Wij presenteren hier de kandidaten van lijst 4 S.P.M. Sociale Partij Moergestel H I O Gemeenteraads verkiezingen ’86 1‘fl Waarom een Sociale Partij Moergestel? 90 I f We doen niet moeilijk en geleerd Maar wat een ieder wel waardeert Een simpel maar bewust program Zo als het in ons hart opkwam. Dat had men zeker niet verwacht ’t Idee dat rijpte in een nacht En met vier dames en vier heren Ga ik het zelf nu eens proberen. Moergestel kiest een nieuwe raad En daarom lijkt het nu niet kwaad Om u toch eens te laten horen Hoe lijst vier plots werd geboren. ’t Was op ’n avond bij de Schouw Daar gebeurde iets wat ik niet wou En heb toen ’n besluit genomen Om zelf met ’n nieuwe lijst te komen. Om Uw belang te dienen, naar recht en billijkheid Geen aanziens des persoon, maar trouw en eerlijkheid Op dat ons Moergestel zij gegeven Gelukkig, vreedzaam vrij te leven. Zo zij dan het besluit, na rijp beraad genomen Wees maar gerust, het zal niet slecht bekomen Voor u te mogen werken, doet u dan ons plezier Voor ieder is er keus, maar wel liefst van lijst vier. Welaan Moergestelnaren, geeft gij ons uw vertrouwen Uw steun, uw stem, het zal u niet berouwen Wij willen waakzaam zijn, en werken dag en nacht Voor ieders belang, zoals dat mag verwacht. De teksten werden door de partijen zelf samengesteld. Op woensdag 19 maart gaan we weer naar de stembus om een nieuwe gemeenteraad te kiezen. Elke partij kreeg deze week de ruimte van ’Moergestel- Nieuws’ om zich wat nader aan u voor te stellen. Behalve in de afgelopen raadsperiode is er altijd wel een fraktie in de gemeenteraad geweest, die, min of meer duidelijk, de belangen van de werknemers en de uitkeringsgerechtigden vertegenwoordigde. De S.P.M. wil zich ervoor inzetten, dat de gevolgen van de economische en maatschappelijke tegenstellingen worden verzacht. Wij willen hiermee bereiken, dat de sociale verhoudingen tussen alle Moergestelse bevolkingsgroepen leiden tot een optimale dorpse samenleving. Hoe wil de S.P.M. dat bereiken? .fa fa-» 77 .J j fa* fXGINA MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 PAGINA 5 g en rken tte- 419-4 ne- i uize, ;om- Als gebaar naar buiten en als uiting van onze grote ongerusthheid op dit gebied, zouden wij graag Moergestel verklaren tot kernwapenvrij en atoomenergievrije gemeente. 7) Dorpsgezicht Wij verstaan hieronder, dat het dorps aanzien van Moergestel zoveel mogelijk wordt gehand haafd en dat niet alle open plaatsen in ons dorp worden volgebouwd. Bestaande bedrijven in het dorp, welke daar voor in aanmerking willen komen, verplaatsen naar het nieuwe industrieterrein. Ruime in spraak en goed overleg bij de totstandkoming van het nieuwe komplan. Nieuwe woonwijken weer dorps opzetten. Het St. Jansplein hervormen tot een echt dorpsplein. 8) Centrale Antenne inrichting Op korte termijn aansluiting van de C.A.I. op die van Tilburg, met als gevolg uitbreiding van het aanbod en als welkom gevolg, dat de mast bij de kerk kan verdwijnen. 9) Vrijetijdsbesteding Hierbij is ons belangrijkste punt uitbreiding van de sporthal. Deze moet zodanig worden aangepast, dat alle binnensporten kunnen worden beoefend en dat onze inwoners niet meer aangewezen zijn op akkommodaties in omliggende gemeenten. Wij willen de huidige subsidieverordening aan passen, zodat een rechtvaardiger verdeling van de subsidiegelden wordt verkregen. Ook willen wij onderzoek naar de mogelijkheden van de aanleg van een visvijver in de onmiddellijke nabijheid van de kom. Goede begeleiding en het scheppen en instandhouden van de moge lijkheden zijn voor ons een eerste vereiste voor de gemeente om hieraan mee te werken. Voor de komende raadsperiode streven wij er naar, dat de Moergestelse bevolking zich weer aktief bij de politieke ontwikkelingen betrok ken gaat voelen. Ook onze stem moet in de komende vier jaren in de gemeenteraad worden gehoord. Bent u het hiermee eens? Stem dan S.P.M. Lijst 3. 1) Op een sociaal-democratische basis deel men aan het besturen van ons dorp. 2) Op bestuurlijk gebied: vermindering van het aantal commissies en be noeming van leden van buiten de gemeente raad. Wij zullen hiervoor kandidaten voordra gen. 3) Financiën Een goede besteding van de beschikbare gel den. Gezien de financiële ruimte, die onze ge meente op het moment heeft, zeggen wij: Geen verhoging van gemeentelijke belastin gen. Geen automatische (index) verhogingen van tarieven. 4) Onderwijs Om te voorkomen, dat de toeloop naar open bare basisscholen in de omliggende gemeenten groter wordt, staan wij het volgende voor: Vrije schoolkeus. Onderzoek naar de behoefte aan openbaar on derwijs in onze eigen gemeente. 5) Werkgelegenheid Hoewel de mogelijkheden voor de gemeente hier beperkt zijn, willen wij ons inspannen voor: gunstige vestigingsvoorwaarden en uitbouw mogelijkheden voor schone (milieuvriendelij ke) en arbeidsintensieve bedrijven. Vlotte afwerking van verzoeken en snelle af handeling van vergunningen. Voor geïnteresseerde werklozen zou herscho ling of herplaatsing moeten worden gestimu leerd, ook al zou de gemeente daarvoor bij moeten dragen in de kosten. 6) Milieu De bescherming van het milieu, zoals luchtver ontreiniging, bodemverontreiniging, stanko verlast, gevaarlijke stoffen, daar een aanslag op kunnen plegen, vraagt om een behoorlijke controle. Wij zijn voorstander van het aanstellen, even tueel in samenwerking met een andere gemeen te, van een milieu-ambtenaar. Er moet contro le zijn op de naleving van regels en wetten. Y fa 'fa- ffai. fa''' ■fa fa», ■<».»».»- V fa fa ‘1 fa ■faffk '/W/a JMW&fa 'fa "f '"fa "fa. ‘fafa Wfa '/fa. fa y.^/fa/fa, M 'fa" "fa/fa- faj, fafa 'fa Ws 'fa. - fat.»' mD fafafazfa "fa. 7 '"«fa, faffafafafa- Zjtf, 'fa fyfafa 'fafa Zfa. fafa'fai ffa «fafa 'fafalfafafa ■- A; fafa fa. v '/fafawfa, fafa. lüfafafafa "fik «.o ar J»»»'' .fa x ■j-" fa "fa i .fa

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 5