I I 0.95 TOPV1DEOTHEEK OISTERWIJK ZOEKERTJES Schelvisfilet Malse Makreel Spelenderwijs turnen Elf-Elf bal!! Evenementenkalender Bijenhouden en Varroa Bazar op de Vrije School Tilburg Een zeer bijzonder middagconcert!!! Etalage-wedstrijd Rode Kruis Beste jongelui, NOUWENS VERHUIZINGEN per stuk volendammer vishandel VIS 2 MAAL IN DE WEEK LEKKER EN BETAALBAAR Vrijdagmorgenaanbieding Verse 500 gram 5.50 Ss- I Emm PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 6 Het bestuur worden alléén geplaatst bij kontante betaling! Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Voortaan woensdag- en vrijdagmorgen op het St. Jansplein en maandagmiddag op de markt. Voor de verzorging van uw tuin hebben wij potgrond, turfstrooisel, compost, etc. Boe renbond Moergestel. 'n Jubileum, verjaardag enz.: 'n kadobon, 't beste kado. Winke liersvereniging Moergestel. Verkrijg baar bij de Rabobank. Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 Briketten, 8.3 kg 5,95; 25 kg 11,30. Boeren bond Moergestel. Als u beter uit de voeten wilt... Voor een tientje vakkundige voetverzorging. Bij 'u' óf bij ons aan huis. Ria-Vugts-de Jong, Pedicure, Rootven 59, tel. 3203. Speciale aanbieding: zonnehemel op sta tief, buizen 1.80 lang, nu Z1.195,-. Natuurlijk bij Frans van Velthoven, Schoolstraat 7, Moer gestel. Te koop: rollerskates, maat 37, T.V.-spel, diverse spellen, Playmobil, Fishertechnik, stoommachine en Ministeck. Tel. 2541. Het hele gezin bruin voor hetzelfde geld? Dat kan! Huur nu een zonnehemel bij HOME-SUN! 10-lamps zonnehemel bij u thuis gebracht en geplaatst voor f 150,-, 14 dagen lang. HOME-SUN, verhuur en verkoop van zonnehemels. Telefoon 013-334313, Berkel- Enschot. Plant nu bloembollen in uw tuin, div. soor ten v.a. 2,30. Boerenbond Moergestel. Eigengebakken taai-taai, 'n delicatesse van uw Echte Bakker Jos van Hulten, Kerkstraat 12, tel. 1268. Te koop: Pelgrim gashaard. Te bevragen: Oisterwijkseweg 43, tel. 2268. Op 3 november hebben we weer een auto- oriëntatietocht. Het vertrek is tussen 1 en 2 uur bij de ’Boerenbond’! Natuurlijk hopen we dat er weer veel K.P.J.-ers komen. Op 16 en 17 november houden we een reünie met de verschillende uitwisselingen die we de afgelopen jaren gehad hebben zoals Panner- den, Kessel, Blade! en Benschop. Dit wordt dus een ontzettend gezellig week end, dus zorg dat je er bij bent. Groetjes en tot ziens K.P.J. bestuur. 10 november 1985 Stadsschouwburg - Tilburg Aan vang: 14.30 uur. Entree slechts 7,50, Waarom zo’n bijzonder concert? Om 3 redenen, t.w.: 1. Omdat de Koninklijke Liedertafel Souvenir des Montagnards haar 140 jarig bestaan viert. Op zich niet zo’n bijzonder lustrumfeest, maar wel als men bedenkt, dat ’De Souvenir’ uit Til burg het oudste profane koor van Nederland is. 2. Omdat het hier een concêrt betreft, waarin een Gemengd Operakoor gezamenlijk optreedt met een Harmonie-orkest en dan bovendien nog eens een van de beste in Nederland! De alom overbekende Philips Harmonie!!! Een concert dus, waarin zowel de liefhebbers van operakoren als van harmonie-muziek vol op aan hun trekken komen. 3. Omdat er bovendien nog een heel bijzonder gastoptreden plaats vindt. Wat is het geval? Souvenir des Montagnards betekent ’herinne ring aan de bergbewoners’. Ruim 140 jaar geleden was er een Franse rond trekkende zanggroep uit de Pyrenëen, bestaan de uit zgn Montagnards op tournee door ge heel Europa en deed ook Tilburg aan. Het INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN I L OVERZEE i’ RIJKSVERHUIZERS Turnvereniging Moergestel begint op vrijdag 22 november met een speciaal uur voor de jeugd van 4 t/m 7 jaar. Accent komt te liggen op het toestelturnen wat op speelse wijze zal worden aangeboden. Aan vang is om 17.00 uur in sporthal de Vonder. Voor informatie en aanmelding kunt u telefo nisch kontakt opnemen met Mieke de Groot tel. 3459. Het is misschien een beetje vreemd om nu aan carnaval te denken met deze mooie nazomer, maar voor we het weten zitten we er midden in. C.V. de Durdraaiers organiseert 2 novem ber a.s. het elf-elf bal gecombineerd met het Prinsenbal. Tijdens deze avond zullen we af scheid nemen van Prins Pieter I, die volgens de reglementen dan af moet treden. Tevens zal dan een einde gemaakt worden aan alle specu laties met betrekking tot de opvolging van on ze geprezen prins, door de nieuwe Prins be kend te maken. Deze onthulling belooft we derom een spectaculair gebeuren te worden. Iedereen die belangstelling heeft, hopen wij te ontmoeten 2 november om 20.30 uur in ’t Draaiboompje, zodat we samen feestelijk afsc heid van Prins Pieter I kunnen nemen en de nieuwe Prins een warm ontvangst kunnen bieden. Gevraagd: hulp die2 paarden bij daglicht bui ten en voor donker binnen wil zetten tegen de mogelijkheid paard te rijden (of kleine vergoe ding). Tel. 1847 (na 19.00 uur) Te koop tegen elk aannemelijk bod: 3-zits bank en vaatwasmachine. Tel. 1848 na 18.00 uur. Aardappelen, 12kg 3,55; 25 kg 6,30. Boe renbond Moergestel. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden. "De Klusjesman", Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242- 83937. Voor de derde keer al, kunt u ook dit jaar weer genieten van een Bazar op de Vrije School Til burg. De ouders van deze school hebben weer volop speelgoed, poppen, kleding, kunstvoor werpen, sieraden en nog veel meer gemaakt en dat allemaal van natuurlijke materialen. Ook vindt u er weer anthroposofische boeken, edelstenen, beschilderde zijde, advents- en kerstartikelen etc. De Bazar van dit jaar voorziet ook in kinde- raktiviteiten zoals: poppenkast, verhalen voor lezen, zelf kaarsen trekken, weven en een heu se ’gezonde snoepkraam’. Dit alles, omkleed met mooie muziek, lekker eten en drinken is zeker een bezoekje waard. Dus graag tot ziens op zaterdag 16 november van 11.00 - 16.00 uur in de Vrije School Til burg, Wilhelminapark 54. Het zal niemand, zeker de imkers onder u, ontgaan zijn dat de bijenteelt tegenwoordig vaak in de belangstelling staat. Deze belangstelling richt zich dan vooral op een nieuwe bijenziekte, Varroamijtziekte, die de bijenteelt ernstige schade kan toebrengen. De Varroamijtziekte, meestal simpelweg Var roa genoemd, wordt veroorzaakt dor de mijt Varroa Jacobsoni. Tot voor ongeveer 10 jaar kwam deze ziekte hier niet voor, maar de laatste jaren heeft Varroa Jacobsoni zich met een enorme snelheid verspreid. De mijt wordt nu reeds gevonden in heel Euro pa, Afrika, Azië en Zuid-Amerika. In het bij envolk plant de mijt zich voort in de cellen waarin de bijenlarven zich verpoppen. Deze cellen zijn gesloten en daarom zijn de mijten voor bestrijding moeilijk bereikbaar. De mij ten prikken gaatjes in de pop en halen hieruit hun voedsel. De Varroamijten planten zich razendsnel voort en in een bijenvolk, waarin de mijt niet bestreden wordt vinden we binnen 2 3 jaar 10.000-en mijten. U kunt zich voorstellen dat, wanneer al deze mijten de bijenpoppen ’aan vallen’ er van het bijenvolk weinig overblijft. Zo’n bijenvolk sterft meestal 3 a 4 jaar na be gin van de infektie. Helaas blijft een Varroabesmetting niet be perkt tot één bijenkast. Volwassen mijten zit ten behalve in de broedcellen ook op de vol wassen bijen en komen zo ook in andere kasten terecht. Darran (mannelijke bijen) en bijen met veel voedsel bij zich worden altijd in elke bijenkast toegelaten. Op deze manier verspreidt de ziekte zich van bijenkast tot bijenkast. Sinds kort wordt de Varroamijtziekte ook in Oisterwijk en omgeving gevonden. De Oister- wijkse bijenteeltvereniging ’St. Ambrosius’ heeft daarom besloten voor de bijenhouders uit Oisterwijk en Moergestel gratis een strip Folbex VA ter beschikking te stellen om na te gaan hoever de ziekte zich verspreidt heeft. Folbex VA is een middel om de mijten te bestrijden. Een aantal leden gaat andere leden daarbij hel pen. Het is van groot belang dat alle imkers, wel of niet aangesloten bij een verengiging, weten of hun bijenvolken wel of geen Varroa hebben. concert, dat hier werd gebracht, sprak enkele Tilburgers zó aan, dat besloten werd zelf een koor op te richten en... dat betekende in 1845 de geboorte van de ’Souvenir des Montag nards’. En laten we nu onlangs ontdekt hebben, dat dit koor in Frankrijk nog steeds bestaat, het oudste profane koor in Frankrijk blijkt te zijn en luisters naar de naam Les Chanteurs Mon tagnards en gevestigd is in Bagnères-de- Bigorre, vlakbij Lourdes in de Pyrenëen. Een persoonlijk bezoek aan dit koor in Frank rijk leidde ertoe, dat Les Chanteurs Montag nards bij ons 140-jarig bestaan speciaal naar Tilburg overkomt en dan ook natuurlijk een gastoptreden verzorgt tijdens dit jubileum concert. Dus... echt een zeer bijzonder concert, dat al leszins de moeite waard is om door zeer velen bezocht te worden!!! - .-'V Op 9 november organiseert KPJ Moergestel een grootse disco-avond. Wie mogen daar naar toe? Wel nu, dit is voor alle jeugd tussen 12 en 16 jaar. Je kunt op deze avond ook informatie krijgen omtrent de KPJ. Bv. Wat doen ze voor aktiviteiten behalve de feestjes? Dat is heel wat. Ik zou zeggen kom en onder vindt. We beginnen om 19.30 uur en we hopen te eindigen om 22.30 uur. Dit is je kans om een te gekke avond mee te maken. We hopen dat we juillie mogen verwel komen. Tot kijk!! Varroa moet met kracht bestreden worden door alle imkers. Imkers die dit niet doen be zorgen andere imkers veel overlast en maken de bestrijding minder effektief. Bovendien zul len hun volken binnen enkele jaren sterven. Wanneer we, alle bijenhoders samen, deze ziekte bestrijden kunnen we de Varroa-be- smetting op een laag pitje houden en nog vele jaren plezier van onze hobby beleven. Vereniging voor Bijenteelt ’St. Ambrosius’ Oisterwijk J. van der Steen De afdeling Oisterwijk (hiertoe behoren ook Berkel-Enschot, Haaren en Moergestel.) van het Nederlandse Rode Kruis viert dit najaar haar 50 jarig bestaan. Vorige week werd in het kader van dit jubi leum een grootscheepse rampenoefening ge houden en ook andere aktiviteiten zullen bin nenkort de bevolking herinneren aan dit jubi leum. In samenwerking met de Vereniging Moer- gestelse winkeliers zal in de periode van 8 tot en met 15 november een etalage-wedstrijd worden gehouden. Bij de winkeliers die aangesloten zijn bij deze vereniging, zal men dan moeten zoeken naar een artikel of voorwerp in de etalage, dat daar zeker niet thuis hoort, zoals - de voorbeelden zijn maar fictief - een rolletje drop bij de juwe lier of een aardappel bij de drogist. Met behulp van de eerste letter van de gevon den voorwerpen kan een zin worden gefor meerd die betrekking heeft op het jubileum van het Rode Kruis. De winkels zijn herkenbaar aan het Rode Kruis-embleem en een volgnummer. Voor de goede inzenders hebben de winkeliers verschillende prijzen beschikbaar gesteld. Bij de Rabobank staat een bus, waarin de oplossingen kunnen worden gedeponeerd. De deelname is gratis. Eveneens in het kader van het Rode Kruisjubi leum zal in de eerste weken van november in de Openbare bibliotheek in Oisterwijk een ten toonstelling worden ingericht, waarin de ver schillende taken van het Rode Kruis in beeld worden gebracht; dat zijn b.v. hulp bij ram pen, bloedbank, assistentie bij evenementen, welfarewerk, telefooncirkel voor alleenstaan den, enz. Maar nu eerst op speurtocht naar vreemde voorwerpen in de Moergestelse etalages. Volgende week plaatsen wij een deelnamefor- mulier in Moergestel-Nieuws. M -nieuws De evenementenkalender is in het leven geroe pen om inzage te geven wanneer Moergestelse verenigingen hun activiteiten gepland hebben, zodat men niet in herhaling valt of twee evene- meneten op een en de zelfde dag organiseert. Deze evenementenkalender is een particulier initiatief, buiten de gemeente om, doch wel met medewerking van de gemeente. Om misverstanden te voorkomen, buiten deze kalender om moeten de verenigingen hun des betreffende vergunningen die men nodig heeft bij de gemeente aanvragen. Vele verenigingen hebben gehoor gegeven aan de oproep en hebben hun aktiviteiten voor het jaar 1986 reeds doorgegeven, deze liggen ter inzage bij onderstaande adressen. Evenementenkalender over de periode novem ber 1985: zaterdag 9 november: Blaoskapellenfestival in de zaal van Café Rest. De Brouwer, georganiseerd door Karnavalsvereniging de Pierewaaiers. vrijdag 15 november: 20.30 uur: Kienen Audacia, in de kantine van de Molenstraat. zaterdag 16 november: Intocht St. Nicolaas, hij wordt met zijn gevolg verwacht om 13.45 uur per boot bij de brug over de Reusel nabij Reuselhof. 15.30- 17.00 uur: bezoekt de Sint de kinderen van Moergestel in Den Boogaard. 20.30 uur: Groot St. Nicolaasbal in Den Boo gaard, met medewerking van het orkest ’Cha- nouk’ en om 21.30 uur bezoek van de Sint en zijn Pieten. zondag 17 november: 13.30- 15.30 uur: wederom bezoek van de Sint aan de kinderen van Moergestel in Den Boo gaard. Audacia - S.V.S.S.S. aanvang 14.30 uur. zaterdag 23 november: 17.00 uur: Optreden van Harmonie ’Prinses Juliana’ tijdens het concours in de afdeling Uitmuntendheid in De Huif in St. Michels- gestel. Kwisavond van de gezamenlijke Buurtvereni gingen van Moergestel georganiseerd door Buurtvereniging ’De Vurhaai’ Zaterdag 23 en zondag 24 november: Handwerktentoonstelling van de oudere hand- werkgroep in de Burgerzaal van het Gemeente huis. Zaterdag geopend van zondag geopend van 11 uur tot 16.00 uur. vrijdag 29 november: 20.30 uur: Kienen met Gezwiene Waai in de zaal van Hans de Brouwer. De evenementen, die u geplaatst wilt zien on der de evenementenkalender, kunt u doorge ven aan de heer Ad Nouwens, Huysackerstraat 15, (tel. 2428) of aan het gemeentehuis, Raad huisstraat 21 (tel. 1235).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 7