Moeders voor ZOEKERTJES Moeders vraagt uw hulp De sauwelaars (bijna) op ’n rijtje... T.T.V. Moergestel Veteranensportdag Ac m B KOMMISSIE VOOR ONDERWIJSZAKEN gg GEMEENTE MOERGESTEL evenementen V MA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 JANUARI 1986 PAGINA 7 Koos v/d Ven Will Willems-Habraken Toos Swinkels-v/d Ven Hans van Brunschot Gerard de Kort 415-1 - worden alléén geplaatst bij kontante betaling! Aan N.C.B. - K.V.O. en K.P.J.-leden boven de 30 jaar De voorzitter van de kommissie, A.A.M. Smits Te koop gevraagd: vrijstaand huis semi-bungalow. Grondopp. ca. 500 m2. Tuin op zuid of west. Prijsindicatie Hfl. 280.000, Tel. 01684-4383. Op dinsdag 4 februari 1986 vindt om 19.00 uur in het gemeentehuis een vergadering plaats van de kommissie voor Onderwijszaken. Op de agenda staat ondermeer: - aanvullende inrichting Hertog Jan basisschool; - jaarverslag 1984/1985 en herziene begroting 1986 van de schoolbegeleidingsdienst Til burg (SBD); - subsidiëringsovereenkomst SBD Tilburg; - reaktie SBD op RION-onderzoek over funktioneren van schooladvies- en begeleidings diensten. De vergadering is openbaar. Op dinsdag 21 januari hielden we de bijeen komst over de oefenavonden. Er is besloten tot enkele voorlopige data, i.v.m. de lei- der(ster) cursus op maandag. Daarna komen we wellicht tot een vaste avond. De vergadering ging accoord met de volgende besluitvorming: Plaats: H. Wolfs, Heuvelstraat 16 te Moer gestel. Tijd: 20.00 uur. Data: dinsdag 28 januari ’86 woensdag 5 februari ’86 maandag 17 februari ’86 maandag 24 februari ’86 woensdag 5 maart ’86 dinsdag 11 maart ’86 Dit besluit geldt voor zowel dames als heren. Mocht u nog vragen hebben of bent u verhin derd, neemt u dan contact op met een van de leiders of leidsters: de heer Cees van Dijk, Oostelvoortjes 3; de heer Harrie Wolfs, Heuvelstraat 16; mevr. Joke Jonkers-Beerens, Vooskerbos 2; mevr. Toos van Dijk-Roozen, Oostelvoortjes 3. Te koop: boxerpups, 8 weken boxerteef 23 maanden met stamboom. Pr. Beatrixstraat 17, Moergestel, tel. 04243-2481. Het adres voor goede voeding van al uw die ren: eierhandel/dierenvoeders A. v.d. Wouw en Zn., Pr. Irenestraat 13, Moergestel, tel. 1582. Te koop: licht eiken bankstel ronde sa lontafel, 1 m. doorsnede. Tel. 2366. Als u enkele uren per week huishoudelijke hulp of oppas voor kinderen en/of huisdieren nodig hebt, tel.: 04243-3664. Yvonne v. Doorn maal. Ook als het maar voor een enkele keer is, zijn reacties welkom. In verband met een groot tekort aan het HCG- hormoon - dat verkregen wordt uit urine van zwangere vrouwen - heeft de directie van het farmaceutische bedrijf Diosynth onlangs besloten dat de grondstof verkregen uit de uri ne van zwangeren via de organisatie Moeders voor Moeders, niet meer verstrekt wordt voor toepassing bij dieren. In de praktijk bemerk ik, zo zegt een informatrice van Moeders voor Moeders, dat dit, voor vele mensen positieve, bericht nog niet tot iedereen is doorgedrongen. Op dit moment staan nog steeds te weinig a.s. moeders hun urine af voor het verkrijgen van dit hormoon. De vraag naar dit hormoon over de hele wereld is nog steeds groter dan het aan bod. Zoals velen wel zullen weten zorgt Moeders voor Moeders voor de inzameling van urine van a.s. moeders in het begin van de zwanger schap. Uit die urine wordt een hormoon ge haald. Dit dient als grondstof voor een prepa raat dat in bepaalde gevallen onvruchtbaar heid kan verhelpen. Veel hormonen kunnen tegenwoordig langs chemische weg worden gemaakt. Men is er echter nog steeds niet in geslaagd langs chemi sche weg een stof te vervaardigen gelijk aan het hormoon dat de eisprong bevordert. Vrouwen in het begin van de zwangerschap produceren een hormoon dat precies dezelfde werking heeft als het hormoon dat voor de eisprong zorgt. Zoveel zelfs, dat een deel daar van het lichaam via de urine verlaat. Dit afval- produkt (urine) bevat dus nog een zeer waar devolle stof die gebruikt kan worden. Het hormoon is gedurende een zeer korte tijd in een grote hoeveelheid in de urine aanwezig. Om precies te zijn: vanaf het moment dat men twee weken over tijd is tot en met de vierde maand van de zwangerschap. Het is dus erg belangrijk om je snel te melden als je over tijd bent en met Moeders voor Moeders mee wilt doen. Het farmaceutisch bedrijf Diosynth haalt het hormoon uit de urine. Andere farmaceutische bedrijven over de hele wereld gebruiken dit hormoon dan als grondstof voor de vervaardi ging van voornoemd preparaat. Dit preparaat wordt voor het grootste deel toegepast bij be paalde vormen van onvruchtbaarheid van de vrouw maar ook van de man. Voor een ander deel vindt het toepassing bij onregelmatige menstruatie en bij ontwikkelingsstoornissen bij kleine jongens. Er wordt een dringend beroep gedaan op zwangeren die hun urine voor dit doel willen afstaan. Zij kunnen kontakt opnemen met de informatrice van Moeders voor Moeders. Zij komt dan met u praten en geeft zoveel moge lijk antwoord op uw vragen. Haar adres vindt u op de folder die in iedere wachtkamer van arts en verloskundige staat. Ook vindt u haar adres in de Gouden Gids on der het hoofdstukje ’zwangerschap’. Voor direct kontakt kunt u nu bellen naar: H.T.H. Snellen, tel. 04242-82098. 71 moergestel donderdag 30 januari: N.C.B.-studiedag m.m.v. Minister Braks. vrijdag 31 januari: Ponybal Kring Brabant in Den Boogaard. zaterdag 1 februari: Regiodansavond 20.30 uur, Den Boogaard. vrijdag 7 februari: K.P.J.-Kringkarnaval 20.30 uur in Den Boo gaard. maandag 10 februari: Dweilen!!!! 7-8-9-10-11 februari: KARNAVAL!!!! woensdag 12 februari: Bingo voor Kath. Bond voor Ouderen 19.30 uur, Reuselhof. donderdag 13 februari: Kulturele avond Boerenbond 19.30 uur, Den Boogaard. vrijdag 14 februari: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine van Audacia. zaterdag 15 februari: Regiodansavond 20.30 uur in Den Boogaard. zaterdag 22 februari: Reünie K.P.J., café ’t Draaiboompje. zondag 23 februari: Opening Den Tob, Den Tob. donderdag 27 februari: Culturele avond K.V.O. 20.00 uur, Den Boo gaard. Vele verenigingen hebben gehoor gegeven hun aktiviteiten te melden voor 1986, kom voor u iets organiseert even in de evenementenkalen der kijken die voor ieder ter inzage ligt op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Huysac- kerstraat 15, om te voorkomen dat er twee ge lijkwaardige evenementen op een dag plaats vinden. Riel 1 - Moergestel 1 Riel 2 - Moergestel 2 TIOS 3 - Moergestel 1 Moergestel 1 - Hita 79 3 Senioren: 28 jan. Grasschoppers 5 - Moergestel 3 29 jan. Groenewoud 4 - Moergestel 2 29 jan. Moergestel 1 - Grasschoppers 3 5 feb. DITO 4 - Moergestel 1 5 feb. Moergestel 2 - Interpolis 5 5 feb. Moergestel 3 - Interpolis 6 17 feb. S B M 6 - Moergestel 2 19 feb. Moergestel 1 - Hita 79 3 20 feb. Avanti 77 6 - MoergesteL3 6 feb. S B M 2 - Moergestel 1 26 feb. Moergestel 2 - Taktiek 4 26 feb. Moergestel 3 - IFF Nederland 3 Als u beter uit de voeten wilt... Voor een tientje vakkundige voetverzorging. Bij 'u' óf bij ons aan huis. Ria Vugts-de Jong, Pedicure, Rootven 59, tel. 3203. Bij geen gehoor bel di. of do. tussen 9.00 en 9.30 uur. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, sa lontafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meube len, Pr. Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Eerste soort witlof, 1 kilo 2.49. Groente- hal Crisje, Rootven 5, Moergestel, tel. 1806. Te koop: 4a 5 persoons tent met toebehoren. Alles in goede staat. Tel. 04243-2232. Te koop voor f 150,-: orange rib bankstel met tafeltje, 3-zits, 2-zits, 1 stoel. Telefoon 2567, na 6 uur: 3570. J. v. Herck, Pater Helmer- plein 16. Te koop: aquarium, afm. 80 x 40 x 40 met be nodigdheden. Tel. 3328 's-avonds na 18.00 uur. Hagelwitte bloemkool, van 1.95 of 2.95. Groentehal Crisje, Rootven 5, Moergestel, tel. 1806. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden. "De Klusjesman", Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242- 83937. De kompetitie is weer van start gegaan. De ju nioren moesten de spits afbijten. Dit maal de den er 2 junioren- en 3 seniorenteams mee. Bij de junioren speelden in het eerste team: Dirk van Abeelen, Bart van der Dussen, Lean van der Dussen en Toine Smolders. In het tweede team: Dick van der Dussen, Sjon van Elderen, Mary Ketelaars en John Oerlemans. Het eerste team moest aantreden tegen Blue Star uit Tilburg. Bart en Dirk mochten begin nen. Voor Bart was de tegenstander te sterk. In de eerste game haalde hij nog 18 punten, maar de tweede verloor hij met 9-21. Dirk wist zijn tegenstander wel te pakken, zodat de stand 1 - 1 werd. Toine en Dirk moesten pro beren 2 punten te pakken. Toine won zijn par tij overtuigend, maar Dirk kreeg de tegenstan der van Bart, tegen zich. Dat kleintje, de kleinste van alle spelers, weerde zich dapper. De eerste game wist Dirk te winnen, maar de 2e en 3e game lukte dat niet. De stand werd 2 - 2. Vervolgens kwamen Bart en Toine weer in aktie. Dit maal lukte het wel. Beide spelers wonnen. De stand 4 - 2 in het voordeel van Moergestel. De volgende wedstrijden werden gespeeld door Dirk en Toine. Dirk won over tuigend. De stand was 5 - 2. Iedereen dacht dat Toine het overwin- ningspunt zou behalen, maar het ’kleintje’ besliste anders. Hoewel Toine de eerste game met 21 - 13 won, liet de tegenstander niet meer met zich sollen. De 2e en 3e game werden bei den door Toine verloren, al was het maar net. De stand werd 5-3. Met zijn 3e enkelspel mocht Bart de rij sluiten. Hij zorgde voor het overwinningspunt. De eerste game won hij met 22 -20 en de tweede game met 21 -17. Het dub belspel dat daarna volgde verloor Moergestel in 3 games. De einduitslag werd 6 -4. Proficiat boys! Duidelijk bleek bij deze wedstrijd, dat de spe lers al beter uit de voeten kunnen dan bij de vorige kompetitie. Elke speler won 2 partijen en dat wil toch wel iets zeggen in de 2e klasse. Het tweede juniorenteam moest een uitwed strijd spelen tegen Groenewoud in Tilburg. Voor 2 spelers was dit een debuut in de kompe titie en wel voor Dick v.d.Dussen en John Oer lemans. Hoewel de uitslag 0-10 doet vermoe den dat Moergestel geen poot aan de grond kreeg blijkt dat als men het hele wedstrijdver- loop volgt, er toch echt wel kansen zijn ge weest om enkele partijen in winst om te zetten. Met een beetje meer geluk zou dat gelukt zijn. Maar ja alle begin is moeilijk en zeker bij een tafeltenniskompetitie. Er zal nog menig ballet je geslagen moeten worden, wil men er alles vanaf weten. Het belangrijkste is dat men de zenuwen de baas blijft, dan gaat de rest ook wat gemakkelijker. Dus jongens veel oefenen en doorgaan. Het programma voor de komende weken ziet er als volgt uit: Junioren: 29 jan. Moergestel 2 - Slagzin I 31 jan. Hita 79 4 - Moergestel 1 3 feb. 17 feb. 18 feb. 26 feb. Wc

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7