I s •I A 30 02 03 HBROUn h J I 1 F .4 F F f i. blouse om te toveren tot iets heel bijzonders. roepster was vulde zij de tijd tussen twee aankondigingen in met handwerken. boel worden om ons heen. Maak daarom iets wat past bij degene waarvoor u aan de slag gaat. En dat is helemaal niet moeilijk om dat uit te vinden. Gewoon uzelf afvragen hoe degene zich kleedt en hoe het huis is ingericht. U weet dan zeker dat uw werkstuk in goe- de aarde zal vallen. Ontdekken Dat kinderen op school niet meer zoals vroeger handwerk les krijgen vindt zij een goede zaak. Je moet kleine meisjes geen dingen laten maken waar zij niets aan hebben, of waar zij het nut niet van inzien. Wel vindt zij dat de schooljeugd geleerd moet worden hoe zij met naald en draad op een eigentijdse wijze zelf kunnen gaan ontdekken hoe leuk het is om creatief bezig te zijn. Maar laat ze dan nooit meer een luierzak of een pannelap ma ken. Hun eigen tas versieren met borduurwerk is toch veel leuker. I Jlr WAT MAAK JE? Niet iedereen heeft dezelfde smaak. En dat is maar goed ook. Het zou anders een saaie Heeft u er wel eens aan gedacht dat een eigen gemaakt Sin terklaas cadeau door de ontvanger veel meer wordt gewaar deerd, dan het eerste de beste gekochte cadeau. Sinterklaas kan daarom ook vaardig zijn met de borduurnaald. SNEL AAN DE SLAG U hoeft natuurlijk helemaal niet iets ingewikkelds te ma ken, waarvoor u avonden of zelfs weken achtereen bezig bent. Vaak zijn kleine werkstukken wel zo aardig. Ga eens snuffelen in een goed gesorteerde handwerkzaak. Of bedenk zelf een praktisch ge bruiksvoorwerp. Bijvoorbeeld een vrolijk geborduurde boe- kelegger, een geborduurde etui voor kinderen, een handdoek met bijpassend washandje met een leuk motief en de naam, een toilettas in dezelfde stijl en ga zo maar door. Voor iede reen, van jong tot oud weet de Sint wel iets aardigs te beden ken. Ontspanning Léonie Sazias zou niet meer zonder de ontspanning die zij beleeft aan handwerken en textiele werkvormen kunnen leven. Als zij maar even tijd heeft zie je haar bezig met breien, naaien, haken of bor duren. In de tijd dat zij om- K kunstacademie een opleiding textiele werkvormen heeft ge volgd. Borduren doet zij uiter aard ook. Zij maakt hele aan trekkelijke wandversieringen, waarbij alle technieken die zij maar kan bedenken worden gebruikt. Zij borduurt bij voorbeeld met aanvulling van andere materialen, zoals kra len. ’’Daarmee”, zegt zij, ’’zijn schaduwen te maken”. Ook de kleding die zij maakt wordt veelvuldig voorzien van een zelf bedacht en geborduur de versiering, maar ook weet zij een gekochte en simpele -// Wekelijks is Léonie Sazias in één van haar schitterende zelf ontworpen creaties in de ’Ruud en Léonie’ praatshow bij de AVRO. Bijna alles wat zij aan heeft maakt zij zelf. Ze gaat voor het vervaardigen van haar kleding vaak zelfs zo ver dat zij achter het spinnewiel kruipt om bijvoorbeeld de uitgeval len haren van haar hond te verwerken als breidraad. En met een fantastisch resultaat. Alle technieken Léonie Sazias ontwerpt alles zelf. Dat kan ook bijna niet anders, als u weet dat zij na de gag Van deze tijd Borduren en handwerken vindt Léonie helemaal bij deze tijd en haar leven passen. Aan haar huis is dat overduidelijk te zien. Haar hele interieur is afgestemd op haar hobby en werk. Kasten vol met draad jes, lapjes en attributen en al les keurig gesorteerd op kleur en gebruiksdoel. JK B "MOE "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1985 PAGINA 12 LEONIE SAZIAS een leven met handwerken -S te? i i z. w#s. sinterklaas borduurt ook w- F j F?' i -/'//IA

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 12