I 3 Het venijn schuilt in de staart a.s. Zaterdag kwisavond! i Aan alle ouderen van Moergestel Moergestelkalender komt er aan! Harmonie op concours ’Van toeten en blazen’ ULIANA Hypotheken! A.J.M. v.d. Sande 3 g- Veelzijdiger dan u denkt. ASMI voor vakkundige en persoonlijk service. Kaarten voor dit unieke evenement zijn a 2,- per stuk te koop bij Denissen Supermarkt of bij M. Oerlemans, Oisterwijkseweg 43. Wees er wel snel bij, want vol is vol!! •3 3 i 16 Raadsvergadering 15 november 1985 J.S. hierlangs afknippen Ondergetekende (naam) handtekening: I Aktualiteiten, muziek, woorden zonder klinkers, Ken Moergestel en de altijd spectaculaire slotronde Mistery Guest, dat zijn de onderdelen van de 3e Buurtverenigingenkwis die a.s. zaterdag gehouden wordt in 'Den Boogaard'. Naast deze onderdelen zorgt elke buurt voor een playbacknummer en we kunnen u nu al vertellen dat daar verrassingen bij zijn, zoals de nummers 1, 2, 3 en 4 van de afgelopen Moergestelse kampioenschappen, enz. Deze playback loopt als rode draad door het hele programma. Aan het eind van de avond zal dan bekend worden wie de felbegeerde "Moergestel-Nieuws" wisseltrofee in ontvangst mag nemen. Toezenden of afgeven (brievenbus) aan: Jubleumcomité Juliana ’75, p/a A. van de Wouw, De Hoefkens 43, 5066 BX Moergestel (tel. 1824). verzoekt het Jubileumcomité JULIANA ’75 voor hem te reserveren exemplaren van het harmonie jubileumboek ’VAN TOETEN EN BLAZEN’. De prijs ad 22,50 zal door hem/haar worden betaald bij aflevering van het boek. (volledig adres met postcode) M H M >1 )l M M H H >1 >1 >1 n n Op 27 november 1985 hebben wij weer onze gezellige bingo-avond in de Reuselhof en wel om half 8. De prijzen zijn als altijd mooi en nuttig en een lekker kopje koffie staat voor u klaar. De kommissie wenst u alvast een gezellige avond. Tot ziens in de Reuselhof. De Aktiviteitencommissie Jubileum Comité Harmonie Prinses Juliana ii i< ii M II II II II WOENSDAG 20 NOVEMBER 1985 10e Jaargang - Nr. 407 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Adm.-Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1, Moergestel Tel. 1795 Of het geduld en het uithoudingsvermogen van de doorsnee Moergestelnaar zover heeft ge reikt waag ik te betwijfelen. Maar de enkeling die tot het bittere einde het over-en-weer op de beeldbuis bleef volgen kon - als hij tenminste niet reeds lang in slaap was gesukkeld - getuige zijn van een nogal onverwikkelijke uithaal van de fractieleider Jan Vriens van de P.G.B. in de richting van wethouder Van Gils. Een charge, waarvan de portee hem dan waarschijnlijk nog is ontgaan ook, zonder dat hij dit aan een manco aan eigen politiek inzicht hoeft te wij ten. De gemeenteraadsverkiezingen van 1986 kondigen zich blijkbaar reeds aan. De knup peltjes die te zijnertijd in de diverse hoender- hokjes dienen te worden gesmeten worden uit geprobeerd. En dan kan er wel eens een wat ongelukkig uit de hand vliegen. De behoefte om zich in de picture te dringen - zeker bij een zo uitzonderlijke gelegenheid als een live- uitzending van MTV - schijnt een enkeling ook reeds te machtig te worden. Oftewel met een variant op een eigentijdse slogan: ER KAN ER MAAR EENTJE DE EERSTE ZIJN. Er bestaat grote belangstelling voor het jubi leumboek dat wordt uitgegeven ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de harmonie, in 1986. Nadat de voorintekening enkele weken geleden werd geopend, hebben al velen (ook ex- Moergestelnaren) een of meerdere exemplaren van het boek besteld. Wellicht komt de veronderstelling uit, die bur gemeester J. ter Veer in het voorwoord schreef. Hij verwacht dat straks in elk Moer- gestels huisgezin tenminste één exemplaar van het boek te vinden zal zijn. Inderdaad, onze harmonie verdient de belangstelling van heel Moergestel. De samenstellers volgen in de drukkerij de vor ming van het boek. Hun mening is, dat het er prachtig komt uit te zien. Het royale formaat en de zeer ruime en doordachte lay-out, geven het boek een plezierig aanzien en het belooft te worden wat de schrijvers beoogden; een kijk en leesboek met de historie van de harmonie als hoofdmoot en de daarmee verweven dorps geschiedenis van de laatste 100 jaar als ’rode draad’ er doorheen. Er zijn hoofdstukken opgenomen die veel Moergestelnaren, vooral ook de ouderen, erg zullen aanspreken, naast artikelen waarin per sonen en families zich zelf of al dan niet over leden dierbaren als het waren ontmoeten. De talrijke prachtige en vaak historische foto’s en documenten, die zijn gereproduceerd, maken het boek des te interessanter. De oplage blijft beperkt en hoewel de officiële verkoop pas start op 28 december na de offi ciële aanbieding van het eerste exemplaar, wil het jubileumcomité gaarne nogmaals attende ren op de mogelijkheid van voorintekening. Mede omdat dezer dagen de beslissing geno men moet worden over het definitief te druk ken aantal. Het jubileumboek ’VAN TOE TEN EN BLAZEN’ is verkrijgbaar ’zolang de voorraad strekt’. Wellicht is het een aardig idee, het boek met Sinterklaas of Kerstmis als surprise te geven. Hoewel het boek er dan nog niet is, bent u door invulling van onderstaande bon verzekerd van een exemplaar. De prijs van 22,50 is zeer redelijk. Het boek zal goed ogen in uw ’huisbibliotheek’. Sinds in 1977 de eerste Moergestelkalender verscheen ten bate van Harmonie Prinses Juli ana is deze kalender een begrip geworden. Louis van de Meijdenberg stelde er zijn mooiste foto’s voor disponibel en Buro ’76 zorgde voor een perfecte uitvoering. Het is dan ook niet te verwonderen dat er nog steeds vraag is naar de oudste kalenders, want voor veel Moergestelnaren zijn ze een verzamelob ject geworden. Aan de vooravond van het jubileumjaar zal Harmonie Prinses Juliana na zich nog éénmaal officieel waar moeten maken. Zij zal op zater dag 23 november in gemeenschapsgebouw De Huif in Sint Michielsgestel moeten bewijzen dat zij haar klasse waard is. Er is onder de be zielende directie van Willy Schreurs in elk ge val hard aan getrokken en de harmonieleden hebben er heel wat extra repetitie-uurtjes aan moeten spenderen. Zaterdag jl. vond de gene rale repetitie plaats in De Huif in Sint Mi chielsgestel, om vast wat vertrouwd te raken met de omgeving en de sfeer. Zaterdag 23 no vember a.s. is het optreden van onze harmonie gepland rond 16.00 uur. Sympathisanten en belangstellenden zijn hierbij van harte wel kom. Het is zeker dat het jubileumcomité Prinses Juliana in grote getale aanwezig zal zijn. Zondag 24 november vanaf 13 uur houdt de harmonie een receptie bij Hans de Brouwer waar zij hopelijk de gelukwensen van velen in ontvangst mag nemen. De Moergestelse groep Chanook zal de receptie muzikaal opluisteren. Jubileumcomité Harmonie Prinses Juliana Dorpsvernieuwing en Bijzondere Woonvormen Hot Items Nu het woningprobleem in Moergestel vrijwel van de baan is en er voor de komende jaren ook nog voldoende ruimte kan worden ge creëerd, richt de belangstelling van de raad en het college zich duidelijk meer op het totale leefmilieu. Het laat zich aanzien dat het con tingent bejaardenwoningen in de komende ja ren fors zal worden uitgebreid. De gemeente heeft daarvoor het oog gericht op een bouw terrein hoek Schoolstraat-Korenstraat. Een nieuwe deelgroep van aspirant-bejaarden of zestigplussers zal ook aandacht krijgen. Nieuwbouw aan de Nieuwenhoflaan en in het ’populierendal’ zal mede in deze kennelijke be hoefte moeten voorzien. Het is wel merkwaar dig dat niet alleen pastoors en burgemeesters, maar zelfs populieren het loodje moeten heb ben gelegd alvorens zij tot de eer der straatna men worden verheven. Verder ligt het woord ’dorpsvernieuwing’plot seling alle politici in de mond bestorven. Maar er zal nog heel wat verkeer over de T 31 moe ten voor de vage plannen een meer concrete vorm hebben gekregen. Maar let op mijn woorden: er zal in de komende jaren veel over dorpsvernieuwing worden gesproken. En laten we maar hopen dat het ook dan ’woorden van wijsheid’ zullen zijn. Practische punten Enkele practische punten, de moeite waard om te weten, kwamen terloops nog aan de orde: - Kleuterschool het Heideveldje, die door inte gratie in de basisschool overbodig is geworden - zal worden ingericht als bibliotheek. De raad heeft hiervoor op voorhand een bedrag van 200.000,goedgekeurd. - Kleuterschool Maria aan de Kloosterlaan zal te zijnertijd, na integratie in de belendende ba sisschool waarschijnlijk plaats maken voor woningbouw. Met de restauratie van de Molen zal in decem ber worden begonnen. - Met de werkzaamheden voor de aanleg van het fietspad langs de Tilburgseweg is, zoals ve len reeds zullen hebben gemerkt, begonnen. - De begroting voor 1986 werd zonder bezwaar goedgekeurd. Rest mij nog een woord van bewondering voor fractieleider Mulders van het C.D.A. die vriend en vijand verbaasde met zijn nieuw, maar zeker diepgaand argument voor plaat sing van verkeerslichten bij het kruispunt T 31 - Tilburgseweg: Er bestaat niet alleen een ob jectieve verkeersveiligheid, maar ook een ge voelsmatige. Mij dunkt dat gevoelsmatige ver keerslichten ook veel beter passen in het kader van de dorpsvernieuwing dan objectieve. Wie het vatten kan vatte het. moergestel 1nieuws Dit jaar staat de kalender in het teken van het 75-jarig bestaan van de harmonie. Een jubi leumkalender dus, waaraan weer bijzonder veel zorg is besteed. De prijs is als altijd te gek laag. Vergelijkt u die maar eens met de prijs die elders voor soortgelijke kalenders wordt gevraagd. We hopen dan ook dat de kalender dit jaar - of beter nog het volgend jaar - in alle Moer gestelse huiskamers zal prijken. U zult er ple zier aan beleven en... de jubilerende harmonie zal er wél bij varen. - Politiek Tutti Frutti Practisch heel de vergadering, die al in de 1 vroege avond om 5 uur begon, was gevuld met het antwoord van het College op de wensen en vragen die in de algemene beschouwingen van de diverse fracties waren geformuleerd. Daar voor hadden de drie dagelijks bestuurders van onze gemeente kennelijk genoeg wisselgeld en pasmunt in hun portefeuille gestoken. Ieder strooide het op eigen wijze rond, waarbij de eer van de beste show ongetwijfeld moet wor den toegekend aan wethouder Smits. Hij ver- I raste zelfs de classicus onder zijn gehoor met een tot nederlands verbasterde uitspraak van de veel misbruikte Horatius, die waarschijnlijk in de succesagenda voor die dag stond ver meld. Voor wie de euvele moed heeft opgebracht het palaver te volgen zal het duidelijk zijn dat er voor een verslaggever weinig eer aan te beha len is. Het was een gefladder van de hak op de tak met schichtige reverences naar links en naar rechts, alsof er een poes in een volière was binnengedrongen. Het is werkelijk ondoenlijk om uit deze brei van detailinformatie iets te brouwen wat niet de aanblik biedt van zure zult of preskop. Maar om niet de indruk te wekken dat ik in dienst van Moergestel Nieuws mijn tijd heb zitten versuffen, in afwachting van de toekomstige heerlijkheid die ons in de vorm van een uitstekend koud buffet in het vooruitzicht was gesteld, volgt nu een greep uit de onderwerpen die ik in steekwoordvorm (met excuses voor het germanisme) heb geno teerd. De burgervader had het achtereenvolgens over inbraakpreventie - bedrijventerrein - Avang - dorpsvernieuwing - hondepoep - werkgelegen heid - automatisering - centrale antenne en pri vatisering. Wethouder Smits over onderwijs - bibliotheek -recreatie - sport - molen - spijtoptanten - wo ningbouw en nog een en ander. Wethouder Van Gils over tennisvelden - groennota - housingels - fietspaden en over een aantal verwijten die hem, naar zijn mening ten onrechte, in de Avangschoenen geschoven wa ren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1