(Z) OPRUIMING I I Jubileumjaar harmonie feestelijk ingezet Louis v/d Meijdenberg r J J Audacia-nieuws CDA Achterban KERSTBOMEN GEMEENTE MOERGESTEL Slager zet klant in het zonnetje Moergestelse Winterloop 1986 P.G.B. op verkiezingspad Roef! afd. korfbal P.V. ’Over Berg en Dal’ ’Van toeten en blazen’ schitterend boek -• 6 fototassen filmcamera's kleine flitsers enz. enz. filmspoelen diamagazijn diaraampjes lijsten statieven Photo-atelier r I 9 INA 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 8 JANUARI 1986 PAGINA 5 Rinie v/d Wouw en echtgenote in gezelschap van de heer Lamoen r 2-2 AFDELING OPENBARE WERKEN. 412-1 4-2 3-1 Dat voorzitter G. Laurenssen, die het boek als eerste kreeg overhandigd, er mee in zijn nopjes was behoeft nauwelijks nog betoog. Beschermvrouwe mevrouw van Opstal, burge meester ter Veer en de heer W. Helmer (als af gevaardigde van de plaatselijke Rabobank die het boek sponsorde) kregen vervolgens ook ’n exemplaar aangeboden). Feestelijke afsluiting Na het concert was het de beurt aan ’Cha- nouk’ om het begin van de feestelijkheden af te sluiten. Wat de verdere aktiviteiten in het kader van het jubileumjaar zijn zal ongetwij feld de komende maanden in deze kolommen tot u komen. Jubileumboek harmonie Het jubileumboek ’Van toeten en blazen’ is voor de prijs van 22,50 te koop bij: Rabobank Moergestel, Photo-Atelier Louis v.d. Meijdenberg, Jacques Stroucken, Voorbrugstraat 3. Op 6 december zette slager Franken in Moer gestel een van zijn klanten, Zr. Bartholomea van den Broek in het zonnetje. Zr. Bartholomea van den Broek was een van de prijswinnaars van de grote landelijke vlees- wedstrijd. De wedstrijd waaraan bijna 40.000 Nederlanders deelnamen, was georganiseerd door het voorlichtingsbureau Vlees in samen werking met Ikea. Succes De wedstrijd die tussen 1 september en 1 no vember 1985 werd gehouden bleek een groot succes. Het voorlichtingsbureau Vlees ontving bijna 40.000 wedstrijdformulieren. Deelnemers aan de wedstrijd moesten zes afge- beelde vleessoorten herkennen en een slagzin afmaken. Een deskundige jury beoordeelde de Rootven 26 - Moergestel Telefoon 04243 - 1421 1 Jubilaris Tijdens het concert werd de heer Rinie van de Wouw gehuldigd vanwege zijn 62-jarig lid maatschap van de harmonie. Hij ontving hier voor ’n gouden speld met twee ocarina’s uit handen van dhr. Lamoen, bestuurslid van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen. In ’n ietwat sober toespraakje schetste de heer La moen de verdiensten van Rinie v.d. Wouw voor Moergestel in het algemeen en voor de harmonie in het bijzonder. Met de overhandi ging van ’n bos bloemen aan mevrouw v.d. Wouw kwam ’n eind aan de eerste onderbre king van het concert. Jubileumboek Na de pauze werd het concert andermaal on derbroken doch ditmaal ging het om de over handiging van het lang verwachte en al veel besproken jubileumboek. Door velen werd er al reikhalzend naar uitgezien en we durven stellen dat inhoud en uitvoering van het boek bij menigeen de stoutste verwachtingen heeft overtroffen. De schitterend linnen omslag met goudopdruk met daaromheen een in 6 kleuren uitgevoerde stofomslag geeft het boek een ca chet waardoor het in geen enkele boekenkast misstaat. De inhoud is verrijkt met vele foto’s en de teksten zijn zorgvuldig samengesteld. Verantwoordelijk voor die teksten zijn Ad de Beer, Jacques Stroucken en Ton v.d. Wouw, waarbij laatstgenoemde het leeuwendeel voor zijn rekening nam. Jan Vernooy bood namens het jubileumcomité Harmonie 75 jaar aan Wim Helmer van de Rabobank ’n eerste exemplaar aan van het jubileumboek. Rechts op de foto de heer G. Laurenssen die juist tevoren een exemplaar had gekregen. Bestuur, leden en de fractie van de Partij voor Gemeenschappelijke Belangen (P.G.B.) zijn driftig bezig met de voorbereiding van de ver kiezingen van de raad op 19 maart a.s. De samenstelling van de kandidatenlijst ge schiedt door de leden op maandag 13 januari a.s. om 20.30 uur in de zaal van Bas de Schouw. Suggesties voor het verkiezingsprogramma zijn altijd welkom, ook van niet-leden (tel.: 2303). Op maandag 27 januari a.s. organiseert de P.G.B. een speciale inspraakavond voor de besturen van verenigingen e.d. Bestuur en fractie P.G.B. Leon Loosveld - Noud Smits Nel de Beer - Jan Vriens Harry van Stiphout - Jos en Betsie Dennissen De raadsfraktie van het CDA nodigt alle leden uit voor haar Achterban-bijeenkomst op woensdag 15 januari om 20.30 uur in de bo venzaal van de Boerenbond. We bespreken dan de agenda voor de Raads vergadering van 17 januari a.s. Ook allerlei andere politieke zaken komen aan de orde, evenals de komende Gemeenteraadsverkiezin gen. Uw inbreng is voor de CDA Raadsfractie erg belangrijk. A. v.Gils Wethouder tel. 1430 Th. Mulders Fractieleider tel. 1347 R. Bergman v.d.Loo Fractiesecr. tel.2407 A. v.d.Werf Raadslid tel. 1859 J.Wolfs Raadslid tel.2380 Daar dit jaar in onze gemeente geen kerstbomen-verbranding wordt georgani seerd en de minicontainerdienst de kerstbomen niet mee kan nemen, worden deze kerstbomen éénmalig opgehaald. Dit ophalen zal plaatsvinden op donderdag 16 januari 1986. U kunt uw kerst boom gewoon vanaf 08.00 uur langs de weg leggen, dan wordt hij door de dienst gemeentewerken opgehaald. Audacia-pupillen Zaterdag 4 januari werden alle pupillen wedstrijden afgelast. Programma pupillen zaterdag 11 januari: Voab 1 - Audacia Dl, vertrek 10.15 uur. Audacia D2 - Tuldania 1, aanv. 9.45 uur. Spoord. Boys 1 - Audacia D3, vertrek 10.15u Audacia El - Rkdsv 3, aanv. 11.00 uur. Rkdsv 4 - Audacia E2, vertrek 9.15 uur. Nemelaer F1 - Audacia Fl, vertrek 10.15 u. Audacia F2 - Nemelaer F2, aanv. 12.00 uur. Opgeven nieuwe F-pupillen: Nog steeds kunnen wij nieuwe F-pupillen plaatsen en zijn nog enkele plaatsen vrij. Ou ders, heeft u een zoontje van 6 of 7 jaar, dat graag wil voetballen bij Audacia, geef hem dan nu op bij N. Oerlemans, Paterhelmerplein 22. Uitslagen junioren zaterdag 21-12-’85: - vriendschappelijk: Audacia 1 - Hilvaria 1: - competitie: Audacia 2 - Gloria UC 2: Audacia 3 - Beerse Boys 2: Uitslagen junioren zaterdag 4-l-’86: programma geheel afgelast!! Hartelijk dank voor al degenen die zich heb ben ingezet voor de zaalvoetbaltournooien, ge houden tijdens de Kerstvakantie!, namens het jeugdbestuur Audacia. Programma junioren zaterdag ll-l-’86: SVG 1 - Audacia 1, aanv. 14.15 uur, vertrek 13.15 uur. Audacia 2 - Rkdsv 2, aanvang 14.45 uur. Rktvv 5 - Audacia 3, aanvang 14.30 uur, ver trek 13.30 uur. Audacia 4 - Rkdsv 4, aanvang 14.45 uur. Willem II 5 - Audacia 5, aan vang 13.00 uur, vertrek 12.00 uur. Audacia 6 - Velocitas’31 4, aanv. 13.30 uur. Met het traditionele oudejaarsconcert is de laatste zaterdag van 1985 het jubileumjaar voor Har monie ’Prinses Juliana’ officieel begonnen. ’n Bomvolle, schitterend aangeklede en in sfeer gebrachte zaal, maakte deze ouverture mee van wat volgens plaatselijke begrippen ’n ongekend feest moet worden. Op zondag 26 januari organiseert sv Roef een winterloop rondom het clubgebouw in Moer gestel. Er is een parcours uitgezet over 2,4 km. over zowel zandpad als verharde weg. Het programma is als volgt: 11.00 u.: start voor de recreanten die naar ei gen keuze 2,5 km., 5 km., 7,5 km., of 10 km. kunnen lopen, (inschrij ven in het clubgebouw). 13.00 u.: start voor de wedstrijdlopers voor een wedstrijd over 10 km. zowel voor dames als heren. Voor de eerste drie in elke categorie zijn prijzen be schikbaar plus een wisselbeker voor de winnaars. Inschrijven tot 1 uur voor de aanvang van de wedstrijd in het clubgebouw. Het inschrijfgeld bedraagt 2,voor kinde ren tot 14 jaar en 4,daarboven. Voor ie dere deelnemer is er een gratis consumptie. Wij willen vragen om binnen uw vereniging bekendheid aan dit initiatief te geven. Wij zou den het erg op prijs stellen leden van uw vere niging op deze dag op sportieve wijze te be groeten. Een suggestie onzerzijds is om in groepsverband er een sportieve dag van te ma ken. Bij voorbaat onze dank. Voor evt. verde re informatie: Jan Klomp, tel.: 2252; Peter van de Wiel, tel.: 3432. Wedstrijden 11-12 januari: - aspiranten: Sp. Girls - Roef!, aanvang in de Vonder om 14.10 uur. - jun. B: Roef! - Hilko Sp. Girls - Roef!, vertrek 8.15 uur. - jun. A: Roef! - DSN Zigo - Roef!, vertrek 9.15 uur. - sen.: Roef! - Sp. Girls 3, vertrek 14.15 uur. Duivenliefhebbers opgelet!!! Ophokplicht voor duiven Een groeiend aantal duiven zorgt jaarlijks voor grote schade in de Brabantse land- en tuinbouw terwijl hun uitwerpselen kerken en monumenten vervuilen. Jagers die duiven wil len schieten, lopen echter het risico aansprake lijk te worden gesteld wanneer zij een kostba re, tamme duif treffen. Om die vrees bij de ja gers weg te kunnen nemen stelde Provinciale Staten in 1982 de Verordening Ophokplicht Duiven Noord-Brabant vast. In overleg met het ministerie van Landbouw en Visserij, het Landbouwschap, de Nederlandse Postduiven organisatie en de Koninklijke Nederlandse Ja- gersvereniging Stellen Gedeputeerde Staten jaarlijks een tijdvak vast waarin een ophok plicht geldt. Deze periode loopt van 15 maart tot en met 31 mei. Ondanks de jaarlijkse op hokplicht en de mogelijkheid om wilde duiven af te schieten, blijft het duivenbestand zich uit breiden. De provincie hoopt de schade en overlast terug te dringen door in 1986 de dui venhouders tweemaal te verplichten hun dui ven binnen te houden en jagers daarmee de ge legenheid te geven wilde duiven af te schieten. De oude periode blijft gehandhaafd maar daarnaast is een extra ophokplicht ingesteld van 6 tot en met 17 januari. Een intensief af- schietbeleid in de nieuwe periode zal leiden tot een kleiner duivenbestand voordat het broed- seizoen begint. De ophokplicht geldt niet voor de tijd, gelegen tussen 6.00 en 8.00 uur ’s mor gens en tussen 18.00 uur en een half uur na zonsondergang, op zaterdagen, zondagen en op algemeen erkende feestdagen. Grondeige naren die schade aan de gewassen vrezen, kun nen in genoemde tijdvakken een extra beroep doen op de jagers aan wie zij de jacht hebben verpacht. Bij het ministerie van Landbouw en Visserij kunnen daarnaast vangvergunningen worden aangevraagd. Voor het komend jaar is er een extra ophok plicht vast gesteld van 6 t/m 17 januari. i 1 X J k A -J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 5