3.50 4.00 OPEN DAG 1.25 1.50 UIT HET GEMEENTEHUIS VISHANDEL PIERRE JANSSENS Kommissie- vergaderingen School voor MHNO- MDGO Boxtel houdt open dag SCHOOL voor MHNO - MDGO Boxtel houdt HOLLANDSE GARNALEN INKTVIS GEBAKKEN BOKKING GEPANEERDE MOSSELEN T f- evenementen "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 JANUARI 1986 PAGINA 7 a De school heeft een tweejarige INAS-opleiding en een opleiding voor Ago gisch Werk. U vindt de school aan de Zonnehoek 3 (achter de Streekmuziekschool aan •het Maria Reginaplein) te Boxtel. Ten gemeentehuize om 19.30 uur. Woensdag 22 januari 1986: Kommissie Open bare Werken met Kommissie Ruimtelijke Or dening. Dinsdag 4 februari 1986: Kommissie Onder wijszaken. Past. Minorettistraat 11 - Goirle - Tel. 013-341740 Elke donderdagmiddag op het St. Jansplein! 100 gram van 4.25 nu 500 gram van 5.00 nu per stuk van 1.50 nu voor 100 gram van 2.00 nu voor dat het eerstvolgend voorschot betrekking heeft op de maanden februari/maart 1986, zo de betaling tweemaandelijks geschiedt. Het voor de maand januari 1986 verschuldigde be drag zal verrekend worden middels de eindaf rekening, welke zoals u waarschijnlijk weet, altijd plaatsvindt in de maand september. Verder is bij de voorbereidende werkzaamhe den hiertoe gebleken dat bepaalde huiseigena ren de electriciteitskosten van de door hen ver huurde woningen voor hun rekening nemen, terwijl tot nu toe de kosten voor de centrale antenne-inrichting ook bij die categorie huur ders in rekening gebracht werden. Ofschoon het voor ons niet belangrijk is te weten of deze electriciteitskosten al dan niet in de uiteindelij ke huurprijs begrepen liggen, delen wij voor de goede orde mede dat in het verlengde hiervan deze verhuurders in het vervolg ook de exploi tatiebijdragen zullen moeten gaan betalen. Of en hoe dit verder geregeld wordt met hun huurders dient door henzelf in onderling over leg bepaald te worden. Het is in ieder geval om technische redenen niet mogelijk een afzonder lijke incasso te regelen voor deze categorie huurders. Wellicht is het aan te bevelen dat huurders die dit lezen, hierover contact opne men met hun huurbaas. Tot slot berichten wij u dat de P.N.E.M. enkel en alleen voor de incasso zorgdraagt, zodat u zich ook voor de toekomst met betrekking tot alle inlichtingen omtrent de C.A.I., inclusief die over de exploitatiebijdragen, zult dienen blijven te wenden tot de gemeente Moergestel zelf, telefoon 1235. Moergestel, 15 januari 1986 Burgemeester en Wethouders van Moergestel 71 moergestel Op zaterdag 1 februari van 10.00 tot 15.00 uur wordt er een open dag gehouden aan de School voor MHNO - MDGO te Boxtel. Toekomstige leerlingen, hun ouders en alle overige be langstellenden worden uitgenodigd om dan een kijkje te komen nemen. De school kent een tweetal opleidingen: de INAS-opleiding en de opleiding voor Agogisch Werk. INAS De tweejarige INAS-opleiding is bedoeld voor jongeren die een inservice-opleiding willen gaan volgen en daar nog te jong voor zijn en voor degenen die een opleiding willen in de ge zondheidszorg of dienstverlening en nog geen gerichte keuze hebben gemaakt. Tot de INAS kunnen leerlingen met een LBO-diploma of een MAVO-diploma worden toegelaten. De LBO-leerling moet dan wel twee vakken op C- niveau (waarvan één algemeen vak) en vier vakken op B-niveau hebben. Vooral LBO- leerlingen kunnen met de INAS-opleiding hun niveau verhogen waardoor ze met meer kans van slagen een MBO-opleiding kunnen begin nen. Agogisch Werk De AW-opleiding duurt 3 jaar en kent twee af studeerrichtingen: het (semi-) residentieel werk en het cultureel werk. In het eerste leerjaar oriënteren de leerlingen zich op beide afstu deerrichtingen om op die manier een verant woorde keuze,te kunnen maken. (Semi-)residentieel werk is gericht op het wer ken in tehuizen voor geestelijk of lichamelijk gehandicapten, in internaten, gezinsvervan gende tehuizen, dagverblijven en op scholen voor speciaal onderwijs. De agogisch werker Gemeentehuis: Raadhuisstraat 21, postadres 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235, geopend: 9.00-12.30 uur, alléén na afspraak, 14.00-16.00 uur. Openbare Werken: Kloosterlaan 22, Moergestel, te lefoon: tijdens kantooruren 04243-1235, na kan tooruren: - Centraal Antenne Systeem 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval Kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil Wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235. Weekmarkt: elke maandag van 13.00-15.30 uur. Spreekuren kollege van Burgemeester en Wethou ders: Burgemeester: na afspraak. Wethouder van Gils: iedere donderdag 19.00-20.00 uur. Wethouder Smits: iedere maandag 19.00-20.00 uur. Besluitenlijst van de vergaderingen van Burge meester en Wethouders van tweede helft de cember 1985 en 8 en 15 januari 1986. Bouwvergunningen/Hinderwetvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - Chr. van Helden, Tilburgseweg 2, verbouw (le fase) restaurant. - R. Werdmüller von Elgg, De Looijakker 33, erfafscheiding. - J. van Esch, De Looijakker 31, erfafschei- ding. - M. Voorjans, De Stappert 69, erfafschei ding. - Gemeente Moergestel, erfafscheiding voor malig Stoom aan het Rootven. - Maatschap Burgers, Heuvelstraat 31, twee vleesstierenstallen. - A. van Alphen, Loon op Zand, woonhuis De Looijakker 44. - C. Poirters, De Stappert 19, hondehok en schansmuur. - G. Bierkens, Heuvelstraat 11, uitbreiden koestal. - A. van Laarhoven, De Stappert 17, tuin huisje en erfafscheiding. - A. Moorman, De Stappert 18a, schutting en vogelkooi. - P. van Hal, Kriekenakker 14, kippenkooi. - A. Wolfs, G. Moorman, J. Jansen resp. Hopveld 18, 16 en 14, berging en tuin muur. - G. Linnemans, Past, van den Boo- gaardstraat 37, uitbreiden woonhuis. - W. Bierings, Pr. Beatrixstraat 18, carport. Vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan: - Maatschap J.H. en J.‘ Burgers, Heu velstraat 30, uitbreiding vleesstierenstal. - P. van den Meijdenberg, Vooskerbos 10, oprichting van een champignonkwekerij aan de Hild 20. - P. Vermeulen, Pijnendijk 9, uitbreiding rundveestal. Sociale aangelegenheden Op zevent. m aanvragen R.W.W. en acht W.W.V.-aanvragen is positief beschikt, terwijl een R.W.W.-uitkering is gewijzigd en een R.W.W.-aanvrage en drie W.W.V.-aanvragen zijn afgewezen. Een leenbijstand is verleend. Een aanvrage om een bijstandsuitkering is gehonoreerd terwijl twee aanvragen zijn afgewezen. Diverse aangelegenheden - Veertien personen hebben gemeentegaran tie verkregen voor het aangaan van een hy pothecaire geldlening. Voor de omzetting van een hypothecaire geldlening is ten be hoeve van een inwoner gemeentegarantie verleend. - Firma J. Bertens, Raadhuisstraat 7 heeft vijf taxivergunningen voor 1986 verkregen. Op het verzoek om een kledinginzamelings- vergunning voor 1986 van V.Z.W. Blin denhulp is negatief beschikt. Volkstuinpercelen nr. A 11, E 1 en 2 zullen respectievelijk aan J. Oerlemans (1-1-86), P. van Hal (1-2-86) en Mevr. Vlassak (1-2-86) verhuurd worden. Een invalidenparkeerkaart is vervangen. Kollektevergunning is verleend aan De Nierstichting Nederland voor de periode 22 t/m 28 september 1986. Kandidaatstelling gemeenteraad Op dinsdag 4 februari a.s. zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de le den van de raad dezer gemeente. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau ter secretarie dezer ge meente worden ingeleverd lijsten van kandida ten. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 30 kandi daten worden geplaatst. Iedere lijst moet wor den ondertekend door ten minste 25 personen, die in deze gemeente kiesgerechtigd zijn voor de gemeenteraad. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. De naam van eenzelfde kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één lijst. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring van ie dere daarop voorkomende kandidaat, dat hij bewilligt in zijn kandidatenstelling op die lijst. Formulieren voor de kandidaatstelling zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijg baar. Nummering kandidatenlijsten verkiezing ge meenteraad Op donderdag 6 februari, des namiddags om vijf uur, wordt in het gemeentehuis een open bare zitting van hét centraal stembureau ge houden, voor de nummering van de bij het hoofdstembureau ingeleverde lijsten van kan didaten voor de op 19 maart te houden verkie zing van de léden van de gemeenteraad. Van 20 januari t/m 4 februari 1986 kunnen voor zitting hebbende raadsleden verklaringen bij het centraal stembureau worden ingele verd, waarbij een kandidatenlijst voor een voorkeurnummer wordt aanbevolen. Formulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijgbaar. Incasso exploitatiebijdragen Centrale Antenne Inrichting In eerdere publikaties omtrent de centrale an tenne hebt u kunnen lezen dat alle kosten, dus zowel aansluitkosten, de kosten van onder houd en administratie, de buma-rechten enz. voortaan worden omgeslagen in een jaarlijkse exploitatiebijdrage, welke voor 1986 is vast gesteld op 120,— per jaar. Bij de afrondende besprekingen in de gemeen teraadsvergadering van 30 augustus 1985 is ook naar voren gekomen dat het jaarlijks door u als abonnee te betalen bedrag beter geïnd zou kunnen gaan worden via de P.N.E.M. Hieraan zal met ingang van het jaar 1986 ook uitvoering gegeven worden, zodat u voortaan bij de inning door de P.N.E.M. van de electri- citeitsvoorschotten dit tweemaandelijks te be talen bedrag verhoogd zult zien met 20, zijnde de eveneens voor twee maanden ver schuldigde exploitatiebijdragen C.A.I. Mocht bij u de inning maandelijks geschieden dan zal uiteraard de verhoging hiertoe 10, gaan bedragen. Voor alle duidelijkheid vermelden wij hierbij Kapvergunning is verleend aan L. Kruijs- sen, W. Moorman en de families Vissers, Denissen en Stieger. Voor de organisatie van een wintertrim- loop op 26 januari a.s. zijn aan S.V. Roef de nodige vergunningen verleend. Tevens zullen de nodige verkeersmaatregelen ge troffen worden. C.V. De Pierewaaiers heeft muziekvergun- ning verkregen voor 25 januari 1986 in ver band met het Prinsenbal. St. Haogharst’s Spectaokel te Diessen heb ben vergunning verkregen voor het aan brengen van reklameborden en affiches voor de maand juli 1986. Op de aanvragen van F. Roozen, Prinses Irenestraat 7 en H. van Brunschot, Root ven 43 voor het plaatsen van respektievelijk een reklamebord en een lichtreklame is po sitief beschikt. De Wielervereniging Diessen heeft toestem ming verkregen voor het gebruik van we gen in de bebouwde kom op 3 mei 196 ten behoeve van een wielerwedstrijd. De P.N.E.M. zal opdracht gegeven worden om de openbare verlichting van de Schoolstraat om te schakelen van nacht naar nacht/avondverlichting. functioneert hier veelal als groepsleider. Het cultureel werk richt zich vooral op het organi seren en uitvoeren van culturele aktiviteiten in clubhuizen, buurthuizen, projecten voor haan lozen en dergelijke. De nog nieuwe AM-opleiding is gevorderd tot het tweede leerjaar. Dit jaar wordt vrijwel vol ledig aan de stage besteed. Gedurende 38 we ken volgen de leerlingen een stage van 4 dagen per week. Een dag'in de week komen de leer lingen naar school voor een terugkoppeling van onderwijs en praktijk. Voor de stage heeft de school met 34 instellingen in de regio sa menwerkingsovereenkomsten afgesloten. De contacten met de stage-adressen zijn erg goed te noemen. Dit is van belang om het onderwijs zo goed mogelijk op de beroepspraktijk af te stemmen. De docenten staan er klaar voor om u tijdens de open dag alle informatie te geven over beide opleidingen. Door videofilms, en diaserie en demonstratielessen wordt ook een indruk ge geven van de dagelijkse gang van zaken op de school. U kunt de school vinden aan de Zonnehoek 3, achter de Streekmuziekschool aan het Maria Reginaplein. woensdag 22 januari: Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. vrijdag 24 januari: Sauwelavond in Den Boogaard. zaterdag 25 januari: Sauwelavond in Den Boogaard. zaterdag 25 januari: KPJ Prinsenbal in de zaal van Café ’t Draai- boompje. zondag 26 januari: Moergestelsewinterloop georganiseerd door S.V. Roef, start en finisch clubgebouw ROEF. Afstanden 2‘/z km, 5 km, 10 km aanvang re creanten 11 uur, aanvang wedstrijd lopers 13.00 uur. maandag 27 januari: Inspraakavond PGB 20.00 uur Café De Brou wer. donderdag 30 januari: NCB Studiedag m.m.v. Minister Braks. vrijdag 31 januari: Ponybal Kring Brabant in Den Boogaard. zaterdag 1 februari: Regiodansavond 20.30 Den Boogaard. zondag 2 februari: Audacia - Oirschot Vooruit 14.30 uur sport park. vrijdag 7 februari: KPJ Kringkarnaval 20.30 uur in Den Boo gaard. maandag 10 februari: Dweilen!!!!!!!!!!! 7, 8, 9, 10, 11 februari: KARNAVAL!!!!!!!! donderdag 13 februari: Kultureleavond Boerenbond 19.30 Den Boo gaard. vrijdag 14 februari: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine van Audacia. zaterdag 15 februari: Regiodansavond 20.30 uur in Den Boogaard. zaterdag 22 februari: Reünie KPJ Café ’t Draaiboompje. zondag 23 februari: Opening Den Tob Den Tob. donderdag 27 februari: Cultureleavond KVO 20.00 uur Den Boo gaard. Vele verenigingen hebben gehoor gegeven hun aktiviteiten te melden voor 1986, kom voor u iets organiseert even in de evenementenkalen der kijken die voor ieder ter inzage ligt op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens Huysac- kerstraat 15, om te voorkomen dat er twee ge- lijkwaardige evenementen op een dag plaats vinden. Op zaterdag 1 februari 1986 van 10.00 uur - 15.00 uur zijn belangstellenden welkom om kennis te komen maken met ons onderwijs. Ons postadres is: Postbus 310 5280 AH Boxtel Telefoon 04116 - 84139.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7