Waarom Betsy Denissen uit de P.G.B. stapte Harmonie-nieuws ’Meu Gerre’ verdiende meer bezoekers Moergestelse Winterloop 1986 Betsy Denissen komt met eigen lijst Nieuwe rubriek Bierfietsen in ’t Draaiboompje i Raadsvergadering 17 januari 1986 J I •I I I I •I I •I I ’Rondje Harten Troef 1986’ De mededeling van mevrouw B. Denissen-Welten dat zij om persoonlijke redenen geen deel meer uitmaakt van de P.G.B. en de komende raadsverkiezingen met een eigen lijst uitkomt, was ongetwijfeld afgelopen raadsvergadering het meest in het oog springend punt. Het waarom van deze opvallende stap, alsmede een reactie van de fractieleider van de P.G.B., Jan Vriens, zullen elders in Moergestel Nieuws worden belicht. 8 A. v.d.M. i onze bevolking. Het is geen vrouw van veel woorden maar des te meer van daden. Het is jammer dat zij niet meer die vertrouwensband aanwezig acht, hetgeen bij de rest van de frac tie beslist niet het geval was. »i I M I H I »l 1 H WOENSDAG 22 JANUARI 1986 10e Jaargang - Nr. 414 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Vanaf vandaag treft u de nieuwe ru briek Uit het gemeentehuis aan in deze krant. Deze rubriek zult u om de veertien da gen tegenkomen op de laatste tekstpagi na van dit blad. Ook de evenementenkalender heeft op deze pagina zijn vaste plaats gekregen zodat het voor u makkelijker wordt de ze vaste onderdelen terug te vinden. 7 i 11 I I •1 I I •l •I •I I I •I •I I •I '•l •l ■e «I Slechts 150 mensen hadden de moeite geno men om afgelopen zaterdag naar 'Den Boo gaard' te komen kijken bij het blijspel 'Zo heeft Meu Gerre het gewild’, en zij die er niet waren hebben wéér eens ongelijk gehad. Voornamelijk in de eerste twee bedrijven kwam de zakdoek bij het publiek veelvuldig te voorschijn, om de tranen van het lachen weg te vegen. Wat een kostelijk blijspel en met zo’n overtuiging gespeeld door 'De Tweede Jeugd’! Dat was genieten! Sjaan van Lieshout als huishoudster op Hoeve 'De Garvershof’ deed het uitstekend met aan haar rechterhand Nout Vriens als bedrijfslei der. Zijn talent mag langzamerhand wel be kend zijn. Sjef Meeuwis speelde de voorzichtige en zekere notaris die het af en toe moeilijk had met de Haagse nicht. Sjan Deliën die haar bepaald niet sympathieke rol goed vervulde. Van Piet Hoeven, als erven de neef, mag bekend worden verondersteld dat hij z’n teksten nogal eens improviseert, maar steeds kwam hij er weer goed uit. Annie v.d. Meijdenberg als dochter van de steenfabrikant en Trees de Laat als Canadese nicht vulden het geheel uitstekend aan, doch ongetwijfeld het meest dolkomische duo, mede natuurlijk dankzij de aan hen toebedeelde rol, waren Teun en Pleun Kleverkamp, gespeeld door Jan Habraken en Dien Ketelaars. Hun verhouding tot elkaar ontlokte vele lachsalvo’s en het moet Weigering bouwvergunning Zandstraat 12 De meederheid van de commissie voor beroep en bezwaarschriften stelde voor, het door mr. C. Buijnsters namens C.W. de Walle ingedien de beroep tegen de weigering van de bouwver gunning ongegrond te verklaren. Het betrof een aanvrage van een reeds gerealiseerde inter ne verbouwing van een bijgebouw tot recrea tieve ruimte, waarin o.a. een hobby- en sauna- Nog iets meer dan twee weken en dan is het ge lukkig weer zover, het carnaval 1986 kan dan weer losbarsten. Maar wat is een carnaval zon der muziek? En hierbij bedoelen we dan niet de ’Hilversumse’ carnavalsmuziek van André van Duyn e.d., maar onze eigen gezellige Bra bantse plaatjes. Zoals u misschien wel weet is er in Brabant een stichting opgericht ter bevordering van deze Brabantse plaatjes, ’De Brackaliers’. Deze hebben onlangs voor de derde keer hun L.P. ’Rondje Harten Troef 1986’ uitgebracht. Hier op staan vele bekenden uit onze carnavalsre- gio, maar natuurlijk ook onze eigen C.V. ’De Pierewaaiers’, die een fantastisch lied hebben gezongen op het motto 1986 ’Zo gut maokt, heddet’. Dit alles met de muziek van onze ei gen ’Belleblaozers’. Wilt u ook zo’n L.P., dan kunt u ze voor 12,50 kopen bij J. Poort, De Stappert 41. Op zondag 26 januari organiseert sv Roef een winterloop rondom het clubgebouw in Moer gestel. Er is een parcours uitgezet over 2,4 km. over zowel zandpad als verharde weg. Het programma is als volgt: 11.00 u.: start voor de recreanten die naar ei gen keuze 2,5 km., 5 km., 7,5 km., of 10 km. kunnen lopen, (inschrij ven in het clubgebouw). 13.00 u.: start voor de wedstrijdlopers voor een wedstrijd over 10 km. zowel voor dames als heren. Voor de eerste drie in elke categorie zijn prijzen be schikbaar plus een wisselbeker voor de winnaars. Inschrijven tot 1 uur voor de aanvang van de wedstrijd in het clubgebouw. Het inschrijfgeld bedraagt 2,voor kinde ren tot 14 jaar en 4,daarboven. Voor ie dere deelnemer is er een gratis consumptie. Wij willen vragen om binnen uw vereniging bekendheid aan dit initiatief te geven. Wij zou den het erg op prijs stellen leden van uw vere niging op deze dag op sportieve wijze te be groeten. Een suggestie onzerzijds is om in groepsverband er een sportieve dag van te ma ken. Bij voorbaat onze dank. Voor evt. verde re informatie: Jan Klomp, tel.: 2252; Peter van de Wiel, tel.: 3432. a.s. zaterdag Het cellen-probleem Voorzitter ter Veer startte de eerste raadsver gadering van 1986 met een nieuw jaarstoespraak. Naast het vermelden van ge bruikelijke cijfers - zo is het inwonertal van Moergestel in 1985 met 96 gestegen en geko men op 5502 - maakte hij van de gelegenheid gebruik om voor een paar onderwerpen extra aandacht te vragen. Zo ging de voorzitter in op het cellentekort waarmee de groep Oisterwijk, waaronder de politiepost Moergestel ressorteert, momenteel kampt. Omdat de arrestanten kontinu be waakt dienen te worden en dit voor een post van de Rijkspolitie met het huidige personeels bestand geen haalbare zaak is, is de cel in het postbureau te Moergestel komen te vervallen. Terwijl de criminaliteit de laatste jaren is toe genomen en er sprake is van een veelvoud van arrestanten, hebben we dus minder celruimte, aldus de voorzitter. Improviseren met celruim te binnen het groepsbureau of het moeten la ten gaan van de verdachte waren in dit ver band mogelijkheden die naar het oordeel van de voorzitter niet te accepteredn zijn. Hoewel z.i. hieraan ook bezwaren kleven, dacht hij meer aan het zoeken naar celruimte elders. Sa men met de burgemeester van Oisterwijk heb ik al enige tijd terug bij de bevoegde instantie de noodklok geluid, vervolgde burgemeester te Veer. Hoewel landelijk gezien wel eens andere geluiden te beluisteren zijn, is het aantal aan giften voor criminale zaken voor de landgroep Oisterwijk stijgende. We moeten er terdege voor waken, zo sprak de voorzitter bezorgd uit, dat we ook hier niet afzakken naar het peil van b.v. Amsterdam, waar vele burgers het doen van aangifte achterwege laten, met het argument dat zij er te weinig resultaat van er varen. Op 25 januari organiseert cv De Moerspitters een groots prinsenbal in het Draaiboompje te Moergestel, met tevens Zuid-Nederlands kam pioenschap bierfietsen. De aanvang is om 20.30 uur. En het opgeven voor het bierfietsen aldaar. Inlichtingen Wim Ketelaars, tel. 1339. Voorzitter: burgemeester ter Veer Afwezig met kennisgeving: wethouder Smits Publieke belangstelling: redelijk ruimte waren gevestigd. Het C.D.A. liet bij monde van fractieleider Mulders horen de bouwvergunning te willen verlenen. Hij stelde dat hier de overgangsbepaling van het bestem mingsplan buitengebied van toepassing was en dat uit de getuigenverklaringen vast was ko men staan dat dit bijgebouw bij de tervisieleg- ging van het bestemmingsplan reeds als recrea tief werd gebruikt. De opgeroepen getuigen zijn niet serieus genomen, aldus de heer Mul ders. Fractieleider Vriens van de P.G.B. stelde dat de bouwvergunning terecht was geweigerd. Er waren immers keiharde weigeringsgronden. De mening van de heer Mulders dat de getui gen niet serieus waren genomen deelde hij niet. Hij zei voorts dat er een goed contract moest komen en dat wanneer er andere bewoners t.z.t. in het pand zouden komen wonen, de verbouwing ongedaan moest worden gemaakt. Zolang zou de huidige situatie kunnen worden gedoogd. Ook de heren Gerlach van de V.V.D. vond dit een acceptabele oplossing en zei dat de bouwvergunning terecht was gewei gerd. Hoewel voorzitter ter Veer uitlegde geen bestuursdwang toe te willen passen, bleef de C.D.A. fractie van mening dat de bouwver gunning verleend had moeten worden. De bestaande afwijking in kwalitatieve zin was naar het oordeel van fractieleider Mulders niet vergroot. Dezelfde hobbyactiviteiten werden immers onder weliswaar andere omstandighe den 10 a 12 jaar geleden ook al gepleegd. Hoe wel blij dat er geen bestuursdwang zou worden toegepast, vreesde het C.D.A. toch een prece dentwerking. Met 6 tegen 4 stemmen werd het voorstel tot ongegrondverklaring van het be roepsschrift tenslotte aangenomen. De raad besloot verder tot: - het verhuren van de zandput aan de Hen- gelsportvereniging De Rietvoorn en - het beschikbaar stellen van een krediet van 13.000,voor het bouwen van een erfaf- scheiding achter het voormalige Stoom aan het Rootven. De heer van Stiphout van de P.G.B. vond dat deze bouw veel eerder had kunnen worden gerealiseerd. Hij vroeg snel met de bouw te beginnen, hetgeen door voorzitter ter Veer werd toegezegd. Terwijl zij zich in de raadsvergadering beperk te tot ’persoonlijke redenen’, kwam er na de vergadering een persbericht waaruit meer dui delijkheid bleek. Onderstaand volgt, zonder overigens als Moergestel Nieuws partij te kie zen, een korte samenvatting van dit persbe richt. Voor de algemene ledenvergadering van de P.G.B. ten behoeve van de lijstsamenstelling bleek de belangstelling enorm groot. Ongeveer 10 leden waren enige dagen tevoren aangewor ven door een zittend raadslid, die als nummer 5 in 1982 op de lijst was gekozen, (de naam wordt in het persbericht niet genoemd). Na de samenstelling bleek dit raadslid de 4e plaats te hebben gekregen, terwijl Betsy Denissen- Welten, die in 1982 met haar 118 stemmen meer stemmen had dan de nummers 2, 3 en 5 samen van de vierde naar de vijfde plaats de gradeerde. Gezien de recente ontwikkelingen in de Moergestelse politiek, wordt dit een twij felachtige plaats geacht. Ook de 6e plaats bleek niet langer voor Jacques Stroucken. Pi kant detail van deze verschuiving is dat zowel Betsy Denissen als Jacques Stroucken in 1982 met open armen door de P.G.B. werden ont vangen. Pas toen de resultaten van de stem ming bekend werden, drong het tot de oude le den door dat ze door de nieuwkomers overval len waren. Betsy Denissen heeft reeds de vol gende dag besloten met een nieuwe, onafhan kelijke lijst aan de komende verkiezingen deel te nemen. Zij meent voldoende steun te vinden voor haar lijst, waar ook Jacques Stroucken op vertegenwoordigd zal zijn. De nieuwe lijst legt zich voorlopig niet vast op een vast om- lijnd programma, maar wil zijn handen vrij houden voor een positieve en opbouwende po litiek ten dienste van de Moergestelse gemeen schap. Aldus het persbericht. Reactie van fractieleider Vriens van de P.G.B. Tijdens de raadsvergadering gaf fractieleider Vriens een korte reactie op het besluit van mevr. Denissen. Haar besluit kwam volledig onverwacht. Haar vertrek betekent voor onze fractie een verlies. Zij functioneerde voor de P.G.B. als een belangrijke antenne richting Het solistenconcours in Bladel is voor onze vereniging zeer succes vol verlopen. Hieraan namen 100 blazers en 109 slagwerkers deel. Van onze vereniging namen de volgende perso nen deel: Lonneke Erven, Anita Mulders, Roger So mers: klarinet trio, 2e afd., 48 punten, le pr. Lonneke Erven, Roger Somers, Jacco Nefs: klarinet trio, le afd., 51 punten, le pr. Jacco Nefs: klarinet solo, le afd., 52'/2 punt, le pr. Corné Fonken, Mark Janssen: slagwerk duo, 3e afd., 44/2 punt, 2e pr. Marco v. Herck, slagwerk solo, 2e afd., 48Vi punt, le pr. Kees Laurenssen, slagwerk solo, 2e afd., 48 punten, le pr. Dennis Smits, slagwerk solo, le afd., 55 pun ten, le pr. met onderscheiding. Ludwig Smits, slagwerk solo, ere afd., 54Vi punt, le pr. met onderscheiding. Wij wensen hen van harte proficiat. Bestuur en leden Harm. Pr. Juliana Voorts stond fractieleider Vriens nog stil bij het feit dat mevr. Denissen meent in de raad te kunnen blijven. Afgesproken was immers bij de laatste verkiezingen dat iemand die uit de fractie stapt, ook de P.G.B.-zetel niet moet blijven bezetten, maar moet bedanken als raadslid. Drie argumenten noemde de heer Vriens dat de P.G.B. desondanks de zetel niet zou claimen, nl. haar verklaring het P.G.B.- beleid te blijven ondersteunen, haar ver diensten voor de P.G.B. en de zeer korte peri ode die de raad nog rest. Genoemde fractielei der beëindigde zijn reactie met ’Betsy, het ga je goed’. gezegd, zonder de anderen tekort te doen, dat vooral (de 73-jarige!Dien Ketelaars veler be wondering afdwong door haar spontane spel en rolvastheid, welk laatste ook van de overige spelers gezegd kan worden. Kortom, genoten hebben we en, hetzij nog maals gezegd, in ’n tijd waarin het lachen je soms wel vergaat, is het ’n gemiste kans ge weest voor de tallozen die weer eens gekozen hadden voor ’n avondje ’buis’. Tot slot nog komplimenten voor de werkers achter de schermen zoals soufleuse Riet van Gisbergen en regisseuse Jeanne Kooijmans-de Gier. We verwachten niet anders of ook het volgend jaar zien we ’De Tweede Jeugd’ weer terug op de planken van ’Den Boogaard’. Graag zelfs!!! MO moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1