Raad blij met fietspaden langs Tilburgseweg Verzekeringen! Musical De Roofridder Bond van Ouderen 11-11-bal Disco voor de jeugd!! A.J.M. v.d. Sande Kwiskandidaten opgelet! Speelgoedbeurs geslaagd!! Buurtverenigingenkwis zaterdag 23 november Geslaagde ouderavond Eerste Communie Jongerenkoor Moergestel Bejaardenraad Moergestel ASMI voor vakkundige en persoonlijke service. Veelzijdiger dan u denkt. 3e Midden-Brabants Blaoskapellenkampioenschap 12 ll en zijn gevolg A. v.d.M. Comitee Musa Het Bestuur. cv de Dorstvlegels i i i i i i i ii •i Omdat wij vorige week bij ons artikel de aan vangstijden van de uitvoering van de musical niet hebben vermeld deze aanvulling. De musical begint vrijdag 8 en maandag 11 no vember om 8 uur stipt en op zaterdag 9 novem ber om 8.30 uur stipt. Dus telkens zonder ’Gestels kwartiertje’. De zaal gaat telkens een half uur vóór de aanvang open. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. de werkgroep Anny, Henriette, Rieki, Roos. Groetjes bestuur Jongerenkoor Blaoskapellen- ons clubhuis, WOENSDAG 6 NOVEMBER 1985 10e Jaargang - Nr. 405 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Adm.-Ass.k. 'Asmi' Griete Veldeke 1Moergestel Tel. 1795 Op 9 november organiseert K.P.J. Moergestel een grootse disco-avond. Wie mogen daar naar toe? Welnu, dit is voor alle jeugd tussen 12 en 16 jaar. Je kunt op deze avond ook informatie krijgen omtrent de K.P.J. Wat doen ze voor aktiviteiten behalve de feestjes? en dat is heel veel. Dus kom en je zult zien dat het héél leuk wordt! We beginnen om 19.30 uur en we ho pen te eindigen om 22.30 uur. We hopen op een grote opkomst van jullie! tot kijk in ’d’n tob’ voorheen het Trefcentrum. De organisatoren Dinsdagmiddag 12 november a.s. houden wij onze eerste bezinningsmiddag. Het thema van deze middag is: ’Wat bedoel ik als ik zeg, ik geloof in God de Almachtige Va der en in Jezus Christus onze Heer, en in het eeuwige leven?’ Deze middag wordt verzorgd door onze geeste lijke adviseur pastor H. van de Broek. Aanvang 2 uur. Wij hopen en vertrouwen dat vele van onze le den deze middag bij wonen. De gemeenteraad heeft afgelopen raadsverga dering een krediet van 760.000,beschik baar gesteld voor de aanleg van fietspaden langs de Tilburgseweg. Het college van B&W gaat ervan uit dat op basis van de Wet Uitke ring Wegen 50% van de aanlegkosten wordt gesubsidieerd. Deze bijdrage wordt dan uitge keerd in de vorm van een annuïteit met een looptijd van 25 jaar. Alle fracties bleken erg tevreden met het feit dat met de fietspaden kan worden gestart. De fractieleiders Gerlach van de VVD en Vriens van de PGB vonden wel dat het college van B&W een meer duidelijk overzicht had moeten geven van de kosten. Voorzitter ter Veer ant woordde dat meer inzicht geven op dit mo ment niet mogelijk was. Hij zei voorts geen re den te hebben om te veronderstellen dat de of ficiële gegevens anders zouden zijn. Over de 2e fase van het fietspad langs het Bakseven komt een nieuw voorstel, aldus de voorzitter. Dit kan echter best even op zich laten wachten om dat hier meerdere partijen, nl. Tilburg en Berkel-Enschot bij betrokken zijn. Opknappen Vereniging Akkoord ging de raad ook met het voteren van een krediet van ruim 4.000,voor vernieu wing en isolatie van het dak van de Vereniging. Desondanks zei de heer van Stiphout van de PGB de kriebels te hebben gekregen bij dit voorstel. Hij verweet het college dat er nu al sprake was van de 4e of 5e opknapbeurt. Is de studie vooraf dan wel goed geweest, vroeg de heer van Stiphout zich af. Verder vroeg hij ook aan het college of er voor een onderkomen voor de Drumfanfare kon worden gezorgd. Zoals te doen gebruikelijk vindt er ook dit jaar een z.g. instruktie-avond plaats voor de kandi daten die meedoen aan de buurtverenigingen kwis. Wij nodigen deze mensen met evt. echtge- no(o)t(e) uit op donderdag 14 november om 21.00 uur in de zaal van Tapperij De Schouw, waar van elke ronde precies wordt verteld wat voor iedereen van belang is. U bent er die avond van harte welkom! Zoals bekend is zaterdag 26 oktober voor de eerste keer een speelgoedbeurs gehouden in Moergestel. Er waren veel mensen, die van de ze gelegenheid gebruik gemaakt hebben om de zolder eens goed op te ruimen, want het aan bod was groot en de kuip van ’Den Boogaard’ stond dan ook vol. De kwaliteit van het aangeboden speelgoed was erg goed en de prijzen ervan waren aan trekkelijk voor de koper. Hoewel de deur voor de verkoop pas om 13.00 uur openging, stonden de eerste mensen al om 12.00 uur te wachten. Uit vele reakties is ons gebleken, dat erg veel mensen blij waren op deze manier speelgoed te kunnen verkopen en tevens te kopen. Daarom komen wij beslist het volgende jaar rond de zelfde tijd met de speelgoedbeurs terug. Graag willen wij Gertruud, Hanneke, Hetty, Len en Ria nogmaals hartelijk bedanken voor hun hulp op deze dag. Wij kunnen terugzien op een geslaagde en ge zellige beurs. Voorzitter ter Veer en wethouder Smits waren het met deze kritiek niet eens. De eerdere reno vatie was immers duidelijk beperkt tot de bin nenkant van het gebouw en er was gekozen voor een gefaseerde aanpak. Voor de Drum fanfare bleek het college al gedacht te hebben aan vrijkomende lokalen bij basis- en kleuter scholen. Aankoop grond hoek Korenstraat/Pastoor Janssenstraat Na geruime tijd met deze aankoop bezig te zijn geweest, was het college van B&W erin geslaagd deze grond minnelijk te verwerven. De raad stemde unaniem met deze aankoop in. Een uitstekende lokatie voor bejaardenwonin gen vond fractieleider Mulders van het CDA, die zei erg ingenomen te zijn met deze aan koop. De raad besloot verder o.a. tot: - vaststelling van een krediet van 22.000, om te komen tot een rioolbeheersplan; - definitieve vaststelling van de subsidies 1984; - verhoging van de verhuurtarieven voor de sportakkommodaties Algemene beschouwingen Na een vlotte afwerking van de raadsagenda gingen de 3 fractievoorzitters over tot het uit spreken van de algemene beschouwingen. Over de inhoud hiervan zal Moergestel Nieuws u volgende week nader berichten. De publieke tribune was overigens afgelopen vrijdag goed bezet. Dit was mede te danken aan enige KVO- leden die een gevolgde politieke cursus met het bezoek aan een raadsvergadering hebben af gesloten. A.s. donderdag begint de voorverkoop van kaarten voor de 3e Buurtverenigingenkwis van zaterdag 23 november in ’Den Boogaard’. Het belooft weer een heel gezellige avond te worden met verschillende spelrondes zoals o.a. aktualiteiten, muziek, kennis van Moergestel, de Mistery Guest enz. Tegen een fantastisch decor als achtergrond zal de playback als rode draad door het programma lopen en zullen de overige verrassingen de avond zelf pas voor de dag komen. Veel meer kunnen we daarover uiteraard niet vertellen. Kaartverkoop Vanaf a.s. donderdag begint de voorverkoop bij Denissen Supermarkt. De kaarten kosten nog steeds slechts 2,per stuk. Waar vindt u ’n hele avond meer plezier voor zó weinig geld? Op zaterdag 9 november organiseert karna- valsvereniging cv de Dorstvlegels haar jaarlijks ’elfde van de elfde bal’. Dit zal worden gehou den in onze residentie ’t Centrum te Moer gestel. Op deze avond zal omstreeks 9.30 uur ’Prins Gerrit I’ van cv de Dorstvlegels aftre den. Hij zal met behulp van zijn laatste avond een waardig slot maken aan zijn zeer succes volle bewind. Om 11 minuten over 11 zal dan de nieuwe prins van cv de Dorstvlegels zijn opwachting maken. Na zich voorgesteld te hebben aan het Moergestelse publiek en de aanwezige karna- valsverenigingen zal het glas geheven worden om uit te kijken naar een gezellig en leutig kar naval 1986. Tussen de bedrijven door zal onze hofkapel deze avond muzikaal luister bijzetten. Komt u allen op zaterdag 9 november naar het Centrum de aanvang is te 20.00 uur en de en tree is gratis. Voor ouderen 11 november a.s. 14.00 uur: voorlichtingsmid- dag: ’hoe komt u nog veilig door het drukke verkeer?’. Veilig Verkeer Nederland heeft 1985 bestem peld als het ’Jaar van de ouderen in het verkeer’. Door geheel Nederland verzorgt zij voorlich- tingsmiddagen voor ouderen want: ’om oude ren gaat het hier’. Op 11 november a.s. 14.00 uur in Den Boo gaard zal Veilig Verkeer Nederland samen met de Politie en u, de ouderen van Moergestel, praten over de Oudere Mens in het verkeer; de problemen die u ervaart met de gedragingen van uzelf, maar ook van al die andere ver keersdeelnemers. Een en ander gaat in de vorm van dia- vertoning, diskussie en een verkeers-quiz. Bent u geïnteresseerd, ervaart u die moeilijk heden ook in het verkeer, kom dan op 11 no vember (14.00) naar ’Den Boogaard’, St. Jansplein, Moergestel. Organisatie: aktiviteitenkomm./ Bejaardenraad Moergestel Wie niet weet wat hij in zijn vrije tijd moet doen en toch wel iets wil doen, moet eens een kijkje gaan nemen bij ons jongerenkoor. Het jongerenkoor houdt zich bezig met o.a. jongerenmissen zingen, zingen voor bejaarden en gehandicapten en uitwisselingen met andere jongerenkoren uit de omstreken. Om dit alles te kunnen doen moeten we na tuurlijk wel repeteren. Daarom hebben we al tijd op donderdagavond van 7 uur tot half 9 repetitie. Dus wie nog niets te doen heeft en in teresse heeft, kan gerust een kijkje komen nemen. Ook heeft het jongerenkoor een werkgroep die de jongerenmissen altijd verzorgen samen met pastor Arno Drissen. We komen 2x in de maand bij elkaar en praten dan over dingen die ons als jongeren bezig kunnen houden. Hieruit zoeken we dan een thema en maken of zoeken er dan mooie teksten bij. Ook de komende jongerenmis op 10 november hebben we weer een leuk thema gekozen. Deze gaat over: ’valse of echte rijkdom’. Hierbij denken we aan mensen die rijk zijn aan geld maar die weinig warmte en liefde kennen dus ook niet hebben. En mensen die veel warmte en liefde dus veel meer kunnen geven. Maar nu genoeg geschreven. Als je er meer over wilt ho ren, kom dan a.s. zondag 10 november om half 12 luisteren. En wie interesse heeft in ons koor, die kan gerust eens komen luisteren, kij ken en meezingen. Misschien tot ziens! Zaterdag 9 november a.s. om 17.00 uur is het dan zover! Op dit tijdstip zal dan voor de der de keer het Midden-Brabant kampioenschap losbarsten in café-rest. ’De Brouwer’. Samen met Prins Pier XXIII kunt u dan genieten van de talenten van maar liefst 10 gerenommeerde blaoskapellen uit de regio, tevens kunt u genieten van overheerlijke hapjes uit eigen keuken. Wat denkt u bijvoorbeeld van ’Die Original Oberelfpilskapelle’, reeds tweemaal winnaar in Moergestel. Maar dit jaar is de concurrentie extra groot door deelname van: de Zooi, de Uffels, de Nissels, de Frutschuppers, de Vip- kus, de Möllukus, de Böllukus, de Stumpers en de Aonhouwers. Zoals u ziet heeft C.V. ’De Pierewaaiers’ alle smaakmakers uit de regio naar Moergestel ge haald, zodat u kunt genieten van een heerlijke en ouderwets gezellige carnavaleske avond. U komt toch zeker ook? Want ook deze avond geldt weer: ’Zo gut maokt... heddet’. moergestel Woensdag 30 oktober hielden we onze infor matieve bijeenkomst ter voorbereiding op de Eerste Communie. Onze pastor Arno Drissen hield een inleiding over de verantwoordelijkheid van: ouders - pa rochie en school voor de communie voorberei ding. Na een pauze waarin boeken over bijbel en communie bekeken konden worden, legde zuster Alfonsio het nieuwe communieprojekt in grote lijnen uit. Daarna konden er vragen gesteld worden, en kwamen de volgende praktische punten aan bod zoals: 1. datum Eerste Communie die vastgesteld is op zondag 27 april; 2. de volgende ouderavonden die gaan komen zijn op 5 februari, 5 maart, 26 maart; 3. de kindermiddagen zijn gepland op 10, 17, 24 maart en op 7, 14 april. Gelieve deze data te noteren in uw agenda of kalender! Tenslotte vond de definitieve inschrijving van de kinderen voor de Eerste Communie plaats. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u altijd terecht bij de werkgroep. Werkgroep Eerste Communie Contactpersonen: pastor Arno Drissen, Lang- Vennen Zuid 92, Oisterwijk, tel. 04242-17461; Mia Evers, Raamackerstr. 4, tel. 1186.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 1