Ie Trekking Winkelaktie Stem af op ’De Echo’ Muzikaal succes voor Harmonie Tineke Schouten (Yvonne Habraken) maakt reis naar Engeland Brabantse Schilderkunst centraal in Brabantse Kunstgalerij Moergestel-kalender 1986 Gevraagd: Moergestelse muzikanten voor ’’durpsfist’ g 8 ULIANA - MMRM me i WOENSDAG 27 NOVEMBER 1985 10e Jaargang - Nr. 408 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Het jubileumcomité Harmonie Prinses Juliana el Zingen brengt plezier. Zingen haalt herinne ringen op. Het ouderenkoor ’De Echo’ wordt nieuw leven ingeblazen. Het zou fijn zijn, als ons koor versterking kreeg met nieuwe leden. Vooral mannenstemmen zijn zeer welkom. ’Schep vreugde in ’t leven, zet je zorgen aan de kant’. Kom met ons zingen op maandagmor gen in den Boogaard en meld u aan als nieuw lid. Voor inlichtingen: kontaktpersoon Ouderen koor ’De Echo’, mevrouw Deliën, Reuselhof 21, tel. 2333 of bij dhr. J. Meeuwis, Bosstraat 6, tel. 1641 of 1665. Mevrouw van Dijk neemt de felicitaties en de fiets in ontvangst van voorzitter Jan Buynsters. De overige prijswinnaars uit de le ronde wa ren: Bonnet; M. Leyten; W. Willems; J. v. Dijk; B. v.d. Boogaart; L. v.d. Wouw; J. v. Poppel; H. Wijten; J. Vugs; H. v.d. Wouw; --- milies C. Mathijssen-de Bresser, H. van Hulten-Mathijssen, en M. de Kort-van Rooij. Het pand werd in 1961 gesloopt voor de aanleg van het St. Jansplein. oktober: De boerderij Zandstraat 8, waarin de familie L. Swinkels-Verouden woonde. Het pand werd in 1957 gesloopt. november: Een interieurfoto van café Het Fortuintje, Raadhuisstraat 7 van de dames van de Wouw. Thans is in dit pand garage Bertens gevestigd, december: De in 1954 gesloopte boerderij Oirschotseweg 73 van de familie A. van den Boogaart-van de Meijdenberg. Wij hopen met de bovenstaande informatie de onvolkomenheid aan de Moergestel-kalender te hebben goed gemaakt en dat u er in 1986 veel plezier aan zult beleven. Tot slot hebben wij nog een vraag. De foto’s zijn al vrij oud en wij hebben niet alle namen van de afgebeelde personen kunnen achterha len. Als u enkele mensen wel herkent, zou u dit dan met andere interessante gegevens over de afgebeelde panden en situaties door willen ge ven aan V. Theeuwes, telefoon 2187. Aan de hand van de verkregen inlichtingen zullen wij dan mogelijk in de loop van het volgend jaar in enkele artikeltjes in Moergestel Nieuws meer achtergrondinformatie geven over de fo to’s. Jacqueline Schdders lacht tevreden naar haar moeder en lijkt te vragen wat ze moet kiezen uit de hoofdprijzen. De overige prijswinnaars uit de 2e ronde: A. Hoosemans; v. Cuyck; N. Jansen; J. Kie rnans; J. v. Doormaal; Lemmens; R. v.d. Wouw; J. Wouters; B. v.d. Boogaart; A. Hooyen; Schellekens; de Otter; J. v.d. Meij denberg; A. v. Oirschot; J.W. Beerens; A. Matheeuwsen; A. Poppelaars; H. Mertens; T. Kurstjens; J. Vugts; G. Dieltjes; A. de Kort; B. Bekkers; P. Vermeer; Vriens; C. Sterke Ge vers; J. v.d. Ven; J. Kemps; D. v. Gestel; C. Westgeert; E. v.d. Wouw; J. Beerens; Chr. Denissen; R. Neggers; F. v. Ras; H. v.d. Dus- sen. vooral onwijs-gave punkband met komputer- gestuurde synthesizer annex ritmebox. Nee, die muziek bewaren we liever voor die andere 364 dagen van het jaar. Maar op die ene dag willen we graag met enkele Moergestelnaren samen muziek maken in de stijl die aansluit op de sfeer van een durpsfist. Het hoeft natuur lijk niet allemaal even vals te klinken, maar toch staat de muzikale kwaliteit zeker niet op de eerste plaats. Waar het om gaat is, dat we met een stel Moergestelse mensen samen onbe kommerd en zonder enige pretentie een gezel lig, sfeervol stukje ’’straatmuziek” kunnen brengen. Bent u misschien zo iemand die er gens op zolder nog een stoffig muziekinstru ment heeft liggen waar u al een tijdje niet zo veel meer op speelt, of bent u iemand die het gevoel heeft dat uw zangkwaliteiten altijd het beste tot hun recht komen als u onder de dou che staat? Dan bent u beslist de juiste persoon die wij zoeken. Als dit verhaal u heeft aangegrepen en als u denkt dat u vanaf nu tot mei volgend jaar pa kweg een avond in de week vrij kunt maken om gezellig samen met andere dorpsgenoten een stukje sfeervolle muziek te maken, dan kunt u zich vanaf nu aanmelden bij: Jos Creu- sen, Kriekenakker 12, Moergestel. Tel. 3429. En u zult zien: ons dorp is rijker aan muzikaal talent dan het zelf ooit beseft heeft. Nadat op vrijdag 15 nov. jl. door burge meester ter Veer op de Rabobank de eerste se rie van 37 prijswinnaars waren getrokken, werden deze uitgenodigd en op dinsdag 22 no vember in café de Brouwer te bepalen, d.m.v. het Rad van Avontuur, wie de hoofdprijs mee naar huis mocht nemen. Onder het genot van ’n glaasje en ’n kopje werd er in ’n bomvolle zaal gedraaid om de hoogste punten. Mevr. v. Dijk, Oisterwijkseweg 56, was de ge lukkigste. Ze mocht kiezen uit de hoofdprij zen: ”n fiets, maar dan graag zonder stang’, zei de winnares laconiek. Vervolgens mochten de overige 36 kandidaten kiezen uit het grote prijzenpakket. ’n Geslaagde avond! Een zekere hang naar nostalgie kan de Moer- gestelnaar niet ontzegd worden. Dit werd enige weken geleden nog bewezen door de uitvoering van de echte Moergestelse musical ”De roo fridder van Moergestel”. Tot drie keer toe was het in Den Boogaard een uitverkocht huis. Even waande ons dorp zich in de Middeleeuwen. Ook in 1986 duikt Moergestel eens terug in de tijd. Nee, geen musical deze keer, want veran dering van spijs doet eten. Dit keer wordt het een onvervalst Brabants ’’durpsfist” voor en door Moergestelnaren. (Voor de lezers die niet zo goed thuis zijn in het brabantse dialect, kunnen we al wel verklappen dat het hier om een zgn. ’’dorpsfeest” gaat). Dit durpsfist zal plaatvinden op 19 mei (tweede pinksterdag). Het één en ander zal zich afspelen op het Sint Jansplein. De organisatie van dit durpsfist is in handen van de drie Moergestelse gilden. Hoewel er in een latere Moergestel-Nieuws edi tie nog wel ’ns uitgebreid uit de doeken zal worden gedaan wat er op die bewuste dag zal te gebeuren staan, kunnen we hier al wel wat steekwoorden laten vallen: een uitgebreid ge lag in de vorm van een Brabantse koffietafel (dus is er behalve koffie natuurlijk ook zult en snevel), bijna in de vergetelheid geraakte volksspelen (dus geen komputerspelletjes en elektrische fruitautomaten deze keer), een nog nooit eerder vertoonde unieke expositie van authentieke Moergestelse voorwerpen en: aan gepaste, sfeervolle, levende muziek.’ En om die muziek gaat het hier. Het is natuur lijk het eenvoudigst om enkele kolosale ge luidsboxen op het Sint Jansplein te installeren en het publiek muzikaal te onthalen op spette rende, sprankelende top-zoveel-disco-muziek. Maar dat geeft geen pas op een durpsfist, evenmin als een swingende, stampende, en Aan de vooravond van haar 75-jarig jubileum wist Harmonie Prinses Juliana zaterdagmid dag de eerste prijs te behalen in de categorie uitmuntendheid. Dat gebeurde op het door de harmonie St. Mi chael georganiseerde concours in gemeen schapshuis ’De Huif’ te Sint Michielsgestel. Directeur Willy Schreurs wist met zijn musici 292/2 punt te behalen, ruimschoots voldoende voor een eerste prijs. Een prestatie die, vooral gezien de moeilijk heidsgraad van het verplichte nummer ’Music for wind and percussion’, een proficiat meer dan waard is. Veel Moergestelnaren, waaron der burgemeester Ter Veer en echtgenote en het voltallige jubileumcomitee, waren getuige van dit muzikale gebeuren. Zondagmiddag hield de succesvolle harmonie receptie in clubhuis café Hans de Brouwer, waar zij talloze gelukwensen in ontvangst mocht nemen. In de afgelopen week werd de Moergestel- kalender 1986 door harmonie Prinses Juliana in verkoop gebracht. Van vele zijden werd lof gesproken over de mooie foto’s uit de oude doos. De komplimenten gingen in de meeste gevallen vergezeld met de vraag, welke panden of situaties op de foto’s waren afgebeeld. Een deel van de plaatjes was niet meer herkenbaar. Het ontbreken van de aanduidingen bij de fo to’s willen wij natuurlijk weer goed maken. Daarom geven wij onderstaand enige achter grondinformatie over het afgebeelde. januari: Gezicht op de kerk vanaf het Root ven. Voor de kerk ziet u de in 1970 gesloopte woningen en/of winkels, waarin laatstelijk woonden de families W. Kersten-de Laat, mej. Cl. op ’t Hoog, J. Nouwens-Timmermans, H. Roozen en P. Fonken-van Esch. Op de voorgrond ziet u een terreinkar, waar mee eieren voor de Eierbond van Moergestel naar Oisterwijk werden vervoerd. Vanuit deze plaats werden de eieren met de trein naar Roermond getransporteerd. februari: De boerderij Zelt 2. Deze werd in 1969 gesloopt. Tot enige jaren voor de sloop heeft hier de familie A. Dekkers-de Kort gewoond, maart: De boerderij Heuvelstraat 33. Vroeger woonde hier de familie W. van Dijk-van Balsvoort. Thans woont in dit pand de familie H. van Hout. april: De openbare lagere school op de hoek Schoolstraat-Pastoor de Louwstraat. Dit ge bouw is thans in gebruik als opslagruimte van de Avang Schoenfabriek. mei: De korenmolen aan de Schoolstraat. Deze was eigendom van molenaar P.C. Roozen. Vanaf 1960 is de gemeente Moergestel eigenaar van deze standerdmolen. juni: De kindsheidoptocht vanaf de voormalige kleuterschool aan de Kloosterlaan. Dit ge bouw wordt thans gebruikt als brandweergara- ge en kantoor en werkplaats van de dienst ge meentewerken. juli: De villa Hoogenhuijzen, Oirschotseweg 12. augustus: De voermanswagen van Marinus Roozen ko mend vanuit de Postelstraat en voor de woning van de familie A. Nagel, thans St. Jansplein 1. Op de voorgrond ziet u Mina en Kees Roozen, kinderen van de voerman. september: Harmonie Prinses Juliana konserteert achter café Het Zwaantje, Raadhuisstraat 18. Dit ca fé werd achtereenvolgens gedreven door de fa- Zals iedereen al wist was de le prijs bij de Moergestelse Playbackshow een reis naar En geland. Hier volgt een verslag van deze reis. Om 11 uur mochten we aan boord van de ”Olau Brittannia”. Behalve de Engelsen die al aan boord waren, gingen er carnavals vereni gingen mee uit Vlissingen, Utrecht, Duitsland en België. Om 12.00 uur vertrokken we. Er waren winkels aan boord, zwembad, sauna, restaurant, cafetaria en een zgn ’’Captains ta bel” dat was koud en warm buffet. Het werd er heel gezellig aan boord, er speelde een band je, een hofkapel en er traden verschillende ar tiesten op, waaronder ikzelf behoorde. Om 7 uur kwamen we in Sheerness aan waar we van boord af gingen. Om half 11 vertrok de boot weer terug. Toen begon het grote feest. Het liep tot in de kleine uurtjes. Aan deze reis heb ik nog wat uitnodigingen over gehouden: twee feesten van de carnaval vereniging Vlissingen en een feest bij de Utrechtse vereniging waar ik nog een optreden zal verzorgen. Het is de stad waar Tineke Schouten zelf vandaan komt. Het was in één woord fantastisch! Ik wil nog even Mieke Habraken bedanken den verder ie dereen die het mogelijk heeft gemaakt voor mij om dit allemaal mee te maken. Bedankt! Yvonne Habraken Org. C.V. Dorstvlegels Vanaf zondag 24 november tot en met zondag 26 januari, opent de Brabantse Kunstgalerij opnieuw haar deuren. Ditmaal met werk dat zeker extra aandacht verdient: werk van de Brabantse schilderskolonie. Deze groep schil ders vestigde zich zo vanaf halverwege de twin tiger jaren in Oirschot dat toen precies 4575 in woners telde en vaardig werd bestuurd door de hand van burgemeester J.C.H.B. van Lith. Wie een terugblik wil werpen op het Brabant van weleer kan terecht in de Brabantse Kunst galerij, Kanaalstraat 33 te Oirschot. Geopend vrijdag van 17 tot 21 uur en iedere zaterdag en zondag van 13 tot 17 uur en na telefonische af spraak ook op andere tijden. Tel. 04997-73582. T. Heslenfeld; Roozen; J. Kolen; Fa. Rooyak- kers; W. Bode; B. v.d. Sande; Bergman v.d. Loo; J. Nijtmans; A. Denissen; F. v.d. Wouw v. Beers; F. v.d. Wouw v. Beers; C. Mutsaers; J. v.d. Loo; H. Mutsaers; A. v. Alphen; H. de Vries; W. Kassels; H. v.d. Fuhr; A. Bekkers; W. Ligtvoet; J. Janssen; A. v. Gisbergen; v.d. Boogaart; Takx; Takx; A. v. Esch. Maandag 25 november was de 2e trekking, die werd gewonnen door Jacqueline Schilders, Kruysackerstraat 22. Ook zij koos voor de fiets.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1