I 1 Kienen met Audacia Ui Stofzuiger watt Bericht van Wim van Oort ZOEKERTJES VAN IERSEL COIFFURE 13 I Huidverzorgingssalon opende haar deuren T.T.V. Moergestel Eenheid 10. NOUWENS VERHUIZINGEN HOOFDPRIJS: Uw kopje koffie staat weer klaar! I Vrijdag 17 januari om 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Loodgietersbedrijf v/h Jos Habraken 'n Volledige permanent incl. knippen, watergolf of föhnen tot carnaval voor de - F Slotmanifestatie vogelvrij 3 'aj V I I "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 15 JANUARI 1986 PAGINA 7 blijven van Wim z'n aktiviteiten. voor lil TEL. 04243-2221 worden alléén geplaatst bij kontante betaling! WILLEM EINTHOVENLAAN 5 5056 WN BERKEL-ENSCHOT TELEFOON 013-333321 r- Rootven 7 - Moergestel wenst u een heel gezellig 1986 en om er weer 'n beetje in te komen meteen maar 'n gezellig voordeeltje.. nieuwjaarsprijs van f 65.- Tot ziens! Wie wil er met Carnaval 2 of 3 avonden op passen? M. Horsten, Industrieweg 9, tel. 2457. Kilo vers gesneden stoofprei 1.49; 14 kilo vers gesneden rode kool 0.89. Groentehal Crisje, Rootven 5, tel. 1806. Blijf de griep voor! 15 Perssinaasappelen 4.95; 8 citroenen 4.95; 9 grapefruits 4.95. Groentehal Crisje, Rootven 5, tel. 1806. Pianiste (6 jaar Conservatorium) heeft nog plaats voor privé-leerlingen. Lessen uitslui tend bij mij aan huis. Voor meer inlichtingen: Yvonne Knubben, De Stappert 22, tel. 3218. In deze brief vertelt Wim aan zijn vrienden en kennissen over zijn belevenissen ver van huis. Op verzoek van hem en zijn ouders halen we de belangrijkste en interessantste gedeeltes uit De week van 18 tot en met 25 jauari is de week van gebed voor de eenheid onder de Christe nen. In dit verband wordt op verzoek van de raad van kerken van het dekenaat Oisterwijk in onze kerk een gebedsdienst gehouden voor de eenheid onder de christenen op vrijdag 24 januari om half acht ’s avonds. Vooral ook christenen van niet katholieke huize zijn van harte welkom in deze gebedsdienst! Zij wor den langs deze weg van harte uitgenodigd. Uiteraard worden ook vele katholieke mede christenen verwacht! Murusenge, 1 december 1985 Beste mensen van Moergestel, Nu het eind van het jaar al weer in zicht komt, is dit een mooie gelegenheid om even terug te blikken op de afgelopen 12 maanden en in het kort iets te vertellen over onze werkzaamheden van het afgelopen jaar. De graafwerkzaamheden in de eerste vallei na bij Rulenge zijn voltooid. De eerste 20 ha. landbouwgrond is al voorzien van een irriga- tiestelsel en volgend jaar hopen we dit areal te verdubbelen. De oogst staat er goed bij, de bo nen zijn afgelopen maand al binnen gehaald en de maïs wordt begin januari geoogst. Momenteel zijn de boeren druk bezig een stuk van 30 ha. ontwaterde valleigrond te bewerken en daar eind deze maand maïs te zaaien, dit al les met handkracht. Een 12-tal boeren zijn daarnaast ook nog met rijstteelt begonnen. De zaden zijn reeds gezaaid. Ook in de tweede val lei staat de oogst er goed voor, en schieten de graafwerkzaamheden goed op. Door het aan- Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Op het adres Oirschotseweg 23 heeft Corry Goris afgelopen zaterdag huidverzorgingssalon geopend. Door middel van een open dag liet zij belangstellenden kennis maken met haar salon en met de talloze mogelijkheden om uw huid 'n perfekte verzorging te geven. Op afspraak kunt u er terecht. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN I OVERZEE I RIJKSVERHUIZERS N Tilburg Vrij Uit vraagt bezorgers Moergestel. Tel. 013-422000, tst. 207. Teurlings paardebrok, schapenkorrels, ko nijnenkorrels, pluimveekorrels, Doko- en Pittah hondebrok, Doko katteknabbels. Bij afname van 50 kg franco thuis. Eierhandel/Dieren- voeders A. v/d Wouw en Zn., Pr. Irenestraat 13, Moergestel, tel. 1582. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden. "De Klusjesman", Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242- 83937. Van TTV Moergestel hebben 2 teams, elk 2 spelers, deelgenomen aan een toernooi georga niseerd door DITO in Tilburg. Er werd ge speeld in de E, F en G klasse en in de C en D klasse. Arie v.d.Wouw en Ron van Hees had den ingeschreven voor de EFG en Piet Habra ken en Herman Reinders in de CD klasse. Op vrijdagavond 3 januari moest elk team een wedstrijd spelen d.w.z. iedere speler een enkel spel en samen een dubbelspel. Beide teams wonnen en behaalden elk 2 punten. De volgen de wedstrijden, voor elk team 2, werden gespeeld op maandagavond 6 januari. Arie en Ron wonnen en verloren er een zodat zij in to taal op 4 punten kwamen. Piet en Herman de den het beter, ze wonnen beide partijen zodat zij op een punten totaal van 6 kwamen. Op woensdagavond 8 januari moesten beide teams de laatste wedstrijd in hun poule spelen. He laas verloren Arie en Ron die partij zodat ze uitgeschakeld waren voor de verdere partijen. Ook nu lukte het Piet en Herman om deze par tij te winnen en zich zo te plaatsen voor de hal ve finale. Helaas verliep die partij niet zo goed en verloren. Er bleef nog een wedstrijd over. De partij voor de 3de c.q. 4de plaats. Die par tij werd een schitterende overwinning. Piet en Herman veroverden hiermede de 3de prijs in de CD klasse. Voorwaar geen slecht resultaat. Dat TTV Moergestel niet enkel aan toernooien deelneemt, maar ook op bezoek gaat om vriendschappelijke wedstrijden te spelen, bleek dinsdagavond 7 januari, toen 16 senio ren spelers bij De Vrolijke Meppers in Oister wijk hun krachten gingen meten. De 16 spelers werden in 4 groepen van 4 spe- leggen van een drietal waterreservoirs hopen we de bevloeiingsmogelijkheden te vergroten. Wanneer de graaf- en constructiewerkzaamhe- den voorbij zijn, kan ik me nog meer dan tot voorheen gaan richten op de landbouwvoor lichting. Ook Tiny is sinds februari van dit jaar druk aan de slag, en wel met vrouwengroepjes. Op 12 plaatsen in de vallei is ze samen met Rhoda haar counterpart bezig met groententuinen voor vrouwen, om op die manier te komen tot een gezondere voeding. Tevens worden koo klessen gegeven en krijgen vrouwen onderricht in goede en gezonde voeding en kinderverzor ging. Aangezien de buurtschappen waar de vrou wengroepjes aktief zijn erg ver uiteen liggen moeten Tiny en Rhoda grote afstanden te voet afleggen, tot 15 km. per dag toe. Om hun werk wat te vergemakkelijken leek ons een motorfiets en een fiets wel op zijn plaats, zeker nu er plannen zijn om het werk terrein het komende jaar uit te breiden met twee nieuwe dorpen. Vandaar dat we voorstel len om de bijdrage van het Driekoningen zin gen en de Toer Mee te besteden aan de aan schaf van een fiets, een motorfiets en reserve onderdelen. Als het een beetje mee zit komen ze nog deze maand aan. Bij deze danken we alle Driekoningen en Toer Mee-ers voor hun hulp, inzet en medeleven. Voor al diegenen die graag uitvoerig op de hoogte gehouden worden van onze werkzaam heden bevelen wij van harte onze halfjaarlijkse rondzendbrieven aan. De eerstvolgende hopen we nog voor Kerstmis de deur uit te hebben. Geef in dat geval even uw adres door aan Mevr, van Oort, Stokske 1 (tel.) 1389. Dan rest ons u allen een vredige kerst toe te wensen en de beste wensen voor 1986. Groetjes van Wim van Oort en Tiny Ros. Chili en Vogelvrij zijn twee begrippen in Til burg e.o., die nouw met elkaar samenhangen. Vogelvrij is het motto van een groep vertegen woordigers van kerken, scholen en Amnesty International. Vogelvrij probeert mensen in en rond Tilburg te vertellen wat er in Chili ge beurt en belangstelling op te wekken voor wat ons met de Chilenen verbindt: werkeloosheid, armoede, mensenrechten en onzekerheid. In verschillende wijken werken scholen en ker ken met het begeleidend materiaal van VO GELVRIJ. Dit materiaal geeft informatie, o.a. over het verzet van Chileense vrouwen met naald en draad. Samen hebben de vrou wen een groot apphcatie-doek gemaakt, daar op zijn de problemen in hun land te zien. Dit hongerdoek staat centraal in de actie VOGEL VRIJ. Het materiaal bevat ook ideeën om uiting te geven aan onze solidariteit met Chili door het' steunen van projecten daar. Het materiaal maakt ons ook bewust van onze eigen situatie hier. Slotmanifestatie Op 25 en 26 maart is de grote slotmanifestatie van Vogelvrij. Alle groepen, die aan Vogelvrij hebben deelgenomen, kunnen daar vertellen wat ze rond de actie gedaan en gemaakt heb ben. Tijdens de manifestatie is er ook muziek en kindertoneel. Belangstellenden voor Vogelvrij en/of de ma nifestatie kunnen zich wenden tot het Kateche- tisch Centrum Tilburg. Tel. 013-436314. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, sa lontafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meube len, Pr. Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Iers, naar sterkte, ingedeeld in A, B, C en D groep. Na een kopje koffie gedronken te heb ben, kon de strijd beginnen. Iedereen speelde 4 partijen. Er werd flink gemept, niet alleen door De Vrolijke Meppers maar ook door de spelers van Moergestel. In de sterkte zat niet zoveel verschil. In de A groep zowel als in de B groep won Moergestel, doch in de C groep en D groep wonnen de Vrolijke Meppers. Het eindresultaat, aantal gewonnen games, was in het voordeel van Oisterwijk, zodat De Vrolijke Meppers wonnen met 72 tegen 71 punten. Na een dankwoordje voor de goede organisatie en de sportieve tegenstand werd Oisterwijk uitge nodigd tot een tegenbezoek aan Moergestel in april/mei. Het was een geslaagde en gezellige avond, die voor de meeste spelers van Moer gestel pas in de kleine uurtjes eindigde. Al deze aktiviteiten zijn een goede voorberei ding op de nieuwe kompetitie, waaraan door 3 senioren- en 2 juniorenteams zal worden deel genomen. Teurlings vogelzaad, zoals: zwart wit, Mil let, alle parkietenz, lijnz.tropisch z, wildzangz, volièrez, onkruidz, etc. Eierhandel/Dierenvoe ders A. v/d Wouw en Zn., Pr. Irenestraat 13, Moergestel, tel. 1582. Te koop: 2-pers. ledikant wit, met om bouw; 1-pers. ledikant staal; 10 losse kus sens voor bankstel, z.g.a.n. aluminium ja- louzie 2.95 mtr. lang. Tel. 2391. Te koop: Yamaha brommer met veel on derdelen f 100,-. Puch Maxi brommer f 300,- Tel. 04243-1646. Te koop: eethoek bestaande uit uitschuif- bare Oirschots eiken tafel 4 stoelen en 'n armstoel. Inl.: tel. 3345. Schaaleieren zijn er weer! J. van Door maal, Heirbaan 6. Te koop: Zündapp KS50. Te bevr.: Stokske 5a, tel. 1138 tussen 17.00 en 20.00 uur. Regelmatig ontvangen we via zijn ouders een z.g. "rondzendbrief" van Wim van Oort, die zijn brieven en publiceren die voor de gehele begin 1980 voor een periode van 3 jaar vertrok Moergestelse bevolking, zodat zij op de hoogte naar Tanzania. blijven van Wim z'n aktiviteiten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7