen die alleen maar repeteren en af en toe een optreden, maar daarnaast ook op een andere manier met en voor elkaar bezig willen zijn en zodoende een vereniging vormen waarvan het prettig is om er lid van te zijn en er voor te werken. Spreekt dit laatste u ook aan, twijfel dan niet langer en kom eens luisteren op onze repetitie- avonden welke worden gehouden elke maan dag om 20.00 uur in Den Boogaard. De koffie staat klaar. Van 24 t/m 27 mei gaat de jaarlijkse ziekenbe devaart naar Beauraing. Dit is een zeer aan trekkelijke reis, niet alleen vanwege het ver blijf te Beauraing vlak tegen de Franse grens en de mooie busrit heen en terug dwars door de Belgische Ardennen, maar ook vanwege het verblijf te Beauraing, waar men steeds weer onder de indruk komt van het gezamenlijk ge bed en de plechtigheden die deze bedevaart omringen. Deze bedevaart wordt gehouden ter ere van onze Lieve Vrouw, die 33 maal verscheen tus sen 29 november 1932 en 3 januari 1933 aan vijf kinderen uit het dorp Beauraing. Sinds dien is een onafzienbare stroom bedevaartgan gers naar dit oord getrokken, waar vele zieken troost gevonden hebben en vele anderen in hun gebed verhoord werden. Familieleden en vrienden kunnen op zondag 25 mei aan de 1-daagse bedevaart deelnemen en dan de zieken bezoeken. De kosten voor de 4-daagse reis bedragen 260,— (spaarplan mogelijk). Opgave kan geschieden tot 1 april bij: R. Roosen, Raamac- kerstr. 8. Tel. 2527. Weekaanbieding van 13 tot 19 maart 1986 of aan 't stuk - 500 gram £>OU per stukI >2-3 Dinsdag 18 maart zal er voor onze leden van de Bond van Ouderen een bingomiddag ge houden worden. Deze zal plaatsvinden in den Boogaard. Aanvang half twee. De inleg is per ronde 50 cent, 6 rondes 3, Er zijn mooie prijzen te verdienen. Wij ver trouwen dat vele leden aan deze middag deel nemen. Nader bericht volgt nog. Het bestuur Kerk van het Heike te Tilburg (Oude markt) Goede vrijdag 28 maart 1986 aanvang 20.00 uur. Uitvoerenden: Zuid Nederlands Kamerkoor Tilburg; Brabants Kamerorkest; Riet Staudt Groenemans orgel; Hans Bol viola da gamba; Claron McFadden Sopraan; Rachel Ann Mor gen Mezzo-Sopraan; Michael Goldthorpe, Tenor-evangelist; Liewe Visser Christuspartij; Aerde Kuyper Bas-aria’s. Artistieke leiding: Jan Staudt. Kaartverkoop a 15, VVV Spoorlaan Jevel bv Wilhelminapark Muziekhandel Spiero Willem II straat en op de avond van de uitvoering aan de kerk. i Skriptie, werkstuk of spreekbeurt maken? Dat levert wel eens problemen op! Sinds het einde van de jaren 60 bestaan er zo genaamde projektpakketten, waarin zich ma teriaal bevindt wat je kunt gebruiken bij het maken van skripties en werkstukken. Op dit moment bestaan er 64 pakketten over onder werpen met betrekking tot kunst en geschiede nis van de vroege Middeleeuwen tot het ex pressionisme van de 20ste eeuw, bijvoorbeeld: Willem van Oranje, V.O.C., Rembrandt, Kostuum, Magische Realisme. De pakketten bevatten plaatjes, zowel zwart-wit als kleur en informatie: tekstbladen, kranten-overdruk- ken, vouwbladen. In de bibliotheek is sinds kort de 'Skriptie- wijzer’ aanwezig, een opsomming van alle bestaande projektpakketten. In deze skriptie- wijzer kun je zien wat voor materiaal er in een projektpakket zit en hoe je de projektpakket ten kunt bestellen. Deze projektpakketten kunnen een goede aanvulling zijn op het mate riaal wat in de bibliotheek aanwezig is. Profiteer van deze mogelijkheid om aan extra materiaal te komen! Vraag naar de skriptiewijzer in de bibliotheek! Onder de bovenstaande titel zou ik graag een gespreksgroep willen starten. Een gespreks groep die bedoeld is voor ouders met kinderen in het voortgezet onderwijs. Ouders die zich herkennen in een uitspraak als: ’We hebben het geloof helaas niet door kunnen geven’. Ou ders die van hun kinderen te horen krijgen: ’Ik geloof wel in iets maar dat doe ik op mijn ma nier, daar heb ik jullie kerk helemaal niet voor nodig’. Ouders die geïnteresseerd zijn, worden bij deze uitgenodigd voor een drietal avonden, name lijk op woensdag 23 april, 14 mei en 11 juni, telkens van 20.00-21.45 uur. Opgave kan ge schieden op de pastorie (tel. 1340), u krijgt dan nog nader bericht. Gemikt wordt op een groepsgrootte van 8 a 10 personen. Uitgangspunt voor onze gesprekken zal een boek van J. Nieuwenhuis zijn: ’Twee geloven in één huis’ - het geloof v.d. tussengeneratie; Ambo/Baarn, 1983. Maar ook uw éigen erva ringen met geloofsopvoeding, zullen ter sprake komen. Van harte welkom! Met vriendelijke groeten, - i - Voor de laatste avond van ons winterseizoen heeft het S.V.N. afd. Oisterwijk e.o. mevr. Annemarie Steeman uit Uden uitgenodigd met haar serie ’Inheemse Zoogdieren en hun Spo ren. Zoogdieren laten zich zeer moeilijk foto- graferen in het wild. Ze zijn dermate schuw, dat het daarom niet lukt. Toch kunnen wij na gaan aan de hand van sporen wat er in onze of andere omgevingen voorkomt, vaak ook kun nen wij daardoor geholpen worden door b.v. geluidsporen, prooiresten, nestmateriaal ha len, wissels enz. Aan de hand van de dia serie en de bijzondere duidelijke uitleg wordt u in de gelegenheid gesteld dit te leren opmerken en toe te passen bij uw wandelingen juist nu de lente en zomer naderen bevelen wij deze lezing bij u aan. Uw wandelingen krijgen hierdoor meer belangstelling en verrijking van al wat er aan zoogdieren nog aanwezig is. De avond is gepland op dinsdag 18 maart a.s. in de zaal van het Oude Nest te Oisterwijk om 20.00 uur. Iedere belangstellende is van harte welkom. Toegang is als gewoonlijk gratis. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 W I ft: 2Z,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3