i n Kienen met Audacia Stereo radio- cassette-recorder De toekomst van onze basisscholen g Problematiek rond de leerlingenindeling £1 Voor meer foto ’s uit de carnavalsoptocht van afgelopen zondag zie pagina 3 Vrijdag 14 februari a.s. HOOFDPRIJS: Uw kopje koffie staat weer klaar! om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat 150 187 146 142 183 136 148 181 134 3® L f p DE VOORBEEMT zal een uitbreiding van leerkrachten DE LOCYAKK vervolg op pagina 3 i Hoe het wordt Wanneer in de toekomst geheel Oistelvoirtjes als instromingsgebied voor de Graaf van Ur- selschool dient, dan krijgt deze op korte ter mijn huisvestigingsproblemen (het gebouw wordt te klein). Op de Boszichtschool zal leegstand optreden omdat het aantal kinderen in het bestaande indelingsgebied van de Bos zicht afneemt. Daarom heeft het schoolbestuur de indelings- gebieden nader bekeken. In overleg met de ge- zamelijke medezeggenschapsraden is in meer derheid besloten de bestaande indelingsgren- zen aan te passen. Hertog Jan Graaf van Ursel Boszicht WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 10e Jaargang - Nr. 417 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. 146 191 128 142 200 119 148 203 112 M K >1 »l I >1 I »l I I I I I I I I I I I I I I I I I REUSELHOF 0 plannen moesten gebaseerd zijn op te verwach ten aantallen leerlingen in de toekomst. Het Centraal Bureau voor het Katholiek Onderwijs heeft die berekeningen voor het schoolbestuur gemaakt tot het jaar 2000. Gemeente en ministerie zijn inmiddels ak koord met de huisvestigingsplannen voor de drie basisscholen. Wat houden die plannen in? De Hertog Jan wordt aangepast tot een basis school voor 6 leergroepen, de Boszicht wordt eveneens gerenoveerd tot basisschool voor 6 leergroepen en de Graaf van Ursel tot basis school voor 7 leergroepen. De gebouwen van ’t Heideveldje en Maria zullen dan niet meer voor het onderwijs gebruikt worden. Het schoolbestuur hoopt de plannen dit jaar te kunnen verwezelijken. Het plan van de Hertog Jan is reeds gedeeltelijk gerealiseerd. Op dit moment zitten op de Graaf van Urselschool 200 leerlingen, op de Boszichtschool 155 en op de Hertog Janschool eveneens 155 leerlingen. Dat de Graaf van Urselschool zoveel leerlingen meer heeft dan de twee andere scholen komt door de toestroom van kinderen uit de nieuwe wijk Oistelvoirtjes. alle nieuw schoolgaande kinderen uit Oistel voirtjes de Graaf van Ursel zouden gaan be zoeken. Wat zijn dan de konsekwenties? a. De Graaf van Ursel krijgt een stijgend aan tal leerlingen. gevolg: Tabel ongewijzigde situatie. Hertog Jan Graaf van Ursel Boszicht H H I »i I »i K I K I »l I H I i i Inleiding Het schoolbestuur wil graag alle ouders van schoolgaande en toekomstig schoolgaande kinderen informeren over de situatie van onze drie Moergestelse basisscholen. Daarbij is het van belang ook naar het verleden en het heden te kijken. Hoe het was Tot 1 augustus 1985 waren er drie lagere scho len en twee kleuterscholen: de lagere scholen Boszicht, Graaf van Ursel en Hertog Jan en de kleuterscholen ’t Heideveldje en Maria. Om een evenwichtige toestroom van leerlingen naar de scholen tot stand te brengen werkten we met indelingsgebieden. Deze werden vast gelegd in overleg met het onderwijsveld, ou- derkontaktgroepen en de latere medezeggen schapsraden. In zijn algemeenheid fungeerde dat naar tevre denheid. Hoe het is Verleden jaar - per 1 augustus 1985 - werd de wet op het basisonderwijs van kracht. Deze wet houdt in, dat de lagere school en de kleu terschool, worden samengevoegd (integratie) tot één school, de basisschool. Om die integratie te doen plaatsvinden heeft het schoolbestuur in overleg met het onder wijsveld, de Gemeente, de Inspektie en de me- dezeggenschapraden, besloten om per 1 au gustus 1985 te starten met drie basisscholen. Uitgangspunt hierbij was: goed onderwijs zo dicht mogelijk bij ouders en kinderen brengen. De minster wil dat de basisschool in één ge bouw wordt gehuisvest. Daartoe moeten er in de schoolgebouwen aanpassingen plaatsvin den, vooral ten behoeve van de jongste leerlin gen. Plannen daartoe zijn in overleg met alle betrokkenen voorbereid en opgemaakt en via de gemeente bij het ministerie ingediend. De 86-87 87-88 88-89 89-90 146 182 137 86-87 87-88 88-89 89-90 150 192 141 Wat houdt die aanpassing in? De wijk Oistelvoirtjes wordt verdeeld in twee gebieden. De scheidslijn loopt door Mispelbos en de Werft, (zie kaart Oistelvoirtjes). Het ge bied tussen de Oirschotseweg en de lijn Mispel bos de Werft wordt gemakshalve als Oistel voirtjes Zuid aangeduid, het bovenliggende ge bied als Oistelvoirtjes Noord. Kinderen uit Oistelvoirtjes Noord - die voor het eerst naar school gaan behoren tot het instromingsgebied van de Graaf van Urselschool, die uit oistel voirtjes Zuid tot het instromingsgebied van de Boszichtschool. Maar, zo is met de medezeggenschapsraden besloten, onder de volgende kondities: 1geen overplaatsing van reeds geplaatste kin deren; 2. geen gezinnen splitsen naar verschillende scholen. Dit levert voor de komende jaren de volgende leerling-verdeling op: Deze verdeling past uitstekend bij de in punt drie genoemde huisvestingsplannen, temeer daar de cijfers van de Boszichtschool door de dichtheid van de bebouwing en de toekomstige oplevering van woningen meer in overeenstem ming zullen komen met beide andere scholen. Het schoolbestuur heeft 7 maart a.s. een gesprek met het College van BGW om te be zien of, en zo ja welke, verkeersmaatregelen mogelijk getroffen kunnen worden om de oversteek van de Raadhuisstraat voor de Oistelvoirt-kinderen zo veilig mogelijk te ma ken. Het schoolbestuur wil ook graag met de ouders zelf daarover overleggen (zie punt 5). Stel dat die aanpassing niet zou doorgaan, dat 1er plaats vinden; 2. de door het ministerie goedgekeurde huis vestigingsplannen - gericht op 7 leergroepen - worden op de tocht gezet. Er zijn dan immers meer dan 7 leergroepen. Er zullen dus extra lokalen moeten komen. b. Op de Boszichtschool daalt het leerlinge naantal fors. Gevolg: 1. leerkrachten moeten ontslagen worden en herbenoemd op de Graaf van Urselschool; 2. op de Boszichtschool treedt leegstand op. Het ministerie zal geen geld verstrekken voor extra lokalen op de Graaf van Ursel omdat er bij de Boszicht lokalen vrij zijn gekomen. Dus moeten een aantal kinderen van de Graaf van Urselschool naar het gebouw Boszicht en dan is er sprake van een dépendance van de Graaf van Urselschool in de Boszichtschool. Kinderen uit Oistelvoirtjes maar ook uit het gehele indelingsgebied van de Graaf van Ursel zullen dan - hoewel op de Graaf van Ursel school zittend - naar het gebouw Boszicht moeten. Wat zijn de onderwijskundige konsekwenties hiervan? I I I i i i i i i ÜJ in o o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1