TOPV1DEOTHEEK OISTERWIJK 4 f Gemeenteraads vergadering Raadsvergadering in het teken van de begrotingsbehandeling HOOFDBEHEERDER voor sportzaal De Vonder en voor De Vereniging M/V Funktie-informatie GEMEENTE MOERGESTEL 4 PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 OKTOBER 1985 Vrijdag 1 november om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking stemmingsnummer 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen In verband met vrijwillig vervroegd uittreden van de huidige funktionaris per 1 januari 1986 komt de funktie vakant van: ---- grondgebied dat door het Brabantse Land- schap aan de gemeente zal worden overge dragen, kan thans al met het werk worden begonnen. - Voorstel tot aankoop van een perceel grond ter grootte van 1055 m2 aan de Ko- renstraat/hoek Pastoor Janssenstraat. Over de invulling van deze lokatie, met de aan koop waarvan het college zegt reeds geruime tijd bezig te zijn geweest, zullen nadere voor stellen worden gedaan in de commissie volks huisvesting. De raadsvergadering van vrijdag 1 november a.s. begint om 19.30 uur. Ad van den Meijdenberg 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 27 september 1985 6. Voorstel tot behandeling van diverse ver slagen van de kommissievergaderingen. 7. Voorstel tot verhoging van de verhuurta- rieven sportakkommodaties 1986. 8. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding voor godsdienstonder wijs voor 1986. 9. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101 Lager Onderwijswet 1920 c.q. artikel E20 Overgangswet op het Basisonderwijs over de periode 1 januari tot 1 augustus 1985. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor vernieuwing en isolatie van het dak van De Vereniging. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van fietspaden langs de Tilburgseweg. 12. Voorstel tot vaststelling van een krediet om te komen tot een rioolbeheersplan. 13. Voorstel tot behandeling van het advies van de kommissie Beroep- en Bezwaar schriften terzake verweerschrift aan de Raad van State, Afdeling Rechtspraak in zake weigering woonvergunning De Char ro. 14. Voorstel tot verkoop van een 6-tal bouw- kavels in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening I voor premie B-bebouwing aan diverse personen. Sociale aangelegenheden Op 7 aanvragen R.W.W., 2 aanvragen W.W.V., een aanvrage om bijstand en een aanvrage om uitkering ingevolge de Rijks groepsregeling Zelfstandigen is positief be schikt. Een aanvrage R.Z. en bijstand zijn afgewezen. 5 Vergaderingen Burgemeester en Wethouders van 2, 9, 16 en 23 oktober 1985. Bouwvergunningen/Hinderwetvergunning De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - L. Vaes, Griete Veldeke 33, uitbreiding ber ging - A. Helmer, Vossenhoorn 5, uitbreiding ber ging - J. Emmen, Pr. Beatrixstraat 7, woonhuis aan de Industrieweg - G. Boerrichter, Krijtestraat 28, garage/ber- ging - M. den Otter, Kloosterlaan 53, garage - H. v.d. Wouw, Burg. Bardoelstraat 18, er- fafscheiding - J. Hoffmans, Duyvekotstraat 2, garage - J. Brouwer, Oisterwijk, verbouw woning Hogendriesplein 11 - M. Burgers, De Dagmaet 5, uitbreiding wo ning - W. de Kort, Zandstraat 9, wijziging fokzeu- genstal - Britisch Petroleum, boorlokatie aan de Goy- aartsedijk - M. Boogaers, Krijtestraat 37, garage - Gebr. van der Zanden, Tilburgseweg 56, mestsilo - Op ’t Hoog, Industrieweg 15, 4 woningen De Looijakker 32, 34, 36 en 38 - H. Vergeer, Heiligenboom 24, erfafschei- ding - F. de Bresser, Vooskerbos 11, erfafscheiding De Stappert 26a - A. van der Kwartel, De Voorbeemt 8, erfaf scheiding - J. van Velthoven, De Hoefkens 30, plaatsen dakkapel - W. Roosen, Vooskerbos 33, wijziging car port Een vergunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan J. van den Bosch, Schoolstraat 52 voor een rundveehouderij met stalling jong- en vleesvee. Diverse aangelegenheden - Voor het aangaan van een hypothecaire geld lening is aan drie personen gemeentegarantie verleend. - Buurtvereniging Oistelvoirtjes heeft toestem ming verkregen voor het houden van een hobby-beurs op 3 november a.s. in Den Boo gaard. - Ten behoeve van de Bloaskapellenkampioen- schappen georganiseerd door Carnavalsvere niging De Pierewaaiers op 9 november a.s. is een muziekvergunning verleend. - Toestemming is verleend aan F.E.V.I.O.R. voor het houden van een pony-concours op 6 oktober 1985. - S. V. Roef heeft voor het organiseren van een handbaltoernooi in de herfstvakantie 1985 gebruik mogen maken van de sportzaal De Vonder. - Aan de Mispelbos worden twee parkeer plaatsen aangelegd. - N.V. Intergas heeft een vergunning verkre gen voor de aanleg van een gashoofdleiding in Den Oudenhof. De te benoemen funktionaris zal worden belast met: - het beheer van De Vonder en De Vereniging - dagelijks toezicht en leiding van mede-beheerders (2) - administratieve werkzaamheden (opstellen werkroosters beheerders, verdeling en rege ling werk bij vervanging wegens ziekte, verlof e.d. in overleg met afdeling Sociale Zaken en Welzijn, aankopen en bijhouden voorraden drank en urenverantwoording e.d.) - regeling en planning groot en dagelijks onderhoud - schoonhouden gebouwen en uitvoeren kleine reparaties - kontakten met de gemeentesekretarie Funktie-eisen Van de kandidaten wordt verwacht dat zij: - een voortgezette schoolopleiding hebben genoten - goede kontaktuele eigenschappen en uitdrukkingsvaardigheid e.d. bezitten - leiding kunnen geven - technische bekwaamheden hebben - in het bezit zijn van EHBO-diploma en rijbewijs - bereid zijn tot het verrichten van onregelmatige dienst Salaris Aanstelling vindt plaats in niveau 5, waaraan een salaris is verbonden van ƒ2.175,- tot en met ƒ2.960,- bruto per maand, exclusief diensttijduitloop. Toelage voor onregelmatige dienst volgens rijksregeling. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Sollicitaties Schriftelijke sollicitaties, met zoveel mogelijk gegevens, worden binnen veertien dagen na het verschijnen van dit blad ingewacht bij: Burgemeester en wethouders van Moergestel, Raadhuisstraat 21, 5066 AP Moergestel. Traditiegetrouw begeleidt een nota van aan bieding de begroting voor 1986. Op diverse on derdelen worden hierin de toekomstige plan nen van het college van B W verwoord. Vrijdag 1 november a.s. zal de gemeenteraad middels de algemene beschouwingen een oor deel geven over de ontwerp-begroting. On derstaand volgt een greep uit de beleidsnotitie van het college. Sluitende begroting Evenals in de afgelopen jaren kan, aldus het college, weer een sluitende begroting worden aangeboden. De post voor onvoorziene uitga ven bedraagt f 255.551,16. Uitgegaan is van een ongewijzigd beleid, waarbij er naar gestreefd is om het bestaande voorzieningen- peil voor 1986 in stand te houden. Uit gangspunt is voorts dat niet behoeft te worden overgegaan tot belastingverhoging of invoe ring van nieuwe belastingen. Over het handha ven van het gemeentelijk voorzieningennivo voor de jaren na 1986 is het college van B W minder positief gestemd. Door ombuigsmaat- regelen van de regering komen immers ook de gemeentelijke financiën onder zware druk. Wegen, straten en pleinen Om een technisch verantwoord en financieel haalbaar onderhoud van de wegen in de toe komst te garanderen denkt het college aan een wegenbeheersplan. Voor het opstarten van dit plan is 50.000,— benodigd. Het wegdeel van de Heiligenboom is mede tengevolge van de voorbije winter danig verslechterd en het berij den ervan is erg hinderlijk. Voor herstelwerk zaamheden aan deze weg begroot het college 100.000,Ook bestaan er plannen het onver harde deel van de Pijnendijk te verbeteren. Trottoirs moeten er nog aangelegd worden in de Prinses Margrietstraat, Prinses Irenestraat, Burgemeester van Heeswijkstraat, Pater Hel- merplein en Prinses Christinastraat. De totale kosten hiervan bedragen ongeveer 70.000,Voor bermverhardingen in de Korenstraat, Burgemeester Bardoelstraat, Prinses Beatrixstraat, Pastoor van Doo- renstraat, Pastoor Janssenstraat en Klooster laan wordt ongeveer 80.000,geraamd. 75.000,tenslotte bedragen de kosten van het aanbrengen van een molgoot langs de Broekzijde welke voor een verbetering van de afwatering moet zorgen. Bibliotheek en vereniging Aangezien de huisvesting van de uitleenbiblio- theek in de Kloosterlaan alles behalve ideaal te noemen is, zal worden onderzocht of deze kan verhuizen naar de vrijgekomen kleuterschool ’t Heideveldje. Nu de vereniging van binnen is verbouwd, bestaat het voornemen ook de bui tenkant en directe omgeving van deze gemeen schapsruimte op te knappen. O.a. zullen wel licht een bestrating en parkeerplaatsen worden aangelegd. Huisvuil ruiming Uit en enquête is gebleken dat bij de bevolking grote behoefte bestaat de minicontainers per manent in te voeren. Aangezien de ophaal- kosten van de gemeente Oisterwijk duidelijk zijn gestegen, zal een nader onderzoek worden gedaan in hoeverre privatisering in deze aanbe veling verdient. Ruimtelijke ordening Op korte termijn zal het komplan in ontwerp ter visie worden gelegd. Herinrichtings- voorstellen, waaronder een verfraaiing van het Rootven en het St. Jansplein, zullen met het bestuur van de plaatselijke middenstand wor den besproken. Ten aanzien van het bestem mingsplan Papenacker/T31 stelt het college dat het duidelijk is dat de woningbehoefte in de toekomst een dalende lijn zal gaan vertonen en het mede om die redenen gewenst en nood zakelijk is de omvang en het tempo van plan- ontwikkeling hierop af te stemmen. Het wil daarom beginnen met het tot ontwikkeling brengen van het plan Papenacker le fase (ge bied tussen Krijtestraat en T31) met alternatie ve lokaties in de kom. Ook is een herziening in voorbereiding van het bestemmingsplan bui tengebied voor die delen waaraan de Kroon goedkeuring heeft onthouden. Volkshuisvesting Een nota inzake verkoop van woningwetwo ningen wordt door het college de raad in 1986 ter vaststelling in het vooruitzicht gesteld. Over de invulling van het contingent in de pre miesfeer voor het jaar 1986 zegt het college eerst in december a.s. meer zekerheid te heb ben. Woningverbetering in de kom en opvul ling van de open gaten in de kom vormen on derdelen van het nagestreefde beleid. Ook staat het de ondersteuning voor van de bouw van 60 plus-woningen, aan welk type woning grote behoefte blijkt te bestaan. Vrijdag a.s. zullen de raadsfracties middels de algemene beschouwingen nader inhaken op de door het college beoogde plannen. Andere agendapunten Alvorens met het uitspreken van de algemene beschouwingen wordt gestart, zal een normale raadsagenda worden afgewerkt. Enkele agen dapunten zijn: - Een voorstel tot verhoging van de verhuurta- rieven voor 1986 voor diverse sportakkom modaties. Deze verhoging van 3% is uit een oogpunt van een exploitatie nodig, aldus het college. - Een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 760.000,— voor de aanleg van fietspaden langs de Tilburgseweg. De be nodigde grondverwervingen, voorzover nog niet akkoord, verkeren in een afrondingsfa se. Overigens wordt een mogelijke onteige ning niet uitgesloten geacht. Op het gedeelte een aanvrage om 15. Voorstel tot verkoop van een kavel bouw grond in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening I aan N.P.M.L van Helvoirt te Tilburg. 16. Voorstel tot aankoop van een perceel grond van P.J. Vermeer en J. van Gils e.a. aan de Korenstraat hoek Pastoor Jans senstraat. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aankoop van 7 aandelen van de Waterleidingsmaatschappij Oost- Brabant. 18. Voorstel tot wijziging begroting 1985 in het kader van de budgetbewaking. 19. Voorstel tot definitieve vaststelling van de subsidies 1984. 20. Voorstel tot het geven van machtiging aan Burgemeester en Wethouders tot het aan gaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1986. 21. Voorstel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1986 op f 1.200.000,—. PAUZE 22. Algemene Beschouwingen ten aanzien van de gemeentebegroting 1986. 23. Sluiting ■f I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1985 | | pagina 5