GEMEENTEHUIS UIT HET evenementen PAGINA 11 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 I b Gils: De Kath. Besluitenlijst van de vergaderingen van Burge meester en wethouders van 22 en 29 januari 1986. Het grote aantal woningen, dat in 1985 gereed kwam, zorgde ervoor, dat zich hier 252 perso nen vestigden, terwijl er 175 personen uit onze gemeente vertrokken. Met een geboorte-overschot van 19 kindern en een vestigings-overschot van 77 personen kan het aantal inwoners per 1 januari 1986 voorlo pig op 5502 worden bepaald. Een en ander be tekent in vergelijking met de peildatum 1 janu ari 1985 (5406) een toename van het aantal in woners met 96. Per 1 januari 1986 dus 5502 inwoners; een goe de start om ook even bij het nieuwe jaar 1986 stil te staan. 7$ moergestel Sociale aangelegenheden Twee aanvragen om een bijstandsuitkering en een aanvrage om een leenbijstand zijn toege kend. Een ingediend bezwaarschrift inzake een R.W.W.-uitkering is gedeeltelijke gegrond en gedeeltelijk ongegrond verklaard. Diverse aangelegenheden - P.T.T. te ’s-Gravenhage heeft toestemming verkregen voor het plaatsen van een lichtrecla- mebak aan het adres Rootven 40 (postkan toor). - Aan A. van Esch, Schoolstraat 46 is toestem ming verleend voor het plaatsen van een bord nabij de Akkerweg (T 31). - Ontheffing van het eenrichtingsverkeer in de Kruysackerstraat is verleend aan de Firma Vogels, Rootven 66. - Het veegwerk voor 1986 van de Moergestelse straten in de kom is gegund aan de Firma Amco. - Het onderhoud van de plantsoenen is weder om opgedragen aan de D.S.W. te Tilburg voor het jaar 1986. - Gebr. van der Zanden, Zandstraat 14, krij gen opdracht bermverhardingen aan te bren gen in de Prinses Christinastraat, Burge meester van Heeswijkstraat, Pater Helmer- plein, Pastoor van Doorenstraat/Pastoor Janssenstraat. - Een persoon heeft gemeentegarantie verkre gen voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. - De standplaatsen voor de kermis in juli 1986 zijn gegund voor een totaalbedrag van 31.719,93. - De aanleg van het volkstuinenkompleks aan De Scheerman is gegund aan de Gebr. van Dijck b.v., Vinkenberg. - Toestemming is verleend aan de Gebr. Jans sen b.v. voor het gebruik van de ’goeie ka mer’ voor horecaaangelegenheden, Herberg De Veerkes, St. Jansplein 3. - De benodigde ontheffingen en vergunningen zijn verleend aan de Carnavalsvereniging De Pierewaaiers voor de viering van Carnaval 1986. - Voor het houden van een meiwandeling op 4 mei 1986 is toestemming verleend aan Kazoo Harmonie De Natuurvrienden te Tilburg. - Carnavalsvereniging De Durdraaiers hebben toestemming verkregen voor het plaatsen van reklameborden ten behoeve van het ar tiestengala d.d. 8 februari 1986. - Stichting Wandel Avondvierdaagse Moer gestel heeft de benodigde vergunningen ver kregen voor het wandelfestijn op 3, 4, 5 en 6 juni 1986. - Toestemming is verleend voor het uitvoeren van een blijspel aan Toneelclub De Tweede Jeugd te Moergestel. - Sauna Fitness Centre Action te Oisterwijk heeft toestemming verkregen voor het ge bruikmaken van gemeentewegen ten behoeve van kwart Triathlon op 31 augustus 1986. vrijdag 7 februari: K.P.J. Kringcarnaval 20.30 uur, Den Boo gaard. maandag 10 februari: Dweilen!!! 7, 8, 9, 10, 11 februari: Karnaval!!! dinsdag 11 februari: Eerste Gèsselse Boerenbruiloft, aanvang 12.30 uur om 16.00 uur de onechtverbintenis na bij de kiosk. woensdag 12 februari: 19.30 uur Bingo Reuselhof van Kath. Bond voor Ouderen. donderdag 13 februari: Kulturele avond Boerenbond 19.30 uur, Den Boogaard. vrijdag 14 februari: Kienen met Audacia 20.30 uur, in de kantine van Audacia. zaterdag 15 februari: Regiodansavond om 20.30 uur in Den Boo gaard. zaterdag 22 februari: Reünie K.P.J. in café ”t Draaiboompje’. zondag 23 februari: Opening Den Tob. donderdag 27 februari: Kulturele avond K.V.O. 20.00 uur in Den Boogaard. zaterdag 1 maart: Regiodansavond 20.30 uur, Den Boogaard. vrijdag 7 maart: Toneel K.P.J. 20.00 uur, Den Boogaard. zaterdag 8 maart: Toneel K.P.J. 20.00 uur, Den Boogaard. maandag 10 maart: Toneel K.P.J. 20.00 uur, Den Boogaard. woensdag 12 maart: 19.30 uur, Bingo Reuselhof Kath. Bond voor Ouderen. woensdag 12 maart: Kennismakingsavond met Gemeente en Paro chie Moergestel in Den Boogaard. donderdag 13 maart: Algemene ledenvergadering K.E.H.V. Rietvoorn, 20.00 uur, café De Klaore. vrijdag 14 maart: Nabespreking bezinningsmiddagen Bond voor Ouderen. vrijdag 14 maart: Kienen met Audacia, 20.30 uur in de kantine van Audacia. zaterdag 15 maart; Regiodansen, 20.30 uur in Den Boogaard. zaterdag 15 maart: Doe Mee Actie, Stichting Jeugdbelangen St. Jan. Mochten er opgegeven data worden gewijzigd, deze even doorgeven aan onderstaand adres. Neem even de moeite de evenementenkalender te raadplegen voor u data vaststelt om te voor komen dat twee gelijkwaardige evenementen op een dag plaatsvinden. Deze kalender kan men inzien op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Huysackerstraat 15. Allereerst de benoeming van Ad Koenraadt per 1 januari j.l. bij de dienst Gemeentewerken en de benoeming van Carolien Spitters per 1 maart a.s. op de afdeling Algemene Zaken zul len ongetwijfeld bijdragen tot een betere ver deling - maar ook voor een meer vlotte afwik keling van vele werkzaamheden op beide afde lingen. Het jaar 1986 zal het jaar zijn, waarin beslui ten genomen moeten worden in het kader van de automatisering voor de jaren 1987 en vol gende. In het jaar 1986 zal het fietspad Moergestel - Tilburg v.v. op ons grondgebied gereedkomen en zal het nieuw aangelegde honkbalveld voor het eerst bespeeld kunnen worden. Het V.N.K.V. Moergestel zal 50 jaar bestaan, terwijl de harmonie Prinses Juliana haar 75-jarig bestaan zal vieren. Voor het eerst in de geschiedenis van onze gemeente zal Moergestel op 7 november a.s. een honderdjarige in haar midden hebben, en wel mevrouw M.C. de Kort-van Haaren, sinds kort wonende in het bejaardencentrum Reuselhof. Na een periode van aanpassen en behelpen, zal het dan eindelijk in de loop van februari weer mogelijk zijn de inwoners van Moergestel in het verbouwde en uitgebreide postbureau te ontvangen. Daarmede zal tegelijkertijd de werksfeer voor het politie-personeel aanmer kelijk worden verbeterd. Als hoofd van plaatselijke politie zou ik deze gelegenheid willen benutten om twee belangrij ke kwesties onder uw aandacht te brengen. Al enige tijd kent de groep Oisterwijk - waar onder de post Moergestel ressorteert - ’het cellen-probleem’. Vroeger hadden we in totaal 3 cellen, te weten twee in Oisterwijk en één in Moergestel. Omdat de arrestanten kontinu bewaakt dienen te worden en dit voor een post van de Rijkspo litie met het huidige personeelsbestand geen haalbare zaak is, is de cel in het postbureau te Moergestel komen te vervallen. De groep Oisterwijk heeft derhalve nog maar twee cellen, dit terwijl de criminaliteit in de laatste jaren is toegenomen. Wij hebben dus een veelvoud van arrestanten en minder cel ruimte. Dit heeft tot gevolg, dat de politie slechts de keuze uit drie mogelijkheden heeft: 1. zoeken naar celruimte elders, wat in vele ge vallen niet lukt, maar dikwijls ook het bezwaar heeft, dat te grote afstanden moeten worden overbrugd en in het kader van de voorgelei ding zeer veel tijd vraagt; 2. het improviseren met celruimte binnen het groepsbureau met alle gevaren en risiko’s van dien. 3. het moeten laten gaan van de verdachte. De twee laatste mogelijkheden zijn naar mijn oordeel niet te aksepteren en vraagt - als er niet snel een oplossing komt - om de grootste pro blemen. Samen met de burgemeester van Oisterwijk heb ik al enige tijd terug bij de be voegde instantie de noodklok geluid. In de media wordt de laatste tijd nogal eens melding gemaakt van uitspraken die door be paalde funktionarissen zijn gedaan en die erop neerkomen dat verdedigd wordt, dat de aan giften van criminele zaken gedaald zouden zijn. Wellicht zal dit statistiek zo zijn, maar ik ben van oordeel, dat we wel moeten oppassen dat dergelijke algemeenheden niet een eigen le ven gaan leiden. Nieuwjaarsrede van de Burgemeester (raads vergadering van 17 januari 1986) Ook al raakt de nieuwjaarstoespraak in nogal wat gemeenten in ongebruik, toch blijft de eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar een van de kansen voor uw voorzitter om naar het achter ons liggende jaar om te zien, en tevens vooruit te blikken in het jaar wat voorligt, daarbij dan de mogelijkheid hebbend om zo nodig voor een bepaald onderwerp uw aan dacht te vragen. Allereerst dus het voorbije jaar 1985. Naast de alledaagse aktiviteiten en ontwikke lingen die een dorpsgemeenschap kenmerken valt op, dat in 1985 met name naast de bouw van een nieuw postkantoor de plaatselijke middenstand zich op verschillende lokaties in het dorp op een eigentijdse wijze heeft ver nieuwd dan wel aangepast en daaraan een offi cieel tintje heeft gegeven. We lopen er in gedachten nog even langs. De bloemenwinkel van ’Op ’t Hoog; de super markt van Denissen; de uitbreiding van de Spar; de Groentehal van Crisje; de winkel van de Boerenbond; de ruimere zaal- akkommodatie bij café ’t Draaiboompje en op het bedrijventerrein de tuinmachinehandel Becx. In 1985 werden de mini-containers beproefd en ingevoerd, terwijl de drukriolering verder werd aangelegd en ingebruik genomen. Drie avonden lang was Moergestel in de ban van de door pater Van Elderen geschreven dorpsmucial ’De Roofridder’. Jan van Daelen werd op 8 juli de nieuwe koning bij het gilde St. Catharina. Nog maar kort geleden zaten we als gemeen schap in de gevarenzone, toen een tankauto met 36000 liter L.P.G.-gas van de rijksweg raakte. De goede samenwerking tussen brand weer en politie heeft zeker tot de goede oplos sing van dit probleem bijgedragen. De T.31 werd nog net voor het einde van het jaar voor het verkeer opengesteld. Voor de dorpskom nu al een merkbare ontlasting van het zware vrachtverkeer. In de personele sfeer hebben in 1985 na een langdurig dienstverband bij de gemeente Moergestel de medewerkers Jos Vermeer en Jan Brekelmans van de V.U.T.-regeling ge bruik gemaakt en werden in hun plaats respek- tievelijk Kees Roozen en Peter Wolfs be noemd. De werkgelegenheid heeft zich in 1985 voor onze inwoners gunstig ontwikkeld. Stonden er eind 1984 nog 142 mannen en 65 vrouwen als werkzoekenden ingeschreven, eind 1985 waren dat 86 mannen en 52 vrouwen. In 1984 waren van die 142 mannen er 35 jonger dan 23 jaar en van de 65 vrouwen 39 jonger dan 23 jaar. Eind 1985 is ook dit gegeven gunstiger en zijn er van de 86 mannen nog maar 17 jonger dan 23 jaar en van de 52 vrouwen nog 23 jonger dan 23 jaar. In 1985 werden er in totaal 66 kinderen gebo ren (38 jongens en 28 meisjes). 47 ingezetenen zijn in 1985 gestorven en onze gedachten zijn op dit moment bij hen voor wie dit heengaan nog dagelijks een groot verdriet is. Bouwvergunningen: Bouwvergunning is verleend aan: - A. Mulders, Broekzijde 18, verbouw land- bouwmachineloods - Gemeentebestuur Moergestel, bouw 5 be jaardenwoningen aan de Hofakker en Oostelvoortjes. - D. Mulders, Vossenhoorn 1, landbouwma- chineloods. - Maatschap Burgers, Heuvelstraat 30, fok- varkensstal aan de Heuvelstraat. - Th. Mulders, Donkhorst 8, landbouwmachi- neloods. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, posta dres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 geopend: 9.00-12.30 uur; alléén na afspraak 14.00-16.00 uur OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Systeem 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil wordt elke eerste maandag van de maand op gehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235. Landbouwplastic kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren inleveren op de dienst voor openbare werken. Weekmarkt: elke maandag van 13.00-15.30 uur. Spreekuren kollege van Burgemeester en We thouders: Burgemeester: na afspraak Wethouder van Gils: iedere donderdag 19.00-20.00 uur Wethouder Smits: iedere maandag 19.00-20.00 uur. Kommissievergaderingen Ten gemeentehuize om 19.30 uur: 11 februari 1986 Kommissie Volkshuisvesting 19 februari 1986 Kommissie Welzijnszaken en Maatschappelijke Zorg. De V.V.V.-Post is met ingang van heden ver plaatst naar garagebedrijf Bertens aan het St. jansplein. Immers voor de landgroep Oisterwijk gaat dit niet op, ik moet misschien zeggen nog niet op. We moeten er terdege voor waken, dat we ook hier niet afzakken naar het peil van b.v. Amsterdam, waar dat wel het geval is en vele burgers het doen van aangifte achterwege la ten, met het argument dat zij er te weinig resul taat van ervaren. Tendensen in die richting - hier in onze situatie - zullen we moeten proberen voor te blijven. Tot slot nog een enkele opmerking over de voorgenomen besnoeiingen van het politiebud get ten aanzien van de destijds zo moeizaam tot stand gekomen ’inconventiëntenregeling’. Natuurlijk is ook mij bekend, dat de Minister van Binnenlandse Zaken binnenkort hierover opnieuw met de bonden zal praten. Het resul taat moeten we afwachten. Uitgaande van de veronderstelling, dat er ook nu geen oplossing uit de bus komt, zal alsnog op de duurdere politie-uren gekort moeten worden. Duurdere politie-uren wil zeggen, die dienstu ren welke bij avond, nacht en in de weekenden worden gemaakt. Voorbeelden zijn: het toezicht op de zondaga vonden, de jaarmarkt en de kermisdagen. Door de verminderde inzet gedurende die uren, komt bovendien de 24 uurs-bezetting van het groepsbureau in Oisterwijk op de tocht te staan, hetgeen tot konsekwentie heeft: - een verminderde service aan het publiek van de vier gemeenten die in deze samenwerken, t.w. Oisterwijk, Berkel-Enschot, Udenhout en Moergestel; - geen politie-preventie in de loze uren, terwijl juist die preventie een zeer voorname faktor is in het belang van de openbare orde; - het niet meer 24 uur paraat kunnen zijn zal dan binnen de kortste keren aantonen, dat de 25% minder inbraken in het afgelopen jaar (dit in vergelijking,met 1984) spoedig achter haald zal zijn, omdat nu de politie juist in de nacht snel ter plaatse en inzetbaar is. Het zal u nu duidelijk zijn, waar mijn grote be zorgdheid vandaan komt. Mocht de Minister zijn plannen dan ook willen doorzetten, dan zal op korte termijn een ekstra lokaal, maar zeker ook bovenlokaal driehoeksoverleg gewenst zijn om tesamen met politie en justitie te bezien wat op korte ter mijn gedaan moet worden om het tij te keren. Ook al zijn er al bijna 17 dagen van het nieuwe jaar verstreken, toch wens ik u, de uwen en de ingezetenen van dit dorp in alle opzichten een goed jaar 1986 toe. Een nieuw jaar ligt nog voor ons, maar tegelij kertijd ook de vraag wat doen we er mee.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 11