Jan van Velthoven Fietskiezen? Keusgenoeg! Christ Smulders 11 kpj -nieuws TRICOT EN BADSTOF KINDER- TOPV1DEOTHEEK OISTERWIJK PYAMA’S voor de Sint slechts Theaterke De Schelleboom Truckers voor Africa fourage: wat is dat? Comité Oisterwijk Helpt Polen Pastellen en olieverven in het Oude Kerkje Alleen staan”.... hoe doe je dat PARELAANBIEDING GEMEENTE MOERGESTEL NOUWENS VERHUIZINGEN Honden Trimsalon de Gelukkige Hond EXTRA KORTING of minimaal f 50,- voor inruil van een oude fiets en ook nog bonnen voor de St. Nicolaasaktie! BEKENDMAKING 1 Iriyana fei-' Wij geven u tot 5 december Ook op maandagmorgen. Damespyama's en nachthemden van Triumph 10.- KORTING!!! PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 A 4 Het bestuur 407-1 Burg. Verwielstraat 7 - Oisterwijk t/o RABO Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 Moergestel - Tel. 1284 Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Voor knippen, wassen, toiletteren scheren en trimmen van uw hond Dinsdagavond 26 november a.s. treedt in thea terke de Schelleboom te Oisterwijk Gerard van Maasakkers op, begeleid door Willem van der Heyden. Aanvang 8.15 uur, entree 8. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Mevr. F. Dekkers-v/d Wouw Uw hond wordt gehaald en thuisgebracht!! A.s. zondag 24 november hebben wij een dag je zwemmen georganiseerd in Hapert. Dus heb je zin om in het golfbad te duiken, of in het bubbelbad te bubbelen. Kom dan a.s. zondag om half 1 naar ’d’n Tob’ en dan maken we er een gezellig zwemdagje van! Moergestel, 20 november 1985. De Burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Spreekt dit initiatief u aan, laat mij dat dan even weten. Ik stel uw medewerking, sponsoring en gelden zeer op prijs. Gaarne zou ik dit als een project van Moer gestel willen zien, een daad uit het hart. In afwachting van uw antwoord verblijf ik met een hartelijke groet van Jos Damen, de Looy- akker 27, 5066 MR Moergestel, tel. 04243- 3191. Gelden kunt u storten op de Rabobank Moer gestel onder de naam: Truckers voor Africa gi- ronr. 1071810, banknummer 134536959. Oisterwijk Tel. 04242 - 15230 Gediplomeerd Als uw hond in de rui komt en U last hebt van haar in huis, laat hem dan deskundig behandelen door De Burgemeester van Moergestel brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter openbare kennis dat de door de raad van deze ge meente d.d. 22februari 1985 vastgestelde bestemmingsplannen De Hoefkens, herziening I en Stokeind, herziening I, goedgekeurd door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluiten van 19 augustus 1985, nummer 134.796 respektievelijk 20 au gustus 1985, nummer 134.794, onherroepelijk zijn geworden. Deze bestemmingsplannen liggen met ingang van heden voor een ieder ter gemeentese- kretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Ontspanning, boodschappen doen, werk, trimmen of zomaar blokjes om waarvóór u uw nieuwe fiets wilt gebruiken is uw zaak. Maar die fiets staat voor u klaar! In het programma van Gazelle zijn zoveel modellen en uitvoeringen dat er altijd één voor u bij is. Loop 's aan bij ons. Grote kans dat u wegfietst. E 25 Komend weekeinde exposeren de Eindhove naar Peter van den Brand en Antoon Nies hun werken in het Oude Kerkje te Middelbeers. Pe ter van den Brand, autodidakt, tekent en schil dert reeds vanaf jonge leeftijd. Pastelleren is een techniek die hij momenteel veel beoefent. Bij deze werkwijze wordt pastel in grof materi aal gedrukt en gewreven en vervolgens ge fixeerd. Deze kunstvorm wordt tegenwoordig slechts door weinigen beoefend. De olieverven zijn van de hand van Antoon Nies. Hij schildert in een forse en robuuste stijl. Zijn thema’s put hij vooral uit het Hol landse landschap. Beide kunstenaars worden vooral geïnspireerd door de wisselwerking van de zon met de zee, havens en dreigende luchten. Plaats: Het Oude Kerkje Openingstijden: zaterdag 23 november 14.00-18.00 uur zondag 24 november 11.00-18.00 uur Truckers voor Africa is een particulier initia tief wat ontstaan is uit de Nederlandse chauf- feursclub Holland Duck. Chauffeurs en be stuur van de Holland Duck club en mensen zo als V.d. Woudenberg (van het Polen voedsel convooy) hebben gezien net als u dat er veel voedsel en materiaal staat te rotten in de lan den van Africa (inzameling als een voor Afri ca). Ze hebben gelden en sponsers gezocht en vrachtwagens opgekocht waarmee ze 10 aug. jl. in een convooy van 22 wagens vertrokken naar Soedan om met deze vrachtwagens de goederen en voedsel bij de mensen te brengen (mensen in nood). Zij hebben veel tegenslag gehad, maar met hun inzet hebben ze toch een weg weten te vinden naar de verschillende dorpen en kampen. In maart van het volgend jaar zullen er weer een aantal vrachtwagens naar Africa vertrek ken met dezelfde bedoeling. Niet alleen het transporteren van voedsel en goederen, maar ook het repareren van vrachtwagens e.d. wordt door deze jongens gedaan (structurele hulpverlening). Omdat zij in die barre landen zelf ook geen normaal voedsel tot zich krijgen, en daardoor allerlei problemen ontstaan, heb ik in samen werking met de Holland Duck een aktie in Moergestel gestart. Truckers voor Africa fou rage (bunker) het is de bedoeling om in maart ’86 met een bus omgebouwd als keukenwagen de truckers voor Africa te gaan helpen zodat daardoor de voedseltransporten door kunnen gaan, ik wil aan iedereen vragen of u uw mede werking daar in wil verlenen. In december zal er in de M.T.V. ook aandacht aan worden besteed en in Moergestel Nieuws zal u op de hoogte gehouden worden van de verdere ontwikkelingen en een verslag van de ze reis. Steeds meer mensen wonen of leven alleen. Sommigen hebben hier bewust voor gekozen, anderen leven noodgedwongen alleen. Veel alleenstaanden zijn tevreden over hun manier van leven. Anderen hebben het moei lijk met het ’’alleenstaan”. Als alleenstaande kun je moeilijkheden van al lerlei aard tegenkomen, b.v. praktische pro blemen, de vooroordelen van andere mensen, teleurstellingen in kontakten, eenzaamheid etc. Omdat we denken dat alleenstaanden elkaar kunnen helpen met deze moeilijkheden en met het ontdekken van positieve mogelijkheden van het alleen leven, organiseren we groepen van alleenstaanden. De bedoeling van die groepen is, alleenstaan den de mogelijkheid te bieden van eikaars er varingen te leren. Het kan een steun zijn te ho ren dat anderen hetzelfde meemaken of mee gemaakt hebben. Het kan zijn dat iemand een oplossing heeft voor iets waar je zelf nog niet aan hebt gedacht. De groepen zullen bestaan uit ca. 10 personen die wekelijks gedurende ongeveer 3 maanden bijeenkomen. De begeleiding in in handen van mensen die daar ervaring in hebben. Deelname aan de groepen is kosteloos. Mensen die belangstelling hebben kunnen in formatie vragen en/of zich opgeven vóór 4 de cember a.s. bij de kontaktpersonen. Kontaktpersonen: Erna van Heeswijk, dage lijks bereikbaar tussen: 09.00 en 10.00 uur; tel. 04242-19035 Harrie Schilders, dagelijks bereikbaar tussen: 09.00 en 10.00 uur; tel. 013-332341. <3^ Willem de Zwijgerlaan 34 j -Ten behoeve van tien personen is gemeente garantie verleend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. - Voor de aanleg van de fietspaden langs de Tilburgseweg is een vergunning verleend voor het kappen van de nodige bomen. Het is bijna zover dat de twee vrachtwagens naar Poznan vertrekken. Op het centrum aan de Scheepersdij k te Oisterwijk zijn we drukdoende met het inpak ken van kleding, medicijnen, levensmiddelen, speelgoed enz. De wagens raken al aardig vol zeker nu alle adoptiepakketten ingeleverd zijn. Mocht u nog kleding of andere artikelen af willen geven, kunt u dagelijks terecht op het centrum. Ook nadat de wagens vertrokken zijn, want we gaan weer verder voor het vol gend transport. Financiële bijdrage: 138936900. Vergadering Burgemeester en Wethouders van 30 oktober, 6 en 13 november. Sociale Aangelegenheden Een aanvrage om een eenmalige uitkering is toegekend en een bezwaarschrift inzake een beschikking uitkering ingevolge de Rijks groepsregeling Zelfstandigen is ongegrond verklaard. Bouwvergunning Bouwvergunning is verleend aan: - A. Dekkers, Heuvelstraat 9, bouw loods. P. Dirkx, Oirschotseweg 40, bouw schapenhal - Maatschap. Burgers, Heuvelstraat 31, bouw vleesstierenstal - A. van de Wouw, Donkhorst 5, bouw twee fokvarkenstallen aan de Heizenschedijk - A. van de Wouw, Pijnendijk 4, bouw veldschuur. Diverse aangelegenheden - Een verzoek om een kledinginzamelingsver- gunning van Aktie’68 te Maastricht is afgewezen. - Een bijdrage ingevolge de Beschikking gelde lijke steun huisvesting gehandicapten is toegewezen. - Een kollektevergunning is verleend aan: Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten voor 6 t/m 12 oktober 1986; Nationaal Rheuma Fonds voor 10 t/m 16 maart 1986; Diabetes Fonds Nederland heeft toestemming verkregen voor het ophangen van spandoeken tijdens de kollekte in november 1985. - Een invalidenparkeerkaart en een parkeeron- theffing zijn verstrekt aan inwoners. - Ontheffing is verleend voor de verkoop van vuurwerk eind december 1985 aan G. Kemps Rootven 8. - Buurtvereniging Oistervoirtjes heeft toestem ming verkregen voor het houden van een hobby-beurs op 3 november 1985 in Den Boogaard. - Ontheffing voor de dames wielerwedstrijd ’’Internationale Omloop van het Molenheike” op 19 april 1986 is verleend aan Wielervereni ging Diessen. - Op de aanvraag van de Waterleidingmij Oost-Brabant om een vergunning voor het leg gen van een hoofdleiding op het bedrijventer rein Den Oudenhof is positief beschikt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5