GEMEENTEHUIS UIT HET Doêeens - w Ml X: Louis v/d Meydenberg Incasso exploitatie bijdragen centrale antenne-richting Carnavalsmotto ’86-’87 073 14OO4S DAG EN NACHT Een le prijs voor twee tamboers van ’Drumfanfare Moergestel’ ’Waar was de harmonie?’ Gemeente Moergestel w "ZOEKERTJES" SCHRIFTEUJK OPGEVEN -BON In de nieuwe collectie 'Deknudt' lijsten is voor ieder 'n mooie betaalbare lijst te vinden. Overweeg tevens eens het verfraaien van 'n foto of tekening door middel van 'n passe-partout... V J o Besluitenlijst Kollekteplan 1986 voor Moergestel "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 MAART 1986 PAGINA 11 lit ik t Naam Woonplaats Straat Telefoon 0- ie w Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) lijk incasso te regelen voor deze categorie huurders. Wellicht is het aan te bevelen dat huurder die dit lezen, hierover contact opne men met hun huurbaas. Tot slot berichten wij u dat de P.N.E.M. enkel en alleen voor de incasso zorgdraagt, zodat u zich ook voor de toekomst met betrekking tot alle inlichtingen omtrent de C.A.I., inclusief die over de exploitatiebijdragen, zult dienen blijven te wenden tot de gemeente Moergestel zelf, telefoon 1235. Moergestel, 15 januari 1986 Burgemeester en Wethouders van Moergestel S.O.S. TELEFONISCHE HULPDIENST HERTOGENBOSCH e? Ve n GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21 Postadres: Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Telefoon 04243-1235 Geopend: 9.00-12.30 uur, alléén na afspraak 14.00-16.00 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel telefoon: Tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Systeem 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244 Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inleveren op de dienst voor openbare werken. Weekmarkt: elke maandag van 13.00-15.30 uur. Spreekuren kollege van B. en W.: Burgemeester: na afspraak Weth. van Gils: iedere donderdag 19.00-20.00 u. Weth. Smits: iedere maandag 19.00-20.00 u. t/m 10 regels f 7,50 te et t/m 6 regels b- U 1. Photo-atelier Rootven 26 - Moergestel Telefoon 04243 - 1421 evenementen moergestel Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organi seren evenementen. De (volle dige) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Huysackerstraat 15. Van de vergaderingen van B W van 26 februari 1986 en 5 maart 1986. Bouwvergunning Bouwvergunning is verleend aan: - H. Roozen, Prinses Irenestraat 16, interne verbouw woning. - W. Bierings, Prinses Irenestraat 18, bouw carport. - J. Poirters, de Stappert 24a, bouw erfafschei- ding. Sociale aangelegenheden Een aangvrage om R.W.W. en A.B.W. is af gewezen. Diverse aangelegenheden - Aan drie inwoners van Moergestel zijn bij dragen toegekend voor woningverbetering. - Ten behoeve van een wijziging van een hypo thecaire geldlening is een herziene gemeente garantie verleend. - Het verzoek van Stichting Helpt Afrika om een kledinginzamelingsvergunning voor 1986 is afgewezen. - Kap vergunning is verleend aan: J. Mulders, Krijtestraat 8, 2 berken en 1 den. J. van Dijk, Zandstraat 20, 1 populier. - De P.T.T. heeff toestemming verkregen voor het leggen van een kabel in de Heizenschedijk. - De vrijgekomen volkstuinpercelen E3 en D3 zijn resp. toegekend aan N. Oerlemans en P. Heesbeen. - Aan een persoon is ontheffing verleend van de partiële leerplicht. De volgende kollektevergunningen zijn voor het jaar 1986 verleend: 10 mrt. t/m 16 mrt. Nationaal Reumafonds 29 mrt. Jeugdbelangen St. Jan te Moergestel 07 apr. t/m 13 apr. Sakor 14 apr. t/m 20 apr. Nederlandse Hartstichting 21 apr. t/m 27 apr. Nationaal Fonds Sport Ge handicapten 12 mei t/m 18 mei Nederlands Astma Fonds 19 mei t/m 25 mei Avo-Nederland 25 aug. t/m 07 sep. Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding 15 sep. t/m 21 sep. Prinses Beatrix Fonds 22 sep. t/m 28 sep. Nierstichting Nederland 03 nov. t/m 09 nov. Nationaal Jeugdfonds 10 nov. t/m 16 nov. Researchfonds Diabetes Mellitus De volgende periode zijn gereserveerd voor eventuele plaatselijke kollekten voor het jaar 1986. 05 mei t/m 11 mei 23 jun. t/m 29 jun. 07 jul. t/m 24 aug. 29 sep. t/m 05 okt. 20 okt. t/m 02 nov. 17 nov. t/m 31 dec. In eerdere publikaties ontrent de centrale an tenne hebt u kunnen lezen dat alle kosten, dus zowel aansluitkosten, de kosten van onder houd en administratie, de buma-rechten enz. voortaan worden omgeslagen in een jaarlijkse exploitatiebijdrage, welke voor 1986 is vast gesteld op 120,— perr jaar. Bij de afrondende besprekingen in de gemeen teraadsvergadering van 30 augustus 1985 is ook naar voren gekomen dat het jaarlijks door u als abonnee te betalen bedrag beter geïnd zou kunnen gaan worden via de P.N.E.M. Hieraan zal met ingang van het jaar 1986 ook uitvoering gegeven worden, zodat u voortaan bij de inning door de P.N.E.M. van de electri- citeitsvoorschotten dit tweemaandelijks te be talen bedrag verhoogd zult zien met 20, zijnde de eveneens voor twee maanden ver schuldigde exploitatiebijdragen C.A.I. Mocht bij u de inning maandelijks geschieden dan zal uiteraard de verhoging hiertoe 10, gaan bedragen. Voor alle duidelijkheid vermelden wij hierbij dat het eerstvolgend voorschot betrekkng heeft op de maanden februari/maart 1986, zo de betaling tweemaandelijks geschiedt. Het voor de maand januari 1986 verschuldigde be drag zal verrekend worden middels de einda frekening, welke zoals u waarschijnljk weet, altijd plaatsvindt in de maand september. Verder is bij de voorbereidende werkzaamhe den hiertoe gebleken dat bepaalde huiseigena ren de electriciteitskosten van de door hen ver huurde woningen voor hun rekening nemen, terwijl tot nu toe de kosten voor de centrale antenne-inrichting ook bij die categorie huur ders in rekening gebracht werden. Ofschoon het voor ons niet belangrijk is te weten of deze electriciteitskosten al dan niet in de uiteindelij ke huurprijs begrepen liggen, delen wij voor de goede orde mede dat in het verlengde hiervan deze verhuurders in het vervolg ook de exploi tatiebijdragen zullen moeten gaan betalen. Of en hoe dit verder geregeld wordt met hun huurders dient door henzelf in onderling over leg bepaald te worden. Het is in ieder geval om technisch redenen niet mogelijk een afzonder- Donderdag 13 maart: Algemene ledenvergade ring K.E.H.V. de Rietvoorn, om 20.00 uur in Café de Klaore. Vrijdag 14 maart: Nabespreking bezin- ningsmiddagen Kath. Bond voor Ouderen, al leen voor leden K.B.V.O. Vrijdag 14 maart: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. Zaterdag 15 maart: Regiodansen 20.30 uur in den Boogaard. Zondag 16 maart: Koffieconcert door harmo nie Prinses Juliana in Den Boogaard. Woensdag 19 maart: Volksdanksen K.V.O. 20.00 uur in den Boogaard. Woensdag 19 maart: Gemeenteraadsverkiezin gen. Zaterdag 22 maart: Moergestelseavond geor- ganiseert door C.V. De Dorstvlegels in den Boogaard. Zaterdag 29 maart: Doe mee actie voor Stich ting jeugdbelangen St. Jan. Afgelopen zondag 9 mrt. zijn er van ’Drum fanfare Moergestel’ 2 tamboers op concours geweest in Geldrop. Dit waren Mark Boogaers en Mark Verhoe ven. Zij vormden een duo en brachten de Brabant- mars ten gehore, gecomponeerd door R. Oer lemans, tevens hun instrukteur. Zij kwamen uit in de 3de divisie en behaalde 98‘/z punten en dit was goed voor een eerste prijs. Zij worden gefeliciteerd door heel onze Drum fanfare en wij hopen dat de volgende keer als zij uitkomen in de 2de divisie het er net zo goed vanaf zullen brengen. Proficiat. Tijdens een gezellig en drukbezocht half vasten bal van C.V. De Pierewaaiers zaterdag jl. werd door de voorzitter van de Pierewaaiers het nieuwe carnavalsmotto 1986-1987 bekend gemaakt. Uit de vele mogelijkheden die voor handen waren, werd op democratische wijze de keuze bepaald door het korte maar veel zeg gende ’ZÖ KAN’T ÖÖK’. Een simpel en alledaags woord in ons Moer- gestels dialect, en zeker een gegeven waar de carnavalsvierder alle kanten mee op kan. Geen moeilijke woorden, geen dubbele bodem, ge woon lekker ontspannen bezig zijn, want ZÖ KAN’T ÖÖK’. Heel Moergestel keek op zondag 9 februari weer uit naar de jaarlijkse carnavalsoptocht, waarin weer velen uit onze Moergestelse ge meenschap te zien zouden zijn. Ook de leden van onze harmonie en drumband waren weer ruim op tijd bij Hans de Brouwer verzameld en gingen enthousiast op weg naar de industrieweg waar de optocht zou worden opgesteld en men zette flink de eerste mars in. Doch bij het talrijk opgekomen publiek vroeg men zich af waar nu die harmonie gebleven was. Ook de organiserende carnavalsvereni ging was verbaasd en vroeg zich af waarom de harmonie die toch ieder jaar aanwezig is het nu, na aanvankelijk wel te zijn uitgerukt, het af liet weten. In een gesprek dat een deel van ons bestuur met de Pierewaaiers hierover heeft gehouden is een en ander duidelijk gemaakt. Het enige dat ons als harmonie parten speelde en wat ook de reden werd van onze vroege aftocht, was de op deze middag heersende temperatuur van 10° vorst. Voor de muzikanten was dit nog niet zo’n probleem. Met wat extra kleding had ie dereen gezorgd dat men best wel voldoende warm kon blijven, maar voor de meeste van de instrumenten is dit wel een handicap. Kleppen, ventielen en schuiven gaan door ijsafzetting vastzitten en het musiceren wordt nagenoeg onmogelijk. Aangezien onze muziekvereniging een ’harmonie’ is, in tegenstelling tot een fan fare, worden er in ons korps naast koper ook vele houten instrumenten gebruikt. Voor de ’koper’-blaasinstrumenten is er niet veel risico. Na ontdooiing is er niets aan de hand als men de bewegende delen maar niet forceert. Anders is het voor de ’houten’-instrumenten en deze waren dan ook de reden dat wij hebben moe ten besluiten af te zien van deelname aan de optocht. Omdat de houten instrumenten wan neer ze langdurig worden blootgesteld aan de op deze middag heersende temperaturen, is het risico erg groot dat het houten deel van zo’n instrument kapot vriest. Dat zou betekenen dat wij bewust het risico namen voor een schadepost van 1500,- per instrument. Wanneer we dan weten dat een tiental klarinetten op die middag aanwezig wa ren is het duidelijk dat we hebben moeten besluiten dit risico niet te nemen, waarvoor ook de optochtkommissie niet was verzekerd. Wij waren dus door de omstandigheden ged wongen vervroegd de afmars te slaan (blazen kon niet meer). Het bestuur maar vooral ook de leden van on ze harmonie vonden het erg onbevredigend om op deze manier afwezig te moeten blijven, doch wij verzekeren eenieder dat wij er vol gend jaar weer bij zullen zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 11