Ruim 300 bloemen in één plant... 'Moergestel-Nieuws' in het nieuwe jaar... Derde wielerveldrit nu aan de Zandstraat Prinsenbal C.V. ’De Pierewaaiers 11 januari 1986 Jongerenpastoraat bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar Wintertijd - Cursustijd ’atelier de oude werkplaats’ Aanstaande zondag 12 januari wordt alweer de derde wielerveldrit van Moergestel verreden. Tweemaal hebben we gebruik gemaakt van het parcours aan het sport veldencomplex, maar nu daar de sportvelden voor ’Roef!’ aangelegd worden, is dat niet meer mogelijk. Namens de Aktiviteiten Kommissie. WOENSDAG 8 JANUARI 1986 10e Jaargang - Nr. 412 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Hofhouding van De Pierewaaiers zich naar clubhuis Hans de Brouwer begeven om daar de feestvreugde tot in de kleinte uurtjes te vervol gen. Begeleid door de muziek van vier hofkapellen, zal er zo vroeg in het jaar reeds gehost kunnen worden op onvervalste carnavalsmuziek, zo dat er zeker van een goede generale repetitie gesproken zal kunnen worden, of, om het met het Pierewaaiers motto 1986 te zegge, ZO GUT MAOKT... HEDDET! Rekreanten die graag eens willen proberen wat zij in het veld waard zijn, kunnen zich hier voor opgeven bij Harrie Hoffmans, telefoon 1220. Zij moeten dan wel een veiliige, aan de eisen van de K.N.W.U. aangepaste, fiets hebben. Gewijzigde aanvangstijden: 12.00 uur rekreanten 13.00 uur liefhebbers/veteranen 14.00 uur nieuwelingen/junioren 15.00 uur profs/amateurs Vanaf Café ’t Stokske is het parcours het best te bereiken en er is ook het meeste parkeergele genheid. De wedstrijden zijn toegankelijk voor 3,en gaan te allen tijde door. Wij wensen u een prettige wielermiddag. Stichting Wielerronde Moergestel. Twee keer per jaar, met Pasen en Kerstmis, heeft mevrouw v/d Wouw aan de Oisterwijk seweg minstens 300 bloemen aan één plant, ’n kerstcactus. De eigenlijke naam is Zygocactus, ’n plant die mevrouw v/d Wouw al 50 jaar koestert. De week vóór Kerstmis maakten we deze foto waarop de plant, met ’n doorsnee van bijna 1.50 meter, helaas niet in z’n totale omvang te zien is. Gevraagd naar het geheim Voor u ligt alweer het eerste nummer van 1986, 't jaar van het 10-jarig bestaan. Momenteel worden de eerste voorbereidingen getroffen voor het boek '10 Jaar Moergestel-Nieuws in vogelvlucht', 'n Stevig gebonden boek waarin we 120 maanden nieuws in Moergestel nog eens de revue la ten passeren d.m.v. foto's en korte bijschriften. Van de ontwikkelingen rond dit boek houden we u uiteraard op de hoogte. Ook in 1986, waarschijnlijk al in een van de komende weken, starten we met de rubriek 'Uit het gemeentehuis' waarin naast de belangrijk ste gegevens vanuit de gemeente o.a. ook de burgerlijke stand wordt gepubliceerd. Na een aanloopperiode zult u de rubriek waarschijnlijk elke 14 dagen in onze krant aantreffen. dat deze plant het zo goed doet zegt mevrouw v/d Wouw: ’Ik geef ’m elke dag ’n beetje thee, want wat goed is voor de mens is ook goed voor ’n plant’! We dachten dat het een leuk idee was om met deze bloemenhulde het eerste nummer van ’Moergestel-Nieuws’ in het nieuwe jaar te be ginnen en we geven graag onze komplimenten aan deze bloemen verzorgster. Op woensdag 8 januari zal de eerste bingo ge houden worden in het nieuwe jaar. Deze zal zoals gewoonlijk plaatsvinden in de Reusel- hof. Aanvang 19.30 uur (half acht). Deze avonden hebben zich steeds een grotere belangstelling mogen verheugen. Voor diege nen die nog nooit op deze avonden aanwezig waren willen wij daarom een beroep doen eens naar de Reuselhof te komen. Voor de ouderen is het zeer belangrijk om de contacten met an deren te onderhouden. De inleg is daarom zeer laag gehouden en er zijn praclitige prijzen te verdienen. Een gratis kopje koffie zal worden aangebo den. moergestel: *ÉÉS A.s. zaterdag 11 januari is weer een van die bijzondere dagen voor de carnaval minnende inwoners van Moergestel. De gehele na-mid- dag en avond staan dan in het teken van de Stadsprins verkiezing 1986, en het daarbij be horende Prinsenbal in Den Boogaard. In de na-middag neemt Z.D.H. Stadsprins 1985 Pier XXIII, tijdens een besloten zitting afscheid van de Hofhouding van De Pierewaaiers, de Dansgarde en De Belleblaozers, die hem tij dens zijn ambtsperiode zo na ter zijde hebben gestaan. Om 19.30 uur zal Z.D.H. Stasprins Pier XXIII, vergezeld van de drie Moergestelse carnavalsverenigingen op het gemeentehuis worden ontvangen door Burgemeester Ter Veer, om daar tijdens een korte ceremonie het teken van afstand van zijn macht de stadssleu tel af te staan. Vanaf 20.30 uur worden in Den Boogaard ze ven bevriende carnavalsverenigingen ontvan gen die de bijna ex-dorstlustige Hoogheid in zijn laatste uur zullen vergezellen. Op dit altijd weer bijzonder gezellig Prinsen bal worden de volgende verenigingen ver wacht. De Dorstvlegels en Durdraaiers uit Moergestel, De Stopnaolden uit Diessen, De Kwelschapen uit Eindhoven, De Heerleykheyd uit Loon op Zand, De Narre Knollen uit Soest en S.O.K. uit Berkel-Enschot. Tijdens dit grandioze bal zal Z.D.H. Stadsprins Pier XXIII afscheid nemen van zijn onderdanen en bevriende Dorstlustige Hoogheden. Om 21.11 uur zal bovendien ook de ere-garde van C.V. De Pierewaaiers aanwezig zijn om de kersverse Ex-Prins in hun midden op te nemen, en hem in triomftocht langs enkele Moergestelse café’s te voeren. Ze zullen echter om 23.00 uur weer in Den Boogaard verzameld zijn samen met vele be langstellenden om de presentatie bij te wonen van Z.D.H. Stadsprins 1986. Wie zal er dit jaar de Moergestelse carnaval- vierders voor gaan? Wie zal dit jaar de scepter zwaaien over het Pierewaaiersrijk? Wie zal de stadssleutel van Burg. Ter Veer in ontvangst mogen nemen? Traditiegetrouw zullen er weer vele consumpties genuttigd moeten worden om de gewonnen c.q. verloren weddenschappen te vereffenen. Direct na de presentatie van de nieuwe Stads prins is er voor de belangstellenden gelegen heid tot feliciteren van de nieuwe Stadsprins van Moergestel. Na afloop van alle protocollaire verplichtingen zal de Stadsprins 1986 in gezelschap van de Start bij voldoende deelname de volgende cur sussen. Bloemschikken voor beginners: donderdag middag. Bloemschikken voor gevorderden: dindagmid- dag. Breien voor beginners: maandagmorgen - woensdagavond. Calligrafie voor beginners: donderdagavond. Engels voor beginners: vrijdagavond. Engels voor gevorderden: maandagmiddag. Fantasiepoppen: maandagavond - donderdag morgen. voor inlichtingen en informatie Betty Nagel, St. Jansplein 1, Moergestel. Tel 04243-2103 Mensen uit onze parochie die graag mee willen denken (en later eventueel meedoen) over het opzetten van een serie avonden voor jongeren van 12-13 jaar (na het Vormsel), worden bij deze van harte uitgenodigd voor de volgende twee bijeenkomsten: Op dinsdagavond 14 en 21 januari komt de heer Frans Metz, medewerker van het Dioce saan Pastoraal Centrum, spreken over ’jonge renpastoraat’. Hij zal onder andere enkele le- vensbeschouwlijke projecten voor jongeren met ons doornemen. Deze bijeenkomsten zul len plaats vinden in een zaal van het Levenskerk-gebouw, le Sage ten broekstraat 2, te Oisterwijk (hoek Schepersdijk) en beginnen allebei om 20.00 uur. Het zou fijn zijn wanneer belangstellenden zich van tevoren bij Arno Drissen (pastoraal werker) zouden aanmelden. Tel. 1340 (pasto rie) of 04242-1761 (privé). Met de zeer gewaardeerde medewerking van de familie Moorman en het gemeentebestuur van Moergestel hebben we nu een prima parcours gevonden aan de Zandstraat. Een gedeelte van Moergestel waar u anders niet zo vaak zult ko men, maar waar het prima wandelen is in een bosrijke omgeving. Tijdens het wandelen kunt u dan genieten van een onderdeel van de wielersport welke het meeste conditie en behendigheid van de ren ners vraagt. Afgelopen zondag hebt u bij Studio-Sport nog kunnen zien, dat tijdens de Nederlandse kam pioenschappen alleen de zeer sterken overeind blijven en zich redelijk kunnen klasseren. Ons nieuwe parcours is ook uitermate selec tief, dus wij zien u graag bij deze wedstrijden. Ook dit jaar hebben weer verschillende lande lijk bekende renners ingeschreven, dus aan strijd zal het niet ontbreken. In de verschillende categorieën zijn dat: Professionals: Nico Verhoeven uit Berkel-En schot. Amateurs: Edward Kuiper uit Tilburg en Re né van Korven uit Diessen. Nieuwelingen: de no. 2 van de Nederlandse kampioenschappen de,renner Vierhouten. Lilefhebbers: Jan Oldemeulen, Nederlands kampioen van afgelopen zondag. In deze cate gorie rijdt ook onze dorpsgenoot Pieter Bur gers, die bij de Nederlandse kampioenschap pen 1 le werd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1