Gemeenteraad alleen interessant bij de mededelingen I Driekoningen 1986 Ome Gijs is Ome Gijs geweest Evenementenkalender Muzikanten voor ’Durpsfist’ 2e Kerstdag Dierenkerstfeest in Safaripark Beekse Bergen x fe'' - i 1 y 4 MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 n.m. het van Na een korte nachtrust, dankzij het rikconcours van de Vurhaai, een rommelige werkdag, dankzij mezelf, een bezoek aan de economische hogeschool te Tilburg met daaraan gekoppeld een goed verzorgde receptie, dankzij de met genoegen geslaagde doctorandus Rien Denissen en tenslotte na twee heerlijke borden erwtensoep van een kwaliteit, die mij onmiddellijk deed denken aan lang vervlogen tijden, dit alles dankzij de moeder van eerder genoemde doctorandus, begaf ik mij afgelopen vrijdag, bruisend van energie naar de gemeenteraadsvergadering. Het toeval wilde, dat ik dit kon doen in het welgemeende gezelschap van de eerder genoemde moeder van de eerder genoemde doctorandus, zijnde mevrouw Betsie Denissen-Welten, die zoals we mogen concluderen ook een overbezet programma had die dag. Het Safaripark Beekse Bergen organiseert ie der jaar onder het motto ’Kerstmis is niet al leen een feest voor mensen maar ook voor die ren’ een kerstdiner voor de beesten in het safa ripark. De feestelijkheden beginnen tweede Kerstdag om 12.00 uur als er in de vierde afde ling van het park, waar ondermeer apen, ka melen, zebra’s, giraffen en struisvogels leven, een vreugdevuur worden ontstoken. Tussen 13.00 en 14.00 uur begint voor de die ren het kerstdiner. Het menu vermeldt voor de dieren aantrekkelijke gerechten zoals broodjes jam, diverse kolen, salades, apekorrels en paardebrokken. Het Safaripark Beekse Bergen is met uitzonde ring van Eerste Kerstdag dagelijks geopend van 10.00 tot 15.30 uur. De toegangsprijs be draagt 8,per persoon met eigen auto en 9,per persoon met de safariparkbus. Re ducties zijn mogelijk voor groepen vanaf 20 personen. Vrijdag 31 januari: Ponybal kring Brabant in Den Boogaard. De evenementen die u geplaatst wilt zien kunt u doorgeven aan Ad Nouwens, Huysac- kerstraat 15 (tel. 2428) of aan het gemeente huis. Op bovenstaande adressen kunt U de evenementenkalender inzien. Geef uw programma voor 1986 tijdig door zo dat we met zijn allen kunnen voorkomen dat twee gelijkaardige evenementen op een dag plaats vinden. 6 januari 1986 op de school. Zij krijgen daar dan ook de kollektebus mee. Op 6 januari 1986 worden de koningen na school tijdens het straatzingen beoordeeld door een straatjury. Tussen 17.30 en 18.30 uur kunnen de driekoningen voorzingen in Den Boogaard. Aansluitend zullen de prijzen wor den uitgereikt, welke te verdienen zijn voor straatzingen, zang, kleding, geldopbengst en algemeen. Evenals vorige jaren wordt het Driekoningen zingen weer georganiseerd met medewerking van de Streek V.V.V. Hart van Brabant. Deze organisatie zorgt voor de koeken en de bekers. In Den Boogaard wordt aan de Driekoningen een beker warme chocolademelk en een koek uitgereikt. In enkele van die koeken is een boon ingebakken, welke recht geeft op toe gangskaartjes voor een gezellige middag in de Stadsschouwburg te Tilburg. De voor Theo Raaij makers en Wim van Oort kollekterende Driekoningen zijn voorzien van een officiële kollektebus, waarom een wikkel van onze werkgroep is aangebracht. Wij hopen dat een groot aantal driekoningen enthousiast zingend en kollekterend door Moergestel zullen trekken en dat zij door u warm zullen worden onthaald. Daarnaast rekenen wij erop dat de driekonin gen zich tijdens het voorzingen in Den Boo gaard mogen verheugen in een grote be langstelling. Dus komt u op maandag 6 janua ri 1986 allemaal kijken en luisteren. De werkgroep M.O.V. Zaterdag 14 december 1985 is ’n datum die Geert v.d. Wouw, Burg. Bardoelstraat 5, nog lang in zijn herinnering zal meedragen. Na 12’/2 jaar nam Ome Gijs tijdens het regio-bal afscheid als disc-jockey van 'Den Boogaard’. Zijn betekenis voor ’Den Boogaard’ tekenden we als eens eerder op in een artikel dat we schreven bij zijn afscheid voor de jeugd op zondagavond. Óp 15 augustus 1982 gaf hij de scepter voor die disco-avonden al over aan zijn jongere collega’s (Moergestel-Nieuws nr. 252, d.d. 1 september 1982). Nu behoort Ome Gijs dus definitief tot de ver leden tijd. Voorzitter Wim van Dijk memoreerde tijdens zijn toespraak nog eens de voornaamste wa penfeiten van de man die 20 jaar geleden naar ’Den Boogaard’ kwam als klusjesman. Van al les heeft hij in die jaren gedaan totdat hij in 1973 samen met Hans van Brunschot de disco ging starten. Het spontane publiek reageerde met applaus op alle goede woorden die Ome Gijs kreeg toe bedeeld, en dat waren er vele! Welverdiend overigens. Ook de vrouw van Geert werd, on danks haar ziek-zijn, niet vergeten en dochter Jacqueline werd, namens haar moeder, feeste lijk in de bloemetjes gezet. Het hele gebeuren speelde zich af tijdens het bovengenoemde regio-bal en tekende de fijne sfeer tijdens die avonden. Gewoon, ongedwongen samenzijn met ’n drankje, muziek en de mogelijkheid om te dansen. Stijldansen dan wel te verstaan, want zelfs veleta en polka liggen op de draaitafel. Met ’n heus spandoek en bossen bloemen on derstreepten verschillende bezoekers hun wel gemeende dank aan de afscheidnemende en tij dens diens eigen dankwoord werd het zelfs voor hem even te veel. 'n Prachtige koperen ketel voor bij de open haard werd hem tenslotte aangeboden door Sjef Meeuwis met wie ome Gijs de z.g. Regio- bar heeft opgezet en organiseerde. Hierna kwam aan dit officiële gedeelte een eind, nam Nico Koenen de disco over en ome Gijs ging dansen ’n Vreemd gezicht eigenlijk, maar hij heeft be loofd dat men hem nog dikwijls terug zal zien. Ome Gijs is Ome Gijs geweest en Geert v.d. Wouw zal ontegenzeggelijk nog veel terugden ken aan zijn disco-tijd in ’Den Boogaard'. Lang leve Ome Gijs en dank u wel!! M.O. - Voor M.T.V. Stokeind wordt een bedrag van 36.819,28 ter beschikking gesteld voor het op peil brengen en houden van de voorzie ningen. - als toegevoegd punt wordt een financierings- regeling voor ambtenaren aangenomen, wel ke hen wat betere voorwaarden verschaft ter verkrijging van hypotheken. Een niet spannende, maar wel vlot lopende vergadering was hiermee teneinde en iedereen kon op een redelijk aanvaardbaar tijdstip zijn huiselijke kring opzoeken. Met een nog steeds voldaan gevoel over de cu linaire mogelijkheden van sommige dames, heb ik nog in overweging genomen om hun produkten te doen vergezellen van produkten van onze landelijke brouwers, maar heb de verstandige beslissing genomen dit dan in ieder geval in huiselijke kring te doen. Een besluit wat thuis zeer werd gewaardeerd. Th. op ’t Hoog. Op maandag 6 januari 1986 is het weer het feest van Driekoningen. Na de school zullen de koningen in Moergestel langs de huizen trek ken. Zij zullen voor u zingen. Daarnaast zullen zij kollekteren voor Pater Theo Raaij makers en voor Wim van Oort. Deze dorpsgenoten zijn respektievelijk werkzaam in de opvang van straatjeugd in India en op een landbouw- projekt in Tanzania. Zij kunnen onze steun zeer goed gebruiken. De kinderen die aan het Driekoningenzingen willen deelnemen kunnen zich tot en met vrij dag 20 december a.s. op de basisscholen opge ven. Deze deelnemers krijgen op 6 januari 1986 op school de kollektebus uitgereikt. De kinderen die vergeten zijn zich voor 21 de cember op te geven kunnen dat alsnog doen op Enkele weken geleden deden we in Moergestel Nieuws een oproep aan muzikale Moergestel- naren om zich als straatmuzikant aan te mel den voor het ’durpsfist’. De eerste aanmeldin gen zijn intussen binnen, maar we kunnen nog meer muzikanten, zangers en zangeressen ge bruiken. Gitaristen, violisten, banjo-spelers, trommelaars, fluitisten, iedereen is van har te welkom. Wie graag een deuntje wil meezin gen of meespelen en tussen januari en mei een avondje per week vrij kan maken om te repete ren, kan zich aanmelden bij Jos Creusen, Krie- kenakker 12, tel. 3429. Ook al bestaande groepjes muzikanten die denken een sfeervol le, muzikale bijdrage te kunnen leveren aan het ’durpsfist’ kunnen kontakt opnemen. Het Moergestelse ’durpsfist’, dat georgani seerd zal worden door 3 Moergestelse gilden, is er vóór en dóór de Moergestelnaren. Het vindt plaats op 16 mei a.s. (2e Pinksterdag) in de openlucht op het St. Jansplein. Behalve van sfeervolle, levende straatmuziek, zal de Moer gestelse bevolking kunnen genieten van traditi onele volksspelen, typisch Brabantse hapjes en drankjes en een unieke kultuur-historische ten toonstelling. Voor de pauze vermeldde de agenda 14 pun ten, welke geen noemenswaardige problemen veroorzaakten, hoewel bij punt 4 van de agen da ’mededelingen’ enige verschillen van inzicht ontstonden tussen wethouder van Gils ener zijds en de heer Gerlach en de heer Vriens an derzijds. Asphalteringswerkzaamheden aan de Tilburg- seweg terhoogte van het viaduct over de rijks weg is van zo slechte kwaliteit, dat er gevaar voor weggebruikers kan optreden. Er zullen wat noodmaatregelen worden genomen en in het voorjaar wordt de situatie terplaatse dan hersteld. De heer Gerlach vond dit veel te lang duren en wenste, dat de situatie onmiddellijk verbeterd wordt. De heer Vriens wil de belij ning aangebracht hebben en ging er van uit, dat dit wel niet de grootste kosten mee zou brengen. De voorzitter reageerde hierop met de opmerking, dat de heer Vriens dan de reke ning wel thuisgestuurd kon krijgen. Uit het overleg met de provincie en de betrokken aan- nenemers was verder gebleken, dat het hun aandacht heeft en dat schade ontstaan door de conditie van het wegdek eventueel daar in re kening kunnen worden gebracht. Verder werd besloten: - een éénmalige subsidie krijgen, de katholieke Vrouwen Organisatie, de tafeltennisvereni ging, sportvereniging Roef afd. Honkbal en de E.H.B.O. - subsidieverzoek V.J.V. Sonnevanck afgewe zen. - het Veteranen Legioen krijgt 100,voor de aanschaf van een vaandel. - het Volkenkundig Museum te Tilburg krijgt geen subsidie, hoewel er nog wel enige dis- kussie hierover was. Theo Mulders van het C.D.A. zag toch graag dat dit in Tilburg blijft gevestigd. De raad sprak de intentie uit, dat als het museum in Tilburg blijft ge vestigd alsnog over een subsidie kan worden gesproken. - het sociaal-kultureel programma 1986 wordt aangenomen, alsook de daaruit voortvloei ende subsidies. F.E.V.I.O.R. heeft afgezien van een aanvraag en drumfanfare Moer gestel en de K.P.J. worden 25% gekort op hun subsidie-aanvrage, omdat zij hun be scheiden niet tijdig of volledig hebben inge diend. Op verzoek van de raad wordt de deur toch opengehouden om dit te corrigeren. Voor de E.H.B.O. wordt voor het toekennen van het subsidie ook het aantal verband- posten meegenomen. - de Algemene Subsidieverordening wordt ge wijzigd en ook de verordening specifieke be palingen. - het rapport ’op weg naar de Basisschool’ wordt voor kennisgeving aangenomen en hiermee vervalt de Scholennota Moergestel. - aan de Scheerman, in de omgeving van de molen, wordt een nieuw volkstuinencomplex aangelegd. Een krediet van 69.000, wordt beschikbaar gesteld. - bermverharding wordt aangelegd in de Prin ses Christinastraat, Burg, van Hees wijkstraat, Pater Helmerplein, Past, van Doorenstraat en de Past. Janssenstraat. Na een zeer korte pauze, waarbij ik maar net mijn koffie op kon drinken werd de vergade ring voortgezet. - de minicontainers worden definitief aange schaft. Men kan deze kopen voor 90, huren voor 16,per jaar. Besluit men la ter toch tot koop, wordt voor elk jaar dat huur is betaald 10,in mindering ge bracht. De koopsom kan in drie termijnen van 30,worden voldaan. - het jachtgenot van de Kerkeindsche Heide blijft bij de bestaande jachtkombinatie. - de grond aan de Heiligenboom, waar vroeger het kadaverhuisje stond wordt verkocht aan de heer A. van Gorkum. - er worden 15 kavels grond verkocht voor nieuwbouw. - de openbare weg bij de nieuwbouw aan het St. Jansplein krijgt de naam St. Janshof. - er wordt een nieuwe groennota vastgesteld. - na enig geharrewar over het late tijdstip en de vaststelling ingaande 1 januari 1985, dus een jaar terug, worden een drietal besluiten aangenomen in verband met de stads- en dorpsvernieuwing. De burgemeester en wet houder Smits moesten hun beste beentje voorzetten om deze besluiten alsnog te laten nemen, temeer daar er al een drietal verzoe ken lag op grond van deze eerst nu aan te ne men regelingen. Het C.D.A. had niet zo’n probleem, maar V.V.D. en P.G.B. hadden nogal wat moeite. -/ - de verordening Onroerend Goed wordt onge wijzigd opnieuw vastgesteld. - de budgetprognose 1986/1989 wordt aange boden, wat dat dan ook mag inhouden. Woensdag 18 december: Kerstviering K.V.O. Vrijdag 20 december: Kerstviering voor alle ouderen van Moergestel vanaf 55 jaar, in Den Boogaard. Vrijdag 20 december: Kerstavond K.P.J. Zaterdag 21 december: Korenzangavond waaraan alle Moergestelse koren hun medewerking verlenen. Organisatie is in handen van Gemengd Koor ’Crescendo’. Aanvang 20 uur in Den Boogaard, na afloop is er gelegenheid tot dansen. Zondag 22 december: Audacia - Korvel aanvang 14.30 uur. Sport park. Maandag 26 december tweede Kerstdag: Kienen met Gezwiene om 20.30 uur bij café Rest. De Brouwer. Zaterdag 28 december: Oudejaarsconcert door harmonie ’Prinses Ju liana’ om 20.00 uur in Den Boogaard. Woensdag 1 januari: Nieuwjaarsreceptie 00.30 uur in Den Tob. K.P.J. Woensdag 1 januari: Matinee in Bar De Schouw vanaf 4 uur n.m. met muziek van ’Chanouk’. Zaterdag 4 januari: Toneel ’De Naemloose Speelers’ 18.30 uur in Den Boogaard. Zaterdag 4 januari: Regiodansavond 21.00 uur Den Boogaard. Maandag 6 januari: Driekoningenzingen Woensdag 8 januari: Bingo-avond (Kath. Bond voor Ouderen) Reu- selhof. Donderdag 9 januari: Kringgezinsdag N.C.B. in Den Boogaard. Zaterdag 11 januari: Prinsenbal Pierewaaiers in Den Boogaard. Zondag 12 januari: Wielerveldrit vanaf 12 uur, voor Profs, ama teurs, junioren, nieuwelingen, veteranen, lief hebbers. Dinsdag 14 januari: Bezinningsmiddag (alleen voor leden) samen met H.v.d.Broek, Kath. Bond voor Ouderen. Donderdag 16 januari: Algemene vergadering Boerenbond 20.00 uur. Draaiboompje. Donderdag 16 januari: Toneel Kath. Bond voor Ouderen gespeeld door de Tweede Jeugd. Vrijdag 17 januari: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine van Audacia. Zaterdag 18 januari: Jubileum ’Belleblaosers’ in café rest, de Brouwer. Zaterdag 18 januari: Toneel Bond voor ouderen ’s avonds in Den Boogaard, gespeeld door de Tweede Jeugd. Woensdag 22 januari: Regiodansavond 20.30 uur in Den Boogaard. Vrijdag 24 januari: Sauwelavond. Zaterdag 25 januari: Sauwelavond. Zaterdag 25 januari: K.P.J. Prinsenbal in Draaiboompje. Donderdag 30 januari: N.C.B. studiedag m.m.v. Minister Braks. Den Boogaard. de zaal PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5