I KELTUM Velthoven TOPV1DEOTHEEK OISTERWIJK Frans van 2599.- PHILIPS VHS VIDEO NU MET 4 GRATIS CASSETTES. 1699.- I 1899.- ■Si 8 g Natuur’film avond Musical: fantastisch! an. Kindernevendienst Moergestelse Avond Gilde St. Sebastiaan en Barbara Wat hebben missie, onmtwikkelings- samenwerking en vrede met elkaar te maken? V olksmuziekgroep ’Van Bram’in het Oude Kerkje te Middelbeers Tentoonstelling Vogelvereniging Moergestel Jan van Velthoven Gemeenteraads vergadering ’De Böllekes’ beste blaoskapel in Moergestel Schoolstraat 7 - Moergestel Telefoon 04243 - 1245 Het mooiste bestek voor uw tafel komt van de Koninklijke van Kempen en Begeer. Kom vrijblijvend eens kijken. DE ZAAK MET DE ECHTE SERVICE - A 4 PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 het trekzak, fluiten en snaarinstrumenten. De mu- ziekmakers spelen akoestisch, het geluid wordt dus niet versterkt. Schoolstraat 3 Moergestel k Philips Matchline videorecorder VR 6860. VHS-systeem. Stereo Hifi. Geschikt als videotuner. Met Picture Search voor- en achteruit en stilstaand beeld. Voorprogrammering van 6 programma's tot 31 dagen vooruit. 35 voorkeurzenders. Op zondag 17 november is het in de mis van half 12 kindernevendienst voor de kinderen van groep 5 en 6. De dienst wordt verzorgd door mevr. T. v.d. Sande en mevr. M. Vlasveld. Als u nu één van deze drie Philips VHS videorecorders koopt, dan krijgt u bij ons in de winkel een Philips VHS videocassette waardebon voor 4 gratis Philips E180 Qua lity Grade videocassettes. Deze stuurt u samen met een kopie van uw aankoopbe- wijs en het gedeelte van de verpakkingsdoos waarop type- en serienummer afgedrukt staan naar Philips. Na ontvangst krijgt u de 4 gratis video cassettes thuis gestuurd. In onze zaak staan deze Philips VHS videorecorders voor u klaar en krijgt u alle informatie over deze super video-aktie van Philips. Deze aktie loopt van 1 november t/m 30 november 1985. De volkse muziek van ’VAN BRAM’ klinkt vbaak vrolijk, maar kan soms ook een tere snaar raken, soms nodigt het uit om rustig te luisteren, een andere keer tot het maken van een dansje, afhankelijk van de lokaliteit. De volkse deuntjes en dansjes zijn niet alleen afkomstig uit Bretagne, uit de Morvan of van het Vlaamse of Brabantse land. Ook eigen wijsjes laat ’VAN BRAM’ graag aan een ander horen. Het repertoire bestaat voor een groot deel uit instrumentale nummers, waarbij voor al veel gebruik wordt gemaakt van draailier, trekyaL flnitpn en cnaarinctriimpntpn Dp mu- Behalve het maken van muziek, maakt het kol- lektief ook instrumenten voor eigen gebruik. Zo is men de afgelopen tijd bezig geweest met doedelzakken en schalmeien. Momenteel werkt men aan een aantal draailieren. Het ’pu blieke muziekkoffertje’, dat vaak tijdens de optredens gebruikt wordt, bevat tal van zelfge maakte ritme-instrumentjes zoals sachraap- hout, klepperklomp of foekepot. Zondag 17 november vanaf 12.00 uur in Het Oude Kerkje te Middelbeers. Toegang: 5,- per persoon. Philips videorecorder VR 6462. VHS-systeem. Met Picture Search voor- en achteruit en stilstaand beeld. Voorprogrammering van 2 programma’s tot 30 dagen vooruit. 35 voorkeurzenders. In het kader van het winterprogramma heeft het I.V.N. afd. Oisterwijk en omstreken de heer van Gorp uit Goirle uitgenodigd. Deze zal op de avond van 19 november a.s. zijn film vertonen over de natuur in Brabant. In deze film zal naast het fraaie landschappe lijke ook een indruk worden gegeven over het voorkomende groot wild. Uiteraard zullen in deze film ook de bloemen en planten alsmede de vogels een speciale aandacht krijgen. Alles bij elkaar belooft dit een zeer interessante avond te worden waarvoor wij u allen bij deze graag uitnodigen. Iedereen die belangstelling heeft voor de natuur in onze eigen provincie is welkom. De toegang is gratis. De film wordt vertoond op voornoemde avond in de zaal van het Oude Nest té Oisterwijk, aanvang 20.00 uur. Tot ziens! De Moergestelse Avond is gepland in maart 1986. Waarom nu dan al dit schrijven? Het zit namelijk zo; Vorig jaar hebben mensen ge klaagd dat ze te weinig tijd hadden om voorbe reidingen te treffen voor deze Moergestelse Avond. Nog even om uw geheugen op te frissen: De Moergestelse Avond is bedoeld voor twee doeleinden. Ten eerste: Op deze avond willen we de Moer gestelse verenigingen in de publiciteit brengen. Ze kunnen op deze avond aan het publiek la ten zien wat, hoe, waar etc. er allemaal gedaan wordt in zo’n vereniging. Ten tweede: Iedere Moergestelnaar(es) die iets kan op het gebied van showbizz of volksver maak (bijv, goochelen, buikspreken, zingen, een instrument(en) bespelen, dansen, to neelspelen en noem maar op) kan op deze avond iets laten zien, hetzij alleen of in groepsverband. Wij willen u dit schrijven nu al laten zien om dat u dan tijdig voorbereidingen kunt gaan treffen voor déze avond. Wilt u meer informa tie, an kunt u bellen naar: Kees van Dijk, Pr. Irenestraat 5, tel. 2414, Jos Wolfs, Klooster- laan 51, tel. 1290, Bart Wolfs, Heren- goedstraat 9, tel. 1333. De organisatie is in handen van C.V. de Dorstvlegels. Op 16 en 17 november (zaterdag en zondag a.s.) houdt de vogelvereniging Moergestel weer de jaarlijkse tentoonstelling. Op deze ten toonstelling in combinatie met vogelvereniging De Goudvink uit Udenhout zijn ruim driehon derd vogels ingebracht, waaronder kleur- en postuurkanaries, tropische vogels, grasparkie ten en grote parkieten, wildzangvogels, bastaarden en agapornieden. Deze ten toonstelling is voor natuurliefhebbers in het al gemeen en voor vogelliefhebbers bijzonder in teressant. Ze vindt plaats in de zaal van het Centrum en is geopend op zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Als de woorden missie en ontwikkelingshulp genoemd worden, denken we spontaan aan arm zijn, honger, nog-niet-ontwikkeld, en aan geld, om daaraan iets te doen. Hebben we er wel eens aan gedacht, dat men sen uit de derde wereld ons meer te vertellen hebben, dan alleen vragen om hulp? Komt he3t weleens in ons op, dat ze ons kunnen in spireren to beter leven en beter samenleven? Donderdagavond kijken en luisteren wij naar Rigoberta Menchu, een jonge indiaanse vrouw uit Guatamala, die ons haar leven vertelt en laat zien, waar zij de kracht vindt om onmacht te doorbreken. Zij laat ons zien hoe evangelie, onderdak, een lapje grond, rechtvaardig loon en vrede alles met elkaar te maken hebben. Cor van de Brand, missiesekretaris van het bis dom Den Bosch, toont ons dit klankbeeld en met hem praten we daarover op deze avond. De avond wordt u aangeboden door de propa- gandacommissie van de Sint Petrusparochie te Oisterwijk, en vindt plaats in de basisschool de Bunders, gelegen aan de Frans Halssstraat te Oisterwijk. Aanvang acht uur. Toegang gratis. Aanstaande vrijdag omn 17.00 uur in het ge meente huis. De agende: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Beantwoording van het Kollege van Burge meester en Wethouders op de Algemene Ber- schouwingen in de vergadering van 1 novem ber 1985 -Pauze Repliek en dupliek van respectievelijk Raad en Burgemeester en Wethouders. 4. Voorstel tot toekenning van subsidies voor het dienstjaar 1986 5. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1986 en die van het Woningbedrijf 1986 6. Sluiting. De uit Oisterwijk afkomstige blaoskapel ’De Böllekes’ bleek zaterdagavond naar de mening van de deskundige jury het best uit de bus te komen. Voor de derde maal in successie orga niseerde de C.V. ’De Pierewaaiers’ het Midden-Brabants Blaoskapellenkampioen- schap, dat grandioos geslaagd genoemd mag worden. Aan het kampioenschap werd deelge nomen door maar liefst 10 Blaoskapellen uit Brabant. Na 2 optredens van elke kapel werden zij be oordeeld op muzikaliteit en Carnavaleskheid. Door onder meer Reservekampioen ’De Zooi’ uit Berkel-Enschot werd de avond een zeer sfeervol gebeuren. Na lang beraad door de ju ry ging de wisselbeker uiteindelijk met ’De Böllekes’ mee naar Oisterwijk. De tweede prijs was gereserveerd voor ’De Zooi’ uit Berkel- Enschot. De ook zeer bekwame ’Oberelfpils- kapelle’ uit Tilburg zag geen kans de beker voor de derde maal mee naar huis te nemen en werd uiteindelijk derde. Philips videorecorder VR 6660. VHS-systeem. Geschikt als videotuner. Met Picture Search voor- en achteruit en stilstaand beeld. Voorprogrammering van 6 programma’s tot 31 dagen vooruit. 35 voorkeur zenders. Zondag 17 november concentreert Volksmuziek Atelier Notenmakers Kollek- tief ’VAN BRAM’ in het oude kerkje. De groep bestaat uit vier leden, die zich behalve met het maken van volkse muziek, ook bezig houden met het maken van instrumenten. Drie keer 'n uitverkochte zaal! Beter had de musical ’De roofridder van Moergestel’ niet gewaardeerd kunnen worden. Terecht, want ondanks alle strubbelingen vooraf en ’n moeizame start is er ’n eindresul taat neergezet dat de stoutste verwachtingen overtrof, ’n Schitterend dekor, prachtige kostuums en uitstekende muziek, gevoegd bij de toneelvaardigheid van de spelers, hebben gezorgd voor drie uitmuntende avonden. Moergestel mag trots zijn op de schrijver Koos van Elderen die het door hem beoogde doel met nooit aflatende zorg heeft bereikt. Natuurlijk zijn er uitschieters geweest onder de spelers, maar het zou enerzijds niet redelijk zijn om die namen te noemen en anderzijds heeft elke bezoeker dat waarschijnlijk naar ei gen inzicht kunnen ervaren. Dat daarbij ook de jeugd zich uitstekend weer de mag als 'n grote verdienste worden be schouwd en hopelijk zien we in de toekomst verschillende van hen nog eens terug op de planken! Komplimenten daarom aan iedereen die bij de totstandkoming van deze produktie heeft mee gewerkt. Ruim 1200 mensen hebben van jullie genoten. Bedankt allemaal en proficiat! M.O. Afgelopen zondag werd er in de schietbaan bij Gildehuis ,,’t Hokske” een prijsverschieting gehouden met het Belgische St. Sebastiaangil- de uit Zandhoven. Deze prijsverschieting wel ke jaarlijks 2 x plaats heeft heen en terug met als inzet een zilveren wisselschild met een op gelegde afbeelding van St. Sebastiaan aan de martelpaal. Na een 2 uur durende wedstrijd waarin alle deelnemers, van elke gilde 7 schut ters, welke 30 pijlen verschoten, bleek dat de Belgen weer de sterkste waren met een punte- naantal van 1498 tegen 1466 werden zijn winnaar. De beste schutter was Fr. v.d. Sande jr welke 274 punten bijeen schoot met een gemiddelde per schot van 9,1 punt. De prijsuitreiking geschiedde door burge meester J.B.S. Ter Veer, welke hierbij liet blij ken ingenomen te zijn met de uitnodiging om de prijsuitreiking te mogen doen. Als oud gil- debroeder wist hij zich nog steeds betrokken bij het Gilde en de aktiviteiten die zij bedrij ven. De verbroedering met een Belgisch Gilde spreekt hem dan ook geweldig aan (we zijn al lemaal Brabanders). De volgende uitwisseling zal plaatsvinden op zondag 23 maart 1986 te Zandhoven, waar ook burgemeester Ter Veer wordt uitgenodigd door de Belgische hoofdman Poortmans. Dorpsfeest Het reeds aangekondigde dorpsfeest wat door de drie Moergestelse Gilden wordt georgani seerd zal plaats hebben op maandag 19 mei, 2e Pinksterdag. Hierover binnenkort meer in dit blad.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5