D’n irste Gèsselse Boerebruiloft E. van Delft Huisarts 1 y 1 1 TH»' Oud papier Sauwelen 1987 Werkgroep M.O.V. Ministerieel bezoek, Bingo Rikconcours Bibliotheek nieuws Vurhaai-nieuws P. TERWINDT ’Danstest 1986’ ss is afwezig van maandag 10 t/m zondag 16 februari a.s. J2 tl H 1 Q> moergestel De praktijk wordt hervat op maandag 17 februari om 8.00 uur. Dweilen Zoals al bekend mag worden verondersteld gaan we met de buurt natuurlijk a.s. maandag weer deelnemen aan de dweiltocht. Zij die met ons mee willen nodigen wij uit om 14.00 uur te verzamelen bij Cafetaria Mertens. Het bestuur wenst jullie allemaal ’n gezellige karnaval. WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 10e Jaargang - Nr. 416 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. ■:a Dienst wordt waargenomen door: Oirschotseweg 2 - Tel. 1204. I Bent u ook bij het sauwelen in Den Boogaard geweest op 24 en 25 januari j.l. Zo niet hebt u het afgelopen maandag toch wel op de televisie gezien bij MTV? Twee geweldige gezellige en leuke avonden waar de sauwelaars in onze ge meente wederom de show stalen door hun goe de en komische teksten. Echter ieder jaar zijn er dorpsgenoten die zich afvragen hoe zij in ’de ton’ kunnen komen. Wanneer u denkt ook een geweldige sauwelaar te zijn of te worden en u voelt er wel wat voor om in 1987 eventueel mee te doen aan het sau welen geef u dan nu vast op bij W. van Oud- heusden, Voorskerbos 6 of bij P. Poort, de Stappen 41. Wij doen een dringend beroep op alle inwo ners van Moergestel om hun oud papier zater dags zodanig te verpakken, dat niet alle stra ten, en vooral heggen volhangen met papier. Dit voorkomt een heleboel ergernis. Vooral in dit jaargetijde met zijn harde wind. 3 Maanden na het invoeren van kliko’s in Moergestel, stelde een beambte van het Ge meentehuis de vraag hoe het aanbod van oud papier was sinds die invoering. Helaas hebben wij moeten constateren, dat dit is teruggelopen met zo’n 20 a 25%. Doet u de moeite uw papier apart te houden van uw huisvuil, en neem de moeite dit op za terdag buiten te zetten. Uw harmonie is u hier voor dankbaar. Wij zijn weer present a.s. zondag tijdens de Carnavalsoptocht en verder houden wij ons volgende koffieconcert op zondag 16 maart. Er is voldoende belangstelling in buurtvereni ging ’Oistelvoirtjes’ voor het te houden rik concours. Daarom wordt het rikconcours opengesteld voor iedereen (wie ’t eerst komt, wie ’t eerst maalt). Het prijsrikken vindt plaats op 21 febr. in café ”t Stokske’, aanvang 20 uur. U kunt zich individueel opgeven of in al ge vormde buurtgroepjes. Inschrijfgeld 2,per persoon, te betalen bij opgave. Voor informatie en/of opgeven kunt u terecht bij: Jan v.d. Wiel, de Stappert 81, tel. 3505. De doelstellingen van de werkgroep zijn: - bevordering van de bewustwording en de be trokkenheid van de parochie op mensen in de derde wereld en op vrede in de wereld, finan ciële steunverlening aan projecten in de derde wereld, - ondersteuning van en meeleven met missio narissen en ontwikkelingswerkers uit Moer gestel, te weten Theo Raaymakers en Wim van Oort. De activiteiten bestaan uit-: - ’Toer mee’, een sponsorfietstocht in en om Moergestel op de laatste zondag van augustus. De opbrengst is voor Theo en Wim. Dit jaar was dat een bedrag van 8.000, netto. - ’Drie Koningen’ zingen. Deze nog bestaande brabantse traditie wordt met behulp van de kinderen van de basisscholen benut voor steun aan de derde wereld. Dit jaar was de opbrengst 1350, netto -Vastenactie. Dit is een jaarlijks terugkeren de actie met elk jaar een ander projekt. Dit maal is dat de actie ’vogelvrij’ t.b.v. de bevrij- ding van het onderdrukte Chili. - Publicaties in Moergestel - Nieuws over de diverse acties en projekten. - Het voorbereiden en samenstellen van litur gievieringen met een speciaal thema, bijv, in de vastentijd, op wereldmissiedag, vredesweekend. Naar de toekomst toe denkt de werkgroep aan de ontwikkeling van plaatselijk vredeswerk en de medewerking aan de realisatie van een der de wereldwinkel. Speciaal ook met het oog hierop wil de werkgroep in contact komen met jongeren die zich hiervoor interesseren en als lid van de werkgroep zich hiervoor willen in zetten. Indien u belangstelling hebt kunt u contact opnemen met Victor Theeuwes, de Hoefkens 2 (tel. 2187) namens parochievergadering H. Ketelaars. Onder enorme belangstelling en een kandida tenbestand van 150 zijn afgelopen zondag 2 fe bruari de danstests afgenomen voor de katego- rieën ’Ballroom’ en ’Latin’-brons. Om 11.00 uur gingen de deuren van ’Den Boo gaard’ open om de kandidaten een uur vooraf de gelegenheid te geven zich ’warm te draaien’ en hun nummers af te halen, zodat om 12.00 uur kon worden begonnen met de tests onder toeziende ogen van een jury. In de pauzes konden de aanwezigen genieten van een show door een ’Formation-team’ en een showpaar in Latijns-Amerikaanse dansen. De dansgroep van onze eigen Moergestelse ’Senioren’ brachten een show in oude dansen, waarvoor zij van jong en oud een daverend, welverdiend applaus kregen. Aan het einde van de middag kwam het verlos sende woord: ’Alle kandidaten zijn geslaagd’ Een eervolle vermelding werd toegekend aan 22 kandidaten voor ’Ballroom’ en 10 voor ’La tin’. Zij slaagden met ’ster’, hetgeen betekent dat zij 24 punten haalden of meer. Deze kandi daten komen danook in aanmerking om in april a.s. mee te dingen naar de wisselbeker en de titel ’danspaar 1986’. Hierover wordt u nog nader geïnformeerd. Op vrijdag 14 en zondag 16 februari a.s. gaan wij van start met een cursus van 6 lessen Rock and Roll. Heeft u nog interesse hieraan deel te nemen, dan kunt u zich nog deze week hier voor aanmelden bij C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397. Op de zondagmiddag gaan we na half drie tot vijf uur gewoon door met ’vrij dansen’, zoals we dat het afgelopen seizoen gewend waren. Het Bestuur van ’Den Boogaard’ en de organi satie van de danslessen wensen de kandidaten proficiat met hun behaalde sukses. In verband met carnaval is de bibliotheek gesloten op maandag 10 februari a.s. en woensdag 12 februari a.s. Voor alle ouderen vanaf 55 jaar. Op Woensdag 12 februari a.s. zal er wederom een bingo worden georganiseerd. Deze zal zo als gewoonlijk gehouden worden in de Reusel- hof. Aanvang 19.30 uur (half acht) Deze bingo is voor iedereen toegankelijk en het is niet nodig dat men lid is van de Bond van Ouderen, mits men bovengenoemde regel in acht neemt. De inleg is zeer laag gehouden per ronde slechts 0.50. Voor drie gulden kan men al heel de avond mee spelen. Ofschoon de inleg zeer laag is zijn er toch prachtige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er tevens voor u klaar. Misschien ten overvloede maken wij u er op at tent, dat er op zaterdag 8 februari voor de ou deren een karnavalsmiddag gehouden wordt georganiseerd door de Pierewaaiers (zie ’t Pie- rewaaiersblaoike) Wij vertrouwen er óp, dat vele ouderen aan deze aktiviteiten zullen deelnemen. Namens de Aktiviteitenkommissie. De letters M.O.V. staan voor Missiewerk, Ontwikkelingswerk, en Vredeswerk. De werkgroep bestaat uit 11 leden, 6 mannen en 5 vrouwen. Daarnaast kan de werkgroep bij activiteiten beschikken over een 25-tal mede werkenden. De groep vergadert vijftien keer per jaar altijd bij de zusters van het Antoniushuis. Vorige week donderdag was minister Braks in ’Den Boogaard’. Veel agrariërs uit Moergestel en verre omgeving woonden de bijeenkomst bij. Zoals u belooft nog wat berichten betreffende de Boerenbruiloft op dinsdag 11 februari 1986. U wordt allen verwacht om dit grandioze festijn met ons mee te vieren. Uiteraard graag zoveel mogelijk in boerenkleding of wat daar op lijkt. Hieronder ziet u het komplete pro gramma, zodat u te allen tijde, om het even waar de feestvierende familie zich bevindt, kunt aansluiten. Tot ziens op dinsdagmiddag. 12.30 uur Verzamelen bij de Schouw 13.15 uur Aankomst bij de bruidegom 13.30 uur Vertrek naar de bruid 13.45 uur Aankomst bij de bruid s 14.00 uur Vertrek naar de Klaore 14.15 uur Aankomst de Klaore 14.35 uur Vertrek naar ’t Centrum 14.45 uur Aankomst ’t Centrum 15.05 uur Vertrek naar de Veerkes 15.15 uur Aankomst de Veerkes 15.35 uur Vertrek naar de kiosk 15.45 uur Aanvang van het in de onecht ver binden 16.05 uur Vertrek van de kiosk 16.10 uur Aankomst Hans de Brouwer 17.00 uur Aanvang Resepsie 18.15 uur Vetrek naar de Schouw 18.30 uur Aanvang Brabantsche koffietafel in Tapperij ’De Schouw’ (voor de naaste familie) 24.00 uur Pierrot-verbranding een Boerenkomitee 0 f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1