//i hst Koff Het CDA- Moergestel Te belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. M IVN Heemkundekring De Kleine Meijerij Die naemloose speelers Ml z^^E£ Wl IÉ LiAW h u 9 Onze kandidaten, die de komende 4 jaren uw belangen willen behartigen, stellen wij graag aan u voor. Het is alweer 8 jaren geleden, dat het CDA-Moergestel voor de eerste keer aan de gemeenteraadsverkiezingen in 1978 deelnam en... niet zonder succes! Het resultaat was meteen 4 zetels. In 1982 groeiden wij door naar 5 zetels en in 1986...?? Dat heeft u in de hand! Ik 11 r i r 10 "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986 PAGINA 11 1 1 a J; ■<u Gevarieerde expositie in ’t Oude Kerkje te Middelbeers. In het weekeinde van 1 en 2 maart exposeert de ’Oirschotse schildersgroep’ van Theo Siegers in het Oude Kerkje. Deze groep kunstenaars besloot 5 jaar geleden zich te groeperen en zocht daarvoor de begelei ding van de Mierlose kunstschilder Theo Sie gers. De meesten van hen hebben al eerder geëxposeerd. Het verrassende van deze expositie is de grote verscheidenheid in technieken en stijlen. Openingstijden za. 1 mrt. 14.00 - 18.00 uur; zo. 2 mart. 11.00 - 18.00 uur. Tentoonstelling: Het bloemstilleven, ge schilderd in de eerste helft van deze eeuw. Schilderijen van bloemstillevens, van zondag 23 februari t/m zondag 27 april 1986. De Brabantse Kunstgalerij, Kanaalstraat 33 te Oirschot, opent zondag 23 februari 1986 een nieuwe tentoonstelling met ditmaal als onder- Op donderdag 13 maart aanstaande om acht uur in de Grote Zaal van cafe ’De Keizer’, Lin denlaan 58, Helvoirt, zal de heer E. Kolen een lezing voor onze kring verzorgen getiteld handbal e.d. Betreffende verenigingen moeten nu in de winter uitwijken naar elders en dat is toch jammer. Het subsidiebeleid moet onderwerp zijn van ernstig beraad. Er zijn sportverenigingen waar de contributie zó hoog wordt, dat het een drempel begint te worden voor mensen met een laag inkomen en dat mag niet. Wij beschikken over drie uitstekende basis scholen. De verdeling van de leerlingen over deze scholen is geen gemakkelijke zaak. Wij vinden dat het schoolbestuur hier een zware stem in moet hebben. Het zijn integere, be kwame mensen, die de belangen echt wel goed Donderdag 27 februari a.s. om 21.30 uur begint in het Kultureel Kaffee No. 90 (Vloei- weg 90, Oisterwijk) het optreden van de slag- werkgroep Slagerij van Kampen. De Eindho- vense groep neemt een bijzondere plaats in binnen het slagwerk gebeuren. Met name in Brabant is de groep al aardig be kend. De rest van Nederland zal wel volgen want Slagerij van Kampen vormt een on weerstaanbare sensatie. werp Het bloemstilleven, geschilderd in de eerste helft van deze eeuw. De Brabantse Kunstgalerij zou haar naam geen eer aandoen, als onze Brabantse schilders uit deze periode niet aanwezig zouden zijn. Er zijn o.a. bloemstillevens van Jan en Antoon Kruysen, Jan van Delft, Theo Swagemakers, Jeannette Slager, Henriette Pessers, Pierre Janssen, Peter v.d. Braken, Jozef Gindra, Huub van Baar, Kees Bastiaans. De openingsuren zijn: op vrijdag van 17.00 tot 21.00 uur en elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17 00 uur. zullen afwegen en vanzelfsprekend voor nader overleg bereid zijn. Al deze en nog veel meer belangrijke zaken zullen zich aandienen in de komende raadspe riode. In ons programma kunt u lezen hoe en waarvoor onze kandidaten zich in willen zet ten. Bovendien geven zij vertrouwen voor de uitvoering van dat programma. Mensen, ver schillende met veel ervaring, breed georiën teerd en bereid tot samenwerking met de ande re partijen. Wij zijn een echte plaatselijke partij met een landelijke naam, waar wij trots op zijn! Wij laten ons van hogerhand niets voorschrijven, Marco fototentoonstelling in bezoekerscen trum Oisterwijk Onder het motto ’De natuur is vol kleine won deren’ exposeren van zaterdag 1 maart tot en met zondag 13 april Cor Nagel en John Poot jes een selectie uit hun mooiste insecten foto’s in bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten. De beide amateurs fotografeerden de dieren in hun natuurlijke omgeving zonder ze te storen of aan te raken. Hun dia’s werden niet alleen in binnen- en buitenland in allerlei natuurge bieden gemaakt, maar óók in het eigen achter tuintje. Delen van deze tentoonstelling waren reeds eerder te zien in diverse musea en bezoekers centra in Nederland, waaronder de Canon Photogallery te Amsterdam. Zondag, 2 maart heeft het IVN Oisterwijk weer een wandeling op het programma staan. De natuurgids vertrekt om 14.00 uur vanaf kasteel Nemelaer in Haaren. Het landgoed Nemelaer ontleent haar naam aan het riviertje de Nemer dat achter het kasteel stroomde, de oude bedding is nog goed te zien in het weiland ten zuiden van het kasteel; het woord ’laer’ betekent open ruimte in het bos. Rondom het kasteel vindt u heel oude bomen, eiken, beuken, plantanen, lin den. Voorbij het kasteel, richting spoorlijn is een hakhoutcomplex met een zeer rijke vo gelstand, het Hemelbos genaamd. In het ge bied aan de andere kant van de spoorlijn ligt het Beeldven, omgeven door voornamelijk dennenbos, aangeplant door de laatste bewo ner van kasteel Nemelaer. Een wandeling door dit mooie matuurgebied is ook in de winter beslist de moeite waard. Onze volgende wandelingen zijn op 6 april en 4 mei, vertrek resp. bezoekerscentrum van na tuurmonumenten t.o. Groot Speyck en rest, 't Stokske, Zandstraat 1, Moergestel, steeds om 14 uur. Staande voor de verkiezingen kunnen wij stel len, dat het CDA in het belang van onze ge meenschap vele goede zaken mede heeft tot stand gebracht. Denken wij maar eens aan de diverse verbeteringen van wegen in de kom en in het buitengebied. De T-31 kwam gereed, hetgeen nu al een duidelijke ontlasting van het verkeer in de kom betekent. Alleen de kruising met de Tilburgseweg baart ons nog zorgen. Wij hebben altijd, en doen dat nog, gepleit voor stoplichten op dit gevaarlijke punt. Laten wij hopen, dat het niet eerst tot trieste onge lukken moet komen voordat ook de andere partijen in de raad de noodzaak van stoplich ten inzien. De riolering in het buitengebied kwam gereed. Belangrijk voor ons milieu. De sportvelden zijn aan een afronding toe. Het plan Oistel- voirt ook, jammer echter dat het weinig dorps aandoet. Om financiële redenen is het teveel in elkaar geschoven. De huizen staan te dicht op elkaar, de straten zijn smal en er is weinig groen. Achteraf gezien was dat helemaal niet nodig geweest. Een overschot van ongeveer een miljoen gulden op de exploitatie is niet goed. Jammer maar het kwaad is geschied. Het is daarom onbegrijpelijk, dat andere par tijen nog steeds doorgaan met het te ruime gronduitgifte-beleid en aan onze voorstellen om dat te veranderen nog steeds geen gehoor geven. Wij gunnen het iedereen om in ons mooie, goede dorp te komen wonen, maar ge let op het aantal wonigen, dat wij in de toe komst krijgen toegewezen, moet onze eerste zorg toch uitgaan naar ook straks voldoende woonruimte voor onze eigen inwoners en kun kinderen! Wij willen op zo kort mogelijke ter mijn terug naar het beleid, dat alleen eigen in woners en zij, die een binding hebben met onze gemeente in aanmerking komen voor het ko pen van bouwgrond. Moergestel moet Moer gestel blijven! In de komende periode vragen belangrijke za ken onze aandacht, zoals b.v. het Komplan. Verfraaiing van de kom staan wij voor. Een goed voorzieningenniveau en winkelbestand zijn erg belangrijk. Het St. Jansplein moet voor alles funktioneel blijven. Een goede voor lichting aan en een goede inspraak van de tota le bevolking is zeker nodig. De landbouw is een heel belangrijke sector in onze gemeente en het daarbij behorende zware transport vereist goede wegen. De wegen in het buitengebied zijn over het algemeen te smal, verbreding met zogenaamde gras keien is beter dan met steenslag,, die, weggereden wordt. Goed overleg hierover in de commissie open bare werken is zonder meer noodzakelijk. De in voorbereiding zijnde ruilverkaveling is een goede zaak, niet alleen voor de wegen, maar ook voor wat de waterlosingen betreft. Over leg hierover met het waterschhap zal worden gevoerd. integendeel wij doen daar ons voordeel mee op het gebied van duidelijkheid, informatie, over leg etc... Wij hoeven onze kandidaten niet af zonderlijk aan u voor te stellen. Het zijn be kende Moergestelse mensen, die iedereen kent en bovendien goede wijn behoeft geen krans! Eenheid en samenwerking óók binnen onze ei gen partij en een degelijk beleid daar staan wij voor. Uw stem uitbrengen op Lijst I, op het CDA is een meer dan verantwoorde zaak! Daarom re kenen wij op uü Voorzitter CDA-Moergestel Wim Helmer. Zeg jongens en meisjes weten jullie niet wie dat zijn? Zijn jullie laatst niet naar Den Boogaard geweest naar het kindertoneelstuk over Frutsel de Clown en Minnie het Indiaanse meisje? Dat is toch bijna dikke pech... Gelukkig bijna, want op zondag 9 maart a.s. speelt het toneelgezelschap: Die naemloose speelers om half drie in De Kunstkring te Oisterwijk nog een keer het kindertoneelstuk: Klaartje met een aaardje naar haar vaartje. Kunnen jullie allemaal toch, of zelfs weer een keer genieten van Frutsel, Munnie, Klaartje en tante Katrijn chagarijn en Schrijf het maar op de kalender: zondag, 9 maart om half drie in De Kunstkring te Oister wijk, met: Die naemloose speelers! ’Heemkunde, een kwestie van emancipatie’. Let op de meer uitgebreidere informatie over deze interessante lezing in een van de volgende nummers van dit blad! Na de lezing zal een film worden vertoond uit 1954, opgenomen te Helvoirt bij het 25-jarig Priesterfeest van Pastoor Claessen. Vele Hel- voirtenaren zult u herkennen. Toegang gratis, ook voor niet-leden van de kring. De expositie trok overal veel bezoekers en de makers ondervonden lovende kritieken. Komt u in de buurt, ga dan vooral eens een kijkje nemen! Bezoekerscentrum Oisterwijk is tot Pasen ge opend op zondagmiddag van 12.00 - 17.00 uur en woensdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. In het Paasweekend en de week daarop is het cen trum steeds van 10.00 tot 17.00 geopend. De toegang is gratis. Het bezoekerscentrum ligt in de Oisterwijkse Bossen en Vennen ten zuiden van Oisterwijk, tegenover café-restaurant Groot Speyck. Van af de rand van het bosgebied staat het bezoe kerscentrum met wegwijzers aangegeven. Adres: Bezoekerscentrum Oisterwijk, van Tienhoven laan 5 5062 SK Oisterwijk. Tel. 04242-19209. MM z'f; ar - WsSmr vs-fa* V™ - 'T" 'f"''w~‘ - De aanleg van een kleinschalig industrie- of bedrijventerrein wordt gerealiseerd. Het CDA wil ook serieus bekijken of het toch niet mogelijk is onze sportzaal zó uit te breiden of nieuw te bouwen, dat die geschikt is voor sporten zoals tennis, zaalvoetbal, softbal, FV I w~ - --v<z "y ■WWW! I M W-/Z. Mi

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 11