II Kinderkoor Open dag vrije school jaarlijks toneelstuk van K.P.J. in maart Gemeenteraads vergadering Moergestelse jaarmarkt Bezoekerscentrum Oisterwijk voortaan open op woensdagmiddag Zaterdag 22 maart Moergestelse Avond O g Eerste Communie 1986 -• Oproep aan de Moergestelse bevolking: 1 k - FflO org. cv. de Dorsvlegels K.P.J. toneelgezelschap brengt een blijspel in .aïS i i i i i i i i i i men tellen. Ook zullen er weer diverse stand werkers strijden om de fel begeerde beker; wie wordt de beste standwerker van Moergestel, om zo te komen tot een gevarieerd marktge- beuren op de Moergestelse jaarmarkt. De aanvang van de markt is om 12.00 uur en eindigt om 18.00 uur. De toegang is zoals va nouds gratis. Kindernevendienst Voor de kinderen van groep 5 en 6 is er zondag 2 maart in de mis van half 12 een nevendienst. Deze dienst zal worden verzorgd door Mevr. P. van Nuenen en Mevr. M. Vlasveld. We slui ten aan bij het project van onze parochie over het hongerdoek. >11 M I I I I WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 10e Jaargang - Nr. 419 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. el Beste ouders. Wij willen u graag aan het volgende herinne ren: - De eerstvolgende ouderavond is op woensdag 5 maart a.s. om 20.00 uur in Den Boogaard. - Diezelfde woensdag 5 maart ’s middags wor den de communieliedjes gerepeteerd, eveneens in Den Boogaard van 13.30 tot 14.30 uur. - De volgende repetitie is op woensdag 12 maart om 13.30 uur in Den Boogaard. - Verder verzoeken we dringend aan de ouders die op de laatste ouderavond niet aanwezig waren, of ze alsnog het commumie-project willen afhalen en betalen voor 5 maart. Het prokect kost 12,50 Dit kan bij Mia Erven, Raamackerstraat 4 ge schieden tussen 16.00 en 19.00 uur. We zouden het bijzonder jammer vinden wan neer uw kind geen project zou hebben, en dus niet mee kan doen - Tenslotte vragen wij u om een recente foto van uw kind, ook voor 5 maart a.s. op hetzelf de adres in te leveren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Werkgroep Eerste Communie; Mia Erven tel. 1186. Waarschijnlijk heeft u nog nooit het ei van Columbus gezien, dit jaar krijgt u daarvoor de gelegenheid. De toneelavonden zijn voor iede reen toegankelijk, aanvang precies 20.15 uur, in Den Boogaard. Gratis koffie. Gratis garde- reobe. Gratis programma. Wilt u echt eens een keertje lachen, kom dan op een van de drie avonden kijken. Veel plezier. Op zondag 4 mei 1986, zal de 9e Moergestelse jaarmarkt worden gehouden. De organisatie is al volop bezig met de voorbereidingen omtrent dit jaarlijks gebeuren. De markt zal dit jaar weer een plaats vinden in de straten van het centrum van Moergestel, waar tal van kooplie den hun waar zullen aanprijzen, ieder op zijn eigen manier. Mocht u ook geïnteresseerd zijn in een plaats op de markt dan kan dit hetzij als vereniging of wat het ook mag zijn. U bent altijd van har te welkom. Ook voor kinderen hebben wij al tijd een plaats. Voor meer inlichtingen wendt u zich tot onze marktmeester Pr. Irenestraat 5 Moergestel, tel. 04243-2414. De jaarmarkt zal dit jaar zo’n 250 tot 300 kra- 22 maart zal in Den Boogaard de 2e Moer gestelse Avond plaatsvinden. Even uw geheu gen opfrissen: De Moergestelse Avond: - Is er speciaal voor de Moergestelse Verenigin gen. - Ook Moergestels Talent (zoals muzikanten, playbackers; alles wat je kunt bedenken op ’t gebied van showbizz en volkvermaak) komt hier aan zijn trekken. - Het wordt een echt Moergestels gebeuren. - Iedere Moergestelse inwoner is van harte wer- kom (ook mensen van buiten Moergestel moe ten dit zien). Diverse Moergestelse verenigingen hebben zich al aangemeld om ons te laten zien wat ze in huis hebben, tevens zullen ze ook toelichten wat zij doen en hoe ze ’t doen. Moergestels ta lent zal op deze avond iedereen verbazen. Met hun acts, want dat Moergestel artiesten onder zijn inwoners heeft, daar is geen twijfel over mogelijk. Voor iedere inwoner van Moergestel is dit de kans om zich te laten zien aan de Moergestelse bevolking. De inschrijfdatum voor verenigingen en talenten is tot 7 maart 1986. (vul de bon even in). Moergestelse bevolking: dit moet u zien! *Naam/Vereniging optreden duur optreden contactpersoon adres *doorstrepen wat van toepassing is. Inleveren bij: J. Wolfs, Kloosterlaan 51, 5066 AM Moergestel tel. 1290. Vanaf 19 februari 1986 gaat het bezoekerscen trum van Natuurmonumenten het gehele jaar open op woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Het herhaaldelijk aan een dichte deur staan op woensdagmiddag van vele bezoekers en met name de jeugd, heeft tot deze wijziging geleid. Dit is dan meteen een gelegenheid om alle jeugdleden en andere belangstellende jongeren op te roepen eens in het bezoekerscentrum te komen kijken. We draaien voor jullie videofilms over de na tuur, je kunt tekenen en kleuren, we kunnen je helpen bij je werkstuk of spreekbeurt over de natuur en misschien is het leuk om met een groep een natuurkrant te maken. Kom dus maar snel een keer langs, de toegang is gratis en er is allerlei gratis materiaal dat je kunt gebruiken. Naast de woensdagmiddag is het centrum ook geopend op zondagmiddag van 12.00-17.00 uur. Het bezoekerscentrum ligt in de Oisterwijkse Bossen en Vennen ten zuiven van Oisterwijk, tegenover café-restaurant Groot Speyck. Van af de rand van het bosgebied staat het bezoe kerscentrum met wegwijzers aangegeven. Adres: Bezoekerscentrum Oisterwijk Van Tienhovenlaan 5 5062 SK OISTERWIJK tel. 04242-19209 drie bedrijven op vrijdag 7 maart, zaterdag 8 maart en maandag 10 maart 1986. Den Boo gaard 20.15 uur. Het K.P.J. toneelgezelschap zal ook dit jaar haar jaarlijkse avondvullend stuk op de planken brengen. Met enkele nieu we spelers zal onder regie van Ed Hurkmans het blijspel, Het ei van Columbus opgevoerd worden. Ben je tussen de 8 en 13 jaar jong? Vind je samen-zingen best wel gezellig? - Kom dan eens meezingen bij het kinderkoor! Daar hoef je nou eens niet te ’play-backen’ maar mag je nog écht zingen! Dat gebeurt zo’n één keer in de zes weken in een kinderviering in de kerk. Maar voordat het zover komt, moet je eerst goed oefenen. De repetitie is elke week, don derdagmiddag van 4 tot 5 uur. Kom erbij en zing zó mooi/hard/zuiver dat jullie vaders en moeders ervan zullen ophoren! Beste ouders van 8-13 jarigen: In aansluiting op het bovenstaande vragen we u om eens bij uw kind te informeren of het soms belangstel ling heeft voor het ’Kinderkoor’. Dit koor zorgt voor de muzikale opluistering van kin- dergezinsvieringen in onze parochie-kerk. Zonder Kinderkoor wordt het voortbestaan van deze speciale gezinsvieringen dan ook be dreigd. Dus mocht uw kind zin hebben in zin gen, stimuleer het dan om zich verder te ont plooien in het Kinderkoor. De repetitie-tijd is voorlopig vastgesteld op donderdag van 16.00 - 17.00 uur, maar dit kan bij meerderheid van stemmen nog gewijzigd worden, dus schroom niet uw kind in ieder geval als geinteresseerde op te geven! Opgaven kan geschieden bij de dirigente, me vrouw Tiny van Hal-Laurenssen, tel. 3586 (Liefst na 17.00 uur). De kosten zijn 2.50,- per maand. Met de vriendelijke groeten. Arno Drissen, pastoraal werker en Tiny van Hal-Laurenssen, dirigente De Tilburgse Vrije School houdt op zaterdag 8 maart een Open Dag in haar gebouw aan het Wilhelminapark 54. Het programma vermeldt om 10.30 uur een ontvangst met koffie en koek. Om 10.45 uur vindt de opening plaats met o.a. koorzang van de kinderen uit klas 4, 5 en 6. Hierna zal door een van de leerkrachten een voordracht worden gehouden met als titel: ’Beeldend onderwijs in de Vrije School’. Om ongeveer 11.45 volgen er demonstraties van onze leerlingen, met onder meer een to neelstukje in het Engels. In de lunchpauze, die gepland staat om 12.30 uur, kan de inwendige mens versterkt worden met allerlei lekkere hapjes en drankjes. Tijdens de pauze bestaat de mogelijkheid om een tentoonstelling te be zichtigen met werk van onze leerlingen. Verder is er een info-stand, een boekentafel en een poppenhoek, met door ouders zelfgemaakte poppen. Niet alleen om er naar te kijken, maar ook om ze te kopen. Het hele gebeuren zal om lijst worden met vrolijke muziekklanken van het Vrije School ensemble. Om 13.30 uur worden er openbare lessen gege ven door de leerkrachten aan de volwassenen. Na een korte theepauze rond 15.15 uur is er ge legenheid tot het stellen van vragen ter afslui ting van deze naar wij hopen vruchtbare dag op onze Vrije School. Als het dan 16.00 uur is, zullen wij van elkaar afscheid nemen met een vastberaden ’tot ziens’. Wat is de Vrije School? Een school voor kleuter- en lageronderwijs, die zich aan de ei sen van de moderne tijd aanpast. De doelstel ling is, bij jonge mensen een veelzijdige be langstelling te wekken voor de wereld, voor de volledige ontplooiing van hun wezen en van hun individuele talenten. De Vrije Scholen trachten dit te bereiken door het kind aan te spreken als een denkend, voelend en willend wezen. Denken, voelen en willen ontwikkelen in samenhang met elkaar maar met verschil lende accenten in verschillende leeftijdsfasen. Voor wie is de Vrije School bestemd! Het is een streekschool, die openstaat en bedoeld is voor alle kinderen met verschillende levensbe schouwingen. Zoals reeds vermeld is de Vrije School Tilburg gevestigd aan het Wilhelminapark 54 en is tele fonisch te bereiken onder nummer: 013-431963. Tot ziens op 8 maart! U komt toch ook?! meenschap voor Nederland, afdeling Midden- Brabant. 10. Voorstel tot het opheffen van de gemeen schappelijke regeling ’het Samenwerkingsver band voor automatisering van overheidsadmi nistraties in Midden- en West-Brabant (M.W.B.)’. 11. Voorstel tot het wijzigen van de gemeen schappelijke regeling Woonwagenschap Midden-Brabant. 12. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 13. Voorstel tot delegatie van bevoegdheid als bedoeld in artikel 171 van de gemeentewet aan het kollege van burgemeester en wethouders. 14. Aanbieding, advies van de kommissie voor Beroep- en Bezwaarschriften terzake het inge diende bezwaarschrift van de stichting Drum fanfare Moergestel. 15. Aanbieding advies van de kommissie voor Beroep- en bezwaarschriften terzake het inge diende bezwaarschrift van de Stichting Katho lieke Plattelands Jongeren te Moergestel. 16. Voorstel tot wijziging van de regeling inza ke het verstrekken van geldleningen onder ver band van hypotheek aan ambtenaren en het verlenen van garanties op door ambtenaren el ders afgesloten hypothecaire leningen. 17. Voorstel tot het toevoegen van een deel van de rente over de saldi-reserve aan de gewone dienst. 18. Voorstel tot bouw van 6 bejaardenwonin gen aan de Korensstraat. 19. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 20. Sluiting. Vrijdag 28 februari a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 13 december 1985 en 17 januari 1986. 6. Voorstel tot het aangaan van een overeen komst inzake de subsidiëring van de Stichting Schoolbegeleidingsdienst Tilburg. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs voor de aanschaf van lesmateriaal voor het vak Engels ten behoeve van de 3 basisscholen te Moergestel. 8. Voorstel tot het aangaan van een overeen komst met het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen inzake de invoering van het rechtspositiebesluit onderwijs ten behoeve van het personeel van de Schoolbegeleidingsdienst Tilburg. 9. Voorstel tot het verlenen van een subsidie ten behoeve van de Archeologische Werkge- 8 TT

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1