Ad Nouwens Oppersauwelaar 1986 F lm k o Driekoningen zingen Eerste Communie voorbereiding 1986 Werkgroep Eerste Communie Theo op ’t Hoog lijsttrekker SPM Uit de parochie vergadering Fotogroep Moergestel Naar aanleiding van... Publieksprijzen voor Ad Nouwens en Hans van Brunschot Eindelijk is het Ad Nouwens gelukt om de titel Oppersauwe laar van Moergestel naar zich toe te halen. Hij verdiende deze ook, want Ad is met zijn tekst nog nooit zo sterk geweest als dit jaar. Lt u fj |f-w. Ja 1 8 H. Ketelaars. •1 •i M.O. De werkgroep M.O.V. •i i i i i i Van de redaktie Wij betreuren het, dat wij het artikel van vorige week over het uittreden van Betsie Denissen uit de P.G.B. in deze vorm hebben gepresenteerd. Wij zijn er ondertussen van overtuigd dat wij teveel zijn uitgegaan van eenzij dige informatie en bieden bij deze daar om aan alle betrokkenen onze oprechte excuses aan. 'Redaktie Moergestel-Nieuws' Nu alle onkosten bekend zijn, kunnen wij u mededelen dat de collecte van de Driekonin gen, bestemd voor de 2 missionarissen van ons dorp 1.348,80 heeft opgebracht. Hartelijk dank aan iedereen die zich hiervoor heeft ingezet. Maandag 3 februari is er weer ’n uit zending van MTV. Te ontvangen op Duitsland 2 van 19.00 tot 20.30 uur. Programma: Karnaval 1986. - Sauwelavond - Plaat Belleblaozers •i •I •i •i M I M M I H I N I I H I H I M I WOENSDAG 29 JANUARI 1986 10e Jaargang - Nr. 415 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Donderdag 30 januari hebben we weer foto- avond in De Vereniging om 20.00 uur. Op de agenda staat de invulling van het pro gramma voor de komende maanden. Tijdens een afgelopen maandag gehouden ver gadering is Theo op ’t Hoog door de SPM ge kozen als lijsttrekker voor de komende gemeen teraadsverkiezingen De overige plaatsen op deze lijst werden als volgt verdeeld: 1. Theo op ’t Hoog 2. Thea van Ogterop-Griffioen 3. Frans Goris 4. Wil Oerlemans 5. Jan Willems 6. Ton Tacken 7. Peter Trommelen 8. Maurice Ligt voet 9. Jos Creusen Het verloop van de avond Het gehele programma zat zaterdag vloeiend in elkaar, nergens vielen gaten en het geheel werd vlot afgewerkt. Organisatorisch dus de beste avond die we ooit hebben gehad. Na het gebruikelijke intro door de dansgarde van ’de Pierewaaiers’ was Koos v.d. Ven dege ne die het spits af mocht bijten met ’de vadder van d’n Alois’, belevenissen van ’n vader met een van z’n zonen. Vervolgens was het de beurt aan Toos Swinkels-v.d. Ven als Camiel van de Zelt, ’n coureur, die ook deelnam aan onze plaatselijke komtoer. Wat bij Toos voor al opviel was haar ijzersterke slot waarbij ze nog eens bewees over een prima akteertalent te beschikken. Turnvereniging Moergestel onder leiding van Jaap de Groot vulde de eerste pauze op met ’n komische act die sprankelend werd gebracht en waaraan veel oefening was voorafgegaan. Ad Nouwens kwam vervolgens in de ton met zijn vertrouwde creatie Jaon Spontaon. Na ’n sterk begin (hij kwam binnen met ’n geweer op Beste ouders, Wij vragen uw aandacht voor het volgende: 1De eerstvolgende ouderavond is vastgesteld op woensdag 5 februari om 20.00 uur in Den Boogaard. Wij hopen u dan ook weer allemaal te mogen begroeten. Voor de pauze wordt een dia-klankbeeld getoond over onze parochie. Na de pauze proberen we met elkaar in gesprek te komen m.b.v. een ’praatpapier’. Dat gesprek dient als voorbereiding en stimu lering voor u ouders, om daarna thuis met uw kind(eren) tot een gesprekje te komen over ’bij de kerk van Jezus horen’. Tevens kunt u op deze avond het communie- projekt inzien en betalen. Wij verzoeken u daarom vriendelijk deze avond de kosten van het projekt te voldoen. Het projekt kost 12,50. 2. Uw kind kan op woensdag 19 februari a.s. samen met onze pastor Arno Drissen en de werkgroep, onze parochie-kerk uitvoerig be zichtigen. De kinderen die hun eerste communie gaan doen in de dienst van 11.30 uur worden om 14.00 uur in de sacristie verwacht, die van de dienst van 9.30 uur om 14.30 uur. U kunt uw kind ophalen om 14.30 uur resp. 15.00 uur. 3. Tenslotte: In verband met het instuderen van de liedjes worden alle kinderen op dinsdag 4 februari om 15.45 uur en op woensdag 26 fe bruari om 13.30 uur in Den Boogaard ver wacht. Wilt u s.v.p. deze data alvast noteren in uw agenda. De kinderen worden begeleid door een blaas-ensemble samengesteld door leden van onze Harmonie Prinses Juliana. Wij vragen uw begrip voor wat extra repetities, en hopen dan ook op uw medewerking. Graag tot ziens. Werkgroep Eerste Communie Kontaktpersoon Mia Erven tel.: 1186 In de vorige uitgave van ’Moergestel- Nieuws’ heeft u kunnen lezen, dat Bet sie Denissen geen deel meer uitmaakt van de Partij voor Gemeenschappelijke Belangen en bij de komende raadsver kiezingen met een eigen lijst zal uitko men. Bestuur en fraktie van de P.G.B. be treuren deze stap. U mag het verhaal van Betsie tot u ne men in de overtuiging, dat het gegaan is zoals dat in ’Moergestel-Nieuws’ van vorige week medegedeeld werd. Als een verhaal echter maar voor de helft verteld wordt, dan geeft dit toch geen goede voorstelling van zaken. Feit is, dat - gezien de teleurstelling voor Betsie Denissen - door de fraktie gepro beerd is om de als nummer vier gekozen over te halen zijn plaats af te staan ten gunste van Betsie Denissen. Feit is, dat dit pogen geslaagd is en Bet sie erin toestemde om dan de vierde plaats op de kandidatenlijst in te ne men. Feit is, dat de volgende dag Betsie kên- baar maakte zich terug te trekken en met een eigen lijst te komen. De samenwerking met Betsie is echter altijd van dien aard geweest en is dit nóg, dat het weinig zin heeft om haar vi sie via geschrijf over en weer te weerleg gen. Dat is geenszins onze bedoeling en wij vinden dat ons gewaardeerd blad ’Moergestel-Nieuws’ zich daarvoor ook niet moet lenen. Het is aan onze partij om ons met de toekomst bezig te houden eri niet stil te staan bij wat gebeurd is. Bestuur en fraktie van de P.G.B. Op de scholen wordt extra aandacht besteed aan de eerste communie via de katechese en het eerste instuderen van de communieliede- ren. Dit laatste wordt verder door de werk groep met de kinderen ingeoefend. De grote dag is op 27 april en wel met twee diensten, om 9.30 uur en om 11.30 uur. De vie ringen krijgen een extra dimensie door de on dersteuning van een blazers ensemble samen gesteld uit leden van de Harmonie Prinses Juli ana. 25 mei wordt een dankdienst gehouden voor alle communicanten. Voor de werkgroep betekent dit de afsluiting van een drukke periode van vergaderen, orga niseren en begeleiden, echter met graagte en toewijding gedaan. Contactpersoon van de werkgroep naar ouders en scholen toe is Mia Erven. namens parochievergadering H. Ketelaars. moergestel: m«iws Al een aantal jaren is er in onze parochie een werkgroep, die hulp biedt aan de ouders bij d« voorbereiding van hun kinderen op de eerste communie en die daarnaast de kinderen op vangt en begeleidt. Vol enthousiasme zijn hiermee bezig Zr. Al- phonsio, Mia Erven en Tonnie van Leeuwen met ondersteuning van pastoraal werker Arno Drissen. De ouders wordt de gelegenheid gegeven om hun kind aan te melden voor de voorbereiding op de Eerste Communie. De verantwoordelijkheid ligt derhalve duide lijk bij de ouders. De werkgroep organiseert dan ook een 4-tal ouderavonden in oktober, februari en maart (2x). Met behulp van praatpapieren, het ver tonen van een diaserie etc. proberen de leden van de werkgroep in gesprek te komen met de ouders over de eerste communie, hun geloofs beleving en motivatie. De bedoeling is dat de ouders hierover thuis met de kinderen door praten. Zonodig wordt informatie materiaal verstrekt. Naar de kinderen toe start de werk groep in december met een kerstmiddag ter kennismaking. In februari volgt een bezichtiging van de kerk door alle deelnemende kinderen met deskundi ge toelichting op vragen door Arno Drissen. In maart en april worden vijf kinderbijeen- komsten gehouden aan de hand van werk boekjes uit het projekt ’kom je erbij’. Rond Pasen is er de kennismakingsdienst van de eerste communicanten met de parochie; een soort van presentatiedienst, met de foto’s van de kinderen erbij. Als er de mogelijkheid toe is, wordt in april ge zamenlijk een doopdienst bijgewoond, om even stil te staan bij de eerste stap die men zet in een geloofsgemeenschap. - Op 20 januari is in Oisterwijk de dekenale vereniging opgericht. 8 parochies uit ons deke naat, waaronder Moergestel doen mee. Het doel is: a) bevorderen van de samenwerking tussen de parochies, vooral op pastoraal terrein en het opvangen van noden. b) te komen tot oprichting van een dekenaal centrum voor ontmoeting, het geven van cur sussen, verspreiding van informatiemateriaal, verkoop van derde wereld produkten etc. - In december hebben mevr. P. Vissers en de heer J. Roozen afscheid genomen als lid van de parochievergadering. Door de bisschop zijn in hun plaats benoemd: voor de werkgroep Liturgie: Zr. Laura Ber- kers; voor de werkgroep zieken en alleenstaanden: mevr. M. Hoefnagels-Josten. Als afgevaardigde van de werkgroep M.O.V. vervangt Zr. Beatria de komende maanden Victor Theeuwes. - De parochievergadering is momenteel bezig met de voorbereiding van een thema weekend over werkloosheid en een contactavond voor nieuwkomers. Op het programma voor de komende maanden staan verder: doopvoorbereiding, vorming, pastoraatsgroepen, jongeren pastoraat, door lichting werkgroepen. z’n rug omdat er was getwijfeld of hij de zaal wel plat kreeg) verzwakte hij tijdens zijn sau- wel geen moment. Ad zijn teksten worden elk jaar dat hij deelneemt beter en nu heeft hij daarvan dan de welverdiende vruchten mogen plukken. Gerard de Kort als Gerrit-Jan de anti- sportsman was ook weer terug van wegge weest. Ook hij begaf zich evenals sommige an deren, op het pad van de plaatselijke politiek. Na ’n korte pauze was het de beurt aan Hans van Brunschot als Hannes van Tijne. Na enke le jaren van afwezigheid kwam hij ook nu weer sterk voor de dag hetgeen hem zaterdag de pu blieksprijs opleverde. Niemand had er spijt van dat hij de toegestane tijd ruim over schreed. Als laatste kwam Will Willems-Habraken als Will te Bont en ook nu weer maakte zij ’n ron de door Moergestel en langs allerlei winkeliers. Voor velen herkenbare figuren en die doen het bij het publiek altijd goed. Terwijl de jury de tijd kreeg om de uitgebrach te stemmen te tellen, werd de zaal verrast met een perfekte dansdemonstratie van Dans school Boutkan uit Tilburg. Het slot Na de gebruikelijke woorden van dank werden door Ton van Gooi de winnaars bekendge maakt en mocht Prins Dyonisos ze uitreiken. Rond de klok van 24.00 uur kwam er ’n eind aan deze sfeervolle avond. -4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1