Partij Gemeenschappelijke Belangen P.G.B 3 PGB Politiek bal Postzegelnieuws De afgelopen raadsperiode heeft de P.G.B. uitvoering proberen te geven aan haar motto ’Pas pp de plaats’, hetgeen een dubbele strekking had. Enerzijds geen overbodige uitgaven en ons houden aan een zodanige bezuiniging, dat u als burger niet nog meer opgezadeld zoudt worden met extra uitgaven. Anderzijds ligt ons dorp ons zo na aan het hart, dat we er alles aan doen om het dorpseigene te handhaven en ernaar streven om dat te behouden wat ons dorp zo fijn maakt om er te wonen. - "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 PAGINA 7 Het Bestuur Dus tot zaterdag 8 maart in ’De Schouw’. Aanvang 21.00 uur. Toegang gratis!! And now it’s ’Swing Time’!! Nel de Beer-v.d. Pluijm is voor de P.G.B. als secretaris van onschatbare waarde. Daarnaast is Nel aktief lid van de plaatselijke E.H.B.O. en Reanimatiegroep. Ze behartigt als secretaris van de tafeltennisvereniging de belangen van die klub en aarzelt niet om ook zélf tegenstan ders partij te geven. Ankie Zuman-v.d. Donk maakt naast de boei ende taak als huisvrouw nog tijd en ruimte vrij voor haar penningmeesterschap van de buurt vereniging ’Oistelvoirt’. Ankie weet daar op een juiste wijze zorg te dragen voor de beste ding van gelden en daarnaast zet zij zich in de wijk in als lid van de aktiviteitencommissie om zaken van de grond te krijgen en daarmee de wijk tot leven te brengen en te houden. Nieuw...! Nieuw...! Op zaterdag 8 maart a.s. organiseert de P.G.B. in tapperij ’De Schouw’ een ’politiek’ bal. Vanaf 21.00 uur kunt u genieten van de muziek van een echte Gèsselse band ’Swing Ti me’, in een echte Gèsselse tapperij met de eerste, echte Gèsselse partij: de P.G.B. De P.G.B. heeft niet het doel om u op deze avond lastig te vallen met politiek. Zij wil ge woon een gezellig avondje organiseren voor ie dereen die daar zin in heeft. En wilt u over po litiek en verkiezingen babbelen, nou dan kan dat ook! Samen met het orkest ’Swing Time’ willen wij een avondje ontspanning bieden aan de dansliefhebbers, de ’swingende’ politici, de kiezers, gewoon aan iedereen die daar zin in heeft. De boog kan immers niet altijd gespannen zijn. De P.G.B. hoopt dan ook dat vele vrien den en kennissen deze avond komen opluiste ren met hun aanwezigheid. de ’Engelandvaarders’, die met een klub uit Engeland verbroedering nastreven. Jan voet balt graag en tegenwoordig probeert hij ook de ’lange latten’. Piet Nagel heeft als meubelmaker een vak dat nauw aansluit bij zijn hobby’s: hout draaien, de natuur en fietsen. Hij voelt zich sterk aan getrokken tot het behoud van een schoon mi lieu en zijn ideeën zijn dan ook altijd van harte welkom. Sjan Poppelaars-Boogaers is jarenlang aktief geweest bij het Jeugdvakantiewerk. Toneel en zang zijn vanouds zaken die Sjan zeer aanspre ken. Momenteel is zij zeer druk bij het volks dansen. Zij is al vele jaren lid van het V.N.K.V. Jan van Elderen, om misverstanden te voorko men, Jan, zoon van Keizer Jantje van Elderen. Jan is al jaren secretaris van de voetbalvereni ging Audacia en kontaktpersoon voor zijn klub naar de gemeente. Op zijn eigen manier onderhoudt hij kontakten en Jan weet door zijn opstelling dan ook veel gedaan te krijgen. Ikzelf, Noud Smits, ben vanaf 1968 raadslid en vanaf 1974 wethouder. Ik vraag veel van mezelf om veel aan de gemeenschap te kunnen geven. Ik ben er veel mee bezig en dat weten de mensen te waarderen. Zij nemen graag kon- takt met mij op en ik probeer steeds - indien mogelijk - hen van dienst te zijn. Alles draait om vertrouwen en je moet dan ook zorgen dat vertrouwen niet te beschamen. Ik ben nu voor de 4e keer lijsttrekker van de P.G.B. en ik be schouw het als een eer deze kandidaten te mo gen voorgaan. Beste mensen van Moergestel, kom achter ons staan. Schenk óns uw vertrouwen en geef ons uw stem. ’Geef ons de vijf!’ Harrie Roozen is in vele huishoudens een graag geziene figuur. Altijd in voor een gezel lig praatje en heerlijke herinneringen opha lend, waarmee Harrie te kennen geeft zich he lemaal bij ons dorp betrokken te weten. Als stikmeester bij een plaatselijke schoenfabriek geniet hij volop vertrouwen. Hij ondersteunt zijn vrouw bij haar verzameling met al wat met Moergestel te maken heeft. Gerard Willems is al jaren bestuurslid van de P.G.B. en verzorgt het maandelijks bulletin naar de leden. Vanuit zijn technische opleiding en interesse heeft Gerard een gerichte inbreng in onze partij. Als lid van de historische trak- torenvereniging gaat zijn belangstelling in ho ge mate uit naar de techniek van de ’oude glo rie’. Dat de heemkunde hem na aan het hart ligt is dan ook niet zo vreemd. Corina van Drunen-v.d. Loo zou ik graag bij u voorstellen met haar eigen woorden: Tn Moergestel bij Jan en Riet geboren en geto gen, Van de Oisterwijkseweg naar de Oistelvoirtjes gevlogen. Corina van Drunen is mijn naam, Van de Loo komt daar nu achter te staan. Bejaardenverzorgster ben ik van beroep, ’t Jongste lid van de enige echte Moergestelse politieke groep. Die ’vijf’ verdienen we, dat zijn we zeker waard, Stem daarom P.G.B. op 19 maart.’ Jan de Laat staat erom bekend, dat hij vaak met een kwinkslag zaken weet te relativeren. Een humoristische opmerking en daar sta je dan, met beide benen weer op de grond. Jan is aktief lid van de plaatselijke vrijwillige brand weer. Daarnaast behoort hij tot de zogenaam- Weet u het nog? Enkele jaren geleden zat de woningbouw aan de grond. De woningmarkt was ingestort; grote werkloosheid in de bouw en een hoge rente (in 1981 zelfs 12%!). Moer gestel dreigde een groot verlies te lijden op haar duur verkregen grond in plan Oistelvoirt. Wat te doen? Het verlies proberen goed te ma ken door verhoging van de onroerend goedbe- lasting? De P.G.B. koos voor een geheel ande re taktiek. De deur voor instroom van buitenaf op een kier zetten om daarmee lastenverzwa ring voor de burgers te voorkomen. Wij kre gen daarbij steun van de V.V.D. ’en aldus werd besloten’. In plaats van verlies op het plan werd er nu winst gemaakt, welke gebruikt kon worden om andere zaken te realiseren zonder u in uw por temonnee te hoeven aanspreken. Zo volg je kritisch en realistisch de politiek. Zo moet je ook wakker zijn om tijdig een ramp te kunnen keren. Een dergelijke operatiefs ook ingezet met be trekking tot het centrale antenne-gebeuren. Een behoorlijke verliespost vanuit het verleden vroeg om het gehele administratieve werk rond de centrale antenne te zuiveren en nieuw en ge zond voor de toekomst op te zetten. Met een verbetenheid heeft de P.G.B. gestreden om ook in deze zaak de gewenste klaarheid te brengen. Voor de komende raadsperiode 1986-1990 hebben wij als motto gekozen ’Geef ons de vijf!’ Een uitdrukking, die men gebruikt als men met iemand tot een akkoord komt. Wij willen hiermee een akkoord sluiten met u als kiezer. Stel in ons vertrouwen en wij zullen uw vertrouwenn niet beschamen. Wij werken er voor, keihard! Als u onze kandidaten aan u laat voorbijgaan, dan komt u tot de ontdek king dat zij op de een of andere manier zich in zetten voor onze gemeenschap. Zij willen dit niet alleen doen via het verenigingsleven, maar ook vanuit de politiek. Vanuit alle geledingen van de bevolking en vanuit alle wijken heeft men in onze partij zijn of haar inbreng. Zij zijn als het zogenaamde signaal, dat wij vanuit hun achterban opvangen en er iets mee doen. - Dat wat dus bij ieder van u leeft, wordt zó po litiek verklankt. Wij zijn er dus door en voor de mensen, door en voor u! ’Geef ons de vijf!’, waarmee wij het antwoord willen bekrachtigen. Wij willen dat doen, sa men mèt u, zoals de ene hand weet wat de an dere doet. Uw beleid is het onze en dat kunnen wij alleen maar gestalte geven als wij sterk uit de verkie zingen komen. Even sterk als de vorige raads verkiezingen, met vijf zetels! ’Geef ons de vijf!’ mag daarom óók gelden voor uw steun aan ons in de betekenis van vijf raadszetels. Het zou mooi zijn als u daarmee onze keiharde inzet van de afgelopen raadsperiode wilt belo nen. In ons verkiezingsprogramma voor de nieuwe raadsperiode hebben wij in tien hoofdpunten ons beleid uitgestippeld en aan de hand van de gemeentebegroting nog eens onze aksenten ge-, legd. U kunt daarover in onze aparte folder geïnformeerd worden. Het lijkt me goed onze kandidaten - voorzover zij bij u nog niet bekend zijn - aan u voor te stellen: Nummer twee op de lijst, Jan Vriens, heeft in de afgelopen raadsperiode 1982-1986 als frak- tievoorzitter in sterke mate het gezicht van de P.G.B. naar buiten bepaald. Hij is steeds de eerste woordvoerder geweest en hij getuigt van kennis van zaken. Niet vreemd daaraan is na tuurlijk het feit, dat hij in het dagelijks leven als stafdocent van de bestuursacademie door het leven gaat. Gevat en bondig geeft hij de standpunten van de P.G.B. in de raad en in de commissies weer en verdedigt deze met over tuiging. Op een geheel eigen manier geeft hij de leiding aan de fraktie, waar hij ieder weet aan te spreken op diens deskundigheid. Zo heeft Harrie van Stiphout - reeds acht jaar raadslid - een inbreng vanuit zijn achtergrond als vakbondsbestuurder. De sociaal-zwakke- ren in onze samenleving is de groep voor wie Harrie zich steeds sterk maakt. Als beheerder van de ’Centrale Volksbank’ gaat zijn interes se voor financiële zaken ook door in de raad. Kritisch volgt hij de ontwikkelingen, waaraan een gezond en rechtvaardig financieel beleid ten grondslag moet liggen. Harrie houdt van ’voortmaken’ en bekritiseert zaken die tè lang blijven liggen alvorens zij afgehandeld wor den. Jos Denissen zit nu vier jaar voor de P.G.B. in de raad. Zijn belangstelling voor een gezond verenigingsleven zet hijzelf om in daden door aktief te zijn als voorzitter van de bloeiende ta feltennisvereniging. Ook in de nog jonge wijk Oistelvoirt draait hij volop mee in zijn kontak ten naar de gemeente. Binnen de raadsfraktie gaat de belangstelling van Jos voornamelijk uit naar aspekten van welzijn, maar niet on vermeld mag blijven zijn niet-aflatend kritisch volgen van het gemeentelijk huishoudboekje. Chris de Veer is na een reeks van omzwervin gen door Brabant neergestreken in Oistelvoirt. Zijn belangstelling voor het reilen en zeilen van al wat er in onze gemeente plaatsvindt, houdt beloftes in voor de toekomst. Als staf medewerker van een zelfbedieningsgroothan- del kan hij zich uitermate goed inleven in het klimaat van de ondernemer en hij wil zich daar dan ook nadrukkelijk mee bezighouden. Ton Hoffmans heeft in het verenigingsleven reeds een opmerkelijke staat van dienst opge bouwd. Hij was tweemaal stadsprins van de Pierewaaiers en jarenlang voorzitter van deze carnavalsvereniging. Voor de buitenstaander lijkt dat misschien niet zo, maar het is bloedse rieus werk. Datzelfde bloed kruipt waar het niet gaan kan: Ton werd aangezocht als voor zitter van de Stichting Jeugdbelangen St. Jan, terwijl hij daarnaast kontaktpersoon is voor de A-selektie van Audacia. Jos Mulders is - naast zijn sportieve belangstel ling voor Audacia - ook bekend bij menigeen, die door hem op kundige en vriendelijke wijze bediend wordt in een van onze plaatselijke zelfbedieningswinkels: slager Jos staat daar voor kwaliteit, reden waarom hij óók voor de P.G.B. koos. Dion van Gorp is een vertrouwde figuur in het verenigingsleven. Hij was jaren voorzitter van Audacia en momenteel is hij voorzitter van het jeugdbestuur van onze voetbalvereniging. Hij is voor het tweede achtereenvolgende jaar stadsprins van Moergestel, een funktie die hij op een ongedwongen manier een eigen inhoud geeft. Stilzitten is hem vreemd en als onderne mer houdt hij er zijn schouders onder! Jo van Os heeft van 1976-1982 deel uitgemaakt van de gemeenteraad en heeft zich toen ont popt als iemand die altijd gedegen voorbereid ter vergadering kwam en van wanten wist. Mo menteel is hij voorzitter van de Parochieraad en alszodanig is hij sterk betrokken bij de Moergestelse gemeenschap. In zijn spaarzame vrije tijd pleegt hij ’een kaartje te leggen’. Rinus Erven bekleedt al weer verschillende jaartjes de funktie van voorzitter van onze sportvereniging Roef! In samenwerking met zijn medebestuurders en leden heeft hij zich sterk gemaakt voor een volwaardige akkom- modatie voor zijn klub. Niet alleen bij onze P.G.B., maar ook in de harmonie Prinses Juliana blaast Rinus een stevige partij mee. Kees Schoenmakers is voor de partij onont beerlijk, omdat zijn adviezen met betrekking tot de woningbouw ingegeven worden vanuit zijn dagelijks funktioneren bij het Tilburgs woningbedrijf. Als voorzitter van de zangvere niging ’Con Amore’ zet hij de goede traditie voort van de jaarlijkse uitvoeringen, waarbij van heinde en verre mensen toestromen. Theo van Bavel weet zich kernachtig uit te drukken getuige zijn eigen uitspraak: ’Ik woon sedert twee jaar met veel plezier in Moergestel en omdat ik dit zo wil houden, ben ik lid ge worden van de P.G.B.’ Theo besteedt in zijn vrije tijd aandacht aan zijn hobby’s: tennis en hockey. Francine Kaal-van Elderen komt met veel huisvrouwen in kontakt, die zij als lera- res/coupeuse het edele naaldvak wil bijbren gen. Zelf modieus gekleed gaan en het doorle ren aan anderen kombineert Francine met het maken van brooddeeg figuren en sport. En... lezen doe je om bij te blijven. 4 maart: Een postzegel ter gelegenheid van de ingebruikstelling van het proefwindmolenpark te Sexbierum (Friesland). Het park is een geza menlijk project van de Samenwerkende Elec- triciteits Productiebedrijven (SEP) en het mi nisterie van Economische zaken. De waarde van de bijzondere zegel is 70 cent.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7