VVD - Moergestel Autoshow bij Hopmans en Bertens Moergestel Fotogroep Moergestel VVD, lijst 5: voor een actief, leefbaar en levensvatbaar Moergestel PAGINA 13 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 12 De VVD wil het uitgiftebeleid voor vergunnin gen versoepelen en versnellen. De bestem mingsplannen moeten ook tijdig worden her zien. Het bestemmingsplan buitengebied moet flexibel inspelen op de agrarischhe bedrijfsuit oefening, en een afgewogen geheel zijn en blij ven tussen agrarische en recreatieve bestem mingen. Voor de toekomst moeten nu al voorbereidin gen getroffen worden voor een nieuwe woon wijk en een volgend industrieterrein, na reali sering van De Sonman en Papenacker. 1. Verkeer De T-31 is een feit. Hierdoor is een nieuwe si tuatie ontstaan. De veiligheid van voetgangers en fietsers/schoolgaande kinderen is vermin derd. Onze middenstand mist een deel van de klantenstroom. De VVD streeft naar een veili ge (drukknop) oversteek bij de Tilburgseweg. De VVD wil verder één verkeersplan waardoor het zware verkeer de kom mijdt, maar het toé- ristische verkeer ons dorp juist bezoekt. In dat kader is de VVD voor een betere bewegwijze ring naar en in ons dorp. De VVD zal zich er voor inzetten dat het dorpsaanzien van Moergestel wordt gehand haafd en verbeterd. In het nieuwe komplan moet een goed evenwicht worden gebracht tus sen wonen, winkelen en werken. Bovendien moet de kom aantrekkelijk, veilig en groen van opzet worden. De VVD is tegen woning bouw op het St. Jansplein maar is juist voor een zodanige invulling en beplanting dat het plein echt aantrekkelijk wordt. 10. Welzijn, Maatschappelijk Werk, Sport en Recreatie De VVD vraagt een goed en op de behoeften afgestemd subsidiebeleid. Daarnaast moet het voorzieningenniveau worden gehandhaafd. Wel zullen deelnemers en gebruikers een rede lijke eigen bijdrage moeten leveren. Op donderdag 27 februari komen we weer bij een in De Vereniging om 20.00 uur. Op het programma voor deze fotoavond staat werk van twee leden. Wellicht zijn er ook nog wat plaatjes van karnaval te bewonderen. 8. Milieu Aantasting van het leefmilieu en van het na- tuurareaal moet worden bestreden. Wel moet soepelheid worden betracht ten aanzien van historisch gegroeide ontwikkelingen. De milieu-effecten van industriële en agrari sche activiteiten moeten vooraf goed worden bestudeerd. Maar ook na realisatie moet het milieu goed worden bewaakt. Hiermee wordt milieuschade zo veel mogelijk voorkomen en beperkt. De VVD is er voorstander van dat on ze kleine gemeente experimenteert met een zo efficiënt mogelijke afvalverwijdering met ge scheiden inzameling. Hiermee worden de na tuurlijke hulpbronnen en het milieu gespaard en kan een besparing optreden in tonnage af val. De VVD is voor een snelle afronding van de sportaccommodaties. Voorts bepleit de VVD de instelling van een sportraad ter versterking van de belangenbehartiging van de sport. De nieuwe bibliotheek moet snel worden ge realiseerd. De VVD vraagt aandacht voor de bejaardenzorg, en vooral voor goede en vol doende huisvesting. Het centrale antennesysteem voldoet nog steeds niet. Betere ontvangst en meer radio- en tvzenders moeten worden gerealiseerd. 11. Veiligheid en openbare orde Iedere inbraak is er één te veel en dat geldt ze ker ook voor ieder ongeluk. De VVD pleit voor een verder actief preventief en voorlich tend beleid naar scholen en naar de burgers. Hierop moet het politionele toezicht en optre den goed aansluiten. 12. Intergemeentelijke samenwerking Het Samenwerkingsverband Midden-Brabant (SMB) moet zich beperken tot door de deelne mende gemeenten opgedragen taken. Voor uit holling van de gemeenten moet worden ge waakt. Tegen deze achtergrond staat de VVD voor een loyale samenwerking in SMB ver band. Tevens moet de gemeente waar dat zin vol en mogelijk is de externe deskundigheid benutten. Voor dit programma staat de VVD in Moer gestel, in uw gemeenteraad. Daarvoor is uw stem nodig, uw steun, voor de VVD. Als het u om een actieve en verstandige poli tiek voor Moergestel gaat, stem dan VVD. Het fietspad naar Tilburg moet er snel komen en wel tot in Tilburg, met een veilige verlich ting. Onderzocht moet worden of een fietspad langs de T-31 nodig is. De parkeervoorzienin gen in de kom moeten worden bezien met na me langs het Rootven. De verkeersveiligheid moet onder andere hiermee worden vergroot. evenwichtige verdeling tussen de verschillende woningcategorieën. Hoe dan ook, de woning bouw mag het rustieke karakter van ons dorp niet aantasten. Om de leefbaarheid van Moer gestel te waarborgen moet bij woningbouw in de kom goed gelet worden op het behoud van het ruimtelijke effect. Toyota Cressida Een zeer ruime bolide met een 2000 CC zes cy linder 24 kleppen motor met computergestuur de injectie, goed voor een vermogen van 150 PK. Uitrusting o.a.: electrisch te verstellen buitenspiegels links en rechts, zonwerend glas rondom, armsteunen voor en achter, verstelbaar stuurwiel met ge heugen, centrale deurvergrendeling, electrisch bedienbare zijruiten, licht metalen velgen met 205/60 HR 15 banden en snelheidsafhankelij ke stuurbekrachtiging. Een grandioze Toyota show wordt van 28 fe bruari t/m 10 maart gehouden bij autobedrijf Hopmans en Bertens b.v. Raadhuisstraat 1-7 in Moergestel. Tijdens deze grandioze show kunt u het gehele Toyota leveringsprogramma bewonderen. Zo is er onder andere te zien: Toyota Carina 1,8 GLI Een auto welke geleverd wordt in 2 carosserie- varianten de sedan en de liftback. Onder de motorkap van deze auto bevindt zich een 1800 CC lijnmotor met een electronisch geregelde inspuiting. De carina GLI bereikt door deze geavanceerde motor een topsnelheid van 180 KM/uur en een acceleratie van 0-100 in 11,2 seconden. Buiten de reeds luxueuze carina mo dellen beschikt deze auto met inspuitmotor over: bredere banden 175/70 HR-13, snelheid safhankelijke stuurbedrachtiging, toerenteller, digitale quartzklok en oliedrukmeter. Toyota Celica De nieuwe celica een totaal nieuw sportwagen concept met een indrukwekkende styling. De nieuwe celica heeft dan ook een zeer gunstige CW waarde van 0.33. De auto beschikt over voorwielaandrijving en onafhankelijke wiel ophanging rondom. Voor deze nieuwe celica worden twee motoren geleverd te weten een 1600 CC en een 2000 CC zestienkleppen motor met inspuiting. Deze laatste is dan ook goed voor een topsnelheid van 210 km/uur en een acceleratie van 0-100 in 8.7 seconden. Er zijn 9. Onderwijs Naast goede peuterspeelzalen is de VVD voor een optimale integratie van kleuter- en lager onderwijs. Daarbij pleit de VVD voor een goe de buurtverdeling per school. Veel aandacht is in het onderwijs nodig voor de vroegtijdige signalering en opvang van leerproblemen en achterstand van kinderen. Vooral de taalont wikkeling vergt nadruk. Bij dit alles dient de kwaliteit van het onderwijs centraal te staan. Van belang is ook dat in de gemeente wordt gestudeerd op de mogelijkheid voor volwasse neneducatie. Hiermee worden de kansen op arbeid of op een zinvolle vrijetijdsbesteding voor mensen vergroot. Toyota Corolla De meest verkochte auto ter wereld wordt gele verd in 3 carosserievarianten te weten een hatchback een sedan en een liftback. Bovengenoemde typen kunnen geleverd wor den met een 1300 cc 12 kleppen motor of een 1800 cc dieselmotor. Dan is er ook nog een ui terst sportieve GT versie met 1600 cc 16 klep pen motor. Alle typen hebben voorwielaan drijving en onafhankelijke wielophanging. Ze springen bovendien erg zuinig om met brandstof: 1300 cc verbruik bij 90 km 1 op 17,85. Toyota Corolla lib SXL ’s Werelds meest verkochte auto wordt nu nog interessanter door een zeer luxe sxl uitvoering voor een geringe meerprijs. Deze sxl is extra uitgerust met: electrisch schuifdak, stoffen hemelbekleding en zonnekleppen, kaartleeslampjes in cockpit, extra breda stootlijsten op zijflank, brede ban den 175/70-SR 13, velours stoel en portierbe- kleding, in hoogte verstelbare bestuur dersstoel, bumpers in de kleur v.d. auto, toe renteller etc. etc. Toyota starlet Een fantastische gezinsauto met een 1000 of 1300 cc 12 kleppen motor. Deze auto heeft voorwielaandrijving en onafhankelijke wiel ophanging rondom. Het brandstofverbruik bij 90 KM uur is 1 op 22.72. De wegenbelasting bedraagt slechts 79 per 3 maanden. De starlet De VVD heeft voor de komende gemeente- raadsperiode zijn beleid op de hoofdpunten als volgt geformuleerd. 1. Algemene politiek De VVD staat een collegiaal bestuur voor, met goed overleg tussen alle partijen in de gemeen teraad. Het College van B W moet op brede basis worden samengesteld. Niet de getalsver houdingen in de raad maar de argumenten moeten in de besluitvorming de doorslag ge ven. De VVD pleit er daarbij voor om de commis sies in de raad kwalitatief sterk te bemannen. Daarbij moet ook ruimte worden geschapen voor deskundige niet-raadsleden als volwaar dig commissielid. De VVD is er voor dat Moergestel zich duide lijk presenteert als een actieve, levensvatbare en zelfstandige gemeente. Als een gemeente die heel leefbaar is, met een goed voorzieningenni veau. Als een gemeente die toeristisch de moei te van een bezoek of een vakantie waard is. 2. Bedrijvigheid De VVD bepleit dat snel een aanvang gemaakt wordt met werving voor het industrieterrein De Sonman. De VVD vindt dat de gemeente jonge ondernemers moet steunen en gelegen heid bieden voor ontplooiing. Daarbij is het nodig om als gemeente facilitieten beschikbaar te stellen en maatregelen te nemen zoals tijde lijke subsidies, belastingtegemoetkoming en opdrachtverlening. De VVD wil nadrukkelijk waken voor overbe- winkeling. In dat verband wordt het idee van een tweede weekmarktdag of verdere uitbrei ding van de bestaande markt afgewezen. De VVD blijft aandringen op privatisering. Gemeentelijke taken moeten, als dat profijte lijker is, worden overgedragen aan de particu liere sector. De VVD is er voorstander van dat onze agrari sche bedrijven een redelijke vrijheid en vol doende economische ruimte behouden, voor nieuwe vormen van bedrijfsvoering en de toe passing van de modernste technieken. 3. Werkgelegenheid De VVD wil dat de gemeente zich voortdurend bezint op mogelijkheden om zelf bijdragen te leveren aan de werkgelegenheid. In dit ver band wil de VVD schoolverlaters ook in ge meentelijk kader werkervaring laten opdoen. Daarnaast pleit de VVD ook voor deelneming aan het Regionale Werkgelegenheids Instituut- Indutil. 4. Toerisme De unieke toeristische mogelijkheden van Moergestel, dicht tegen het vennengebied, moeten worden uitgebuit. Bestudeerd moet worden of een bungalowpark-exploitant kan worden geïnteresseerd voor vestiging in onze gemeente. Ook moet het de dagrecreatie met de daarbij behorende kampeergelegenheid worden bevorderd. En ook dient de gemeente te bestuderen of een golfterrein in het beboste buitengebied haalbaar is. 5. Financiën en belastingen De VVD staat een terughoudend gemeentelijk belastingbeleid voor. Gemeentelijke belastin gen en heffingen moeten bovendien geen inkomens-politieke oogmerken hebben. De lasten moeten in een redelijke verhouding staan tot de door de gemeente daarvoor te le veren prestaties. De VVD wil hierbij bezien of een duidelijker financieel inzicht kan worden verkregen van de werkelijke kosten van het gemeentelijke ap paraat. Dat heeft, buiten doelmatigheid, ook het voordeel dat prijsvergelijking kan plaats vinden met prijzen in de vrije marktsector. 6. Ruimtelijke Ordening en Woningbouw De VVD is voor bevordering van het eigen wp- ningbezit, naast voldoende voorzieningen in de sociale woningbouw. De VVD is voor ver koop van grond voor woningen in de particu liere sector, en bepleit in nieuwe wijken een twee modellen t.w. een coupe met conventio nele kofferruimte en een liftback met een grote derde deur. Alle celica’s zijn zeer luxe uitge rust. Toyota MR II Toyota MRII een uiterst sportieve automobiel met middenmotor. Deze 1600 CC middenmo tor met zestien kleppen levert een vermogen van 124 PK en bezit een computergestuurde brandstofinspuiting. Toyota Camry Turbo diesel Een zeer ruime comfortabele automobiel met een 2.000 CC turbo diesel motor. Deze auto is zeer luxe met o.m.: van binnen uit te verstellen buitenspiegels links en rechts getint glas, luxe stoelbekleding, inter- valschakeling op ruitenwissers voor en achter, van binnen uit te openen benzineklep en kof ferklep etc. etc. is evenals de corolla geschikt voor het rijden op loodvrije benzine. Occassions Tijdens deze toyotashow kunt u tevens 70 ge selecteerde first class occassions bewonderen. Occassions welke door ons in een technisch perfecte conditie zijn gebracht met 3 of 12 maanden garantie. Financiering en inruil is natuurlijk mogelijk. Wij verzorgen bovendien alle papieren zoals: kenteken ternaamstellen wegenbelasting over schrijven verzekering etc. Gratis radio cassettespeler compleet gemon teerd t.w. van 650,bij aankoop van een nieuwe of gebruikte automobiel boven 5.000,— (bij Hopmans en Bertens). Gedurende deze show bij Hopmans en Bertens te Moergestel staat altijd een kop koffie of een drankje voor u klaar. Tot ziens op onze show. Hopmans en Bertens b.v. Raadhuisstraat 1-7 Moergestel, tel. 04243-2110.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 13