Even langs de glasbak Kleine moeite. Goede gewoonte. BURO 76 GEMEENTEHUIS GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI? IN DE GLASBAK! UIT HET a.s. Moeders opgelet! t Kommissievergaderingen ten gemeentehuize: 4 'n Uitgebreide sortering geboortekaartjes vindt U bij evenementen Stemmen bij volmacht Paspoorten - toeristenkaarten Besluitenlijst "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 PAGINA 15 m» 4 maart 1986: Financiën en Belastingen; 5 maart 1986: Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken. Aanvang 19.30 uur. Kath. leden ver jong- GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21 Postadres: Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Telefoon 04243-1235 Geopend: 9.00-12.30 uur, alléén na afspraak 14.00-16.00 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel telefoon: Tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Systeem 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244 Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inleveren op de dienst voor openbare werken. Weekmarkt: elke maandag van 13.00-15.30 uur. Spreekuren kollege van B. en W.: Burgemeester: na afspraak Weth. van Gils: iedere donderdag 19.00-20.00 u. Weth. Smits: iedere maandag 19.00-20.00 u. Wanneer U bij ons Uw geboortekaartjes bestelt, ontvangt U bij aflevering het schitterende felicitatiepakket gratis met daarin vele verrassingen voor zowel moeder als kind! Oisterwijkseweg 43 - Moergestel - Tel. 04243-2268 71 moerges o Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van <p door uw vereniging te organi- Iro seren evenementen. De (volle- I dige) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel Nouwens, Huysackerstraat 15. bezinningsmiddagen Ouderen, alleen voor Net als overal in Nederland staan er in onze gemeente meerdere glasbakken. Zoals u weet dienen ze om eenmalig gebruikt glas in te zamelen. Dat is belangrijk, want glas is de beste grondstof voor glas. Wanneer we van oud glas nieuw glas maken, besparen we veel grondstoffen en energie. Gebruikt glas hoort dus niet in de vuil niszak, maar moet in de glasbak. U weet 'm toch te vinden? Ver weg staat de glasbak nooit. Als u de boodschappen doet, loopt u er gewoon even langs. ”Hup,in de glasbak. Dat kan alleen een sukses worden als we er met ons allen een goede gewoonte van maken, t Is misschien even wennen, maar ’t is ook gauw geleerd. Begin er vandaag al mee. Zet uw gebruikte glas op een speciale plaats. Klaar voor de glasbak. Loop er eens even langs. Laten we er in onze gemeente allemaal aan meedoen. Heel eenvoudig, even langs de glasbak, n Kleine moeite, maar een goede gewoonte. --t zaterdag 22 februari: Reünie K.P.J. in café ’t Draaiboompje. zondag 23 februari: Opening Den Tob. donderdag 27 februari: Kulturele-avond K.V.O. 20.00 uur in Den Boogaard. zaterdag 1 maart: Regiodansavond 20.30 uur in Den Boogaard. vrijdag 7 maart: Toneel K.P.J. 20.00 uur in Den Boogaard. zaterdag 8 maart: Toneel K.P.J. 20.00 uur in Den Boogaard. maandag 10 maart: Toneel K.P.J. 20.00 uur in Den Boogaard. woensdag 12 maart: Bingo voor de ouderen Reuselhof. woensdag 12 maart: Kennismakingsavond met Gemeente en Paro chie in Den Boogaard. donderdag 13 maart: Algemene ledenvergadering K.E.H.V. De Rietvoorn, om 20.00 uur in café De Klaore. vrijdag 14 maart: Nabespreking Bond voor K.B.V.O. vrijdag 14 maart: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. zaterdag 15 maart: Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. zaterdag 15 maart; Doe mee actie Stichting Jeugdbelangen St. Jam Zondag 16 maart: koffieconcert in Den Boogaard door Harmonie Prinses Juliana. woensdag 19 maart: Volksdansavond K.V.O. 20.00 uur in Den Boogaard. woensdag 19 maart: Gemeenteraadsverkiezingen b. door het overdragen van de oproepings- kaart aan een gemachtigde. Zowel volmacht- gever als gemachtigde dienen daarvoor het desbetreffende op de oproepingskaart van de volmachtgever voorkomende formulier te on dertekenen, waarna de kaart aan de gemach tigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moe ten beide wel in het zelfde stemdistrict als kie zer zijn ingeschreven; de gemachtigde kan bij de overdrachtsmethode de volmachtstem dus alleen uitbrengen in dat stemdistrict en boven dien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn eigen stem. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een ge machtigde mag niet meer dan twee aanwijzin gen alszodanig aannemen; bovendien moet hij/zij zijn ingeschreven in een kiesregister. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het on gerede raakt, kan geen nieuwe worden ver strekt. Stemmen in een stembureau naar keuze Bij de op 19 maart a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembureau zijner Bij de op 19 maart a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan aan een kiezer worden toegestaan bij vol macht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te maken staan twee mogelijk heden open, te weten: a. uiterlijk 5 maart 1986 een schriftelijk ver zoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opge nomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter se cretarie van elke gemeente kosteloos verkrijg baar is. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de gemachtigde een volmachtlegitimatie kaart (tevens oproepingskaart), waarmee hij zich in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de ver kiezing wordt gehouden, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aan melden. keuze binnen de gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau zijner keuze wil stemmen staan twee mogelijkheden open, te weten: a. uiterlijk 5 maart een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandi daatstelling in het kiezersregister is opgeno men. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter se cretarie van elke gemeente kosteloos verkrijg baar is. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de kiezer een kiezerslegitimatiekaart. b. uiterlijk 14 maart mondeling daartoe ver zoeken. De kiezer dient zich dan onder over legging van de ontvangen oproepingskaart, in persoon te vervoegen ter secretarie van de ge meente, waar hij op de dag van de kandi daatstelling in het kiezersregister is opgeno men. Op dit verzoek wordt terstond een beslis sing genomen door omzetting van de oproe pingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien de kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden ver strekt. Omdat de vakanties weer voor de deur staan geven we wat algemene informatie omtrent de eventueel benodigde reisdokumenten. Paspoort Normaal is een paspoort 5 jaar geldig, maar voor de navolgende landen 10 jaar: de Beneluxlanden, de Bondsrepubliek Duits land, Frankrijk, Griekenland, Italië, Liech tenstein, Monaco, Oostenrijk, Portugal, Spanje, Turkijke en Zwitserland. Het aanvragen van een paspoort duurt onge veer 2 a 3 weken en in de maanden juni-juli duurt het zeker 3 a 4 weken. De kosten voor personen dié de leeftijd van 16 jaar nog niet bereikt hebben zijn 41,75 en voor 16 jaar en ouder 65,50. Bij aanvrage meebrengen: - 2 recente pasfoto’s - oude pas of toeristenkaart - geld Het oude paspoort of toeristenkaart dient al tijd ingeleverd te worden; kan men dat niet kost dat 82,extra. Kontroleer ook tijdig of uw kinderen (kan tot 16 jaar) in het paspoort staan, zo niet laat deze dan bijschrijven (duurt ongeveer een week). Toeristenkaart B Een toeristenkaart B is altijd 2 jaar geldig. Het is te gebruiken voor de landen genoemd bij de 10-jaar-paspoorten én Andorra, Denemarken, Ierland, Groot-Brittannië, Malta, Noorwegen, San Marino en Zweden. De kosten zijn voor personen die nog geen 21 jaar oud zijn 21,15 en voor personen die 21 jaar en ouder zijn 31,65. Verder is de proce dure van aanvrage hetzelfde als bij de paspoorten. Bouwvergunningen: Bouwvergunning is verleend aan: - F.J. van de Pas te Haaren voor bouw woon huis met garage aan de Tilburgseweg; - J.J.J.M. Op ’t Hoog, De Stappert 52 voor uitbreiding woonhuis; - A.L.M. van Gestel, Past. v.d. Boo- gaardstraat 49 voor bouw tuinhuisje; - J. van Dijck, Vinkenberg 9 voor bouw/uitbreiding machineloods - veestal; - J. Jonkers, Kriekenakker 56 voor uitbreiding berging. Bouwvergunning is geweigerd aan: - J. Spijkers, Krijtestraat 34 voor bouw afdak; - F. van Hest, Driehuizerweg 1 voor uitbrei ding garage/berging/hobbyruimte. Sociale aangelegenheden Een aanvrage om een bijstandsuitkering is toe gekend en een aanvrage is afgewezen. Er zijn 5 R.W.W.-aanvragen en 1 W.W.V.- aanvraag toegekend. Diverse aangelegenheden - De P.T.T. heeft vergunning verkregen voor kabellegging aan Den Oudenhof. - Twee personen hebben gemeentegarantie verkregen voor het aangaan van een hypo thecaire geldlening. - De heren A.P.J.H. en J.H.A.P. Fonken zijn met ingang van 1 januari 1986 bevorderd tot Brandwacht le klas bij de vrijwillige brand weer Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 15