Carnavalsvereniging De Pierewaaiers Sauwelen op 24 en 25 januari 1986 Opstapcursus KPJ nieuws Ruilbeurs Grote behoefte aan opstapcursus-Mavo en introductiecursus- Havo/VWO Wisselexpositie Willem Corstiaans in bezoekerscentrum Oisterwijk Nieuwjaarskaart P.G.B. ’n Kerstmiddag... V 1 1 ï- I t N.C.B.K.V.O. en oud K.P.J.-leden boven 30 jaar r V* "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 JANUARI 1986 PAGINA 7 1 1 JF De commissie lat de fte er Diverse dorpsgenoten hebben gevraagd van wie het ontwerp was voor de nieuwjaarskaart. Natuurlijk van onze bekende dorpskunstenaar Hans van Brunschot. Cat. A. (Wagens). Ie prijs: 250,-1- wissel- beker. 2e prijs: 175,3e prijs: 100,4e prijs 75,-. en die ebben /innen zellige ehool. proef- :fenen nik. t lera- zelfde itstaat ociale Dus noteert U maar in uw agenda: Vrijdag 24 januari en zaterdag 25 januari Sauwelen in ’Den Boogaard'. Beide avonden aajivang 20.00 uur. Wie zijn de Sauwelaars en wat is hun creatie? De deelnemers voor 1986 zijn allen ervaren sauwelaars, die al vele malen voor een gulle lach gezorgd hebben. Wat denkt u van: Ad Nouwens als 'Jaon Spontaon’. (is eraon?) Altijd goed voor een sterke tekst met goede grappen, smeuïg ’gèssels’ en treffende typerin gen. Koos van de Ven als 'D’n Allewies’. Koos de buteerde enkele jaren geleden als ’unne vad- der’ en wist meteen een groot gedeelte van het publiek aan zich te binden door de manier waarop hij familiebeslommeringen benaderde en oploste. Toos Swinkels als ’Camiel van de Zelt’. Wist als ’Sip Söpke’ als eerste vrouw de titel Opper- ilNA 6 i ’Den 86 om De Club van Haarense Verzamelaars organi- seerd op Zondag 12 januari a.s. van 10.00 uur tot 13.00 uur, haar maandelijkse ruilbeurs in Café-zaal ’Den Bartel’, Driehoeven 2 te Haa- ren. Zaal open vanaf 9.30 uur. Op deze ruil beurs kunnen weer allerlei dingen geruild wor den zoals: Postzegels, Munten, Sigarenband jes, Ansicht- en andere kaarten, Stickers, enz. Tot ziens in Zaal ’Den Bartel’. Bowling A.s. vrijdag hebben we een bowlingavondje georganiseerd. Het vertrek is om half 9 vanaf d’n Tob. Dus kom zeker, want het is erg gezel lig- Op 13 februari is weer de jaarlijkse culturele avond van de N.C.B., K.V.O. en K.P.J. Na tuurlijk willen wij dit jaar weer iets leuks doen. Er is al een ideetje. Dus als je mee wilt helpen, kun je je opgeven bij Kees, tel.: 1927 of bij Esther, tel.: 1492. Voor N.C.B.-K.V.O. en K.P.J. leden is er een excursie door de studieclub georganiseerd naar rundveeproefbedrijf ’De Waiboerhoeve’ in Lelystad. Het vertrek is om 8.30 uur met de bus vanaf het St. Jansplein op 14 januari. Graag opgeven vóór 12 januari bij W.O. Haa- ren, tel.: 1403, H. Van Roessel, tel.: 1587 of J. Ketelaars, tel.: 1412. Op zondag 9 februari a.s. gaat om 13.30 uur de traditionele Karnavalsoptocht weer trekken door de straten van Moergestel. Dus U hebt nog enkele weken om met man en macht te werken en uw creatieve kunsten weer eens te tonen. Daarom roep ik hierbij iedereen op die nog niet aan de gang is om de hamer, zaag, nijptang, verf en kwasten uit de kast te halen en daarmee iets moois te maken. Laat heel Moergestel meegenieten. Het verloop van de optocht heeft dit jaar een verandering ondergaan, we hebben de straten gekozen waar het meeste publiek te verwach ten is om zodoende de sfeer te kunnen verho gen. De route is als volgt: opstellen en vertrek op de Industrieweg, vervolgens Oisterwijkse- weg (vanaf het nieuwe kruispunt), Rootven en de ontknoping is weer bij het gemeentehuis waar onze dorpsomroeper op zijn alom beken de karnavaleske wijze de deelnemers zal bege leiden. Op het bordes van het gemeentehuis zullen de burgemeester en Z.D.H. de Stadsprins de optocht gadeslaan. Natuurlijk hebben we weer een flink gevulde prijzenpot die verdeeld gaat worden door een deskundige jury. De verdeling van het prijzen geld is: Zoals reeds in de voorafgaande jaren gebeur de, worden vanaf Februari aan het Tilburgs Avondcollege opstapcursussen voor HA VO/VWO georganiseerd. Het is voor mensen bedoeld dat ze weer leren leren. En hulp krijgen in studielessen die afge- wisseld worden met herhalingslessen taal en re kenen. Wilt U alvast meer weten, kom dan naar de informatie avond op 14 januari in het gebouw van het Tilburgs Avondcollege, Stui- versantplein 3 om 20.00 uur. Of op 23 januari om 20.00 uur in ’Den Bogaard’ Moergestel. V.N.K.V. Moergestel Weet u het nog van 1985, de eerste dagen van februari? Wat een prachtige en gezellige avon den, met 2 uitverkochte zalen, en een laaiend enthousiast publiek bij het sauwelen. Zeven bijzonder op dreef zijnde ’eigen’ sauwelaars met prachtige opmerkingen, gevatte teksten en nog mooiere uitmonsteringen. En traditiege trouw zullen wij er alles aan doen dit hoge ni veau ook dit jaar weer te evenaren, zoniet te overtreffen. Aan de sauwelaars, ook dit jaar weer zeven, zal het zeker niet liggen. Zij zullen weer twee avonden hun best doen om de pu blieksprijs te winnen, beschikbaar gesteld door café-rest. Hans de Brouwer, en/of de ere-titel Oppersauwelaar van Moergestel 1986 te ver overen. Veteranen sportdag Met dit schrijven willen wij u even herinneren aan de veteranen sportdag, 15 juni 1986 in Boxtel. Er zijn 2 leiders en 2 leidsters die de cursus zijn gaan volgen om u te begeleiden op de oefena vonden. Wanneer deze oefenavonden zijn, zal worden besloten op de komende bijeenkomst. Wij ho pen dat ook u dan aanwezig kunt zijn op: dinsdag 21 januari om 8 uur in de bovenzaal van de Boerenbond. Mocht u helaas toch weer verhinderd zijn, neem dan in ieder geval contact op met een van de leiders of leidsters: Kees v. Dijk, Oistel- voirtjes 3; Harrie Wolfs, Heuvelstraat 16; Jo ke Jonkers-Beerens, Vooskerbos 2; Toos v. Dijk-Roozen, Oistelvoirtjes 3 of contactper soon Jo Rijnen-v.d. Meijdenberg, tel. 2167. Er behoeven geen toegangsdrempels te zijn, wij helpen elkaar er overheen, want het zou jammer zijn als u niet mee deed. Vooral ook de jonge veteranen behoeven zich niet oud te voelen, omdat u al dertig jaar bent. Er zijn al verschillende leden opgegeven om mee te doen. Dus kom en laten we iedereen die vroeger ook bij de sportclub was, persoonlijk een sportief 1986 toewensen. Tot ziens. In de wintermaanden januari en februari is op de le verdieping van bezoekerscentrum Oister wijk een expositie te zien van de Oisterwijker Willem Corstiaans. Willem is een enthousiaste natuurliefhebber die voor de plaatselijke IVN en voor Natuur monumenten veel werk verzet. Naast dit vrijwillige werk is er ook nog tijd om de tekenpen te pakken en te gebruiken. De re sultaten hiervan kunt U komen bekijken in ons bezoekerscentrum, de toegang is gratis. In de maanden januari en februari is bezoeker scentrum Oisterwijk geopend op zondagmid dag van 12.00 - 17.00 uur. In de krokusvakan tie van zaterdag 8 t/m zondag 16 februari is het bezoekerscentrum elke dag geopend van 10.00 - 17.00 uur. Het bezoekerscentrum ligt in de Oisterwijkse bossen en Vennen ten zuiden van Oisterwijk, tegenover café-restaurant Groot Speyck. Va naf de rand van het bosgebied staat het bezoe kerscentrum met wegwijzers aangegeven. Adres: Bezoekerscentrum Oisterwijk, van Tienhovenlaan 5, 5062 SK, Oisterwijk, tel. 04242-19209 Zoals ook reeds in de voorgaande jaren ge beurde, worden vanaf februari aan het Til burgs Avondcollege opstapcursussen voor de MAVO en introductiecursussen voor HAVO/ MAVO georganiseerd. Het Tilburgs Avondcollege verzorgt opleidin gen voor volwassenen zowel overdag als ’s avonds. Omdat de a.s. cursisten veelal behoef te hadden aan informatie vooraf over de ver schillende vakken en over de manier van stude ren zelf, werd enige jaren geleden met deze cursussen gestart; en zij werden een groot suc ces. Het is voor mensen die lange tijd geleden op de schoolbanken hebben gezeten belangrijk dat ze weer leren lezen. Hulp daartoe krijgen ze nu in studielessen, die afgewisseld worden met herhalingslessen taal en rekenen. Omdat leerlingen ook een keuze moeten ma ken uit de verschillende vakken die door de school worden aangeboden, krijgen ze alle ge legenheid om in deze vakken proeflessen bij te wonen. Het is overigens niet nodig om met een volledig vakkenpakket te studeren, het Til burgs Avondcollege biedt ook de mogelijkheid om voor één of meer vakken deelcertificaten te halen. Voor anderstaligen bestaat nog de mogelijk heid tot aangepaste studiebegeleiding. Het Tilburgs Avondcollege is geen moeite te veel om leerlingen aan een diploma of certifi caat te helpen. Bovendien, het onderwijs aan het Tilburgs Avondcollege is gesubsidieerd on derwijs, dus niet duur! Cat. B. (grote groepen), le prijs 225,— wisselbeker; 2e prijs 150,3e prijs 100,4e prijs: 75,5e prijs: 50, 6e prijs: 25, Cat. C (individuelen). le prijs 150,-f- wis selbeker; 2e prijs 100,3e prijs 50,4e prijs: 25, Aanmoedigingsprijs: 25, Ook de kinderen roep ik hierbij op om aan de karnavalsoptocht mee te doen. Voor jullie zal er natuurlijk weer een speciale kinderjury zijn en iedereen krijgt een originele onderschei ding. Jullie worden om 12.45 uur verwacht aan de Industrieweg bij Nistria om van daaruit te vertrekken naar het begin van de optocht. De ouders mogen de kinderen voor of tijdens de optocht begeleiden. Na de optocht volgt de prijsuitreiking om 16.00 uur voor de kinderen in Den Boogaard en om 17.00 uur voor de volwassenen bij café- rest. De Brouwer. Deelname-formulieren en reglementen kunt u afhalen bij: J. van Elderen, Vooskerbos 23 en bij P. v.d. Wouw, Pastoor v.d. Boo- gaardstraat 31. Tot slot doe ik een beroep op de aanwonenden om de route zoveel mogelijk vrij te houden van geparkeerde auto’s. Erg veel succes en veel plezier bij de voorberei dende werkzaamheden aan de karnavalsop tocht, en Zo gut maokt, heddet. Optochtcommissie C.V. de Pierewaaiers sauwelaar te veroveren. Heeft de dweil aan de wilgen gehangen, maar zal zeker nog eens flink door de Moergestelse gemeenschap bezemene. Will Willems als ’Will te Bont’ (trekt weer door het dorp rond). De meest ervaren deel neemster, vindt haar inspiratie in het leven van alle dag, brengt dat op haar eigen wijze voor het voetlicht, trapt er op, of koestert het, maar doet er altijd iets mee. Hans van Brunschot als ’Hannus van Tijne’. Wéér een voormalige Oppersauwelaar. Speelt met de Nederlandse/gésselse taal als geen an der. Mölleke Pap is geweest, nieuwe vondsten, nieuwe creatie dat is Hans. Gerard de Kort als ’dun anti-sportman’ (van den leugenhoek). Doet al jaren mee, ’voor de sport’. Is iemand van de laatste minuten, weet vaak daags voor het sauwelen niet wat hij zal gaan zeggen, weet daags na het sauwelen niet meer wat hij gezegd heeft. Theo Op ’t Hoog als ’Dorus van Toone’. De aller eerste Oppersauwelaar van Moergestel, toen het allemaal nog niet zo groot was en per fect werkte had hij al een grootse akt én sau- wel, waar iedereen van ondersteboven ging. Verdeelt dit jaar zijn aandacht tussen huis en Greenpeace. U merkt het, alleen al de lijst van deelnemers en hun creaties is de moeite waard om deze avonden te bezoeken, en als u dan ook nog weet dat er voor de omlijsting van de avonden een attraktie aangetrokken is, die het spekta kel van vorig jaar nog zal overtreffen, dan kunt u er van overtuigd zijn dat u twee avon den entertainment krijgt geboden zoals u die maar één maal per jaar in Moergestel kunt zien. Daar moet u bij zijn. Hoe kunt u daar bij zijn? Gewoon door op vrijdag 10 januari tussen 19.00 uur en 20.30 uur kaartjes te halen aan de kassa van Den Boogaard. De prijs is even als vorig jaar 7,per stuk. LET ÓP!!! Zoals altijd geldt: Op is Op. dus zorg dat u er tijdig bij bent. De laatste week voor het Kerstfeest, dat wij al len zo graag thuis vieren is er voor bijna iede reen van ons een mogelijkheid om in een ander verband iets van deze sfeer te beleven. Zo ook op 8 december in de Buunders te Oisterwijk waar de deelnemers en begeleidsters van het Rode Kruis afd. Well-fare bijeen waren om sa men een middag in de kerstsfeer door te bren gen. De zaal bood een warm welkom; de licht jes brandden en buiten was het donker genoeg om dit alles tot zijn recht te laten komen. Een heerlijke tractatie bij de koffie of thee na het welkomstwoord van de voorzitter was de ope ning van deze middag. Een kerstverhaal, geschreven door een der deelnemers, werd voorgelezen, en onder het zingen van de ons zo bekende kerstliedjes, be gon iedereen aan het kerststukje, waarvoor de ingrediënten al klaar lagen. Gelukkig lag er ook de tekst van de liedjes, want die wil nog wel eens verschillen opleveren. Vanuit deel neemsters en begeleidsters kwamen heel spon taan en toegewijd de kerstgedachten en - gedichten die aan eenieder iets te zeggen had den. Waarschijnlijk voor elk op een andere manier. Ook hebben we ervaren hoe een zuiver met zachte maar heldere stem gezongen lied door een oudere ons kan ontroeren. Weleenswaar geen kerstlied, maar het Ave Verum van Mozart herinnerde ons aan de hui selijke zaterdagavonden van ’vroeger’. Een opwekkend drankje, een hartig hapje, feeste lijk gepresenteerd besloot deze bijeenkomst. Een dankwoordje van een der deelnemers was misschien wel op zijn plaats, maar het besef iets voor elkaar gedaan te hebben gaf deze middag zijn werkelijke betekenis. Zij, die intresse hebben in het well-farewerk en dit daadwerkelijk willen laten blijken, kunnen zich melden bij mevr. A. v. Lier, Baerdijk 70 Oisterwijk. Deze foto is gemaakt tijdens de installatie van de kabouters, die plaats heeft gevonden in het weekend van 4 en 5 januari in het clubgebouw van de St. Jan. - s-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7