Geweldig tevreden... J 8 Tr Geslaagd Fotogroep Moergestel Open dag Body Soul C.V. de Dorstvlegels presenteerde haar 15de Prins h Nieuw nummer ’de Kleine Meijerij’ De Krekul Sinterklaas, Kerstmis, een verjaardag "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON B F IH S- WW Ft? s f 1 X 6 PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 *él Woonplaats Naam Telefoon Straat 4 t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f 5,- Op donderdag 21 november is het weer foto groep in De Vereniging. Aan de orde komen de afronding van de doka, het programma voor de komende maanden en wellicht zijn er al foto’s van het bezoek van afgelopen zater dag aan de klompenfabriek. Zaterdag 9 november hield CV de Dorstvlegels haar jaarlijkse Prinsen verkiezing. Bij een gezellige drukte trad omstreeks half tien Prins Gerrit I af na 4 jaar de scepter ge zwaaid te hebben, werd hij opgenomen bij de ex Prinsen van cv de Dorstvlegels. Nadat de drukte ten top was gestegen, kreeg men bezoek van een astronaut. Na een kort onderhoud met onze ceremoniemeester bleek dat hij een bood schap bij zich had, en door middel van het op nemen van zijn rugkoffer kwam te voorschijn wie er Prins karnaval 1985/1986 zou worden. De naam van de nieuwe Prins bleef echter be dekt. De spanning steeg toen onze ceremonie meester het bordje weghaalde waarachter stond dat Prins Gerrit I voor de vijfde achter eenvolgende keer gekozen was als Prins der Dorstvlegels. Onder een daverend applaus trad Prins Gerrit I naar voren, en zei ontzettend blij te zijn om ook dit jaar weer de scepter te mogen zwaaien bij cv de Dorstvlegels. Na Prins Gerrit I geïnstalleerd te hebben en hij zijn woord van dank uitgesproken had voor het vertrouwen dat in hem gesteld werd maak te hij bekend wie zijn adjudant zou zijn voor 1985/1986. Dit was zo als het voor afgaande jaar C. v. El- deren, die volgens Prins Gerrit grote waarde ring verdiende. Na dit gebeuren werd de Raad van Elf voor gesteld en onderscheiden om samen met de raad en hofkapel een gezellig en leutig karna val 1985/86 te mogen vieren. Nadat de bezoekende verenigingen hun woordje en felicitaties gedaan hadden, werd het glas geheven en werd de feestvreugde tot in de kleine uurtjes voortgezet. cv de Dorstvlegels Dezer dagen verscheen het nieuwe nummer van ’de Kleine Meijerij’, het kwartaalschrift van de Heemkundekring. Paul van Wielink schrijft daarin uitvoerig over het Oisterwijkse en Moergestelse vennenge- bied. Het ontstaan, de vegetatie en de natuur bescherming komen in dat artikel aan bod. Udenhouters kregen in de 18e eeuw het recht om Helvoirtse heidegrond te gebruiken en het kontrakt dat daartoe werd opgesteld wordt besproken door P.v. Dommelen. A. van Dorp wijdt een relaas aan de oudste koningsvogel van een der Haarense schuttersgilden. Moge lijk is dat gilde van St. Catharina en Barbara aanmerkelijk ouder dan oorspronkelijk werd aangehouden. Ir. Cahen vervolgt zijn artikel over de joodse gemeente te Oisterwijk met een verklarende woordenlijst, waarin een aantal hebreeuwse termen worden duidelijk gemaakt. P. Wuisman geeft een levensbeschrijving van Jhr. van Doorn, de in Oisterwijk geboren te genstander van Thorbecke, die het tot minister van Financiën in het ministerie van Hall bracht. Voor niet-leden is ’de Kleine Meijerij’ ver krijgbaar bij ’de Spar’ 6,50. Op 26 oktober jl. slaagden voor het examen ’Typist’ de volgende leerlingen: Claudia Cools, Herman Derksen, Joyce van Esch, Tes- sel op 't Hoog, Marian Houben, en Ilse de Rijck. Voor het basis-examen slaagden: Mevrouw Donkers, Sandra Vermeulen, Hanneke Bex, Maikel Denissen, en Léan v.d. Dussen. Zij hadden de opleiding gevolgd bij mevr. Kouwenberg, Krijtestraat 19 te Moergestel. Wij wensen allen van harte proficiat. Gelijk met dit artikel laat mevr. Kouwenberg weten, dat zij nog 2 tweedehands- schrijfmachines te koop heeft. Feestelijke dagen, waarop vaak een grote of kleine wens in vervulling gaat. Behoort u ook tot de mensen, die zich afvraagt: Wat zal ik ge ven of wat zal ik vragen? In januari starten weer enkele kursussen bij De Krekul; mis schien is er een leuke kursus voor u bij. Schilderen in olieverf Enige tekenvaardigheid wordt verlangd. Kom- positieleer, kleurenleer van basis- en meng- kleuren worden behandeld. Start begin januari op maandagavond en dinsdagmorgen, 12 les sen, 105, Boetseren I Men leert omgaan met het materiaal klei, ont- wikkelen en uitbreiden van gevoel voor vorm en dekoratie. Een vijftal opdrachten wordt naar eigen inzicht en fantasie uitgewerkt. De werkstukken kunnen gebakken en geglazuurd worden. Start begin januari op dinsdagavond, 10 lessen, 97,50. Brooddeegfiguren Speciaal voor hen, die al iets van de techniek kennen, start een vervolgkursus. Er bestaat nog de mogelijkheid iets te maken voor 5 de cember. Start woensdagavond 27 november, 4 lessen, 30, Kalligraferen Diverse handschriften worden behandeld, ook het gotische met versierde hoofdletters (menu- of kerstkaart). Start woensdagavond 4 decem ber, 10 lessen 92,50. Alle lessen duren 2 uur en de prijzen zijn inclu sief materiaal. Nadere informatie bij het secretariaat, Lis straat 46, Oisterwijk, tel. 04242-83552. Kunnen we weer terugzien op het jaarlijks tra ditionele tweedaagse bezoek van het Spaanse gezelschap: de Sint en zijn Pieten! Het begon al met de geweldige aanwezigheid van belangstellenden bij de brug over de ’Reu sel’, want daar meerden twee boten aan die on ze tweedaagse gasten voet aan wal deden zet ten. Begeleid door ’Drumfanfare Moergestel’ en Harmonie ’Prinses Juliana’ gingen zij naar het gemeentehuis, waar zij werden verwel komd door B W. Langs de route was het, dankzij het goede weer, ook een enorme drukte. Hiervan heeft de Sint echt genoten, maar het meest geniet Hij nog steeds als de kindertjes van Moergestel Hem in ’Den Boogaard’ van dichtbij komen begroeten en hun wensen en wensjes kenbaar maken. Zij kregen een 5-spellendoos en een fruit-snoepzakje aangeboden. Geweldig was ook weer het bezoek aan het St. Nicolaasbal. De aanwezigen werden meegeno men naar ’De Efteling’, waar werd genoten van het sprookje ’Sneeuw-Zwartje’. Menige lachtspier is tijdens dit optreden losgekomen. Het was weer formidabel!!! Het feest van het afgelopen weekend is dus weer geweldig verlopen. Dit kon alleen door Uw allersteun en medewerking, waarvoor wij U dan ook onze hartelijke dank overbrengen middels dit bericht. Enkele groepen verdien den toch heus wel een aparte vermelding van onze dank: het team dat zorgde dat de boot tocht kon doorgaan - de scholen die zorgden dat ’Den Boogaard’ met tekeningen werd ver sierd - maar last but not least de Moergestelse Middenstandsver., waarvan wij jaarlijks een flinke steun in de rug meekrijgen. Iedereen, maar dan ook iedereen, die ons op een of andere manier heeft gesteund en zijn/haar medewerking heeft verleend, onze hartelijke dank, want zonder U was het voor ons onmogelijk om zo’n groot feest voor groot en klein op touw te zetten. Wij waren GEWELDIG TEVREDEN en ho pen in 1986 wederom een Spaans-weekend te kunnen organiseren. Het St. Nicolaas-comité Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is pok een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) j» I -1» »- Op zaterdag 23 november van 14-18 uur houdt de School voor Body Soul een Open Dag in het Nieuwe Tijdscentrum WAT, De Schans 131 te Tilburg. De toegang is gratis. In een on gedwongen sfeer kan men kennis maken met het nieuwe kursusprogramma: Bio-energetica, Hypnotherapie, Rebithing, Postural Integrati on e.d. Od deze dag zullen ervaren docenten deze programma’s die bedoeld zijn als doe- het-zelf-methoden ter behandeling van psych- somatische spanningen, toelichten en demonstreren. Op hetzelfde adres wordt op donderdag 28 no vember Hypnotherapie uitgebreider toege licht, terwijl een week later een nieuwe serie van 10 avondkursussen start. Aanvang 20.00 uur. Vrij entree. Op woensdag 27 november start en serie van 10 avondkursussen Bio-energetica, voor men sen die al eerder hebben deelgenomen aan deze vorm van lichaamswerk. Voor verdere informatie en vrijblijvende toe zending van het informatieblad In Balans, tel. 071-767735. Agenda Nieuwe Tijdscentrum WAT, De Schans 131, Tilburg. 23 november: Open Dag v.d. School voor Bo dy Soul van 14-18 uur. Vrij entree. 27 november: Start van. een serie van 10 avondkursussen Bio-energetica Vervolg. 28 november: Informatieavond over Hypno therapie. Om 20.00 uur Vrij entree.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7